Wright stilius namų interjere ir eksterjere

Turinys
 1. Ypatumai
 2. Spalvų spektras
 3. Architektūra
 4. Interjero dizainas
 5. Kaip sukurti projektą?
 6. Gražūs pavyzdžiai

Dizaine idėja apie galutinę harmoniją su gamta kasmet tampa vis svarbesnė. Tai taikoma tiek interjerui, tiek eksterjerui. Svarbu, kad pastatai įtikinamai derėtų prie kraštovaizdžio, o būsto interjero dizainas derėtų su ekologiniu mąstymu. Viena iš tokių krypčių, gimininga gamtai, yra Wrighto stilius. Kitaip tai vadinama „prerijų stiliumi“.

Ypatumai

Tokie pastatai tampa lakoniškais kraštovaizdžio priedais – jie ir paprasti, ir patogūs, ir išoriškai apgalvoti, kad žvilgsnis namą ir jo gamtinę aplinką suvoktų kaip vientisą visumą. Tai organinės architektūros filosofija, kurią įkūrė novatoriškas amerikiečių architektas Frankas Lloydas Wrightas.

Jis nemėgo didelių gabaritų, sudėtingų konstrukcijų, tikėjo, kad pastatas turi būti draugiškas gamtos kraštovaizdžiui. O tokių naujovių įkvėpėjos buvo Amerikos stepės (iš čia ir kilęs pavadinimas „prerijų stilius“). Per savo gyvenimą Wrightas pastatė daugybę namų, taip pat pagal jo projektus buvo pastatytos mokyklos, bažnyčios, muziejai, taip pat biurų pastatai ir daug daugiau.

Tačiau būtent organiška architektūra, išreikšta „prerijų namais“, tapo reikšmingiausiu Wrighto indėliu, todėl šių namų stilius pelnytai pradėjo vadintis jo vardu.

Tipiškos namų savybės:

 • pastatai orientuoti horizontaliai;
 • namai atrodo pritūpę ir kampuoti;
 • fasadas vizualiai padalintas į kelias dalis;
 • pastato išplanavimas atviras;
 • namas dekoruotas natūraliomis medžiagomis įvairiais deriniais.

Tuo pačiu metu pastatai yra ir lakoniški, ir jaukūs. Negali būti pretenzingumo ir pompastikos, sudėtingumo, elementų, kurių negalima pavadinti funkcionaliais.

Šiuolaikiniai namai dažnai būna stačiakampiai arba L formos, ir tai daroma daugiausia siekiant sutaupyti pastato ploto. Namai dažniausiai neaukšti, net 2 ir 3 aukštų. Žemiškumo jausmas atsiranda dėl horizontalios pastatų orientacijos.

O pastatai atrodo kampuoti dėl nemažo skaičiaus stačiakampių iškyšų (pavyzdžiui, priestatų, erkerių).

Spalvų spektras

Naudojamos tik natūralios spalvos. Pirmenybė yra neutrali ir šilta. Dažniau naudojamas smėlio, smėlio, terakotos, rudos ir pilkos spalvos. Tai nenuostabu: iš tikrųjų šios spalvos organiškai dera prie bet kokio kraštovaizdžio. Tačiau baltos spalvos, taip mėgstamos Viduržemio jūros Graikijos ar Šiaurės šalių kryptimi, Wrighto stiliuje beveik nėra.

Stogas visada bus tamsesnis už sienas, tačiau iškyšų apdaila bus šviesesnė. Kampų dizainas turi atitikti stogo spalvą. Spalvų gama paremta minimalizmu, neutrali ir rami.

Manoma, kad pats namas turi būti santūrus, o žydintys medžiai svetainėje ar gėlės gėlių lovoje gali tapti ryškiais akcentais - tik natūralus dekoras. Ir, žinoma, žalia žolė ir mėlynas dangus papuoš „prerijų namus“ geriau nei bet kas kitas.

Žmogaus suvokimui malonios ir spalvos, nuo jų nepavargsta, o jų derinimas asocijuojasi su komfortu ir saugumu. Ir jie taip pat turėtų pabrėžti pastato kampiškumą, nes Wright stiliaus atveju tai yra nedviprasmiškas namo orumas.

