Viduržemio jūros stilius namo interjere ir išorėje

Turinys
 1. Ypatumai
 2. Medžiagos ir spalvos
 3. Kaip papuošti fasadą?
 4. Interjero idėjos įvairiems kambariams
 5. Gražūs pavyzdžiai

Jei norite pratęsti vasarą visiems metams, interjero dizaine turėtumėte pasirinkti stilių su romantišku pavadinimu - Viduržemio jūros... Tai primena atsipalaidavimo ramybę, jūrą ir šilumą, saulės kupinas dienas. Šis stilius asocijuojasi su linksmumu ir būties lengvumu, daugeliui žmonių tai yra geriausia vakcina nuo depresijos. Pažvelkime į Viduržemio jūros stiliaus bruožus namų interjere ir eksterjere atidžiau.

Ypatumai

Viduržemio jūros stilius atsirado seniai. Jo ištakos siekia antiką, o autentiškiausi stiliaus pavyzdžiai randami Italijoje ir Graikijoje. Visoje pietinėje Europos pakrantėje stilius paplito, įsigalėjo, praskiedžiamas vietiniu „pagrobtų“ šalių skoniu. Ir net Šiaurės Afrikoje galima rasti jos atgarsių, ten, remiantis Viduržemio jūros stiliumi, atsirado ryškus marokietiškas dizainas.

Kaimo namas ar Viduržemio jūros stiliaus vila – tikra prabanga, graži ir aukšto statuso statinys, kurio negali užsakyti jokia mada. Šiauriniuose regionuose tokios struktūros nebus tokios įtikinamos, nors kompromisų visada galima rasti. Viduržemio jūros stiliaus namų architektūriniuose projektuose įprastas sprendimas, kurio dėka namas bus vėsus ir patogus net esant dideliam karščiui.

Šio stiliaus namui būdingos šios savybės:

 • raudonos, oranžinės arba rudos spalvos čerpiniai stogai;
 • atviras planas;
 • dideli langai (ir net vonioje);
 • terasa – tai yra terasa su poilsio zona, dažniausiai apstatyta augalų kubilais;
 • nišos, balkonai, arkinės angos, galerijos, tvoros, atviros terasos.

Viduržemio jūros stiliaus butas neturi būti didžiulis. Taip pat galima įrengti nedidelį butą taip, kad jis atitiktų stilių. Nors vyraujantis Viduržemio jūros regiono interjeras įrengtas erdviame būste, kurio langai nukreipti į saulėtą pusę.

Kuo mažiau pertvarų bute, tuo geriau.

Atsakingas už jaukų interjerą mediniai baldai tyčia šiurkštoka išvaizda, natūraliai šviesi tekstilė, dažniausiai su mėlynai baltu raštu. Interjeras turėtų būti užpildytas saulės spinduliais ir maloniu žalios lapijos gaiva. Jame reikėtų atspėti jūrinius motyvus, tai turėtų būti palanki poilsiui – ar tai būtų šeimos vakarai prie stalo su Viduržemio jūros virtuvės dovanomis, ar piešimas sau šeštadienio vakarą.

Stilius dažnai skirstomas į itališką ir graikišką. Graikijos kryptimi spalvų paletę atstovauja balta, mėlyna, smaragdo ir citrinos geltona spalva. Rožinė ir raudona yra naudojamos kaip akcentai labai dorai. Itališka tendencija laikoma ryškesne: dažniausiai yra aktyvi geltona, žalia, auksinė, ruda ir alyvuogių. O itališkoji Viduržemio jūra taip pat laikoma vintažiškiausia, todėl paviršių šiurkštumas ir šiurkštumas interjere yra tik sveikintinas.

Medžiagos ir spalvos

Nesvarbu, ar tai mažas butas, ar modernus didelis kotedžas, bet kuriuo atveju turite parengti būsimos pertvarkos projektą. Verta nustatyti, kokia bus apdaila, kokios medžiagos bus naudojamos. Pažiūrėkime atidžiau, kaip tinkamai sutvarkyti namą.

