Gražūs vieno aukšto namų iš akytojo betono projektai

Turinys
 1. Dizaino elementai
 2. Pagrindo pasirinkimas
 3. Brėžiniai
 4. Patarimas

Dujų blokiniai namai šiandien yra vienas iš populiariausių priemiesčių statybos variantų. Jie tinka tiek nuolatiniam gyvenimui, tiek vasaros rezidencijai - kaip vasaros rezidencija. Tokį plačiai paplitusį naudojimą nesunku paaiškinti – akytasis betonas yra nebrangus, lengvai eksploatuojamas, pasižymi gera šilumos izoliacijos kokybe.

Dujinis blokas gali būti naudojamas statyti vieno ar dviejų aukštų namą ir net „pusantro aukšto“ su mansarda. Savininko pageidavimu akytojo betono namuose bus įrengta pirtis, garažas ir/ar rūsys.

Dizaino elementai

Akytasis betonas vadinamas lengvuoju akytuoju betonu. Jis gaunamas iš cemento arba kalkių, silicio smėlio, aliuminio miltelių ir vandens mišinio. Dėl cheminės reakcijos, kurios metu patenka aliuminio milteliai ir kalkės, išsiskiria dujos, dėl kurių bloko viduje susidaro porėta struktūra, pasiskirstanti lygiomis dalimis.

Dėl savo porėtos struktūros akytojo betono blokeliai pasižymi šiomis savybėmis:

 • gera šilumos izoliacija;
 • mažas degumas ir didelis atsparumas ugniai - 70 minučių;
 • puiki garso izoliacija;
 • atsparumas šalčiui - nuo 50 iki 100 ciklų;
 • šilumos kaupimas ir išsaugojimas, dėl kurio namuose palaikoma pastovi oro temperatūra;
 • taupyti medžiagas ir skiedinius mūrui dėl plokščio ir lygaus dujinių blokelių paviršiaus;
 • ilgas tarnavimo laikas - iki 100 metų;
 • lengvas medžiagų tvarkymas.

Kaip ir kitų statybinių medžiagų projektai, akytojo betono namai skirstomi į ekonominės, vidutinės ir verslo klasės pastatus.

Pirmoji grupė apima labiausiai prieinamas statybos galimybes. Paprastai šioje situacijoje nekalbame apie antrą aukštą, maksimaliai į biudžetą telpa mansarda.

Tokių pastatų plotas yra apie 20-30 kvadratinių metrų. metrų. Atitinkamai, dideliame vasarnamyje toks namas gali tapti svečių namais, kartu su „sostiniu“ namu, kuriame gyvena savininkai. Jei svetainė yra maža, o biudžetas ribotas, akytojo betono konstrukcija gali tapti vasarnamis, kurioje savininkai praleis vasarą be jokių problemų.

Vidutiniškai tokių konstrukcijų kaina svyruoja nuo 300 iki 400 tūkstančių rublių.

Mansarda, nors ir nelaikoma visavertėmis grindimis, leidžia žymiai išplėsti namo plotą. Dažniausiai būtent jame yra miegamasis, todėl apačioje galima įrengti svetainę, sujungtą su virtuvės bloku, erdviu vonios kambariu ir holu. Tuo pačiu palėpės statyba nereikalauja tiek daug sąnaudų, kaip antro aukšto statybai, o armuotų pamatų taip pat nereikia.

Rengiami vidutinės klasės (vieno aukšto ir be mansardos) akytojo betono namų projektai, kurių plotas ne didesnis kaip 50 kv. metrų. Nepriklausomai nuo to, ar yra mansarda, ar ne, projekto kaina bus apie 900 tūkstančių rublių.

Vėlgi, jei yra palėpė, į ją galite išnešti pagrindinį miegamąjį ir vaikų kambarį (jei šeima turi vaikų).

Kalbant apie pirmąjį aukštą, kadangi plotas gana didelis, yra dvi erdvės panaudojimo galimybės:

 • du ar trys dideli kambariai (svetainė, virtuvė-valgomasis ir patalpos savininkų pageidavimu - biliardas, sporto salė, darbo kambarys);
 • keturi-penki maži kambariai.

Jeigu name planuojama gyventi nuolat, būtina numatyti techninę patalpą (katilinę).

Nereikia pamiršti, kad prie namo galima pritvirtinti verandą ir į ją įvesti valgomąjį. Kas gali būti maloniau nei išgerti arbatos žvelgiant į žydintį sodą?

Kalbant apie verslo klasės akytojo betono namus, šie projektai yra neįprastai patogūs, tai yra visaverčiai kotedžai. Jų kaina yra nuo dviejų milijonų rublių ir daugiau, o plotas yra mažiausiai 80–90 kv. m.

