Viskas apie piliastrus

Turinys
 1. Kas tai yra?
 2. Peržiūrėjo
 3. Medžiaga (redaguoti)
 4. Kaip jie naudojami?
 5. Kaip išsirinkti?
 6. Gražūs pavyzdžiai

Projektuodami ir statydami pastatus architektai atkreipia dėmesį ne tik į funkcinę ir praktinę, bet ir į dekoratyvinę bei dizaino pusę. Taigi tinkami dekoratyviniai elementai suteikia pastatui reprezentacinę išvaizdą. Šiuo atžvilgiu piliastrai yra populiarūs ir plačiai paplitę. Šiandien mūsų medžiagoje mes kalbėsime išsamiau apie tokias architektūrines detales.

Kas tai yra?

Pirmiausia turite suprasti, kas yra piliastrai. Tiesą sakant, tai yra iškyšos ant sienos, kurios turi bendrą pusę su ja (šia piliastrų savybė išskiria juos nuo kolonų) ir plačiai naudojami architektūroje bei statybose. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad šis architektūrinis elementas nedaro jokio spaudimo sienai, todėl jis plačiai naudojamas bet kurios patalpos išorinėms ir vidinėms sienoms dekoruoti.

Išvaizda piliastras primena koloną. Be to, šie dizaino elementai gali būti įvairių formų ir dydžių. Jais puošiami fasadai, vidaus sienos, durys, langai ir kt.

Jei į piliastrų tyrimo klausimą žvelgtume architektūriniu požiūriu, būtina pabrėžti keletą pagrindinių komponentų:

 • bazė (arba bazė) - būtent ant šios konstrukcijos yra išdėstyti ir pritvirtinti visi kiti elementai, jo matmenys gali siekti 0,5 m;
 • piliastrinis stulpas yra pagrindinė jo dalis, yra raižytų ir lygių šio išorės elemento atmainų;
 • mažas dangtelis - tai dalis, kuri atlieka pagrindinį dekoratyvinį vaidmenį, dėl kurios ji gali būti dekoruota ir dekoruota įvairiais raštais.

Kad piliastras atrodytų holistiškai ir harmoningai, visos jo detalės turi būti derinamos viena su kita (spalva, dydžiu, forma). Paprastai tariant, piliastrai, kaip architektūrinės detalės, turi gana seną, ilgą ir įdomią savo atsiradimo ir raidos istoriją. Pirmą kartą apie šių elementų naudojimą statant ir dekoruojant namus galime kalbėti nuo Antikos laikų. Detalės buvo ypač populiarios Senovės Graikijoje (vėliau Senovės Romoje).

Iš pradžių piliastrai atliko išskirtinai funkcinį vaidmenį ir buvo savotiškas laikančiųjų konstrukcijų stiprinimas. Dėl šios paskirties šiems architektūriniams elementams dekoratyviniu požiūriu buvo skiriama mažai dėmesio. Piliastrai buvo montuojami tik ant pastatų fasadų ir buvo išskirtinai stačiakampio formos, juos gaminant buvo naudojamas natūralus akmuo. Renesanso laikais architektai ir dizaineriai peržiūrėjo piliastrų paskirtį ir pradėjo statyti panašias konstrukcijas ne tik išorėje, bet ir patalpų viduje.

Tuo pačiu metu piliastrais buvo dekoruotos ne tik sienos, bet ir baldai, paveikslai ir daug daugiau. Šiandien piliastrai tebėra populiarūs ir plačiai paplitę dekoratyviniai elementai, kuriuos dizaineriai ir architektai naudoja dekoruodami kambarius.

Kartu šie elementai turi patrauklią išvaizdą ir sėkmingai papildo kai kuriuos interjero stilius (pavyzdžiui, klasicizmas, barokas).

Apsvarstykite keletą pagrindinių funkcijų, kurias piliastrai atlieka patalpose:

 • sienos paviršiaus stiprinimas;
 • erdvės padalijimas ir zonavimas (pavyzdžiui, naudodami šiuos elementus galite padalinti virtuvę ir valgomąjį);
 • paslėpti trūkumus (pavyzdžiui, apdailos ar ryšio laidų defektus);
 • dekoravimas ir dekoravimas.

