Namų projektai iš baro su mansarda

Namų projektai iš baro su mansarda
 1. Ypatumai
 2. Privalumai ir trūkumai
 3. Dizaino parinktys
 4. Medžiaga (redaguoti)
 5. Išdėstymas
 6. Projektų pavyzdžiai

Karkasiniai namai iš baro su mansarda pagal standartinius projektus yra labai populiarūs. Tokie standartiniai sprendimai leidžia greitai ir ekonomiškai sukurti visavertį būstą iš grynos medžiagos priemiesčio zonoje. Todėl verta išsamiau apsvarstyti įvairius tokių pastatų projektus.

Ypatumai

Įvairių dydžių kaimo namai, pastatyti pagal paruoštus projektus, pastatomi greitai ir su minimaliomis išlaidomis. Juose visi elementai, dydžiai, naudingos erdvės panaudojimas, inžineriniai skaičiavimai apgalvoti kuo efektyviau ir ergonomiškiau. Ypač pažymėtina, kad nereikia gudrauti kuriant savo individualų planą, kurti brėžinius ir atlikti sudėtingus skaičiavimus. Mediniams namams baigtiems projektams reikia tik statybos darbų.

Namai iš baro su mansarda leidžia maksimaliai išnaudoti naudingą patalpų erdvę, būste praktiškai nelieka nenaudojamos vietos. Galima padaryti gražų ir jaukų mansardinį kambarį su balkonu.

Pati mansarda reiškia gyvenamąją erdvę po pastato stogu, tokia architektūrinė technika buvo naudojama nuo viduramžių. Galima įrengti palėpės kambarį kukliuose rąstiniuose kaimo namuose, pagamintuose pagal paruoštus projektus. Be to, jis atrodys gana originalus tiek svetainėje, tiek interjere.

Privalumai ir trūkumai

Karkasinis namas iš baro su mansarda turi šiuos privalumus:

 • kadangi jis nesitraukia, į jį galite persikelti iškart po statybos;
 • mediena yra aplinkai nekenksminga medžiaga, nekenksminga ir saugi, tokioje patalpoje palaikoma optimali drėgmė, nesusiformuojant grybeliui ir pelėsiui;
 • ilgaamžiškumas - tinkamai pastatyti ir eksploatuojant, namai iš sijų gali tarnauti iki 100 metų;
 • minimalus statybos laikas - ant gatavo juostinio pamato sieną ir stogus galima pastatyti per 3-4 dienas;
 • maža medžiagos kaina, be to, apdorojant mediena praktiškai nesudaro atliekų;
 • Dėl natūralaus tekstūros grožio ir aukštos šilumos izoliacijos mediena taupo apdailos ir izoliacines medžiagas.

Pagrindinis tokių pastatų trūkumas yra gaisro pavojus. Net nepaisant ugniai atsparių impregnacijų ir mastikos naudojimo, medinis strypas visada pasižymės aukštomis degumo savybėmis, tuo jis yra daug prastesnis už plytų, betono, dujų silikato blokelius ir kitas nemedines medžiagas. Tai bene vienintelis reikšmingas trūkumas, kitu atveju labai apsimoka statyti tokius namus, juolab, kad yra daug paruoštų originalių projektų.

Dizaino parinktys

Profilyje tokių namų projekcijos dažniausiai būna kvadratinės (6x6, 8x8 kv. M) arba stačiakampės (6x8, 6x9 kv. M), rečiau pasitaiko variantų su išsikišusia veranda, erkeriu, terasa. Tokie projektai yra sudėtingesni, įskaitant pamatų klojimą, tačiau padidina vidinę erdvę, leidžia pastate turėti papildomų biuro ar poilsio patalpų. Priklausomai nuo kambarių padėties, naudingas gyvenamasis plotas gali būti nuo 30 iki 80 kv. m.

Pirmas aukštas paprasčiausiose versijose pertvara padalintas į 2 kambarius, sudėtingesniuose projektuose gali būti holas arba prieškambaris, 2 miegamieji, taip pat vonios kambarys, vonios kambarys arba sandėliukas.Laiptai tarp pirmojo ir antrojo aukštų gali būti vieno tarpatramio – taip sutaupoma naudingo gyvenamojo ploto, tačiau apsunkinamas pakilimas ir nusileidimas, reikia įrengti statesnius laiptelius.

Patogumui galite pastatyti dviejų tarpatramių laiptus su lygiagrečiais vienas kitam, šis būdas yra ergonomiškiausias.

Palėpės erdvė gali būti vieno ar dviejų kambarių, viskas priklauso nuo pagrindo ploto ir namo projekto. Palėpėje gali būti įrengtas nedidelis balkonas arba lodžija su rėmu, pagamintu iš tos pačios profiliuotos medienos. Paprastai kambarys yra po pačiu stogu, kuriame gegnių rėmas yra apklijuotas fanera, plastikiniais lakštais arba lentomis. Taip pat efektyviai galima išnaudoti nišas tarp palėpės vidaus apdailos ir paties stogo, pavyzdžiui, padarant ten nedideles sandėliavimo patalpas, įrengiant viduje komunikacijas ar pastatant buitinę techniką.