Prabangiuose kotedžuose yra erdvūs kambariai:

 • miegamieji kambariai;
 • virtuvė;
 • atskiras valgomasis;
 • pagalbinių patalpų blokas (katilinė, sandėliukas);
 • svetainė, galbūt su erkeriu;
 • Drabužinė;
 • spinta;
 • vonios kambariai ir tualetai, galbūt su sauna;
 • rūsys su standartiniu lubų aukščiu;
 • papildomos patalpos, priklausomai nuo šeimininko pageidavimų - garažas vienam ar dviem automobiliams, šildoma veranda, šiltnamis su žiemos sodu.

Prie namo galima pritvirtinti atvirą vasaros terasą su kepsnine. Trumpai tariant, savininko fantazijos skrydį gali apriboti tik jo biudžetas. Priešingu atveju nėra jokių kliūčių pastatyti savo svajonių kotedžą iš akytojo betono blokelių.

Ši medžiaga leidžia statyti visų išvardytų komforto klasių namus pietiniuose regionuose, vidurinėje juostoje ir šiaurėje. Akytasis betonas tinka bet kokio tipo šildymui – krosnelei, židiniui, boileriui.

Be to, jis pakankamai tvirtas, kad iš jo būtų galima statyti dviejų aukštų namus. Štai kodėl jis taip plačiai naudojamas kaimo namų statyboje.

Pagrindo pasirinkimas

Palyginti su kitomis statybinėmis medžiagomis, akytojo betono blokeliai yra lengvi. Būtent dėl ​​šios priežasties akytojo betono namams nereikia statyti sudėtingų ir brangių pamatų. Vienintelė sąlyga yra ta, kad pagrindas turi būti teisingai apskaičiuotas. Kadangi siena iš akytojo betono blokelių yra standi, neplastiška konstrukcija, suskilus pamatui, ji įtrūks.

Koks bus pamatų tipas, jie sprendžia išanalizavę grunto kokybę ir paties namo parametrus. Mažaaukščiai namai statomi iš akytojo betono – iki 3.

Tinkamiausi pamatų tipai tokioms konstrukcijoms yra:

 • juosta;
 • monolitas;
 • krūvos;
 • koloninis.

Brangiausias iš minėtųjų bus pirmasis ir antrasis. Jiems reikia daug armatūros ir betono, o tai reikalauja tiek finansinių, tiek statybos laiko sąnaudų.

Todėl, jei nenorite investuoti daug darbo ir pinigų išteklių į pamatų statybą, geriau sustoti ties kolonėlės juostos parinktimi. Tai padės sutaupyti plokštes jūsų namo apačioje.

Tačiau pasitaiko situacijų, kai namo statybai galima naudoti tik juostinį pagrindą. Pavyzdžiui, jei dirvožemis yra smėlėtas, banguotas ir linkęs kirpti. Taip pat juostiniai pamatai reikalingi ten, kur pamatai turėtų būti negilūs – nuo ​​60 cm.

  Monolitinis pamatas dažniausiai klojamas ten, kur gruntinis vanduo yra aukštai į paviršių. Plokščių pagrindai skirstomi į briaunuotus ir nebriūbuotus.

  Jei ant plokščių nėra standiklių, jo stiprumo lygis sumažėja, o tokį pamatą galima naudoti nedidelei konstrukcijai - sandėliukui ar pastogei. Didesnėms konstrukcijoms geriau paimti negilią monolitinę plokštę su armuojančiais standikliais.

  Jo savybės yra šios:

  • kai dirva užšąla, ji išlaiko vientisumą, nesusmulkina ir nesutrūkinėja;
  • didelė laikomoji galia;
  • atsparus deformacijai žemės judėjimo metu.

  Šios monolitinio pamato savybės leis ant jo statyti ne tik vieno, bet ir dviejų bei trijų aukštų namus iš akytojo betono blokelių. Tačiau reikia turėti omenyje, kad tokio tipo bazė neleidžia rūsio įrangai, be to, ji nėra biudžetinė.

  Poliniai pamatai ir koloniniai pamatai yra daug ekonomiškesni variantai, nes sunaudojama daug mažiau medžiagų, lengviau jį pastatyti, abu tinkami sudėtingam gruntui.

  Tiek polių, tiek stulpų montavimas atliekamas išilgai pastato perimetro taškiniu būdu. Įrašai stulpams paruošiami iš anksto.

  Be to, kad stulpai, kad poliai iš viršaus būtų sujungti grotelėmis - gelžbetoniniu vientisu horizontaliu karkasu.Grotelių funkcijos yra tolygiai paskirstyti krūvą ant polių / stulpų ir sujungti juos į vientisą konstrukciją. Ant grotelių statomas namas.

