Dviejų šeimų namas su dviem atskirais įėjimais: projektų pavyzdžiai

Dviejų šeimų namas su dviem atskirais įėjimais: projektų pavyzdžiai
 1. Ypatumai
 2. Konstrukcijų tipai
 3. Statybinės medžiagos
 4. Išdėstymas
 5. Gražūs pavyzdžiai

Bet kuris pastatas šiandien išsiskiria savo originalumu ir unikalumu. Tačiau, be įprastų namų su vienu įėjimu, yra ir dviejų įėjimų namų, kuriuose patogiai gali gyventi dvi šeimos. Daugeliui žmonių žemės ir privataus namo padalijimas į dvi dalis yra aktualus klausimas, nes ne kiekvienam pavyksta įsigyti atskirą namą ar padalyti turimą turtą.

Ypatumai

Dviejų asmenų namą su dviem įėjimais ir dvigubu kambarių skaičiumi tenka statyti ir perstatyti dėl daugelio priežasčių. Dažniausiai tokiose patalpose gyvena kelios tos pačios šeimos kartos. Tai patogu, nes vyresnieji gali padėti jauniesiems prižiūrėti vaikus ir susitvarkyti jų kasdienybę. Be to, kai kuriais atvejais šeimos negali pasidalyti nuosavybe. Arba finansiniu požiūriu tai per brangu. Todėl jūs turite sustabdyti savo pasirinkimą dėl tokių dizainų.

Šeimos, susiduriančios su poros išėjimų namų tobulinimo klausimu, turėtų atkreipti dėmesį, kad reikia susitvarkyti ne tik su fizine remonto puse, bet ir su teisine.

Vadinasi, neužtenka sugalvoti projektą ir pradėti griauti ar statyti sienas. Būtina gauti statybos leidimą ir įregistruoti naują projektą. Toks požiūris skirtas taupyti savo laiką ir pinigus, nes tuomet nereikės susidurti su papildomomis problemomis ir baudomis.

Jei neturite patirties šiais klausimais, verta kreiptis į teisininkus, kurie specializuojasi tokiais klausimais. Dažniausiai taip nutinka, kai turtą dalijasi įpėdiniai. Paprastai, nesant testamento, turtas padalijamas visiems po lygiai. Ir kiekvienas gali panaudoti savo pusę. Kad viskas būtų oficialu, reikia surašyti visus reikiamus dokumentus, atrinkti kiekvieno savininko dalį ir parengti namo atstatymo projektą, kuris nuo šiol bus skirtas dviem įvažiavimams.

Tuo pačiu metu neįmanoma padalyti žemės, kurioje yra namas. Sklypas dalijamas pagal tas pačias taisykles kaip ir namas.

Labai dažnai po sutuoktinių skyrybų įvyksta namų padalijimas į dvi pilnavertes dalis. Taigi santuokoje įgytas turtas dalijamas. Taigi namas turi du savininkus iš karto. Pagal šeimos kodekso taisykles vyras ir žmona turi lygiai pusę turto, jei nėra kitos vedybų sutarties. Tai reiškia, kad kiekvienam iš jų priskiriama pusė namo ir pusė po juo esančio žemės sklypo. Šiuo atveju adresas ir kadastro numeris išlieka tie patys.

Namuose pasidarydamas dviaukštį, kiekvienas naujas savininkas gauna nuosavybės teisės į namą liudijimą ir atskirai nuo jo nuosavybės teisę į po juo esančią žemę. Tai suteikia galimybę kiekvienam iš bendraturčių disponuoti turima turto dalimi savo nuožiūra.

Dažnai bendraturčiai, siekdami išvengti tarpusavio konfliktų, savo turto dalį stengiasi įrengti kaip atskirą patalpą. Tam reikia sudaryti sutartį, kurioje bus nurodyta, kad gyvenamasis namas ir po juo esanti žemė yra eksploatuojami.

Daugelis privačių namų, kurie stovi atskirai žemės sklype, pagal projektą gali turėti tik vieną įėjimą. O padalyti jų į dvi pilnavertes dalis tiesiog neįmanoma. Todėl tokiais atvejais namą reikia pertvarkyti.

Plano tvirtinimas atliekamas įvairiais atvejais. Tai labai sudėtinga ir daug laiko reikalaujanti procedūra. Ir net gavus visus rašytinius leidimus ir baigus pertvarkyti, reikia pateikti papildomą prašymą vietos valdžiai. Tai daroma tam, kad būtų galima surinkti komisiją, kuri aplankys namus ir patikrins, ar viskas atitinka normas ir įstatymus. Po to savininkui išduodamas leidimas teisei eksploatuoti renovuotą namą.

