Viskas apie aliuminio pertvaras

Turinys
 1. Ypatumai
 2. Peržiūrėjo
 3. Profilio pasirinkimas pertvaroms
 4. Skyrių užpildymo klasifikacija
 5. Montavimas

Palyginti su analogais, aliuminio konstrukcijos atrodo labai elegantiškai ir reprezentatyviai, tačiau tuo pat metu yra praktiškos, patikimos ir patvarios. Dėl formų įvairovės ir naudojimo paprastumo šiandien tokios sistemos tapo paklausios ne tik biurų ir administracinėse patalpose, bet ir gyvenamuosiuose pastatuose bei butuose. Atsižvelgiant į plačiausią gaminių asortimentą, prieš užsakant tokį dizainą, reikia išsiaiškinti visą informaciją apie aliuminio pertvaras, jų įrengimo ir eksploatavimo ypatybes.

Ypatumai

Aliuminio pertvaros turi unikalių dizaino savybių. Su jų pagalba galite atlikti bet kokį kambario zonavimą, o tai užtruks mažiausiai medžiagų ir surinkimo laiko, palyginti su standartinėmis plytų sienomis. Konstrukcijų surinkimas atliekamas be dulkių ir nešvarumų naudojant elementarius įrankius, o svarbiausia, kad tai galima atlikti savarankiškai, nedalyvaujant specialistams. Pertvarinės konstrukcijos – tai atskirų sekcijų rinkiniai, kurių kiekviena, esant reikalui, eksploatuojama atskirai, montuojama bet kokia tvarka ir kryptimi. Atskirų elementų rinkiniai leidžia patalpoje sukurti kelias izoliuotas erdves, ko pasekoje plotas išnaudojamas racionaliau ir efektyviau.

Viena pagrindinių pertvarų ypatybių – didžiulė montavimo ir montavimo galimybių įvairovė. Dėl to juos galima montuoti beveik bet kurioje patalpoje, nepriklausomai nuo jos sąlygų – lubų aukščio, grindų ir sienų konstrukcijos bei jų apdailos. Pavyzdžiui, atskiros sekcijos gali būti tvirtinamos naudojant į grindis įleidžiamus kištukus, jų privalumas yra tas, kad jie juda be specialių vikšrų. Jei ant grindų klojama brangi dekoratyvinė danga, tada instaliacija montuojama pakabinama versija. Svarbus gaminių privalumas – aukštas garso izoliacijos lygis, kuris visada ypač svarbus biuro ir kitoms darbo bei administracinėms patalpoms.

Taip pat biuruose populiarūs dizainai su visą sieną dengiančiomis žaliuzėmis - tam naudojamas atskiras specialus profilio tipas.

Visuotinai priimta, kad aliuminio konstrukcijos užpildomos tik paprastu skaidriu stiklu, tačiau iš tikrųjų taip nėra. Pertvaros gali būti montuojamos naudojant įvairias medžiagas, tokias kaip medžio drožlių plokštės, medžio drožlių plokštės, daugiasluoksnės plokštės, matinis stiklas arba sumažinto skaidrumo drobė. Tai leidžia tam tikras zonas padaryti nematomas, o tai bus aktualu atskiriems valdymo biurams ir labai specializuotiems darbuotojams. Namų kambariams naudojamas dekoratyvinis stiklas su atspalviu, reljefais ir bet kokiais kitais raštais.

Taip pat yra specialios ugniai atsparios pertvaros, kuriose naudojamas grūdintas užpildas, o profilis padengtas specialios sudėties polimeru.

Galima surinkti padidinto stiprumo pertvaras iš grūdinto stiklo patalpoms, kuriose yra didelis srautas, pavyzdžiui, perpildytose vietose - oro uostuose, traukinių stotyse, ligoninėse, prekybos centruose. Ten aliuminio pertvaras leidžiama montuoti tik naudojant grūdintą arba specialų armuotą stiklą. Šios medžiagos privalumas yra ne tik didelis atsparumas trūkimui, bet ir atsparumas ekstremalioms temperatūroms bei mechaniniams pažeidimams – atsitiktiniams įbrėžimams ar įbrėžimams.Tuo pačiu metu patalpose dažniausiai įrengiamas viengubas armuotas stiklas, kurio storis siekia 8-10 milimetrų, o gatvių pertvaroms ir įėjimo grupėms naudojamos dvigubos ir trigubos konstrukcijos.

