Minimalistiniai namai

Minimalistiniai namai
 1. Skiriamieji bruožai
 2. Dekoravimo medžiagos
 3. Eksterjero projektai
 4. Interjero parinktys
 5. Gražūs pavyzdžiai

Nuosavas namas – daugelio svajonė. Nieko nėra gražiau, kaip vakare, po darbo dienos, jaukiai įsitaisyti nuosavoje terasoje prie arbatos puodelio ir pasigrožėti miesto ar gamtos vaizdu. Jei tik planuojate statytis savo namą ir renkatės stilių, tuomet ši medžiaga kaip tik jums.

Skiriamieji bruožai

Šiandien tiek statybose, tiek interjere populiariausias stilius – minimalizmas. Tai moderni tendencija, turinti keletą ryškių skirtumų:

 • originalus, bet nepretenzingas išdėstymas;
 • lakoniškas dizainas;
 • kaip taisyklė, namas turi ne daugiau kaip 2 aukštus;
 • nereikalingų pertvarų trūkumas;
 • geras apšvietimas ir daug didelių langų;
 • ne daugiau kaip 2-3 atspalvių derinys interjere;
 • erdvūs kambariai (gali skirtis kvadratu, nebūtinai dideli).

Minimalizmo stiliaus kaimo kotedže neturėtų būti nereikalingų daiktų – akis turi „ilsėtis“, o galva „kvėpuoti“. Tokiame interjere tikrai lengva ir malonu būti, nėra faktūrų, atspalvių ir baldų įvairovės, spaudžiančių iš visų pusių.

Minimalizmas visų pirma susijęs su funkcionalumu ir organizavimu. Kiekvienas dalykas yra savo vietoje, o viskas, kas asmeniška, paslėpta nuo pašalinių akių.

Todėl šis stilius netinka tiems, kurie įpratę interjere matyti įvairias mielas smulkmenas, kurie nekreipia dėmesio į netvarką ir dėl to nesijaudina.

Dekoravimo medžiagos

Statant namą minimalizmo stiliaus, naudojamos įvairios medžiagos: plyta, kuri vėliau tinkuojama, dekoratyvinis akmuo išorės apdailai, medžio intarpai, daug betono, stiklo, metalo.

Architektūra šia kryptimi yra pastebima ir atrodo neįprasta. Paprastai tai yra žemi pastatai su plokščiu arba šiek tiek nuožulniu stogu. Išorinė namo forma gali priminti statybinius blokelius su dideliais langais.

Tokio namo viduje interjeras taip pat dažniausiai išpildytas minimalistiniu stiliumi. Kambariams dekoruoti naudojamos šios medžiagos:

 • lygus tinkas ir matiniai dažai;
 • laminatas natūraliai medienai;
 • tapetai be intensyvaus rašto, neblizgantys, pastelinės spalvos;
 • betonas kaip sienų arba lubų apdaila;
 • stilingos keraminės plytelės;
 • natūrali mediena (pavyzdžiui, laiptų pakopos, grindys, baldai ir kt.).

Tokiam griežtam ir asketiškam interjerui suteikti minkštumo ir komforto naudojami natūralūs audiniai: langų tekstilė, antklodės, kilimai.

Eksterjero projektai

Lakoniško stiliaus namai gali būti dideli arba maži. Minimalizmo stiliui kvadratinių metrų skaičius neturi reikšmės – jį galima pritaikyti bet kurioje vietoje. Tradiciškai modernūs namai statomi 1-2 aukštų, nes taip galima žymiai sutaupyti medžiagų ir statybų, neprarandant kvadratūros. Vieno aukšto namas gali būti tokio pat ploto kaip ir dviejų aukštų, tačiau tuo pačiu bus daugiau naudingo ploto ir bus sunaudota mažiau medžiagų.

Todėl tokio tipo namai puikiai tiks vasarnamiui.

Jei reikia statyti vasarnamį, tuomet geriau rinktis karkasinį namą. Tai ekonomiškas ir greitas pasirinkimas, o statybos stilius gali būti bet koks. Minimalizmui svarbus vertikalių ir horizontalių linijų derinys, klasikinis stogas plokščias, su galimybe statyti apžvalgos aikštelę ar atvirą terasą. Tačiau niekas nedraudžia daryti įprasto dvišlaičio stogo, tiesiog rinkitės minimalizmui tinkamas medžiagas – ne dailylentes, o modernesnes dangas, pavyzdžiui, lanksčias vantas.