Konstrukcijų tipai

Dviejų šeimų namo dizainas gali būti skirtingas. Po visko pastatai randami ir dviaukščių, ir vieno aukštų. Tačiau tokiuose namuose yra ne daugiau kaip du aukštai. Taip pat patalpą galima papildyti įvairiais ūkiniais pastatais, pavyzdžiui, garažu ar pirtimi. Ir, galiausiai, konstrukcijos skiriasi savo funkcionalumu – jose gali gyventi viena šeima ar dvi.

Jei name gyvena dvi šeimos iš karto, tuomet joms turėtų būti atskiras įėjimas su veranda, atskiros komunikacijos ir atskiri kambariai. Yra pastatų, kuriuose kambariai atskirti, bet virtuvės ir vonios kambariai sujungti.

Vienos istorijos

Jei svarstysime vieno aukšto pastatus, tada dažniausiai naudojamas projektas bus dviejų savininkų namas, kuriame kambariai yra veidrodiniame vaizde. Tai yra, jie yra tiksli vienas kito kopija. Kiekviena šeima gali turėti du miegamuosius, svetainę, virtuvę arba valgomąjį, vonios kambarį ir atskirą išėjimą su veranda.

Tokioje patalpoje jungiasi tik viena bendra siena, kuri turi gerą garso izoliaciją. Būtent jos dėka sugyvenančios šeimos nesijaus nepatogiai, kitaip nei daugiaaukščiuose pastatuose su labai stipriu garso pralaidumu. Tokio pastato sienos mūrytos iš plytų arba akytojo betono. Jei pasirenkamas antrasis variantas, tuomet reikės papildomai apkalti dailylentes, kad namas atrodytų patrauklesnis.

Dažniausiai tokiuose namuose išorinė apdaila atliekama tuo pačiu stiliumi, kad nebūtų sugadintas bendras namo įspūdis. O patalpų viduje kiekvienas savininkas susikuria jam patikusį interjerą.

Dviejų aukštų

Dviejų aukštų buvimas labai palengvina projekto darbą. Tai gali būti pilnavertis dviejų aukštų pastatas arba namas su mansarda. Antrasis variantas bus pigesnis, tačiau neturės jokių reikšmingų trūkumų.

Jei pasirenkamas būtent pastatas su mansarda, skirtas dviem šeimoms, ten galite įrengti miegamuosius, vaikų ar funkcinius kambarius. Pavyzdžiui, jei norite, ten galite įrengti žaidimų kambarį ar biurą. Pirmas aukštas skirtas pagrindinėms patalpoms – svetainei, virtuvei ir pan. Tai taip pat patogu, jei name gyvena viena šeima, o jei jų yra kelios.

Pilnavertis dviejų aukštų namas yra brangesnis, o kūrybinės idėjos pavertimas realybe – brangesnis. Tačiau didelėms šeimoms ši galimybė yra labai gera.

Su garazu

Labai patogu, jei dviejų šeimų name yra garažas. Jis gali būti pirmame aukšte. Tai labai patogu, nes esant blogam orui nereikės eiti į kitą kambarį lyjant ar sningant. Pakanka nusileisti į pirmą aukštą, ir jūs galite saugiai išeiti iš garažo. Taip pat pasirinkę tokį projektą sau, galite sutaupyti pinigų atskiro garažo statybai. Garažas gali būti pastatytas iš abiejų pusių. Paprastai jis įrengiamas toje kiemo dalyje, kur yra daugiau laisvos vietos. Tuo pačiu metu ten galite pastatyti visavertį garažą, o ne korpusą ar stoginę.

Statybinės medžiagos

Namas su dviem įėjimais yra gana esminis pastatas, kuris turėtų būti kuo patvaresnis. Kuriant tokio namo projektą, reikia atsižvelgti į visas technines laikančiųjų konstrukcijų charakteristikas ir apskaičiuoti, kokios tvirtos turėtų būti medžiagos sienų ir pertvarų statybai.

Modernus kotedžas su dviem išėjimais gali būti pastatytas iš šių medžiagų:

 • mediena;
 • putplasčio blokai;
 • akytasis betonas;
 • lukšto uola;
 • plytos;
 • medinis karkasas.

Galite pasirinkti bet kurį iš siūlomų variantų. Jie visi yra vienodai geri ir turi didelį stiprumą bei ilgaamžiškumą. Naudodami juos galite pastatyti bet kokio aukštų namą. Be to, kiekvienas iš jų turi savo privalumų ir trūkumų.