Namui su mansarda reikia papildomai apšiltinti stogą. Jei jis bus nuolat gyvenamasis, verta jį saugoti ir nuo drėgmės. Kaip izoliacinę medžiagą efektyvu naudoti poliuretano putas, putplasčio putas, mineralinę vatą su polimerinės plėvelės sluoksniu.

Jei krosnelės šildymo vamzdis eina per gyvenamojo namo palėpę, kuri dažnai būna tokiuose projektuose, ji taip pat turi būti izoliuota ir atlikta daili dekoratyvinė apdaila.

Medžiaga (redaguoti)

Rąstinis namas gali būti pastatytas iš kelių medžiagų.

 • Masyvi mediena - tai masyvūs natūralaus medžio kamienai, džiovinti, išlygintais paviršiais. Skyrius gali būti kvadratinis arba stačiakampis. Ši medžiaga yra labai patvari ir turi įspūdingą išvaizdą.
 • Profiliuota mediena naudojamas dažniausiai. Jis pagamintas iš masyvios juostos, šonuose padaryti grioveliai ir iškyšos, kurių dėka surenkama į patikimą stabilią konstrukciją.
 • Klijuota laminuota mediena susideda iš kelių lentų, sujungtų aukštu slėgiu. Kad vainikėliai mūre neišlinktų, lentos klojamos pluoštu įvairiomis kryptimis. Laminuotos medienos privalumai yra tai, kad ji neskilinėja ir nesitraukia.
 • SIP plokštės gaminami suklijuojant kelias medžio drožlių plokštes su šilumą izoliuojančiu sluoksniu tarp jų. Dėl šios priežasties tokio tipo statybinės medžiagos yra labai šiltos ir pasižymi dideliu stiprumu.
 • Strypai su natūralių rąstų imitacijasuteikiant namo sienoms labai dramatišką ir įspūdingą išvaizdą.

Kalbant apie pačias medienos rūšis, dažniausiai naudojama pušis, kaip pigiausia, bet praktiška medžiaga. Pušies mediena yra minkšta, lengvai apdirbama, mažo tankio ir geros šilumos izoliacijos. Bet ši mediena stipriai susitraukia, laikui bėgant įtrūksta, neatspari pelėsiui. Kedro ir maumedžio sijos yra daug tankesnės ir stabilesnės, tačiau prastesnės šilumos izoliacijos požiūriu.

Bet kokia namo versija iš baro su mansarda turi būti pastatyta ant paruošto pamato., kuris sukietėjo ir suteikė normalų susitraukimą. Jis pagamintas iš gelžbetonio cemento ir smėlio pagrindu. Pamatas gali būti plokščias, koloninis arba juostinis. Pastarasis tipas yra labiausiai paplitęs, nes jis yra tvirtas pagrindas bet kurioje namo sienos vietoje ir užtikrina didžiausią stabilumą dviejų ar daugiau aukštų pastatui.

Išdėstymas

Nors mediena pasižymi geromis šilumą izoliuojančiomis savybėmis, iš medienos pagamintiems namams reikia papildomos izoliacijos. Tai ypač pasakytina apie palėpę, kuri yra mažesnė už apatinį aukštą, apsaugota nuo vėjo ir stipraus šalčio. Teisingas sprendimas būtų abiejų būsto lygių grindis apšiltinti ekovata arba poliuretanu, kurie yra susiūti į gegnių sistemą. Pirmo ir antro aukšto langai, balkono durys taip pat turi būti patikimai apšiltintos silikono arba poliuretano putomis.

Įrengdami palėpės erdvę, turite pasirūpinti natūralia ventiliacija.Tai bus ypač aktualu karštu oru, kai stogas labai karštas, o palėpėje nėra orlaidių ar balkonų.

Vedant elektrą rąstiniuose namuose su mansarda geriausia tiesti elektros laidus plastikinėse dėžėse arba gofruotuose vamzdeliuose. Jie pagaminti iš nedegių medžiagų ir pasitarnaus kaip papildoma apsauga sausai medienai, kuri lengvai užsidega. Vandentiekio ir kanalizacijos sistemas geriausia kloti naudojant lanksčius ir patvarius polipropileno vamzdžius.

Projektų pavyzdžiai

Tarp populiarių projektų yra 8x8 ir 6x8 kv. m galima pažymėti paprasčiausią sprendimą su dengta terasa, dviem kambariais, maža holu ir vonios kambariu pirmame aukšte bei vienu erdviu miegamuoju antrame mansarda. Minimalus elementų skaičius, paprastas brėžinys, lengvas surinkimas daro šį projektą labai prieinamą. Šis 8 x 6 m matmenų namas bus patogus ir erdvus 3-4 asmenų šeimai, be problemų jame galėsite gyventi ištisus metus.

Namas iš profiliuotos medienos 200x200 mm, matmenys 6x6 kv. m yra nedidelė, bet jauki palėpė antrame aukšte. Tai ekonomiškiausias variantas.

Namai iš baro 6x9 ir 9x9 kv. m taip pat turi paruoštus standartinius projektus. Tai erdvesnis būstas, kuriame galima įrengti virtuvę, pirtį, o antrame aukšte su pertvara padalinti dvi pilnavertes svetaines.

Norėdami sužinoti apie klaidas renkantis namo projektą iš baro, žiūrėkite šį vaizdo įrašą

be komentarų

Komentaras sėkmingai išsiųstas.

Virtuvė

Miegamasis

Baldai