Kaimo namas, tinkantis gyventi ištisus metus, turi būti solidesnis. Jis gali būti pastatytas iš plytų, monoblokų, medienos. Plyta ir monoblokas apšiltinti, tinkuoti keliais sluoksniais. Taip gaunamas klasikinis minimalistinis fasadas. Prie tinko pridedamas dekoras iš medžio plokščių – tai madingas akcentas, suteiksiantis namams šilumos ir jaukumo.

Dar vienas minimalistinių namų pliusas – didelis langų skaičius, kad namo vidus būtų šviesus. Panoraminis stiklas taip pat suteikia didesnės erdvės efektą. Net nedidelis namas su langais nuo grindų iki lubų viduje atrodys erdvesnis. Dažniausiai tokie langai daromi įeinant į terasą, nuo pašalinių akių uždarytoje namo pusėje.

O tai puikus sprendimas tiems, kurie nori daug šviesos ir oro savo namuose.

Mediniai namai ar namai iš baro ne visai atitinka minimalizmo aprašymą., medis čia randamas tik kaip dekoras eksterjere ir interjere. Tačiau niekas nedraus statyti medinio namo su tokio stiliaus ypatybėmis: jis turėtų būti lakoniškas, taisyklingos geometrinės formos, su šiek tiek nuožulniu stogu (plokščio stogo namams padaryti iš baro negalima).

Kita minimalizmo rūšis – skandinaviškas statybos stilius. Tokie namai statomi iš natūralių medžiagų: medžio, akmens, stiklo ir kt. Aukštų gali būti bet koks, bet dažniausiai tai nedideli 1-2 aukštų namai iš pušies, buko ar beržo. Pamatas pagamintas iš natūralaus akmens ir yra gana aukštas. Langai – mediniai ir stiklo paketai, taupantys šilumą ir energiją.

Skandinaviškas statybos stilius – tai ne tik įspūdinga išvaizda, bet ir funkcionalumas, resursų taupymas bei ekologiškumas.

Statybai, kaip taisyklė, naudojama medienos arba karkaso technologija, apkala iš siaurų horizontalių arba vertikalių plokščių. Tokiuose namuose stogas dažniausiai būna ne plokščias, o tradicinis skandinaviškas – stačiašlaitis. Palėpė dažniausiai yra gyvenamoji erdvė, o stogo forma leidžia ant jos neužsigulti kritulių, vadinasi, patiems jos valyti nereikia.

Galbūt šis minimalizmo variantas jums tiks.

Interjero parinktys

Minimalistinis namas viduje dažniausiai taip pat dekoruojamas panašiu stiliumi. Interjeras pasižymi šiomis savybėmis:

 • erdvė;
 • monochromatiniai atspalviai sienų ir lubų apdailoje;
 • tinkuoto lipdymo trūkumas, nereikalingas dekoras, spalvingi raštai;
 • daug šviesos, įskaitant natūralią;
 • funkciniai baldai;
 • įvairių smulkmenų ir dekoro trūkumas (figūrėlės, magnetai ir kt.);
 • netvarkos trūkumas.

Kalbant apie išdėstymą tokio namo viduje, jis gali būti bet koks, svarbiausia, kad nebūtų "negilus" su kambariais. Geriau turėti 2 pilnaverčius didelius miegamuosius nei 3 mažus, kur nėra kur apsisukti, o šviesos ir oro mažai. Remontą geriausia atlikti tokiu pačiu stiliumi visuose kambariuose, įskaitant vonios kambarius ir tualetus.

Taip galite pasiekti vientisą erdvę, kurioje bus ne tik malonu būti, bet ir lengviau kvėpuoti.

Skirtingose ​​patalpose nereikėtų klijuoti skirtingų tapetų, ypač ryškių spalvų ir įmantrių reljefinių raštų. Geriausias variantas – balti lygūs dažomi tapetai, kurie gali būti padengti bet kokio atspalvio saugiais dažais. Žinoma, jei nenorite dažyti sienų, tuomet galite rinktis klasikinius tapetus, kuriuos galima perklijuoti kartą per 5-7 metus. Tačiau jie turi atitikti kai kuriuos reikalavimus.

 • Ritinio plotis ne mažesnis kaip 1 m, todėl pasieksite idealiai lygią sieną be sujungimų.
 • Tekstūra: lygi arba šiek tiek tekstūruota visame ritinio paviršiuje.
 • Rinkitės stilingus, lakoniškus didelio dydžio spaudinius, pavyzdžiui, tai gali būti tapetai, imituojantys betoną ar medį, o geriausia – tiesiog paprasti. Jokių gėlių, augalų, monogramų ir panašiai.

Geriau rinktis matines lubas, be prožektorių ir pseudokristalų. Apšvietimo sistema turi atitikti stilių: lakoniški sietynai, mažos lemputės ant bėgių. Grindų šviestuvus, šviestuvus ir šviestuvus geriausia rinktis iš tos pačios kolekcijos.