Akcentuojamas pastatų segmentavimas, o spalva – geriausia priemonė akcentams dėti.

Architektūra

Šiuolaikiniai Wright namai atrodo kompaktiški, bet ne kuklūs. Tai vis tiek nemaži namai, kuriuose tenka susiglausti ir jaustis ankštai. Bet, žinoma, čia nėra prabangos, karališkos erdvės pojūčio.Tai gali būti laikoma kompromisiniu variantu. Nors vidutiniškai Wrighto namas yra 150-200 kv.

Langas

Tokiuose namuose jie priglunda tiesiai prie stogo. Arba jie netgi gali eiti išilgai viso pastato perimetro tvirta juosta. Langai dažniausiai yra stačiakampiai arba kvadratiniai, jie turi keletą sąramų. Langinės nenaudotos, langai įrėminti betoninėmis juostomis arba storomis lentomis.

Jei namas brangus, panoraminiai langai bus iš abiejų pagrindinio įėjimo pusių.

Stogas

Rūsio ir pamatų tokiuose pastatuose nėra, tiesiog pats namas dažniausiai statomas ant kalvos. Stogai yra 3 arba 4 šlaitai, turi nedidelį nuolydį. Kartais jie būna visiškai plokšti. Wright stiliaus namų stogai išsiskiria gana plačiomis iškyšomis: toks elementas cituoja rytietišką architektūrą.

Fasado apdaila

Namų sienos mūrytos iš plytų, natūralaus akmens, keraminių blokelių. Grindims naudojamos betoninės ir medinės sijos. Šio stiliaus karkasinių konstrukcijų praktiškai nėra, o namų vien iš medžio nėra.

Apdaila eklektiška: betonas ir stiklas tyliai derinami su natūralia mediena ir grubiu akmeniu. Akmuo gali būti derinamas su lygiai tinkuotomis sienomis.

Anksčiau plyta buvo populiariausia medžiaga Wrighto namų statybai, dabar prasmingiau naudoti didesnio dydžio keraminius blokus. Dažnai šiandien naudojama imitacinė medžiaga, kuri primena tik medieną arba natūralų akmenį. Tai neprieštarauja stiliui.

Tačiau neturėtumėte atsisakyti didelio stiklo kiekio - tai vizitinė stiliaus kortelė. Languose nėra grotų, tačiau segmentuotas jų dizainas sukuria akiai malonią geometrinę harmoniją.

Interjero dizainas

Wright namai turi aukštas lubas, panoraminius langus, jie puoselėja erdvę ir šviesą kaip natūralūs „užpildai“, o tiksliau – namo šeimininkai. Ir čia taip pat spėjama harmonija su gamta. Ir jei pasirinksite lempas, tada jos yra kvadratinės, kampinės, neturinčios klasikinio apvalumo.

Jie taip pat primena popierinius žibintus iš Azijos kultūros, tinka geometrinei stiliaus krypčiai.

Dizaino sprendimai namo viduje:

 • monochromatinės spintos, kurios skiriasi nuo sienų spalvos, dėl kurių iš kampinių interjero segmentų sukuriamas bendras vientisas vaizdas;
 • namo išplanavimas yra toks, kad kambarių padalijimas būtų atliekamas ne standartiškai, naudojant sienas, o zonavimo būdu - pavyzdžiui, sienos dažytos šalia virtuvės, o valgomojo zona dekoruota natūralaus akmens mūras;
 • lubos gali būti balintos, bet dažnai tai pakabinamos konstrukcijos iš gipso kartono, kurios taip pat gali būti kelių lygių, kad tokia technika galėtų zonuoti erdvę be sienų;
 • ant lubų gali būti mediniai intarpai, ištisos instaliacijos su viena iš dominuojančių spalvų interjere;
 • naudojami sietynai-sraigtai - tiek funkciniai, tiek dekoratyviniu požiūriu, formuojantys stilių;
 • kadangi patys namai sukuria žemiškumo pojūtį, juose gali būti daug žemų baldų - tokių yra sofos ar sofos su foteliais, kavos staliukai, indaujos, komodos, konsolės.

