Vasaros virtuvės dizaino ypatybės šalyje

Turinys
 1. Ypatumai
 2. Projektai
 3. Medžiaga (redaguoti)
 4. Interjeras
 5. Gražūs pavyzdžiai

Vasaros virtuvė pagrįstai laikoma mėgstamiausia vieta šalyje, kur susirenka visi namų ūkio nariai. Karštomis dienomis čia galėsite patogiai gaminti, o vakare atsipalaiduoti gryname ore su puodeliu aromatingos arbatos. Žiemą šis kambarys puikiai tinka kepti maistą ant grotelių.

Žinodami vasaros virtuvės dizaino ypatybes, galite sukurti patikimą kambarį, kuriame bus malonu būti bet kuriuo metų laiku.

Ypatumai

Vasaros virtuvė yra funkcionaliausias pastatas šalyje. Jo tiesioginė paskirtis – pasitarnauti kaip maisto ruošimo vieta. Tačiau dauguma vasaros gyventojų naudojasi ne tik šiltuoju metų laiku. Pavyzdžiui, rudenį čia patogu užsiimti vaisių, uogų ir daržovių perdirbimu, konservavimu, kompotų ruošimu. Čia galite įrengti kitą miegamąją vietą, surengti prausimąsi ir, žinoma, suburti svečius prie didelio stalo.

Bet kurios vasaros virtuvės statybai reikia iš anksto sukurti projektą, kuriame bus apskaičiuoti visi niuansai ir savybės.

 • Vienas iš svarbių veiksnių, turinčių įtakos tolimesnei virtuvės veiklai, yra jos vieta. Sklypą būtina parinkti taip, kad būtų galima nutiesti visas reikalingas inžinerines komunikacijas: dujotiekį, kanalizaciją, vandentiekį, elektrą.
 • Tokie pastatai neturėtų būti šalia tualeto, komposto duobės ir kitų nemalonių vietų. Jei įmanoma, jie turėtų būti išdėstyti toliau nuo važiuojamosios dalies, kitaip automobilių dulkės nusės ant visų atvirų paviršių. Taip pat reikėtų vengti netoliese esančių degių daiktų – atstumas iki jų turi būti ne mažesnis kaip 10 metrų.
 • Geriausia, jei virtuvės langai nukreipti į šiaurės rytus, tai leis jums vėsinti vasaros dienomis. Dažnai pasitaiko atvejų, kai vasaros virtuvių polaukyje įrengiamas rūsys – toks praktiškas sprendimas iš karto padidina patalpos funkcionalumą.
 • Ypač verta dėmesio krosnelė, kuri gali būti medinė, dujinė ar elektrinė. Jei planuojate įsirengti kepsninę, rekomenduojama iš anksto apsispręsti, kur bus kepami produktai, kad būtų tinkamai išdėstytos reikiamos inžinerinės sistemos.
 • Svarbus aspektas įrengiant vietą šašlykams ir šašlykams yra priešgaisrinės saugos taisyklių laikymasis. Nerekomenduojama šalia viryklės pastatyti valgomojo stalo ar įrengti poilsio zoną. Paprastai erdvė aplink yra užpildyta spintelėmis, stalčiais ir kriaukle. Kad maisto ruošimas būtų malonus procesas, jų išdėstymas turi būti praktiškas ir patogus naudoti.
 • Vasaros virtuvės teritorijoje poilsio zoną būtina įrengti patogiais baldais. Geriausiai tinka pinti arba plastikiniai stalai ir kėdės. Svarbus patogios viešnagės tokioje patalpoje veiksnys yra kokybiškas apšvietimas.

Rinkdamiesi šviestuvus atkreipkite dėmesį į ekonomiškas LED lempas, kurių naudojimas sumažins energijos sąnaudas.

 • Pastaruoju metu labai populiarios malkomis kūrenamos krosnys, kurias galima naudoti tiek savarankiškai, tiek kartu su įprasta krosnele. Norint išvengti orkaitės veikimo problemų, rekomenduojama iš anksto apgalvoti visus su tuo susijusius niuansus.

