Šiuolaikinių namų su plokščiu stogu projektai: stogo pasirinkimo ir išdėstymo ypatybės

Turinys
 1. Kas tai yra?
 2. Savybės ir reikalavimai
 3. Privalumai ir trūkumai
 4. Peržiūrėjo
 5. Medžiaga (redaguoti)
 6. Bendrosios projektavimo taisyklės
 7. Išdėstymo parinktys ir veikimo ypatybės
 8. Gražūs pavyzdžiai

Paprasto Rusijos žmogaus, neturinčio pastato ir architektūrinio išsilavinimo, supratimu, plokščias pastato stogas yra kažkas labai nepraktiška ir gali sukelti problemų. Šios koncepcijos šaknys siekia sovietinę praeitį, kai dėl nekokybiškų medžiagų naudojimo ir statybos technologijų pažeidimų tokios konstrukcijos pradėjo tekėti praėjus dvejiems metams po jų pastatymo.

Šiuolaikinis požiūris į namų statybą ir naujos medžiagos plokščių stogų kūrimui leidžia sėkmingai įgyvendinti įspūdingus, neįprastus projektus, įskaitant įvairių stilių privačius namus.

Kas tai yra?

Namų su plokščiu stogu projektai „iš pradžių“ iš pietinės Vakarų Europos dalies. Yra daug plokščių vilų ir kotedžų pavyzdžių.

Skirtingai nuo šlaitinio stogo, tiesus stogas turi sudėtingesnę struktūrą, įskaitant kanalizaciją, nors toks stogas vis tiek turi nedidelį nuolydį - nuo dviejų iki penkiolikos laipsnių.

Specialiai suprojektuoti namai dažnai gaminami moderniais stiliais., pavyzdžiui, aukštųjų technologijų, modernių ir kt.

Galite statyti vieno, dviejų aukštų namą su neįprasta viršūne, taip pat daugiaaukštį, kuris taip įgaus madingų, jei ne futuristinių bruožų.

Savybės ir reikalavimai

Kotedžų ir daugiaaukščių pastatų projektai reikalauja kruopštaus tyrimo. Taip yra daugiausia dėl sudėtingo išdėstymo tokių konstrukcijų viršuje.

Projektuojant nustatomas minimalus plokščio stogo nuolydžio lygis. Jei jis išnaudojamas, jo paviršiuje daromas vadinamasis nukreipimas. Įdėmiai pažvelgus į stogą galima pamatyti nepastebimą „reljefą“. Dėl to, kaip ir ant šlaito, ant jo nesikaupia tirpsmo ir lietaus vanduo.

Labai nestandartinis stogas yra modernios aukštųjų technologijų konstrukcijos pavyzdys. Jis susideda iš daugybės sluoksnių, kurie užtikrina jo kokybę ir patikimumą.

Privalumai ir trūkumai

Be neįprasto pastatų su plokščiais stogais dizaino, kuris atkreipia dėmesį į tokius pastatus, šio namo savininkai gali įvertinti ir kitus tokių konstrukcijų privalumus.

 • Net ir ant sąlyginai plokščio plokščio stogo galima susikurti aktyvų gyvenimą: čia įrengti sporto aikštelę, įrengti gėlyną ar daržą, net baseiną. Jei žemės sklypo dydis nėra ypač didelis, tokio papildomo ploto buvimas pastebimai kompensuos šį trūkumą.
 • Plokščio pastato projekto kaina yra pigesnė nei šlaitinio stogo projekto.
 • Kadangi žiemą ant lygaus paviršiaus susikaupia daugiau sniego, sukuriama natūrali šilumą izoliuojanti pagalvė, leidžianti sutaupyti šildymui namuose.
 • Nepaisant sudėtingo plokščio stogo inžinerinio projekto, čia lengviau prižiūrėti, sistemingai valyti lataką ir stebėti kaminų būklę bei vėdinimą nei pastate su tradiciniu šlaitiniu stogu.
 • Kadangi plokščių stogų plotas yra mažesnis nei šlaitinių, galite sutaupyti statybinių medžiagų.
 • Plokščiojo stogo įrengimas užtrunka trumpiau nei šlaitinio, nes daug patogiau dirbti ant paviršiaus be pastebimo nuolydžio.
 • Namų su tokio tipo stogais savininkams nereikia jaudintis, kad juos nupūs uraganas.
 • Ant tokio stogo nesunku sumontuoti ir eksploatuoti vėjo generatorius, saulės baterijas, antenas, vandens surinkimo sistemas ir pan.

Namai su tokiais stogais turi ir nemažai trūkumų.