 • Lubos... Paprastai jis dažomas ramiais atspalviais, o balta, žinoma, yra pagrindinė spalva. Medinės sijos gali būti išdėstytos palei lubų perimetrą (ir dažniau jų imitacija).Įtempiamos lubos randamos, nors šiandien vis labiau dekoruojant kreipiamasi į ekologiškas medžiagas.
 • Sienos... O juos galima puošti mozaikomis, dažyti, dekoruoti dekoratyviniu tinku, imituoti plytų mūrą. Sienų paviršius dažniausiai būna matinis arba grubus. Netgi ypatingų nelygumų sukūrimas yra įprastas dizaino triukas.
 • Grindys... Nėra nieko populiaresnio už natūralią medieną, tačiau plytelės ir laminatas jau seniai įsitvirtino Viduržemio jūros interjere, todėl jas galima naudoti. Paprastai grindys yra tamsesnės nei lubos ir sienos. Spalvų schema yra terakotos atspalviai.
 • Baldai... Masyvus ir patogus, jei, žinoma, leidžia kambario plotas. Didelę ir praktišką ausinę papildo kaltiniai elementai. Viduržemio jūros regiono interjero akcentu gali tapti panašaus dizaino, bet skirtingomis spalvomis nudažyti baldai. Bus šviesu, jauku ir vasariškai linksma. Pirmenybė teikiama medžio atspalviams, standartinės spintos ir komodos papildys medines skrynias.

Rankų darbo pintos kėdės ir foteliai, nedidelės pintos komodos – įprasti Viduržemio jūros stiliaus atributai.

 • Apšvietimas... Kambaryje turi būti daug šviesos. Paprastai jie netaupo sietynams, lempoms ir šviestuvams, nes tokioje erdvėje retai karaliauja blanki šviesa ir prieblanda.

Žinoma, neįmanoma įsivaizduoti dizaino be dekoro, smulkių akcentų, suteikiančių interjerui individualumo. Tinka įvairūs amatai ir plokštės iš jūros akmenų ir kriauklių. Ryškūs vazonai su žaliais augalais geriausiai papildo pagrindines ramias dizaino spalvas. Keramikiniai indai su jūros peizažo motyvais papildys vasaros atostogų pajūryje atmosferą. Čia puikiai atrodo spalvingi nuotraukų rėmeliai, įvairių įdomių formų stiklinės vazos, žaliuzės ir lengviausios oro užuolaidos, šilta tekstilė.

Kaip papuošti fasadą?

Tokio pastato architektūrinis vaizdas bus kolektyvinis... Jame dera ir tradiciniai sprendimai, ir atpažįstamos savybės, ir tai, kas šiandien madinga ir reikalauja dizaino. Tai taip pat taikoma ir mažiems vieno aukšto namams, ir kotedžams, ir vasarnamiams, ir bet kokiems šiuolaikinių kaimo namų projektams.

Dekoruojant fasadą, verta naudoti šias pagrindines stiliaus savybes:

 • paprasti erdvės planavimo sprendimai;
 • sienos nudažytos šviesiomis arba pastelinėmis spalvomis;
 • namų stogai plokšti;
 • ilgos terasos, erdvūs balkonai;
 • aukštos tvoros;
 • namas organiškai dera su reljefu, gamta, apsuptas žalumos ir medžių.

Ir tada turėsite nuspręsti, į kurią konkrečią kryptį kreiptis Namo projektas. Graikiškai ir itališkai – ne vieninteliai variantai, galima namą padaryti šviesesniu ir labai etniškai išraiškingu marokietišku stiliumi. Tačiau Provansas – pietų Prancūzijos stilius, tiek ispaniškas, tiek turkiškas – gali būti priskiriamas Viduržemio jūros stiliui.

 • Graikiškam stiliui būdingos kolonos, kapiteliai, arkos, frontonai su iškyšomis... Ir jie ne tik dekoratyvūs: šie elementai padeda sukurti šešėlius ir skatina laisvą oro cirkuliaciją.

Tokio namo sienos yra baltos arba mėlynos spalvos (čia verta prisiminti kikladų stilių, leidžiantį tik baltą tinką ant fasadų).

   • Namas itališko stiliaus - tai rudi tonai, atskiesti baltais, tai grotelės ant langų, pavėsinės ir erdvios terasos-galerijos, kurios yra arba greta pagrindinio pastato, arba yra po tuo pačiu stogu.
   • Tiek Ispanijos, tiek Pietų Prancūzijos kryptys Viduržemio jūros stilius suponuoja bruožų bendrumą: langai aukštesni, bet ir siauresni, daug balkonų su gėlynais. Pastatai dažniausiai būna dviejų aukštų, su plokščiais stogais ir raudonomis arba rudomis čerpėmis.
   • Turkijos ir Maroko kryptys Ar dvišlaičiai stogai, pusapvaliai bokšteliai su arkiniais langais, baliustrados ir arkados. Ir, žinoma, tai būtinai suapvalintos sienos, kurios atrodo masyvios.Platūs langai, terasos ir asimetriškas dekoras daro tokį namą elegantišką, pripildytą oro ir malonios šilumos.