Projektai

Beveik bet kuri priemiesčio zona tinka statyti mažą ar didelę vasaros virtuvę.Yra daugybė šių patalpų tipų, tarp kurių galite pasirinkti projektą, tinkantį pagal dydį ir konfigūraciją konkrečiai svetainei.

Virtuvės skirstomos į du tipus: atvirą ir uždarą. Pats primityviausias atviro tipo variantas, kurį tikrai galite tvarkyti savo rankomis, yra terasa.

Antrasis virtuvių variantas apima verandas, kurių patalpos yra visiškai arba iš dalies uždaros. Pakalbėsime apie populiariausius ir dažniausiai pasitaikančius šių pastatų tipus.

Atviras

Tokie pastatai yra pavėsinė su sienomis ir stogu.

Jie teisingai laikomi labiausiai paplitusiais, nes turi daug privalumų:

 • turint statybos įgūdžių, tokį pastatą galima pastatyti savarankiškai per gana trumpą laiką;
 • gaminimas lauke pašalins garus ir nemalonius kvapus, kurie visada yra tradicinėse uždarose virtuvėse;
 • tokioje virtuvėje jie dažniausiai turi šašlykinę arba kepsninę.

  Nepaisant neabejotinų tokių patalpų pranašumų, reikėtų atkreipti dėmesį į keletą trūkumų:

  • veikimo laikotarpis ribojamas šiltuoju metų periodu;
  • kambarys praktiškai nėra apsaugotas nuo dušo, skersvėjų ir vabzdžių;
  • žiemos laikotarpiui į namus teks įsinešti virtuvės baldus.

  Virtuvė-veranda

  Tokį kambarį nesunkiai galima įrengti jūsų vasarnamio verandos teritorijoje. Ypač gražiai projektai atrodo, kai visas pastatas, įskaitant vasaros virtuvę, yra pagamintas vienu stiliumi.

  Pirmiausia klojamas pamatas, kurio gylis turėtų būti identiškas pagrindinės patalpos gyliui. Tada statomos sienos, apkalamos ir statomas stogas. Ypač įspūdingai atrodo virtuvės su viena įstiklinta siena.

  priedas

  Tokia konstrukcija gali būti pastato dalis: vasaros rezidencija ar vonia. Naudodami dalį verandos galite išplėsti kambarį ir jame sumontuoti visus reikalingus virtuvės reikmenis.

  Pirmiausia montuojamos atraminės sienelės, prie kurių tvirtinamas baldakimas.

  Grindys išklotos plytelėmis arba išbetonuotos. Atvirą verandos dalį nuo lietaus galima apsaugoti naudojant roletus, tentą ar specialias nuimamas plokštes. Palei sienas pasodinti vijokliniai augalai padės sukurti vėsą karštomis dienomis.

  Ši parinktis yra daug pigesnė nei ankstesnė, tačiau jos trūkumas yra silpnos stiprumo savybės - dirvožemis pradės skęsti, o laikui bėgant virtuvė gali pakreipti.

  Alkovas

  Šis projektas gali būti vadinamas funkcionaliausiu ir praktiškiausiu. Tokios virtuvės teritorijoje dažniausiai įrengiama kepsninė, kepsninė ar židinys. Čia bus patogu leisti laiką su draugais ir šeima, apdoroti nuimtą derlių ir dar daugiau.

  Atvirai virtuvei-pavėsinei būtina pakloti pamatą - laiptus ar koloną. Stogui geriau paimti bitumą arba onduliną. Karkasui tinka mediena, akmuo ar plyta. Jei pageidaujama, virtuvės-pavėsinės angos gali būti uždengtos medžiaginėmis užuolaidomis ar žaliuzėmis.

  Vijokliniai dekoratyviniai augalai, pasodinti aplink perimetrą, sukurs šešėlį virtuvės viduje. O kūrybinės lentynos ir pertvaros, esančios palei sieną arba angose, sukurs reikiamą priemiesčio aplinką.

  Uždaryta

  Šio tipo vasaros virtuvė yra atskiras pastatas arba priestatas prie pagrindinio namo, pirties ar pagalbinių konstrukcijų. Ši parinktis yra nepakeičiama esant sudėtingoms klimato sąlygoms, kai dažnai pučia vėjas, lietus ir ankstyvos šalnos. Tokia virtuvė bus geriausias sprendimas tiems, kurie mėgsta ilsėtis kaime ištisus metus.