 • Hidroizoliacinis įtaisas šiuo atveju reikalauja ypatingo požiūrio. Jei atliekant šį darbą bus padaryta klaidų, tai namo savininkams jos baigsis remontu, susijusiu su nuotėkių pašalinimu dėl lietaus ar ištirpusio sniego ant stogo paviršiaus besikaupiančio vandens.
 • Jei stogas naudojamas, žiemą būtina periodiškai nuo jo nuvalyti sniegą. Jums tereikia tai padaryti rankiniu būdu.
 • Metai iš metų ištirpęs sniegas patikrins hidroizoliacinio sluoksnio stiprumą viršuje.

Peržiūrėjo

Jei iš tolo plokštieji namų stogai atrodo vienodai, tai iš tikrųjų jie gali skirtis. Yra trys tokių stogų tipai.

Operuotas

Jie leidžia ant jų būti žmonėms, kurie nėra užsiėmę stogo priežiūra, taip pat čia montuoja sunkius daiktus, įskaitant baldus. Toks stogas turi turėti patikimą pagrindą, kuris daugiausia naudojamas kaip gelžbetonis.

Turi būti patikima šilumos izoliacija, atspari rimtoms apkrovoms, tiek dinaminėms, tiek statinėms.

Neišnaudotas

Ant tokio tvirto betoninio pagrindo nereikia. Statybos metu naudojamas lentjuostis iš medžio. Eksploatacijos patogumui čia sumontuotos specialios kopėčios, dėl kurių sumažėja slėgis ant stogo ir apkrova tolygiai paskirstoma visame jo paviršiuje.

Inversija

Šio tipo stogai dažnai naudojami kaip eksploatuojami. Daugiasluoksnis būtinų technologinių sistemų tortas jo statybos metu apima hidroizoliacinį lygį. Čia, skirtingai nuo įprasto stogo, hidroizoliacija yra ne išorėje, o po šilumos izoliatoriaus sluoksniu. Tai leidžia apsaugoti hidroizoliacinį kilimą nuo destruktyvaus kraštutinių temperatūrų, saulės ir mechaninio įtempimo poveikio. Dėl to stogo tarnavimo laikas žymiai pailgėja.

XXI amžiaus statybos technologijos kartu su tradiciniais požiūriais į namų statybą leidžia sukurti patikimą, lengvai naudojamą ir išoriškai įspūdingą būstą.

Medžiaga (redaguoti)

Namus su neįprastu stogu galima statyti iš įvairių medžiagų, pavyzdžiui, medienos, akytojo betono, SIP plokščių, putplasčio blokelių.

Bet kokiu atveju svarbu pasirinkti tinkamą medžiagą plokščiausiam stogui. Pavyzdžiui, niekas nedraus naudoti įprastos gofruoto kartono. Tačiau reikia atidžiai apskaičiuoti, kaip bus atliktas sniego valymas ir vandens nuvedimas, nes kritulių įtakoje metalinę stogo dangą suvalgys rūdys ir ji nepasieks termino.

Todėl atsparumas drėgmei yra labai svarbus veiksnys renkantis stogo dangą. Galite naudoti tą pačią gofruotą plokštę, bet su polimerine danga. Kai kuriais atvejais statybai tinka polikarbonatas arba šiferis.

Galite paimti specialią statybinę mastiką - specialią skystą medžiagą. Jis naudojamas stogo paviršiui padengti šepečiu. Kai sukietėja, mastika yra kieta danga, panaši į ritinines medžiagas. Prie +70 laipsnių jis netirpsta, bet prie -25 laipsnių Celsijaus gali įtrūkti, todėl atšiauriame klimate jo geriau nenaudoti.

Polikarbonatas yra patikimesnis nei mastika, bet brangesnis. Šios medžiagos privalumas yra tai, kad ji suteikia namo stogui labai neįprastą išvaizdą. Iš išorės gali atrodyti, kad tai stiklas. Taip pasiekiamas ypatingas dizaino efektas, o pats namas atrodo labai brangiai.

Tradicinio šiferio naudojimas suteiks stogo paslaugą pusę amžiaus, jei nebus padaryta klaida projektuojant ir statant namą. Pats šiferis turi nemažą svorį. Būtina užtikrinti pastato pamatų ir karkaso patikimumą, kad jis laikui bėgant nenusėstų.

Plokščiam stogui galima naudoti ir medines sijas. Su tokia stogo konstrukcija jis nėra patvarus, tačiau čia gali padėti stogo dangos medžiaga arba ta pati mastika, kuri gali pailginti pagrindinės medžiagos tarnavimo laiką.

Bendrosios projektavimo taisyklės

Plokščio stogo namo projektavimas mažai kuo skiriasi nuo bet kokio kito būsto projekto sukūrimo.

Pirmiausia sudaromas bendras pastato eskizas ir nustatomos medžiagos, iš kurių bus statoma. Sniego ir vėjo apkrovų apskaičiavimas priklausys nuo konstrukcijos formos. Medžiaga nustato skaičiavimo rezultatus, susijusius su būsimo pamato apkrova.