   Interjero idėjos įvairiems kambariams

   Įdomu po truputį rinkti interjerą, kiekvienam kambariui ieškant originalių, bet iš esmės teisingų stiliaus sprendimų. O toks remontas yra tikrai nemažas darbas.

   Vonia

   Graikiško dizaino tradicija čia prašosi kaip niekas kitas. Kas gali būti geriau vonios kambaryje nei mėlyna ir balta spalvos, kupinos gaivos ir oro? Ir šios spalvos asocijuojasi su jūros oru. O norint, kad vonios interjeras būtų visapusiškai Viduržemio jūros regiono, nereikia bijoti šioje erdvėje patalpinti augalų. Kubilai su žolelėmis labai gaivina ir pagyvina vonios kambarį. Kaip dekoro sunku neimti pagrindu mozaikos, kuri puošia kraštą ar net sukuria plokštę vienoje iš sienų.

   Ir čia jei pasirinksite itališką kryptį, sienų spalvos bus veikiau terakotos, smėlio, rudos. Baltas akmuo puikiai atrodo kartu su medžiu. Ir vis dar labai dažnai tokioje vonioje „akmeninės“ sienos apatinėje dalyje yra apdailintos „pintais“ tapetais.

   Virtuvės

   Viduržemio jūros regiono namuose jie skaniai gamina ir daug gamina, todėl požiūris į virtuvės dizainą yra pagarbus. Dizainas iš esmės reikalauja vietos... Tačiau nuodugniai įsitraukę į verslą, Chruščiovoje galite sukurti Viduržemio jūros stiliaus atmosferą. Tokiame interjere turėtų būti daug indų, tiksliau, keramikos su jūrine tematika. Čia laukiami ir kalti gaminiai, įvairios autentiškos saugyklos – nuo ​​mažų krepšelių iki didžiausių.

   Pagrindiniu interjero puošybos elementu gali tapti mozaikomis dekoruota prijuostė.

   Beje, stalą galite papuošti mozaikomis (ir net sulaužytomis plytelėmis) – tai bus labai įdomu ir suteiks kambariui malonios vėsos. Jei naudojami standartiniai virtuvės baldai, pageidautina, kad jų fasadai apsieitų be poliravimo. Grubi medinė virtuvė yra puikus sprendimas.

   Miegamieji

   Jis turėtų būti kuo patogesnis. Jei miegamasis erdvus, su dideliais langais, geriau to nesugalvoti. Graikijos kryptis reiškia baltas sienas ir tamsaus medžio baldus. Lubos taip pat baltos. Vazonai ir kubilai su kambariniais augalais tikrai nebus nereikalingi.

   Italijos kryptimi spalvos dažniausiai būna didesnės. Labai dažnai miegamajame yra vandens spalva kartu su balta. Iš baldų visada yra masyvi lova ir komoda skalbiniams. Didelis veidrodis dideliame mediniame rėme yra puikus sprendimas miegamajame. Šviestuvai virš lovos, paveikslai – nereikia taupyti dekoro.

   Vaikiškas

   Pirmenybė teikiama mėlynai sienų ir lubų apdailai. Čia labiausiai tinka viskas, kas susiję su jūra. Jei vaikas tikėjosi pamatyti „My Little Pony“ ar „Marvel“ herojų temą, turite iš anksto su juo pasikalbėti dėl alternatyvaus sprendimo. Galimas tapetas, ypač jei randamas variantas su vaikišku maloniu jūriniu raštu. Piratų nuotykių ar, pavyzdžiui, mažųjų undinių tema bus kompromisinis sprendimas.

   Galite žaisti su jūrine tema, pavyzdžiui, renkantis laivo formos lovą su dekoratyvinėmis lynų kopėčiomis ir įvairia drąsių jūreivių atributika... Tokiu atveju grindis galima apdailinti šviesiu laminatu, ant kurio patogiai įsitaisys baltai mėlynai dryžuotas kilimas. Ant lango geriau pakabinti romanetines užuolaidas, kurios siekia palangę. Tačiau su visu šiuo dizainu reikia atsiminti, kad erdvė ir gaivumas turėtų išlikti nepajudinama gražiam Viduržemio jūros regiono vaikų darželiui.

   Svetainė

   Gerai, jei svetainė erdvi, puiku, jei langai joje yra arkiniai. Apdailai dažnai naudojamas tinkas ir mediena. Sienos gali būti tiesiog nudažytos šilta smėlio arba kremo spalva. Užuolaidos parinktos lengvos ir erdvios, kad maloniai plazdėtų po gaiviu vėjeliu iš gatvės. Idealiu atveju visa svetainė turėtų atrodyti tarsi už lango arba gražus vaizdas į jūrą, ar žalumoje paskendusį sodą.... Jei pavyksta sukurti tokį įspūdį, viskas pavyko.

