Viskas apie vieno aukšto chalet stiliaus namus

Turinys
 1. Ypatumai
 2. Projektai
 3. Medžiaga (redaguoti)
 4. Spalvų paletė
 5. Gražūs pavyzdžiai

Chalet stiliaus namas yra patrauklus sprendimas. Šis būstas primena rusui pažįstamą vasarnamį. Medžio ir akmens derinys pastate sukuria malonų vaizdą. Be to, namai paprastai būna gana tvirti ir šilti.

Ypatumai

Nameliai atsirado kalnuotoje Šveicarijoje ir buvo skirti piemenims. Šie būstai buvo nedideli, pastatyti iš kalnuotuose regionuose labiausiai prieinamų medžiagų – akmens ir medžio.

Modernus chalet stiliaus namas yra nedidelė, bet jauki gyvenamoji erdvė.

Tokia konstrukcija tinka ne tik kaip vasarnamis (sezoninis) namas, bet ir gyventi ištisus metus. Taip yra dėl to, kad naudojamos natūralios patvarios medžiagos (mediena, akmuo), kurios gali apsaugoti nuo vėjo, lietaus ir drėgmės. Be medžio ir akmens, šiuolaikiniai gamintojai siūlo ir kitų patikimų medžiagų. Bet nesvarbu, iš kokios medžiagos namelis pagamintas, svarbiausia čia sukurti harmoningą ir patogų pastatą visomis prasmėmis, tinkantį patogiai viešnagei.

Projektai

Tvirtinant namo projektą, visų pirma reikėtų atkreipti dėmesį į jame būtinus elementus. Chalet stilius leidžia pastatyti gyvenamąjį pastatą taip, kaip to reikia savininkams. Tradiciškai tokių pastatų pamatai ir apatinis aukštas yra akmeniniai, o viršus – medinis. Taip yra dėl kalnuotų vietovių sąlygų ir galimų pavojų (nuošliaužų, uolienų išplovimo ir pan.).

Matmenys (redaguoti)

Namų plotas gali būti bet koks. Geriausiu variantu laikomas pastato plotas nuo 150 iki 200 kv.m. Interjero išplanavimas niekaip neturės įtakos stiliui, tačiau nepamirškite, kad nameliai yra erdvūs, bet jokiu būdu ne didžiuliai namai.

Vieno aukšto namai gali būti statomi su mansarda. O jei visgi šeima didelė, tai antrojo aukšto įrenginys būtų geras sprendimas. Tokio tipo būste nereikėtų planuoti daugiau nei dviejų aukštų – tai jau bus perteklius namelio stiliui.

Garažas

Automobilių savininkai tikrai turėtų turėti garažą. Patogu tiek parkavimui, tiek bet kokių įrankių laikymui.

Garažas gali būti pritvirtintas prie gyvenamojo namo arba atskirtas.

Jei pasirinkimas krito dėl priestato, reikia pasirūpinti, kad jo vartai ir apdaila derėtų su bendra namo koncepcija.

Terasa

Nepriklausomai nuo laiko, praleidžiamo pastato viduje, terasa yra puikus pasirinkimas poilsiui lauke esant geram orui. Chalet stiliui tinka ir terasa su kepsnine, skirta pasibuvimams su draugais ir vaikų žaidimams. Terasa gali būti bet kokio dydžio, tačiau svarbu, kad visas pastatas atrodytų harmoningai.

Projektavimo etape svarbu nustatyti, kiek vonios kambarių, miegamųjų ir kitų kambarių reikia patogiai viešnagei. Išanalizavę poreikius galite tvirtinti projektą.

Medžiaga (redaguoti)

Šiuolaikiniai gamintojai namelių stiliaus namams statyti siūlo šias medžiagas:

 • mediena;
 • plyta;
 • mediena;
 • putplasčio blokai;
 • akytojo betono.

Ypatingą susidomėjimą kelia mūriniai ir mediniai namai. Mūrinis pastatas yra puikus kainos ir kokybės derinys, o fasadų papildymas mediniais elementais sukurs norimą stilių.

  Konstrukcija bus atspari bet kokioms oro sąlygoms: lietui, sniegui, šalčiui, karščiui, didelei drėgmei, stipriems vėjo gūsiams. Taip pat prieš rinkdamiesi medžiagas turėtumėte pagalvoti apie namą, pastatytą iš rąstų... Rąstai idealiai tinka kaimo namų statybai. Mediena puikiai išlaiko šilumą ir vėsumą.

  Namai greičiausiai statomi iš putplasčio blokelių arba akytojo betono. Tačiau jie taip pat turi daug trūkumų, ypač vietovėse, kuriose yra sunkus klimatas.

  Spalvų paletė

  Prieš statydami chalet stiliaus namą, turėtumėte pagalvoti, kokiu atspalviu jį apdailinti. Štai keletas patarimų.

  • Fasadams geriau pasirinkti natūralius tonus: kapučino, kaštonų, kakavos, karamelės, aukso rudos, bronzos, smėlio, pilkos, gintaro, dūminės, alavo, anglies, geležies, plieno ir kitų rudos bei pilkos spalvos atspalvių.
  • Interjero apdailai chalet stiliumi pirmenybė teikiama šviesioms, natūralioms spalvoms: smėlio, dramblio kaulo, rožinio aukso, dramblio kaulo, dangaus mėlyna, balta, šviesiai pilka.

  Gražūs pavyzdžiai

  Svarstydami apie tokio stiliaus namus, atkreipkite dėmesį į daugybę įdomių variantų.

  Stilingas šviesaus medžio namelis su terasa ir dideliais langais.

  Tamsaus akmens ir medžio namas su keliais atskirais įėjimais ir galine terasa.

  Nedidelis chalet stiliaus vasarnamis iš akytojo betono ir plytų.

  Žemiau rasite chalet stiliaus namo apžvalgą.

  be komentarų

  Komentaras sėkmingai išsiųstas.

  Virtuvė

  Miegamasis

  Baldai