Plyta

Viena iš brangiausių medžiagų yra plyta. Tačiau, nepaisant to, mūriniai pastatai yra daug labiau paplitę. Faktas yra tas, kad jie yra kuo stipresni ir patvaresni, jiems nedaro įtakos neigiamos oro sąlygos. Atraminės sienos klojamos iš dviejų plytų, o vidaus pertvaroms užteks pusės plytos. Tačiau prieš tai būtina padaryti pastato išplanavimą, kad įsitikintumėte, jog sienos ir pertvaros yra gana tvirtos.

Kriauklių uola

Ekonomiškas pasirinkimas yra uolinio namo statyba. Juk ši medžiaga turi didelius blokelius, todėl labai greitai ir lengvai susilanksto. Be to, kriauklė yra ekologiška, todėl pastatas nekenkia gamtai. Vienintelis neigiamas dalykas yra tai, kad ši medžiaga greitai sunaikinama drėgmės. Todėl, jei klimatas yra per drėgnas ir dažnai lyja, geriau nestatyti namo šioje vietoje iš kriauklių.

Karkasiniai namai

Bet galite rasti ir monolitinio pastato projektą. Jo išdėstymas turi būti nustatytas dar prieš pradedant statybas. Taip daroma todėl, kad visos sienos – tiek laikančiosios, tiek vidinės – pagamintos pagal specialią technologiją, ir tada nieko nebegalima pakeisti.

Karkasiniai klojiniai pagaminti iš natūralios medienos. Tada iš betono pagamintas tirpalas, į kurį įeina portlandcementis. Tada į jį įpilama keramzito ir skaldos. Taip pat į klojinį įdedamas armavimo tinklelis, kuris tarnauja kaip jungiamoji ir sutvirtinanti grandis. Toks pastatas yra pigesnis nei mūrinis, o atlaikys net sudėtingas oro sąlygas ir laiko išbandymą.

Blokai

Bet jūs taip pat galite statyti namą iš pelenų bloko ar putų betono. Bet šiuo atveju profesionalai nerekomenduoja statyti dviejų aukštų namų iš šios medžiagos. Juk jie gali deformuotis net ir nuo savo svorio. Vieno aukšto namui ši parinktis labai tinka. Statyba bus nebrangi ir bus baigta per trumpą laiką.

Sijos

Ši medžiaga taip pat labai gera. Medinės konstrukcijos atrodo gražiai ir yra labai patvarios. Mediena yra natūrali, draugiška aplinkai ir leidžia sukurti jaukią atmosferą namuose. Natūralios medienos kvapas teigiamai veikia sveikatą, o tiesiog ramina.

Renkantis medžiagą, pavyzdžiui, medieną, statyti namą dviem šeimoms Jūs turite žinoti, kad prieš pradedant darbą, jis turi būti gerai išdžiovintas ir apdorotas specialių junginių pagalba. Apdorojimas atliekamas siekiant apsisaugoti nuo pelėsių ir įvairių vabzdžių. Tai prailgina medžiagos tarnavimo laiką keliais dešimtmečiais. O visas pastato paviršius turi būti padengtas storu grunto sluoksniu.

Tinkamai apdorota mediena ir ilgiau tarnauja, ir atrodo patraukliai. Jei pageidaujama, namų pagrindas iš baro gali būti papildomai dekoruotas. Pavyzdžiui, padengti raižiniais. Tai gerai atrodo įvairiais stilistiniais būdais.

Išdėstymas

Didžiausias sublokuotų namų privalumas – nors visi giminaičiai yra po vienu stogu, kiekvienas turi savo erdvę.

Dviejų savininkų namo planas su atskirais įėjimais labai patogus gyventi daugiavaikėms šeimoms. Be to toks išdėstymas leidžia sutaupyti statybos kaštų. Taip yra dėl to, kad namai turi bendrus pamatus ir bendras komunikacijas, todėl nereikia skirti papildomų pinigų ir laiko. Beje, tai galioja ir ūkiniams pastatams, kurie gali būti tiek vienoje namo dalyje, tiek iš karto dviejuose.

Veidrodinis išdėstymas

Dažniausiai kūrėjai pasirenka tokią parinktį kaip veidrodinis išdėstymas.Šiuo atveju įėjimai yra skirtingose ​​pastato pusėse, tiksliai viena priešais kitą. Kambarių išdėstymas vienoje namo dalyje visiškai atkartoja kitos pusės patalpų išdėstymą. Tas pats pasakytina apie patalpų dydį ir langų vietą.

Išeikite į vieną pusę

Kai kuriems žmonėms patogiau, kad durys būtų vienoje pusėje. Tai atrodo ne visai įprasta mūsų miestams ir miesteliams. Durys yra nedideliu atstumu viena nuo kitos. Kiekvieną iš jų papildo veranda. Jei norite, galite pabandyti sujungti dvi verandas į vieną didelę arba paversti ją veranda.