Privalumai ir trūkumai

Aliumininių pertvarų privalumai, be statybos greičio ir montavimo galimybių įvairovės, apima ir natūralaus atskirų zonų apšvietimo galimybę. Dėl skaidrių stiklų sukuriamas kompleksinis visos patalpos apšvietimas, ženkliai sutaupantis pinigų sąskaitoms už elektrą. Jei įmonė reorganizuojama, numatomi personalo pokyčiai, kuriami nauji padaliniai ir padaliniai, tai mobilios iš aliuminio konstrukcijų pagamintos sistemos padės per trumpą laiką įrengti visiškai naujus įvairaus dydžio ir vietos biurus.

Jei reikia, atskiros prieplaukos paprastai gali būti pašalintos, atlaisvinant reikiamą erdvę, nepažeidžiant visos konstrukcijos vientisumo.

Trūkumai apima galimą personalo darbo valdymo kontrolės sumažėjimą dėl sienų garso izoliacijos, taip pat nepermatomos medžiagos. Tokiu atveju rekomenduojama naudoti sienas iš plastiko ar grūdinto stiklo, taip pat įstatyti stumdomas duris ar langus, kurie atidarę neužims papildomos vietos, netrukdys žmonėms judėti, bet leis iš klausos tikrinti, kas vyksta biuruose. Kitas trūkumas yra gana didelė pertvarų kaina, palyginti su gipso kartono ir metalo plastiko konstrukcijomis, tačiau šis minusas dengia aukštesnę aliuminio kokybę ir ilgesnį tarnavimo laiką.

Vienintelis reikšmingas aliuminio gaminių trūkumas – būtinybė pritraukti specialistus apatiniams kreiptuvams valyti. Laikui bėgant, nešvarumai kaupiasi šių elementų srityje, ypač surenkamuose biuruose, kurie įrengiami gamybos ir sandėliavimo patalpose.

Nuo ko priklauso kaina?

Galutinei aliumininių pertvarų konstrukcijų kainai įtakos gali turėti daug faktorių – nuo ​​patalpų, kuriose atliekamas montavimas, sąlygų iki apmokėjimo darbuotojams už pertvarų įrengimą. Daugelis vartotojų stengiasi konstrukcijas įsigyti kuo pigiau, nesigilinant į niuansus, todėl dažnai perkami nekokybiški gaminiai arba įrengiamos netinkamo funkcionalumo pertvaros. Pagrindiniai kriterijai, nuo kurių priklausys aliuminio konstrukcijų kaina:

 • papildomo dekoratyvinio apdorojimo buvimas;

 • angų dydis;

 • naudojamo profilio tipas;

 • turinio tipas ir fragmentai;

 • jungiamųjų detalių kiekis ir kokybė;

 • langų ir durų buvimas.

Peržiūrėjo

Biuro ir namų aliuminio pertvaros gali būti įvairių formų ir konfigūracijų. Parduodamos tiek jau paruoštos, tiek pagal savininko brėžinius pagamintos versijos su konkrečia funkcine paskirtimi. Tai leidžia pasirinkti tinkamą sistemą bet kokiam interjerui ir kambariui. Aliuminio gaminiai klasifikuojami pagal individualias dizaino ypatybes.

Stacionarus

Tokios konstrukcijos yra stacionarioje būsenoje sumontuotų rėmų sistema. Jie gali būti naudojami tiek zonuojant kambarį, tiek atlikti grynai dekoratyvinę funkciją. Dažniausiai būtent stacionariose pertvarose montuojami langai ar durys, kadangi šių elementų perkėlimas yra labai daug laiko reikalaujanti procedūra. Renkantis vientisas plokštes tarp jų sluoksnių galima kloti įvairias šilumą ir garsą izoliuojančias medžiagas, pavyzdžiui, putplasčio ar bazalto izoliaciją. Namų ūkiuose stacionarių sistemų ląstelės dažnai užpildomos raštuotais arba vitražais.

Mobilusis

Mobiliosios sistemos surenkamos iš atskirų modulių ir yra labiau skirtos tik vizualiniam patalpų suskirstymui į sekcijas. Iš jų retai daromos pilnavertės sienos.Tokios konstrukcijos, kaip taisyklė, yra su ratukais arba mažomis kojelėmis stelažų pavidalu, kad prireikus jas būtų galima greitai nuimti arba perkelti, kad būtų pakeista scena. Jie neturi jokių stacionarių tvirtinimų prie grindų ar lubų, o išmontavus išlieka originalios formos. Mobilioji versija yra lengviausias pasirinkimas savarankiškai surinkti namuose, kai reikia statyti vidines pertvaras.