Peržiūrėjo

Šiandien prekyboje galite rasti įvairiausių dekoratyvinių piliastrų: rievuotų, kampinių, piloninių, rustikuotų, rievuotų ir kitų variantų. Dėl tokios didelės tokių architektūrinių elementų įvairovės vartotojui gali būti gana sunku pasirinkti.

Pirkėjų patogumui gamintojai pritaikė piliastrų klasifikaciją, pagrįstą stulpo išvaizda. Yra 3 pagrindinės šio rodiklio kategorijos.

Stačiakampis

Stačiakampiai piliastrai laikomi moderniais (arba moderniais). Jie gali harmoningai įsilieti į įvairius interjerus. Be to, jie dažnai naudojami sienai sustiprinti, taip pat erdvės zonavimui.

Pusapvalis

Pusapvalius piliastrų tipus galima priskirti klasikinio tipo konstrukcijoms. Išvaizda tokie piliastrai kambario interjere gali priminti koloną, pusiau įleistą į sieną.

Sudėtingas

Sudėtingi piliastrai gali būti įvairių formų, skirtingų reljefų ir unikalių formų (kurios, savo ruožtu, gali keistis įvairiose stulpo dalyse). Šių elementų pasirinkimą reikia vertinti labai atsargiai, nes juos gana sunku priderinti prie įprasto klasikinio interjero.

Taigi, kiekvienas vartotojas galės pasirinkti tokius piliastrus, kurie harmoningai įsilies į jo namams būdingą interjerą. Piliastrus galite pasirinkti patys arba kreiptis į profesionalių dizainerių pagalbą, kad nesuklystumėte ir ateityje nesigailėtumėte pirkinio.

Medžiaga (redaguoti)

Be įvairių formų piliastrų tipų, šie architektūriniai elementai skiriasi ir gamybos medžiaga. Renkantis ir įsigyjant piliastrus, ypač didelį dėmesį reikėtų atkreipti į tai, iš kokių žaliavų pagaminti šie architektūriniai elementai. Šis veiksnys turės lemiamos įtakos šių elementų tvirtumui ir patikimumui, taip pat jų tarnavimo laikui.

Populiarios piliastrų gamybos medžiagos:

 • marmuras;
 • granitas;
 • mediena;
 • poliuretanas;
 • Putų polistirolas;
 • gipso;
 • MDF;
 • PVC;
 • plyta;
 • tinko formavimas;
 • gipso kartono.

Kartu reikia pažymėti, kad šiandien labiausiai paplitę ir populiariausi yra piliastrai, kurie gaminami ne iš natūralių, o iš dirbtinių medžiagų. Dažniausiai tai lemia jų kaina, taip pat stiprumas ir patikimumas. Atitinkamai, anksčiau populiarūs gipso kartono elementai ar medinės variacijos praranda savo aktualumą.

Kaip jie naudojami?

Piliastrų naudojimas aktualus įvairiose projektavimo srityse. Taigi, paplitę, populiarūs ir paklausūs tarp vartotojų yra piliastrai ant fasado, ant sienos, ant durų. Kaip minėta aukščiau, iš pradžių piliastrai buvo suvokiami tik kaip fasado įtvirtinimai. Daugeliu atvejų jie turėjo funkcinę reikšmę. Tačiau šiandien padėtis gerokai pasikeitė.

Taip yra visų pirma dėl to, kad šiuolaikiniams pastatams nereikia papildomų piliastrų formos įtvirtinimų., nes jie pastatyti remiantis ir atsižvelgiant į visus naujausius technologijų pokyčius, o pats tiesioginės statybos procesas yra kokybiškas. Šiuo atžvilgiu galime daryti išvadą, kad šiandien piliastrai yra dekoratyviniai ir dizaino elementai, populiarūs tarp dizainerių.

Panašūs dizainai gali būti montuojami tarpduryje, gyvenamajame kambaryje.