   Ir tai galima padaryti, net jei iš tikrųjų už lango yra Sibiro šalnos.

   Gražūs pavyzdžiai

   Vizualus apžvalgos papildymas – gražių Viduržemio jūros regiono stiliaus interjerų pavyzdžiai, įkvepiantys perdaryti dizainą. Apsvarstykite 15 nuotraukų motyvacijų, kurios švenčia Viduržemio jūros stilių.

   • Pavyzdys kambario, kai visiškai nesvarbu, kas yra už lango, jis panardina į Viduržemio jūros atmosferą, apgaubia jaukumu ir atrodo, kad į kambarį įsiveržia jūros vėjas.
   • Tipiška itališka svetainė, erdvus ir patogus, palankus šeimyniniams vakarams, svečių priėmimui ir poilsiui bet kokia jo variacija.
   • Labai atmosferiška virtuvė, iš kurio bus labai sunku išeiti, kaip jauku ir patogu. Reikėtų atkreipti dėmesį į įdomų lubų dizainą ir mėlynai nudažytas sijas.
   • Jei svetainė yra maža bet vis tiek norite tai atlikti Viduržemio jūros stiliumi, reikia ieškoti tokių kompromisinių variantų. Labai subalansuotas interjeras, ramus ir tuo pačiu lengvas bei linksmas.
   • Kai nori derinti Viduržemio jūrą su kaimiškumu, gaunasi kažkas panašaus. Labai geras sprendimas paprastam kaimo namui, kuris neapsimetinėja pompastišku, bet labai jaukus ir svetingas.
   • Paprastas, bet stilingas sprendimas, skirtas sujungti dvi zonas – virtuvę ir svetainę. Šiame interjere viskas derinama ir jis vis dar nėra eklektiškas. Vieningi elementai bus grindys ir lubos, sujungiančios tokias skirtingas tos pačios erdvės dalis.
   • Pavyzdys, kaip Viduržemio jūros stilius gali gimti standartinėje Chruščiovo virtuvėje. Ir jis palankiai nukreipia dėmesį nuo kuklių kadrų.
   • Šviesi svetainė nėra pati didžiausia, gelbsti didžiuliai langai. Lubos pagamintos įdomiai, o propelerinė liustra akivaizdžiai žaidžia kartu su stiliumi.
   • Svetainė kaimo namams, užpildyta vasaros ir jūros vėsa, o skirtingu paros metu jis skiriasi dėl šviesos žaismo. Šiame pavyzdyje nuotraukos yra nepaprastai gerai parinktos.
   • Šviesus miegamasis, kuriame klasikinis dizainas nesiginčija su šiuolaikiniais inkliuzais, tokiais kaip televizorius – viskas susidėliojo. Tačiau, kad plazma neatrodytų svetima, idėja su juoda kaltine geležimi yra gera.
   • Ir šią parinktį taip pat galima perkelti į tipiškų slavų butų realijas. Veidrodinės spintelės yra puikus radinys, o spalvų derinys parinktas skoningai ir puikiai papildo Viduržemio jūros regiono estetiką.
   • Daug baltos spalvos, ant grindų plytelės, pintos kėdės, šiurkštūs baldai - tipiškos stiliaus ypatybės, kurias nesunku atkurti, jei detaliai išardysite paveikslėlį.
   • Šis miegamasis yra arčiau Maroko kryptis Viduržemio jūros stilius.

   Jei kambarys didelis, jame gali būti tikras židinys ar krosnis, tačiau imitacija kartais labai transformuoja erdvę.

   • Itališko interjero puošnumas viename paprastame paveikslėlyje – čia viskas dera. Jūrinės temos spalvų nėra, bet propelerinis sietynas jau sufleruoja vietą, kur visada labai šilta ir patogu, kur norisi atsivėsinti.
   • Daugelis langų, net ir dideli, išsprendžia kambario apšvietimo problemą. Bet jei šį interjerą norima įkūnyti standartinėje įprasto buto svetainėje, vietoj langų, kurių tiek daug langų nėra, gali būti veidrodiniai dekoratyviniai intarpai.

   5 Viduržemio jūros regiono stiliaus interjero idėjas rasite kitame vaizdo įraše.

   be komentarų

   Komentaras sėkmingai išsiųstas.

   Virtuvė

   Miegamasis

   Baldai