Slydimas

Pertvaros-skyriai ar stumdomos konstrukcijos yra aprūpintos specialiais mechanizmais, kuriais jas galima perkelti įvairiomis kryptimis. Stumdomose sistemose iš viršaus ir apačios yra įrengti specialūs bėgiai. Skyriaus pertvara gali būti sudaryta iš vienos ar kelių drobių. Dažnai jie montuojami tik su vienu tvirtinimu - ant lubų, šarnyrinės konstrukcijos pavidalu. Pakabinimo galimybės leidžia sutaupyti vietos ir efektyviau išnaudoti patalpos plotą. Didesnei garso izoliacijai, taip pat valymo nuo nešvarumų procedūrai palengvinti, skydelyje yra sumontuoti specialūs šepečiai. Pertvaros judėjimo metu jie pašalina nešvarumus ir apnašas nuo stiklo, tada šepečius galima nuimti, nuvalyti ir padėti atgal į vietą.

Sulankstomas

Sulankstomos sienos kuriamos iš mažų, atskirų plokščių, kurios tarpusavyje sujungiamos įvairiais vyriais ir spyruoklėmis. Sulankstomos pertvaros yra dviejų tipų - "akordeonas" arba "knyga". Pirmoji įrenginio versija gali būti sudaryta iš 2 dalių ir sulankstyti per pusę arba būti kaskadine – iš kelių atskirų horizontaliai išdėstytų plokščių ant vyrių. „Knygos“ sistema surenkama išilgai vertikalios ašies, jos dalys sujungiamos slankiojančiais vyriais, o iš viršaus ir apačios specialiais grioveliais judančiais voleliais tvirtinami prie rėmo profilio. Jie leidžia žymiai sutaupyti vietos erdvėje, nes surinkta pertvara tiesiogine prasme pakyla iki lubų arba juda arti sienos. Taigi patalpoje yra pilnai surenkama laisvai stovinti siena, kuri išlankstoma tik esant reikalui.

Transformatoriai

Transformatorių pertvaros, kaip taisyklė, naudojamos unikaliam neįprastam interjero dizainui įrengti. Dėl daugiafunkcinio pritaikymo jie dažniausiai įrengiami butų ir namų gyvenamosiose patalpose. Jie gali būti įvairių formų ir konfigūracijų. Daugumos transformatorių pertvarų veikimo principas pagrįstas ritininiu mechanizmu, sumontuotu viršutinėje ir apatinėje konstrukcijos dalyse.

Atskiros dalys modifikuojamos ir tarpusavyje sujungiamos specialiomis rotacinėmis kinematinės poromis arba vyriais.

Profilio pasirinkimas pertvaroms

Pertvaros profilis yra visos konstrukcijos atraminis pagrindas. Štai kodėl kiekvienas rimtas gamintojas jį gamina naudodamas specialią technologiją, kad galėtų atlaikyti dideles vertikalias ir horizontalias apkrovas, ypač jei kaip užpildas naudojamas sunkus grūdintas stiklas:

 • didelis medžiagos stiprumas užtikrinamas sutankinant esant aukštam slėgiui;

 • kampinės ir kitos formos profiliui suteikiamos naudojant šalto lenkimo technologiją, kuri nepažeidžia aliuminio konstrukcijos;

 • kad visada išlaikytų savo pirminę formą, juose sumontuoti papildomi standikliai.

Profilio tipas priklausys nuo jo paskirties, numatomų projektinių apkrovų ir užpildo medžiagos tipo bei storio.

Pagrindiniai aliuminio pertvarų profilių tipai:

 1. stiklo profilis su garso izoliacija;

 2. profilis su dvigubu stiklu ir langinėmis, dedamas tarp drobių;

 3. profilis vieno sluoksnio apkalimui iš vieno stiklo;

 4. slankiojančių pertvarų prispaudimo profilis;

 5. profiliai-transformatoriai su ritininiu mechanizmu.

Pagal užsakymą galima pagaminti specialius profilius, kur rėme bus numatyti įvairūs grioveliai elektros instaliacijos, telefono linijų kabelių ar laidinio interneto tvirtinimui. Taip pat pagal planą gamintojas rėmo profilius papildo atskirais lizdais ir kanalais rozetėms ir jungikliams montuoti.