  Žinoma, tokios virtuvės-namo statyba yra sudėtingas ir brangus procesas. Ypač kai reikia sukurti patogias sąlygas su visomis būtinomis komunikacijomis. Dažnai tokie pastatai komplektuojami su židiniu, pagalbine patalpa, rūsiu. Todėl pradedant statyti uždarą vasaros virtuvę, reikėtų viską apskaičiuoti ir suplanuoti iš anksto, kitaip statybos procesas gali užsitęsti.

  Namas su terasa

  Ši vasaros virtuvės versija, kaip ir ankstesnė, reiškia uždarą kambarį su terasa. Kadangi maistas bus gaminamas virtuvėje, ji turi būti tinkamai įrengta. Tačiau terasoje galite padaryti poilsio zoną - pastatyti stalą su kėdėmis, lengvus fotelius poilsiui, kepsninei ar šašlykams.

  Šis projektas pareikalaus nemažai investicijų: pamatų klojimas, sienų iškėlimas, langų ir durų montavimas.

  Tačiau baigtas pastatas bus tvirtas ir patikimas, čia bus malonu leisti laiką ir vasarą, ir žiemą.

  Pradėdami statyti pastatą, turėtumėte atsižvelgti į kai kuriuos niuansus, būdingus kiekvienai konkrečiai sričiai. Pavyzdžiui, vienas iš svarbiausių faktorių yra vėjo stiprumas, pagal kurį skaičiuojamos medžiagos sienoms ir stogams. Taip pat atsižvelgiama į klimato ypatybes: kritulių dažnumą ir temperatūros režimą.

  Medžiaga (redaguoti)

  Statybinių medžiagų pasirinkimas tiesiogiai priklauso nuo konstrukcijos tipo, eksploatavimo trukmės, savininkų pageidavimų ir jų finansinių galimybių. Šiuolaikinės technologijos leidžia statyti praktiškus ir patikimus pastatus su minimaliomis investicijomis.

  Statant vasaros virtuvę populiarios šios medžiagos:

  • plyta;
  • polikarbonatas;
  • betonas;
  • gofruotoji lenta;
  • natūralus akmuo;
  • mediena;
  • pamušalas;
  • aliuminio.

  Vasarnamyje reikia naudoti ne tik praktiškas, bet ir dekoratyvines medžiagas. Dažnai vasarnamio teritorijoje yra nutiesti sodo takai, jungiantys visus pastatus vienas su kitu. Takai gali būti akmeniniai arba žvyruoti, iš abiejų pusių puošti gėlynais ir krūmais. Patyrę sodininkai iš improvizuotų priemonių kuria kraštovaizdžio dekoratyvinius elementus, kurie harmoningai atrodo jų vasarnamyje. Eksterjerą papildys dirbtinis tvenkinys, užpildytas gyvomis žuvimis ir vandens augalais.

  Žvelgiant į virtuvę ir interjero apdailą, ekspertai rekomenduoja laikytis vieno stiliaus. Pavyzdžiui, jei svetainė jau aptverta mūrine tvora, geriau ją naudoti virtuvės statybai. Namai iš akmens ir plytų laikomi patvariausiais ir patikimiausiais, todėl toks pastatas tarnaus dešimtmečius.

  Kita populiari medžiaga vasarnamių ir vasaros virtuvių statybai yra mediena. Toks projektas bus biudžetinis, tačiau jam reikės daugiau dėmesio. Patalpų pastatymo iš baro procesas negali būti vadinamas paprastu: jums reikės specialios įrangos. Be to, net ir baigus statyti tokius pastatus reikia reguliariai apdoroti priešgrybeliniais junginiais ir ypatinga priežiūra. Mediena yra greitai besidėvi medžiaga, todėl, nesudarius jai palankių sąlygų, pastatas pradės griūti.

   Grindys išklotos laminatu, parketu, plytelėmis arba linoleumu. Stogui naudojama gofruotoji lenta, minkšta stogo danga, metalinės čerpės. Visos šios medžiagos yra patikrintos laiko ir tradiciškai naudojamos vasarnamių statybai.