Iš pirmo žvilgsnio minimalistinis interjeras gali atrodyti šaltas ir beasmenis. Kilimai, gera tekstilė (užuolaidos ant langų, antklodės, pagalvės) padės ją suminkštinti ir suteiks komforto.

Baldai gali būti pagaminti iš šiltų spalvų medžio, bet ne iš venge ir ne rausvų tonų.

Gražūs pavyzdžiai

Yra daugybė minimalistinių namų dizainų. Mes jums parodysime keletą geriausių čia.

 • Vieno aukšto mažo namo, kurio plotas yra apie 100-150 kvadratinių metrų, variantas. Tinkama aiški forma, vienas aukštas ir daug didelių langų. Toks namas gali būti puikus vasarnamio sprendimas arba būstas nuolatiniam gyvenimui mažai šeimai. Fasadas atrodo lakoniškai ir įdomiai: šviesus lygus tinkas, intarpai iš medinių plokščių, geros plytelės ir mediniai langai su stiklo paketais.
 • Kitas variantas yra neįtikėtinai gražus. Čia namo plotas jau gerokai didesnis – apie 200 kvadratų. Namo stilių galima apibūdinti kaip minimalizmo ir skandžio mišinį. Namas dviejų aukštų - antras aukštas yra mansarda. Atkreipkite dėmesį į panoraminius langus ir tai, kaip namas yra padalintas pagal spalvą ir tekstūrą. Čia lygus baltas tinkas derinamas su tamsiomis, beveik juodomis medinėmis siauromis plokštėmis. Stogas aukštas su įdomiomis kontrastingomis čerpėmis.
 • Jei jums reikia daug didesnio ploto namo, rekomenduojame atkreipti dėmesį į tokį projektą: didelis dviejų aukštų namas su šoniniu dengtos erdvės formos priestatu ir stogo terasa. Šis priestatas yra sujungtas su namu, plane projektas atrodo kaip raidė "G". Tai puikus sprendimas gausiai šeimai ir nuolatiniam gyvenimui. Pats namas ir priestatas pagaminti vienodu stiliumi – čia dera minimalizmas ir skanėstai. Išorė pagaminta iš medžio: medinės horizontalios plokštės ir sijos. Įdomiai atrodo tvoros prie namo ir terasoje. Dėmesį patraukia ir namų spalvų gama, gaiviai atrodo smėlio ir pilkos spalvos derinys.
 • Kitas variantas yra tipiškas skandinaviško stiliaus atstovas. Medinis namas ant aukštų akmeninių pamatų su aukštu stačiu stogu. Namas nedidelis, bet dviejų aukštų – antrasis yra palėpėje. Spalvų gama taip pat klasikinė šiam stiliui: kontrastingas juodos ir šviesios medienos derinys. Čia taip pat dideli langai nuo grindų iki lubų, kurie suteikia daug erdvės ir daug šviesos viduje.

Kalbant apie minimalizmo stiliaus interjerus, pasirinkome keletą pagrindinių, kurie parodo klasikinius šios krypties principus.

 • Pirmajame variante svetainė ir virtuvė sujungtos viename dideliame kambaryje, dideli panoraminiai langai suteikia dar daugiau erdvės, siauras kambarys tampa vizualiai platesnis. Sienos baltos, grindys kontrastingai tamsios, kaip ir mediniai baldai. Jaukumo interjerui suteikia tekstilė, minkšti baldai, apšvietimas.
 • Kitas erdvios, lakoniškos svetainės variantas: aukštos lubos, baltos ir pilkos spalvos sienos, šviesios grindys ir tokie patys baldai. Ryški vieta čia yra geltonos pagalvės ant pilkos sofos. Nepaisant tamsių užuolaidų, kambarys šviesus dėl didelių langų.
 • Daugelis žmonių domisi, ar įmanoma sukurti minimalistinio stiliaus vaikų kambarį. Taip, jei nesijaudinsite dėl nereikalingų baldų ir dekoro. Pavyzdžiui, lakoniško stiliaus buto interjeras. Vaikų darželis čia šviesių spalvų, langai iki grindų uždengti ilgomis paprastomis ryškiai mėlynos spalvos užuolaidomis. Viena siena kontrastinga, užuolaidų spalvos, su įdomiu baltų debesų dekoru. Konvertuojami baldai ir paslėpti stalčiai taupo erdvę.

410 kv.m ploto minimalizmo stiliaus namo apžvalga. žemiau esančiame vaizdo įraše.

be komentarų

Komentaras sėkmingai išsiųstas.

Virtuvė

Miegamasis

Baldai