Gražūs dviejų aukštų namų projektai iš putplasčio blokelių

Turinys
 1. Privalumai ir trūkumai
 2. Dizainas
 3. Apdailos parinktys
 4. Gražūs pavyzdžiai

Dviejų aukštų namas yra puikus sprendimas nedideliam sklypui. Iš žemės sklypo jis „neužgrobs“ daug naudingo ploto, o šeimai tokiame pastate nebus ankšta. Putų betonas gali būti naudojamas kaip pagrindinė statybinė medžiaga namo statybai. Statyba iš jo nereikalauja galingo pagrindo ir gali būti baigta per trumpą laiką.

Privalumai ir trūkumai

Nenuostabu, kad namų statybai dažnai pasirenkami putplasčio blokeliai.

Ši medžiaga turi daug privalumų.

 • Dėl didelio blokelių dydžio sienų statyba vyksta itin sparčiai.
 • Šią medžiagą lengva apdoroti. Jį galima pjauti įprastu metalo pjūklu.
 • Naudojant putplasčio blokus nereikia naudoti sunkios statybinės įrangos. Blokai yra gana lengvi. Suaugęs žmogus gali juos pakelti vienas.
 • Sienų klojimas iš tokių komponentų nėra ypač sunkus.
 • Putplasčio blokelių kaina yra daug mažesnė nei daugelio kitų statybinių medžiagų kaina.
 • Turint kompetentingą požiūrį į statybą, putplasčio blokų namas tarnaus labai ilgai.
 • Tokiame pastate visada šilta dėl didelio oro burbuliukų kiekio kiekvieno bloko „kūne“.
 • Putplasčio blokeliai yra saugūs aplinkai ir ugniai, todėl būsto statybai pasirenkami be jokios baimės.
 • Ši medžiaga pasižymi geromis garso izoliacinėmis savybėmis, todėl eksploatuojant pastatą nuomininkų netrukdys pašalinis triukšmas.
 • Putų betonas puikiai dera su kitomis statybinėmis medžiagomis, o tai atveria puikias galimybes architektūrinei kūrybai.

Būtina atsižvelgti į medžiagos trūkumus.

 • Dėl porėtos struktūros putplasčio blokeliai sugeria drėgmę. Vandens prisotintas blokas užšalęs gali sprogti. Todėl putplasčio blokelių sienoms reikalinga kokybiška išorės apdaila, leidžianti ne tik suteikti joms estetinę išvaizdą, bet ir patikimai izoliuoti nuo vandens patekimo.
 • Tam, kad putplasčio blokinis namas tarnautų ilgai ir būtų patogus, sienoms reikia šiltinimo.

Dizainas

Dviejų aukštų namų iš putplasčio blokelių projektai yra labai įvairūs. Priklausomai nuo turimos vietos, galite pasirinkti pastatą, kurio matmenys yra 6 x 9, 10 x 8 arba 7 x 12 metrų. Projektas gali būti tipinis arba individualus.

Norėdami pradėti statyti namą savo rankomis, turite nuspręsti, kuris žemės sklypas bus skirtas statybai. Projektinėje dokumentacijoje aiškiai nurodyta, kuri žemės dalis bus užstatyta, o kuri liks daržui ir daržui. Tai svarbu teisiniu požiūriu.

Taip pat verta nuspręsti dėl pastato orientacijos erdvėje. Pageidautina, kad dažniausiai lankomų kambarių langai būtų nukreipti į pietus. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į įėjimo į pastatą organizavimą. Taip pat turite išspręsti komunalinių sistemų prijungimo problemą.

Ne paskutinė tema – namo ir žemės saugumo užtikrinimas. Architektūra čia vaidina svarbų vaidmenį. Jei aikštelė gerai matoma pro langus, tai jau suteikia gyventojams ramybės.

Projekte pakloto pamato tipas priklauso nuo to, kokiu lygiu po sklypu yra požeminis vanduo. Jei atstumas iki vandens yra mažesnis nei du metrai, projekte geriau pakloti plokščių savaime išsilyginantį pamatą. Jei atstumas iki požeminio vandens yra didesnis nei trys metrai, lengviau įrengti juostos įleidžiamą pagrindą.

Projektavimo procese geriau iš karto atskirti dviejų aukštų pastatą į gyvenamąją ir pagalbinę dalis.Pavyzdžiui, name, kurio plotas 150 kv. m, nereikėtų planuoti ilgų koridorių ir sudėtingų praėjimų. Komunalinėms patalpoms lengviau iš karto nustatyti vietą kur nors rūsyje ar pirmame aukšte. Taigi bus lengviau su jais susisiekti.

Svarbus uždavinys – projektuojant aiškiai apibrėžti namo dydį. Tai lems ne tik konkrečios šeimos komfortą, atsižvelgiant į jos dydį ir poreikius, bet ir būsto išlaikymo išlaidas, pradedant mokesčiais ir baigiant komunalinėmis išlaidomis.

Pavyzdžiui, kam nors gali patikti 8x8 pastato dizainas. Tai gali būti kompaktiškas namas, kurio gyvenamasis plotas ne didesnis kaip 80 kvadratinių metrų. Keturių asmenų šeimai to visiškai pakanka. Didesnei šeimai geriau orientuotis į 9x9, 8x10 ar 10x10 namų planus.