Šiandien piliastrų naudojimas yra aktualus daugeliu atvejų:

 • suteikti tam tikrai konstrukcijai standumo (tam dalys gali būti dedamos pastatų kampuose);
 • zonavimui (tai ypač aktualu, jei gyvenate studijos tipo apartamentuose arba jei jūsų namo kambariai yra pakankamai dideli ir erdvūs);
 • langams ir durims įrėminti;
 • atskirti aukštus.

Kaip išsirinkti?

Renkantis ir perkant piliastrus reikia atsižvelgti į keletą pagrindinių veiksnių. Tarp pagrindinių yra:

 • matmenys (šiuo atžvilgiu būtina sutelkti dėmesį į išskirtines kambario, kurį dekoruojate, ypatybes, todėl būtina kruopščiai išmatuoti);
 • forma ir spalva (renkantis piliastrus pagal šiuos rodiklius, reikia sutelkti dėmesį į savo individualius pageidavimus, taip pat į interjero stilių, kurį norite sukurti);
 • gamybos medžiaga (pirmiausia reikia nustatyti, kokį funkcinį vaidmenį vaidins elementai – dekoratyvinį ar praktišką – ir tik po to galima pasirinkti konkrečią medžiagą);
 • gamintojas ir pirkimo vieta (turėtumėte pasitikėti tik patikimomis įmonėmis, o tiesioginis pirkimas turėtų būti atliekamas įmonės parduotuvėse ir atstovybėse);
 • savikaina (rinkitės produktus iš vidutinės kainų kategorijos).

Jei pirkdami atsižvelgsite į aukščiau aprašytus veiksnius, galėsite įsigyti piliastrus, kurie tarnaus Jums ilgą laiką ir puikiai derės Jūsų interjere, kokybiškai atlikdami savo paskirtį.

Gražūs pavyzdžiai

Pažvelkime į keletą gražių ir stilingų piliastrų panaudojimo įvairių patalpų interjero dizaino pavyzdžiais. Galite kopijuoti šiuos pavyzdžius dekoruodami savo namus arba naudoti juos kaip vadovą ir įkvėpimo šaltinį.

 • Šioje nuotraukoje matote, kaip piliastrai įrėmina arką, kuri yra įėjimas į kambarį. Kartu šis interjero elementas gražiai pabrėžia tiek bendrą kambario stilių, tiek atskirus jo elementus (lubas, sietyną, langus). Taigi, tai yra paskutinė detalė.
 • Šiame paveikslėlyje matote, kad piliastrai yra išdėstyti simetriškai vienas kito atžvilgiu. Tuo pačiu jų vieta – vonios kambarys – ypatingai neįprasta ir unikali. Šiame interjere piliastrai puikiai dera su likusių interjero elementų spalva.
 • Populiarus sprendimas erdvių gyvenamųjų kambarių sąlygomis yra židinių įrėminimas piliastrais. Tuo pačiu tokiu atveju reikėtų būti ypač atidiems renkantis architektūrinių elementų dydį (tiek ilgį, tiek plotį).
 • Šiame interjere mediniai piliastrai atrodo stilingai ir tinkamai (net nepaisant to, kad patys šie elementai jau seniai išėjo iš mados). Jei pasirinksite tokį kambario dizainą, nedelsdami atminkite, kad jį reikės kruopščiai prižiūrėti (reguliariai valyti dulkes, poliruoti).
 • Nepaisant to, kad apskritai šis interjero dizaino stilius panašus į modernų, piliastrai puikiai dera į jo rėmus. Jie išryškina daugybę interjero detalių, darniai derindami bendrą dizainą ir sukurdami vientisą holistinę atmosferą.

Taigi galėjome tuo įsitikinti piliastrai – architektūrinis elementas, atliekantis įvairias funkcijas... Tuo pačiu metu dėl didelės rūšių įvairovės labai svarbu atidžiai ir atsakingai žiūrėti į jų pasirinkimą ir įsigijimą, atkreipiant dėmesį į visas išskirtines savybes.

Norėdami sužinoti, kaip savo rankomis pasidaryti gipso piliastras, žiūrėkite kitą vaizdo įrašą.

be komentarų

Komentaras sėkmingai išsiųstas.

Virtuvė

Miegamasis

Baldai