Namo vidaus apkalimo su baro imitacija proceso subtilybės

Namo vidaus apkalimo su baro imitacija proceso subtilybės
 1. Ypatumai
 2. Dizainas
 3. Montavimas
 4. Apdailos technologija
 5. Patarimas
 6. Gražūs pavyzdžiai

Medžiagos, iš kurių pastatytas namas, nėra tokios svarbios jo vizualiniam patrauklumui. Vidaus apdaila kambariams suteikia jaukumo ir grožio. Baro imitacija yra labai populiari, nes leidžia įgyvendinti įvairius dizaino sprendimus, be to, suteikia patalpoms originalumo ir savitumo. Taip pat šios medžiagos pagalba galite išlyginti sienas, kurioms reikia remonto, be nereikalingų pastangų ir pinigų.

Ypatumai

Baro imitacija gaminama iš natūralios įvairių rūšių medienos. Tai reiškia, kad medžiagų spalva ir tekstūra skiriasi. Pažymėtina, kad ši medžiaga atitinka visus aplinkosaugos reikalavimus. Dėl maksimalaus kambarių dizaino natūralumo tokiose patalpose būti labai patogu.

Kadangi jis pagamintas iš medžio, būtina pabrėžti strypo imitacijos ilgaamžiškumą ir stiprumą, puikias garso izoliacijos ir šilumos izoliacijos savybes. Patogų mikroklimatą patalpoje palengvina mažas gaminių šilumos laidumas. Be to, renkantis tam tikros rūšies medį, atsiras jo gydomosios savybės.

Taip pat tarp privalumų reikėtų pažymėti montavimo paprastumą. Visos konstrukcijos dalys turi jungiamuosius smaigalius ir griovelius ir praktiškai neapkrauna paviršiaus, taip apsaugodamos jį nuo deformacijos.

Jei namas pastatytas iš natūralios medienos, kaina gali smarkiai išaugti, be to, laukiant susitraukimo proceso prarandama nemažai laiko.

Tačiau, kaip ir bet kuri natūrali mediena, imitacija turi savo trūkumų. Visų pirma, nepalankus mikroklimatas ir didelė drėgmė gali gerokai sutrumpinti gaminių tarnavimo laiką. Medžiaga turi būti reguliariai padengta antiseptiniais junginiais, taip pat lakuota arba dažyta. Be to, impregnavimas ugniai atspariais mišiniais nebus nereikalingas, kad būtų pašalinta gaisro rizika.

Netinkamos kokybės plokštės gali būti nepakankamai tvirtos, laikui bėgant gali deformuotis ir išdžiūti, taip pat yra irimo procesai. To galima išvengti tik su sąlyga, kad perkate kokybišką produktą iš patikimų gamintojų.

Dizainas

Apdailinė medienos imitacija gali būti dviejų tipų: monolitinė ir kombinuota. Tai priklauso nuo dizaino idėjos.

 • Monolitinė apdaila yra pilnas kambario apmušimas su baro imitacija. Šiuo atveju jie gali padengti sienas, grindis ir lubas. Plokštės labai tvirtai priglunda viena prie kitos, sudarydamos vientisą kompoziciją.
 • Kombinuotas ta pati apdaila apima įvairias medžiagas. Pagrindas yra medienos imitacija, o tam tikros patalpos vietos gali būti padengtos, pavyzdžiui, plytelėmis ar tapetais. Svarbiausia yra įsitikinti, kad apdaila atliekama tuo pačiu stiliumi ir ta pačia spalvų schema. Taip pat galite atgaivinti originalius dizaino sprendimus, derindami skirtingas medienos rūšis.

Nepriklausomai nuo apdailos tipo, kartu su medienos imitacija, reikia įsigyti papildomų dekoratyvinių elementų. Tai gali būti kampai, bagetai, suteikiantys individualumo ir išbaigtumo. Jie gali būti pagaminti ne tik medienos spalvos, bet ir bet kokio kito atspalvio: balto, juodo, chromo ir kt. Statybų rinkoje šios dalys pristatomos plačiu asortimentu.

Montavimas

Prieš pradėdami montuoti juostos imitaciją, turite sudaryti aiškų darbo planą.Visų pirma, turėtumėte išstudijuoti plokščių montavimo technologiją ir atlikti parengiamuosius darbus. Pagrindas turi būti išlygintas, o pačios medžiagos turi būti impregnuotos antiseptiniu tirpalu. Po to sumontuojama dėžė, apskaičiuojami išmatavimai ir parenkama medžiaga.

Montavimas turi būti atliekamas griežtai laikantis instrukcijų. Po to plokštės padengiamos apsauginėmis medžiagomis.