Antrasis aukštas gali būti įprasto dizaino arba palėpės pavidalu. Mažą namą kartais papildo ir terasa. Tada jo patogumas žymiai padidėja, nes šis priestatas gali būti labai erdvus.

Paprastai dviejų aukštų pastatuose pirmame aukšte yra virtuvė, svetainė ir pagalbinės patalpos, tokios kaip vonios kambarys ir pagalbinės patalpos. Antrasis aukštas dažnai skirtas miegamiesiems. Tačiau namo viduje yra daugybė planavimo galimybių. Pavyzdžiui, vonios kambario sutvarkymas reikalauja tam tikrų inžinerinių gudrybių, tačiau vargu ar kas paneigs sau tokio patogumo antrame didelio namo aukšte.

Apdailos parinktys

Jei putplasčio blokelių namo vidaus apdaila priklauso tik nuo savininkų skonio pageidavimų ir jų piniginės galimybių, tai išorinis reikalauja laikytis tam tikrų taisyklių, susijusių su pačių putplasčio blokelių ypatumais. Kadangi ši medžiaga nėra itin stipri ir stipriai sugeria vandenį, ji turi būti izoliuota nuo išorinių poveikių. Išorinės apdailos medžiagos neturėtų trukdyti putplasčio blokams "kvėpuoti". Tuo pačiu metu jie turi atlaikyti pakartotinį šaldymą ir išlaikyti savo vizualinį patrauklumą. Apdailos sluoksnis taip pat turi būti atsparus įvairiems mechaniniams įtempiams – trinčiai, smūgiams ir kt.

Kartais dviejų aukštų namų iš putplasčio blokelių išorinė apdaila pasirenkama apdailos plyta. Jis išdėstytas taip, kad tarp sienos ir apdailos sluoksnio liktų tarpas, užtikrinantis sienų vėdinimą. Taip pat šioje erdvėje galima įrengti apšiltinimą, tuomet namuose bus šilčiau ir patogiau.

Plytų apdaila neleis lietui ir sniegui nukristi ant putplasčio blokelių sienų, apsaugos nuo mechaninių įtempių ir kraštutinių temperatūrų. Su tokia apdaila namas galės tarnauti daug ilgiau. Tačiau turėtumėte žinoti, kad už visas šias išmokas teks sumokėti daug pinigų.

Taip pat tokio namo apdailai galite rinktis natūralų akmenį. Ši parinktis turi būti numatyta iš anksto, nes tokiai dangai reikia plataus ir tvirto pagrindo. Namas su akmeniniu fasadu atrodys labai patraukliai (yra daug dizaino variantų). Tuo pačiu sienos bus patikimai apsaugotos nuo kritulių poveikio, ekstremalių temperatūrų ir kt. Tačiau prastai atlikus fasado darbus, po kurio laiko gali prireikti dalinio remonto dėl akmens atsilupimo nuo putplasčio. betono blokeliai.

Fasadines plyteles galima naudoti ir apkalimui. Tai apsaugos sienas nuo neigiamo aplinkos poveikio. Tuo pačiu metu pastato išorinė išvaizda gali būti bet kokia, nes plytelių tekstūros ir spalvos yra labai įvairios. Tokios dangos naudojimo trūkumas yra tas, kad jis trukdo orui judėti putplasčio blokuose, o pamato apkrova žymiai padidėja. Tuo pačiu metu pačios plytelės išlaidos negali būti vadinamos mažomis.

Biudžeto variantas yra naudoti tinką. Jis gerai apsaugo putų betoną, neprieštarauja jo mechaninėms savybėms. Tuo pačiu metu yra nemažai pastato dizaino variantų.

Tačiau norint tinkuoti namą, reikia turėti tam tikrų žinių ir įgūdžių, turėti reikiamus įrankius. Turint kompetentingą požiūrį į verslą, tinkas tarnaus mažiausiai dešimt metų, tačiau jei bus pažeistos jo taikymo taisyklės, labai greitai prireiks remonto.

Gražūs pavyzdžiai

8 x 8 ploto putplasčio blokelių namas su įmontuotu garažu ir raudonų plytų apdaila atrodo labai įspūdingai ir neprieinamai, bet kompaktiškai. Dėl mažų langų tokia konstrukcija tinka atšiaurioms gamtos sąlygoms šiauriniuose Rusijos regionuose. Tipiškame Rusijos priemiesčio kieme toks namas atrodys gana organiškai.

Elegantiškai ir erdviai atrodo dviejų aukštų namas su dvišlaičiu stogu su šviesaus tinko apdaila ir įsiterpusiomis vietomis išklotomis balta plyta. Apsupta žalumos, tokia konstrukcija sukuria pasakiško jaukių namų įspūdį, bet kurios šeimininkės svajonę.

Putplasčio namui įmantriausią formą galima suteikti sėkmingai derinant jį su garažo bloku. Baltos ir pilkos spalvos tinkuotos sienos puikiai dera su akmens fragmentais ant fasado. Namas atrodo labai žaviai.

Dviejų aukštų namo, kurio dydis 8x8, pastatyto iš putplasčio blokelių, projekto apžvalgą rasite šiame vaizdo įraše.

be komentarų

Komentaras sėkmingai išsiųstas.

Virtuvė

Miegamasis

Baldai