   Sienų apdaila su dailylentėmis vasaros virtuvei suteiks šiuolaikišką, išpuoselėtą išvaizdą.

   Interjeras

   Vasaros virtuvės išorė turėtų būti jauki ir patogi, o jos dizainas patiks jums ir jūsų šeimai. Renkantis baldus virtuvės apdailai, sutelkite dėmesį į savo skonio nuostatas ir finansines galimybes.

   • Virtuvė dekoruota aukštųjų technologijų, tinka aktyviems šiuolaikiniams žmonėms, kurie net ir už miesto ribų nori žengti koja kojon su laiku. Tokia virtuvė pasižymi santūriomis spalvomis, griežtomis formomis ir aiškiomis linijomis. Virtuvės baldai su metaliniais intarpais yra praktiški ir funkcionalūs. Šiuolaikinio dizaino, buitinės technikos ir madingų apdailos medžiagų naudojimas bus tinkamas.
   • Provanso stilius - tinkamiausias vasaros virtuvės namų interjerui kurti. Medinių baldų, keramikos, senovinių staltiesių, drapiruotų užtiesalų ir dekoratyvinių vazoninių gėlių derinys sukuria magišką kaimo namų atmosferą.Stalus, kėdes ir spinteles geriausia rinktis iš patvarios medienos. Pinti baldai gali būti puiki alternatyva.
   • Virtuvė afrikietišku stiliumi atrodo unikaliai ir originaliai. Etniniai spaudiniai, šamaniški amuletai, įvairių spalvų karoliukų dekoracijos, gyvūnų odos ant sienų virtuvės interjere atrodo tiesiog nuostabiai. Baldai turi būti parinkti tinkamus: lovos su žemomis estakadomis, foteliai ar sofos.
   • Etninis stilius puikiai tinka savininkams, kurie mėgsta keliones. Toks pastatas palankiai išsiskirs kaimyninių vasarnamių fone ir pabrėš jo savininkų individualumą.
   • Virtuvės interjeras rytietišku stiliumi - tai prabangių indų, spalvingų mozaikų, akmens elementų ir aukso tapybos buvimas. Taip pat rytietiškas interjeras reiškia didelių augalų buvimą, kaljaną, dideles vazas su paveikslais. Vijoklinius augalus galima sodinti aplink terasos perimetrą. Ryškiomis spalvomis nudažytos virtuvės sienos gražiai kontrastuos su aplink esančiais augalais. Be to, tokia gyvatvorė patikimai paslėps terasą nuo pašalinių akių.

   Atvira virtuvė su baldakimu laikoma viena iš universalių variantų. Jis gali būti ne tik įrengtas maisto ruošimui, bet ir papuoštas įvairiais dekoratyviniais elementais. Gėlės gali būti dedamos į didelius grindų vazonus aplink perimetrą, vazonai su garbanotomis gėlėmis tradiciškai kabinami prie verandos.

   Šalia virtuvės galite pastatyti nedidelį tvenkinį arba pastatyti fontaną.

   Gražūs pavyzdžiai

   Medžio, akmens ir metalo derinys yra geriausias sprendimas visų dydžių vasaros virtuvėms. Modernus dizainas, patogus baldų išdėstymas ir malkomis kūrenama krosnelė padarys Jūsų viešnagę nepamirštamą.

   Vasaros virtuvė kaip kaimo namo priestatas yra ypač patogu, jei į šalį susirenka daug žmonių. Jei planuojate ją paversti pagrindine virtuve, tuomet viryklės ir virtuvės įrangos montavimas yra tiesiog būtinas.

     Uždaros virtuvės atrodo kaip maži namai. Dėl to jį galima naudoti nepriklausomai nuo oro sąlygų. Čia galite ne tik gaminti maistą, bet ir pasistatyti sandėliuką, paversti jį medžioklės nameliu ar dar vieną vietą svečiams miegoti.

     Norėdami sužinoti daugiau apie tai, žiūrėkite kitą vaizdo įrašą.

     be komentarų

     Komentaras sėkmingai išsiųstas.

     Virtuvė

     Miegamasis

     Baldai