Skyrių užpildymo klasifikacija

Pertvaros biuruose dažniausiai gaminamos permatomos vientisos arba surenkamos iš įvairių tipų plokščių. Pasirinkimas priklausys nuo patalpų sąlygų ir biurų paskirties. Uždaros galimybės užtikrins gerą garso izoliaciją, o norint sumažinti triukšmo lygį tarp kietų lakštų, pavyzdžiui, iš medžio drožlių plokštės, klojamos įvairios medžiagos, pavyzdžiui, bazalto mineralinė vata.

Įstiklintos biuro pertvaros, kuriose pilnai arba iš dalies sumontuotos permatomos plokštės, dažnai papildomos baltomis arba spalvotomis žaliuzėmis. Šie prietaisai atidaromi ir uždaromi specialia rankena. Norint supaprastinti valdymą, jis dažniausiai montuojamas lengvai pasiekiamose vietose.

Papildomai šilumos izoliacijai žiemą montuojamos specialios daugiasluoksnės plokštės arba dvigubo, trigubo stiklo paketai. Taip pat galite kurti kombinuotus dizainus, nes tvirti „sumuštiniai“ nepraleidžia šviesos ir užtemdys vaizdą, o tai sumažins svarbią darbuotojų darbo kontrolę ir padarys biuro erdvę mažiau reprezentatyvią. Sienos iš vien sumuštinių plokščių dažnai naudojamos tik gamybinėse patalpose, kuriose nėra viso ploto pilno šildymo, o šildomos tik aliuminio pertvaromis atitvertos spintos.

Visiškai stiklinis užpildas idealiai tinka mažo ploto patalpoms, pavyzdžiui, vidinėms buto pertvaroms. Jie leidžia vizualiai padidinti erdvę, tačiau čia vis tiek svarbu teisingai parinkti tinkamą apšvietimą. Siekiant paįvairinti interjero dizainą, užpildo elementai dažomi skirtingais tonais, kad atitiktų baldų, sienų, grindų ar lubų spalvą.

Kombinuotose versijose, kur naudojami tiek stiklo, tiek žaliuzių įdėklai, apatinėje dalyje dažniausiai montuojami gipso kartono arba medžio drožlių plokštės lakštai, o viršuje – stiklas. Tada bus mažesnė tikimybė sugadinti plokštes, sulaužyti ar subraižyti stiklą.

Montavimas

Visų karkasinių aliuminio pertvarų montavimas, nepaisant jų tipo, atliekamas tuo pačiu principu. Jei planuojate įrengti paprastas konstrukcijas mažuose kambariuose, tuomet galite tai padaryti patys. Diegimo procedūra susideda iš kelių etapų.

 • Paruoškite kambarį - atlaisvinkite vietos 1,5-2 metrų atstumu nuo būsimų sienų montavimo vietos, uždenkite grindis plastikine plėvele, kad vėliau būtų lengviau pašalinti šiukšles gręžiant medžiagą.

 • Sumontuokite aliuminio apdailą – naudokite kaiščius, kad pritvirtintumėte specialų laikiklį aplink perimetrą. Tai užtikrins konstrukcijos tvirtumą ir išlygins galimus pagrindo nelygumus. Be to, laikiklis suteiks papildomą garso izoliaciją.

 • Pritvirtinkite kampą ir pritvirtinkite aliuminio profilius prie bėgelio. Jų skaičius ir atstumas tarp jų priklausys nuo visos konstrukcijos matmenų ir medžiagos, iš kurios bus sukurtos sienos, drobių pločio.

 • Užpildykite tarpą tarp profilių. Skirtingai nuo metalo-plastiko ir gipso kartono atitikmenų, čia plokštės tvirtinamos ne mechaninėmis tvirtinimo detalėmis (jos būtų sugadinusios pertvarų išvaizdą), o dėl sandariklio. Plokštės įkišamos į griovelius ir sandariklio dėka tvirtai pritvirtinamos konstrukcijoje.

 • Montavimo pabaigoje sumontuojami langai ir durys, jeigu jie įtraukti į projektą. Profilių grioveliai ir matomos jungtys yra padengtos dekoratyvinėmis juostelėmis.

Daugiau informacijos apie tai, kaip montuoti aliuminio pertvaras, rasite kitame vaizdo įraše.

be komentarų

Komentaras sėkmingai išsiųstas.

Virtuvė

Miegamasis

Baldai