Paruošimas

Galite apklijuoti kambarį savo rankomis, tam turite žinoti bendrąsias taisykles ir tiksliai laikytis technologijos. Visų pirma, apdailos darbai negali būti atliekami tol, kol kotedžas, kotedžas ar kaimo namas nesusitrauks. Jei namas karkasinis, apdailą galima atlikti iš karto po statybos.

 • Prieš pradedant montuoti, paviršius turi būti kruopščiai nuvalytas ir išlygintas.
 • Hidroizoliacija atliekama mastikos pagalba. Garų barjerui plėvelė uždengiama, tinkamai pritvirtinama ir pritvirtinama juostele.
 • Po to daromas rėmas. Dėžė, pagaminta iš medžio, turi būti apdorota antiseptiku.
 • Norėdami sukurti kambario šilumos izoliaciją, galite naudoti specialias medžiagas, pavyzdžiui, mineralinę vatą arba putų polistireną. Sluoksnis tvirtinamas, uždaromas polietilenu ir apdirbamas montavimo juosta.

Reikėtų nepamiršti, kad namuose iš natūralios medienos šilumos izoliacija nėra būtinybė, o betoniniuose pastatuose be jos neapsieisi.

Medžiagos pasirinkimas

Strypo imitacija parenkama, visų pirma, atsižvelgiant į medienos rūšį, klasę ir plokščių dydį.

Yra keletas medžiagų rūšių. Aukščiausios kokybės veislės laikomos "Extra" ir "Premium", tačiau jie skiriasi ir didžiausia kaina. Pigesnės klasės yra A, B ir C.

Renkantis plokštes, būtina atsižvelgti į medienos tekstūros ir jos spalvos homogeniškumą, medžiagos defektų nebuvimą, mazgų buvimą paviršiuje, kai kurie iš jų yra leistini biudžeto lygio plokštėse.

Perkant reikia atsižvelgti ne tik į kainos kategoriją ir medžiagos kokybę, bet ir į vartotojo poreikius. Pavyzdžiui, netinkama pirkti "Extra" klasės plokštes vonios ar balkono apdailai. Tačiau kambariuose, kuriuose planuojama sukurti prabangų dizainą, jų naudojimas bus gana tinkamas.

Kalbant apie dydį, pasiūlymų spektras rinkoje yra labai platus. Šiuo klausimu ekspertai pateikia keletą patarimų. Pavyzdžiui, didelis plokščių dydis gali vizualiai sumažinti kambario aukštį ir dydį. Geriausias variantas gali būti 100–150 milimetrų pločio elementai. Mažesni primins pigų pamušalą.

Renkantis ilgį, būtina atsižvelgti į kambario paviršiaus plotą ir dekorą.

Juostos imitacija gali būti nuo 3 iki 6 metrų dydžio. Storis neturi viršyti 12 milimetrų.

Sienos, apdailintos trumpesnio ilgio ir storio plokštėmis, ne tik atrodys pelningiau, bet ir pareikalaus mažiau pinigų. Sąmoningas ir sėkmingas derinys sukurs unikalų ir nepakartojamą kambario interjerą.

Renkantis medienos rūšį, reikia ištirti jos savybes ir savybes.

 • Kaip pavyzdį galima pateikti populiariausias medžiagas, iš kurių viena yra maumedžio... Ši mediena pasižymi dideliu atsparumu ugniai, yra labai patvari, taip pat turi labai malonų atspalvį. Maumedis gali būti naudojamas apdailai tiek patalpų viduje, tiek išorėje, jis gali atlaikyti net nepalankias eksploatavimo sąlygas, be to, turi gydomųjų savybių. Apdaila iš šio medžio pagaminto strypo imitacija gali būti atliekama net patalpose, kuriose yra daug drėgmės ir ekstremalių temperatūrų, pavyzdžiui, pirtyje ir saunoje.
 • Naudojant plokštes liepa galite atlikti lubų ir sienų apdailos darbus. Jis turi tolygią gražią spalvą, kuri linkusi išlikti net kintant temperatūrai ir drėgmei.
 • Kalbant apie ąžuolą - šis medis yra vienas iš patvariausių. Jis atsparus puvimui ir vabzdžiams, turi daug atspalvių, tačiau yra labai sunkiai apdorojamas. Be to, ąžuolo medžiagos yra brangesnės nei kitos.
 • Aspenas priešingai – lengvai apdirbamas, atsparus didelei drėgmei. Tuo pačiu metu jis nėra ypač patvarus. Jei mediena bus tinkamai apdorota ir išdžiovinta, laikui bėgant ji bus gerai tanki ir atspari aukštai temperatūrai. Tuo pačiu metu medžiaga turi didžiulį trūkumą, tai yra, kad jos viduje gali būti supuvusių pluoštų. Šis niuansas negali būti laiku aptiktas, jis bus atskleistas tik eksploatacijos metu. Vienintelė išeitis yra pakeisti nekokybišką elementą nauju.
 • Plokštės kedras turi aukštą kainą, tačiau tuo pat metu jie pasižymi puikia kokybe. Jie yra patvarūs ir lengvai atlaiko bet kokį neigiamą poveikį. Svarbus dalykas yra vaistinių natūralių dervų išsiskyrimas veikimo laikotarpiu. Tačiau reikia pasakyti, kad gana dažnai kedras yra padirbtas, o jo pagrindu pagaminto strypo imitacija gaminama iš nekokybiškos medienos, todėl verta įsigyti medžiagą iš patikimų tiekėjų ir patikrinti reikiamus sertifikatus.
 • Galiausiai, gana populiari medžiaga dėl labai priimtinos kainos Pušis... Jis gali būti naudojamas bet kokioje aplinkoje. Vienintelis įspėjimas yra galimybė išskirti dervą, kai smarkiai pakyla temperatūra.