Toliau apskaičiuojamos laikančiosios konstrukcijos, sukuriamas planas-schema, kurioje, be pačių sienų, nurodomi papildomi konstrukciniai elementai.

Namą su plokščiu stogu architektas gali sugalvoti bet kokiu stiliumi, tačiau labiausiai jis atitinka aukštųjų technologijų stilių. Tokie pastatai kartais atrodo kaip kubeliai.

Tokių pastatų kvadratiniai stogai dažnai planuojami terasoms įrengti ant jų.

Norint sėkmingai pastatyti namą plokščiu stogu, taip pat būtina parengti darbo projektą, kuris pririštų namą prie vietos ir tam tikro pastato tūrio. Dėl to galite apskaičiuoti, kiek pastatas kainuos.

Didelę reikšmę turi plokščiausio stogo projekto parengimas, priklausomai nuo pasirinktos jo statybos technologijos.

Plokščias stogas turi keletą lygių. Tai yra pagrindas, kuris yra sunkiausia dalis. Virš šio sluoksnio klojamas garų barjeras, kuris izoliaciją atskiria nuo iš pastato kylančios drėgmės.

Savo ruožtu termoizoliacinis sluoksnis yra svarbus tokio stogo komponentas, kurio būklė daugiausia lemia stogo tarnavimo laiką.

Hidroizoliacija neleidžia drėgmei patekti į namą iš išorės. Šiam sluoksniui sukurti dažnai naudojami skysti polimerai, kurie sukuria patikimą besiūlę dangą, gerai apsaugotą nuo vandens.

Dėl to jo saugumas ir patikimumas priklauso nuo gerai suplanuoto stogo projekto. Jei skaičiavimai klaidingi, stogą teks statyti iš naujo.

Išdėstymo parinktys ir veikimo ypatybės

Viduje plokščių stogų gyvenamasis namas niekuo nesiskiria nuo kitų. Jis gali atitikti minimalizmo stilių, turintis paprastų pieštuko dėklo bruožų arba įkūnyti daug didesnius, išgalvotus architektūrinius dizainus. Tarp pastatų su plokščiais stogais yra ir aukščiausios, ir vidutinės klasės namų.

Specialiai sutvarkyti reikia būtent pastato stogą, jeigu jis naudojamas. Ir būtų kvaila atsisakyti patalpinimo laisvoje teritorijoje, pavyzdžiui, 50 m2, poilsio erdvėje ar praktiškesnio naudojimo.

Bet kokiu atveju stogas, kuriame nuolat lankosi žmonės, turi būti gerai apšviestas ir su borteliais.

Vienos istorijos

Vieno aukšto namų plokščiu stogu projektų šiandien yra nemažai. Tai gali būti pilnavertis būstas arba kuklus kaimo namas.

Nedideliame vasarnamyje dėl "vasarinio" aukšto galite išplėsti paties namo plotą, taip pat nepraleisti kvadratinių metrų, kurie nuėjo po jo vietą.

Dažnas stogo įrengimo variantas yra pastatyti ant jo terasą. Tam stogas dengiamas terasine lenta, čia patalpinti drėgmei atsparūs baldai. Turėdami pakankamai ploto tokioje vietoje, galite išardyti gėlių lovas, pasodinti krūmus, kurie padės apsaugoti stogą nuo saulės karščio metu. Paveikslą papildys kepsninė ar kepsninė.

Plokščias stogas gali būti labai jauki ir viliojanti vieta atsipalaiduoti, ypač jei nuo jo atsiveria gražus kraštovaizdžio vaizdas.

Praktiški žmonės, vertinantys kiekvieną kvadratinį žemės centimetrą, čia gali pasistatyti šiltnamius ir sodo lysves.

Yra galimybė sukurti visavertį „žaliąjį“ stogą. Ant jos galite pasėti įprastą vejos žolę arba sukurti tikrą sodą su gėlių lova. Jame nutiesti takai, sumontuoti sodo baldai.Reikėtų nepamiršti, kad tokio sodo masė gali būti labai įspūdinga. Aišku, kad namas, kuriame įsikurs vešli žaluma, turi būti betoninis.

Dviejų aukštų

Galima atlikti tokio namo sutvarkymą, pavyzdžiui, pasikliaujant jau paruoštais architektūriniais projektais. Be to, daug kas priklauso ir nuo savininkų finansinių galimybių. Aukščiausios klasės namo stogas gali puikiai pasitarnauti kaip sraigtasparnių nusileidimo aikštelė, tačiau, kaip ir vieno aukšto namo atveju, čia galima įrengti sodą ar terasą.

Ant tokio stogo galite įrengti tikrą paplūdimį su baseinu. Būtina, kad namas atlaikytų tokį svorį, o reikiamos komunikacijos būtų teisingai prijungtos prie stogo.