Vienai šeimai

Kitas populiarus išplanavimo variantas tinka tiek gausiai šeimai, tiek tiems, kurie negaili laisvos vietos dalintis su namiškiais. Šiuo atveju vienas iš įėjimų tampa pagrindiniu, o kitas – atsarginiu. Tai patogu ir praktiška.

Išplanavimo pasirinkimas galiausiai priklauso nuo dviejų namą dalinsiančių šeimų bendro sprendimo.

Gražūs pavyzdžiai

Namas dviems šeimoms yra geras, nes labai didelis, vadinasi, yra kur paklaidžioti. Tokiame pastate galėsite sutalpinti visas reikalingas patalpas ir patogiai gyventi net su labai didele šeima. Labai svarbu, kad pastatas kuo labiau tiktų šeimai, tai yra būtų patogus ir pritaikytas tinkamam žmonių skaičiui. Laimei, sukurti gerai apgalvotą ir puikiai pritaikytą projektą nėra taip sunku, nes yra daug paruoštų pastatų, į kuriuos galite sutelkti dėmesį.

Klasikinis vieno aukšto namas

Pirmasis variantas yra būtent tas pastatas, kuris geriausiai tinka patogiam dviejų šeimų sugyvenimui tame pačiame name. Iš pažiūros toks namas atrodo visai įprastas, o jį išskiria tik du vienas šalia kito esantys įėjimai. Kiekvieną iš jų papildo nedidelė veranda su pora laiptelių.

Kad nesutrikdytų harmonijos, šeimininkai namą išdažė šviesia spalva, nedalydami jo į dvi dalis. Taip pat galite parodyti individualumą namo viduje, eksperimentuodami su kambarių dizainu.

Pastato stogas turi kontrastingą tamsų atspalvį, kaip ir pamatai. Klasikinis spalvų derinys atrodo paprastai ir kaip namuose.

Namo viduje yra vieta visiems būtiniems dalykams, ir niekas nesijaus nuskriaustas. Jums tereikia įsitikinti, kad pertvara yra tvirta ir turi pakankamai garso izoliacijos. Taigi vienos šeimos asmeninis gyvenimas netrukdys kaimynams. Tokiame name idealu pasidaryti veidrodinį maketą. Pasirodo, kiekviena šeima turės savo virtuvę, valgomąjį, svetainę ir reikiamą skaičių miegamųjų bei vonios kambarių. Todėl niekas nesijaus atstumtas.

Papildomai galite papuošti apylinkes gėlynais ar kitomis žaliosiomis erdvėmis, kurios padės „atgaivinti“ svetainę.

Dviejų aukštų pastatas

Bet galima statyti ir dviejų šeimų namą su mansarda, kuriame bus du pilni įėjimai. Pirmame aukšte galite pastatyti gana didelę svetainę su dviem langais. Kiekvieną namo pusę lengva įrengti savo virtuve, taip pat turint du langus.

Į antrą aukštą vedantys laiptai dažniausiai būna svetainėje. Tai yra patogiausia. Šiuo atveju tai niekam netrukdo ir neužima laisvos vietos. Taip pat nepamirškite apie nedidelį vonios kambarį, kurį galima pastatyti pirmame aukšte. Nors dideliais matmenimis jis nesiskirs, langą jame vis tiek galima pagaminti. O norint sutaupyti vietos, vonią galite derinti su tualetu arba net pakeisti kompaktiška dušo kabina.

Iš išorės namas taip pat atrodo labai gerai. Pastatas, kaip ir ankstesnis, pagamintas klasikinėmis smėlio ir rudos spalvos spalvomis. Masyvus stogas derinamas su papildomomis kolonomis, laikančiomis balkoną antrame aukšte ir tamsia tvora. Kiekvienas įėjimas turi atskirą prieangį su lietaus stogeliu ir pilnais laipteliais. Namas didelis ir tvirtas.Vietos užtenka visiems, o išpuoselėta gretima teritorija džiugins kiekvieno joje gyvenančiojo akį.

Apskritai namas, skirtas gyventi dviem šeimoms, yra puikus pasirinkimas tiek tiems, kurie nori pasidalyti turtą, tiek tiems, kurie nenori išvykti toli nuo tėvų po vestuvių. Jei teisingai paskirstysite erdvę, tokiuose namuose vietos užteks visiems ir niekas nesijaus ankštas.

Dviejų šeimų namo apžvalgą rasite šiame vaizdo įraše.

be komentarų

Komentaras sėkmingai išsiųstas.

Virtuvė

Miegamasis

Baldai