Visiškai dekoruojant namą su medienos imitacija, galima svarstyti medienos rūšių derinį, atsižvelgiant į kainos, kokybės pageidavimus, taip pat nuo medžiagos savybių ir savybių.

Tvirtinimo detalės

Pageidautina pritvirtinti strypo imitaciją spaustukais. Jie tinka paslėptoms tvirtinimo detalėms ir nesugadina paviršiaus vaizdo su skylutėmis. Be to, ši parinktis yra gana ekonomiška dėl mažo elementų suvartojimo.

Be to, tvirtinimas priklauso nuo pagrindinės medžiagos. Pavyzdžiui, ant medinių paviršių patogu naudoti savisriegius varžtus arba vinių elementus. Ant betono, plytų ar blokelių pagrindo verta naudoti kaiščius ir savisriegius varžtus.

Reikėtų pažymėti, kad visų fiksuotų dalių padėtis turėtų būti patikrinta naudojant pastato lygį: tokiu atveju paviršius bus lygus ir lygus.

Apdailos technologija

Montavimas imituojant strypą yra gana paprastas ir neturi esminių skirtumų tiek išorinei, tiek vidinei namo apdailai. Jei laikysitės technologijos, montavimas vyks greitai, o rezultatas džiugins savo kokybe.

Prieš apdailinant patalpoje, medžiagas reikia įnešti į vidų, atidaryti pakuotę ir leisti kelias dienas pagulėti. Per šį laiką plokštės pripras prie naujo mikroklimato. Lentos turi būti tvirtinamos tik horizontalioje padėtyje. Nesvarbu, ar pradėsite diegimą iš viršaus ar iš apačios. Svarbiausia yra palikti apie 50 milimetrų įtrauką nuo norimo krašto, kad būtų užtikrinta oro srovių cirkuliacija ir išvengta drėgmės kaupimosi po medžiaga.

Plokštės turi būti dedamos aukštyn kojomis su spygliais - tai leis išvengti vandens patekimo į griovelius. Ypač atsargiai reikia apdirbti durų ir langų kampus ir angas, laikantis pjūvių vertikalumo ir aiškumo.

Be to, dekoratyvinė danga turėtų paslėpti visas nustatytas komunikacijas. Prie perėjimų reikia sumontuoti grindjuostes – jos suteiks apdailai išbaigtą ir tvarkingą išvaizdą.

Patarimas

 • Patalpą galima apdailinti tiek savarankiškai, tiek padedant specialistams.
 • Norėdami didesnio kambario stiliaus nuoseklumo, turėtumėte atidžiai apsvarstyti dekoratyvinių elementų pasirinkimą. Juos reikėtų įsigyti su nedidele marža. Tačiau reikia turėti omenyje, kad per didelis jų kiekis gali sukelti atstumiantį poveikį.
 • Medžiagoms geriau netaupyti.Kokybiška imitacija po strypu puikiai atrodys ir ilgai nekels problemų eksploatuojant, taip pat nereikalauja papildomos priežiūros.
 • Prieš montuodami plokštes, pagrindą reikia apdoroti antiseptiku ir specialiais impregnavimu.

Gaminių dažymas gali būti atliekamas bet kuriuo patogiu metu, nepriklausomai nuo apdailos darbų, atsižvelgiant į medžiagos savybes. Pavyzdžiui, šildomose patalpose po įrengimo šį procesą rekomenduojama atidėti porai mėnesių.

Gražūs pavyzdžiai

Panagrinėkime kai kuriuos dizaino sprendimus ir interjero pavyzdžius.

Norėdami gauti informacijos apie tai, kaip atlikti apkalą su juostos imitacija namo viduje, žiūrėkite kitą vaizdo įrašą.

be komentarų

Komentaras sėkmingai išsiųstas.

Virtuvė

Miegamasis

Baldai