Jei šioje svetainėje pastatysite gultus, pavėsį sukuriančias markizes ir, pavyzdžiui, kubilus su augalais, visą šiltąjį sezoną galėsite mėgautis ramiu ir patogiu poilsiu.

Kitas tokio stogo pritaikymas – įrengti sporto zoną. Ši galimybė tampa vis populiaresnė privačių namų įrengimo atvejais. Čia galite įrengti treniruoklius, pasidaryti teniso kortą ar bėgimo takelius.

Bet kuriai iš šių parinkčių būtina paruošti specialią elastingą, atsparią dilimui ir šiek tiek grublėtą dangą, kad sportuojant išvengtumėte kritimų. Galite naudoti guminius dangčius arba dirbtinės žolės ritinius. Tačiau natūrali velėna yra gerai.

Kalbant apie visą namą, reikėtų pasirūpinti, kad tokiame pastate būtų sukurti tvirti pamatai. Jei stogą iš pradžių planuojama naudoti, jo apkrova bus labai didelė.

Vielinis rėmas

Karkasiniai namai mūsų šalyje pamažu tampa vis populiaresni. Taip yra daugiausia dėl jų surinkimo paprastumo ir santykinai mažų tokio būsto sukūrimo išlaidų.

Konstrukcijos pagrindas yra rėmas, pagamintas iš medžio arba metalo. Sumuštinių plokštės taip pat naudojamos statyboms. Namuose sumontuotas šiltinimo sluoksnis. Jis aptrauktas fanera arba cemento drožlių plokštėmis. Išorėje baigtas pastatas apdailintas fasadiniu tinku.

Karkasinis namas plokščiu stogu yra lengva konstrukcija. Šio tipo vieno aukšto namai labiau paplitę, dviaukščiai – rečiau. Parengus tvirtus pamatus, galima naudoti ir pastato stogą. Čia leidžiama įrengti terasą ir net sodinti augalus. Bet tokiu atveju nėra galimybės įrengti baseino ar kitų sunkių daiktų.

Gražūs pavyzdžiai

Plokščias stogas paįvairina gyvenamojo namo išorę, nepaisant išorinio paprastumo. Be to, tai taikoma įvairiems stiliams – ne tik aukštųjų technologijų, kurios pirmiausia ateina į galvą paminėjus tokią konstrukcijos viršūnę, bet ir kitiems, įrodytam dešimtmečius ir net šimtmečius.

Taigi, manoma, kad minimalizmas šiandien yra sparčiau nei kitos besivystanti kryptis. Plokštieji namų stogai tapo savotišku šio stiliaus atributu. Minimalizmu dekoruoti namai tikrai išsiskiria kompaktiškumu ir racionaliu kiekvieno turimo ploto kvadratinio metro panaudojimu.

Tokiame pastate, be gyvenamosios dalies, gali būti įrengtas garažas, šiltnamis ir erdvi stogo terasa.

Plokščias stogas "šiuolaikiškai" - reiškinys ne taip seniai. Nepaisant to, yra daug gyvenamųjų pastatų su tokiu originaliu viršumi. Jie statomi iš gelžbetonio. Kaip apkala gali būti naudojama keramika ir stiklas.

Originaliai atrodo stiklo ir medžiagų, pagamintų iš medžio ar medžio, derinys. Didelis stiklo elementų skaičius gali pabrėžti šiuolaikinių statybos tendencijų laikymąsi. Medyje yra ryšys su gamta. Kraštovaizdyje toks namas atrodo labai organiškai.

Plokščias stogas net neprieštarauja klasikiniam stiliui savo kilmingų lizdų atspalviu. Stačiakampius langus, kolonas, griežtos simetrijos fasadą, būdingą klasikinio stiliaus namams, puikiai papildo plokščias viršus, pabrėžiantis pastato monumentalumą.

Būdingi aukštųjų technologijų stiliaus bruožai yra metalo, plastiko ir stiklo naudojimas. Pats namas gali būti pastatytas, pavyzdžiui, iš akytojo betono.

Plokščias stogas puikiai dera su pabrėžtu pagal tokias tradicijas statomų namų tiesių formų ir linijų paisymu. Įdomu tai, kad nepaisant demonstratyvaus išorinio šio stiliaus pastatų „atokumo“ nuo gamtos, jie gamtoje atrodo gana tinkami.

Net vieno aukšto namas patraukia dėmesį, ypač vakare, kai iš vidaus jį užpildo elektros šviesa.

Norėdami sužinoti apie modernaus plokščio stogo namo privalumus, žiūrėkite šį vaizdo įrašą.

be komentarų

Komentaras sėkmingai išsiųstas.

Virtuvė

Miegamasis

Baldai