Tokio namo dizainas kuriamas ilgus metus. Jo neketinama pertvarkyti, kad atitiktų naujus mados stilius. Gali keistis dekoras, sveikintini sezoniniai pokyčiai, bet ne bendra namo išvaizda.

Kaip sukurti projektą?

Paprastai dėl projektinės dokumentacijos kreipiamasi į specialistus, kurie klientams pateikia standartinius projektus – jų pavyzdžius galima išsamiai apsvarstyti. Kartais užsakovas prašo ne tipinio, o individualaus projekto. Tai gali būti kotedžas, kaimiškas vieno ar dviejų aukštų namas su garažu ir kiti pastatai teritorijoje. Tai palyginti nedideli mūriniai ir karkasiniai pastatai. Projektavimo patirties turintis asmuo arba su architektūra susijusių sričių ekspertas gali savarankiškai parengti projektą.

Dažnai užsakovas ir projektavimo įmonė, statybininkai dirba kartu.Būsimi savininkai gali nupiešti namo eskizą, o ekspertai į tai atsižvelgs kaip į pageidavimą būsimoms statyboms.

Neretai namą stato įmonė, tačiau visą interjero dizainą, interjero dizainą perima patys šeimininkai. Tokiu atveju gelbsti stebėjimas, suformuotas skonis, panašių sėkmingų interjerų analizė.

Vertinamos patraukliausių namų nuotraukos, jų interjero dizainas ir iš to išryškėja kažkas savo.

Gražūs pavyzdžiai

Šios nuotraukos motyvuoja pradėti statybas ir „įsikurti“ tokiame patraukliame architektūriniame ir dizaino kontekste. Siūlome pažvelgti į šiuos sėkmingus pavyzdžius, kurių gali būti daug daugiau nei čia pateikta.

 • Tipiškas aprašyto stiliaus namas, patogus gausiai šeimai, kuri nori gyventi už miesto, arčiau gamtos. Apdailoje sugyvena akmuo ir medis, sąmoningai pabrėžiamas konstrukcijos segmentavimas. Baltos spalvos intarpai sėkmingai įausti į bendrą rudos spalvos asortimentą.
 • Kompaktiškesnis dviejų aukštų namas, kurį galima pastatyti palyginti nedideliame plote. Įdomiai atliktas sprendimas su langais vienoje iš namo pusių.
 • Šiuolaikinė Wright stiliaus namo variacija, kurių pagrindinė puošmena – didžiuliai langai. Tokiame name bus daug saulės ir šviesos.
 • Namas atrodo labai žemas bet stovi ant kalvos ir harmoningai įsilieja į kraštovaizdį. Name yra įmontuotas garažas.
 • Kompromisinis variantas, artimesnis įprastiems tipiniams namams. Pirmame aukšte langai didesni nei antrame ir tai vizualiai atskiria bendras patalpas name nuo individualių (miegamųjų).
 • Šios nuotraukos aiškiai rodo, kad zonavimas namuose apsieina be sienų. Viena zona sklandžiai pereina į kitą. Spalvų gama rami ir jauki.
 • Šiame interjere daug akmens ir stiklo, Čia karaliauja geometrija kartu su puikiai parinktu dekoru.
 • Terasos ir verandos tokiuose projektuose dažnai tampa paskutiniu argumentu „pirkti/pastatyti šį konkretų pastatą“ naudai.
 • Kitas įdomus sprendimas kurioje daug paimta iš rytietiškų kultūrų.
 • Ekologiškoje Wrighto architektūroje pati idėja būti šalia gamtos yra graži, ir natūralių atspalvių harmonija apdailoje tai dar kartą įrodo.
   Tarp daugybės stilių, projektų, sprendimų reikia pasirinkti kažką savo, ne impulsyviai ir emocijomis, o taip, kad pasirinkimas džiugintų daugelį metų. Ir pageidautina daugiau nei viena karta. Wright pastatai skirti žmonėms, kurie mėgsta būti šalia gamtos, konservatyvias spalvas ir šviesos bei erdvės gausą.

   Šis vaizdo įrašas jums pasakys, kaip sukurti Wright stiliaus namo projektą.

   be komentarų

   Komentaras sėkmingai išsiųstas.

   Virtuvė

   Miegamasis

   Baldai