  Jei gruntas silpnas, įšalęs, slenkantis ar laistomas, galima naudoti ir polinį pamatą, tačiau poliai turi būti specialaus tipo – sraigtiniai. Tada net nereikia lyginti žemės.

  Polinių ir koloninių pamatų pranašumai yra šie:

  • galimybė juos įdėti bet kuriuo metų laiku;
  • namo atsiskaitymas tokiu pagrindu yra mažesnis ir vyksta tolygiai;
  • grotelės padidina konstrukcijos stabilumą.

  Juostinis pamatas geriau tinka dviejų ar trijų aukštų namams.

  Namo pagrindui nepageidautina imti akytojo betono blokelius, kadangi ši medžiaga yra gana trapi ir neatspari drėgmei, požeminis vanduo ją lengvai sunaikins. Juostiniam pamatui tinka apie 3 centnerius sveriantis FBS ( solid basic block ).

  Sekli juostos bazė tinka namams be rūsio. Jei reikia rūsio, tada pagrindą reikės palaidoti, standartinis gylis yra apie 150 cm. Paprastai tranšėja turi būti 20 cm giliau nei dirvožemio užšalimo lygis.

  Tranšėjos plotis kiekvienu atveju apskaičiuojamas individualiai ir priklauso nuo to, kiek pastatas sveria. Sienos storis yra dar vienas parametras, į kurį reikia atsižvelgti skaičiuojant pamatą. Todėl pagrindo plotis turi viršyti sienos plotį 10 cm Siena yra tranšėjos viduryje, o tranšėjos lieka po 5 cm kiekvienoje jos pusėje.

  Norėdami sužinoti grunto laikomąją galią regione, kuriame vyksta statybos, galite susisiekti tiek internetu, tiek su projektavimo dirbtuvių specialistais. Jei žinote, kokio tipo gruntas yra ten, kur planuojamos statybos, tai nesunku išsiaiškinti.

  Brėžiniai

  Vieno aukšto namo iš akytojo betono projektas, jei turite įgūdžių, gali tobulėti patiems arba kreiptis pagalbos į atitinkamus specialistus.

  Jei planuojate statyti ekonominės ar vidutinės klasės pastatą, kurio plotas yra 8 x 10, skaičiavimas ir brėžiniai gali būti sukurti atskirai.

  Tuo atveju, kai „pasiūbavote“ prie prabangaus 10x10 kotedžo, kurio plotas 100 kv. metrų ar net daugiau – 150 kv. metrų, geriau, jei jums padės profesionalai. Kadangi tokio ploto namas nėra pigus, nereikėtų stengtis taupyti jo projektui, nes tai yra planas, kurio pagrindu išsipildys jūsų svajonė.

   Pagal galiojančias taisykles namas iš akytojo betono blokelių „vieno“ aukšto turi būti statomas taip:

   • sienų blokai turėtų būti naudojami tokiomis sąlygomis, kai drėgmė neviršija 75%;
   • išorinių sienų atsparumo šalčiui laipsnis turi būti - F25 arba aukštesnis, o patalpose, kuriose yra daug drėgmės - ne žemesnė kaip F;
   • vertikalios ir horizontalios siūlės neturi būti storesnės nei 1-2 mm;
   • mūro sienoms naudojamas klijų tirpalas turi būti ne mažesnis kaip 98 % vandens sulaikymo geba, taip pat 10 MPa gniuždymo stipris;
   • laikančiųjų išorinių sienų rekomenduojamas plotis turėtų būti 600 mm, o laikančiosios - nuo 300 ir daugiau;
   • statybose naudojami metaliniai elementai gaminami iš nerūdijančio arba anoduoto plieno;
   • rūsyje arba antrame aukšte esančių grindų plokščių atramos gylis turi būti nuo 120 iki 150 mm.

   Patarimas

   Neretas žmogus, sutikęs skelbimą „dujiniai blokiniai namai iki galo“ ir pamatęs, kad kaina nedidelė, apsidžiaugia ir tiki, kad išeitis rasta. Bet taip būna ne visada, ypač tais atvejais, kai tokių namų statybai naudojama nekokybiška medžiaga.

   Dažniausiai tokios firmos akytojo betono blokelius gamina pačios, nesilaikydamos gamybos technologijos. Gaunama medžiaga, kuri neatitinka akytajam betonui keliamų reikalavimų, o dažnai net kenkia sveikatai.

   Amatininkų gamybos sąlygos sumažina medžiagos sąnaudas, tačiau dėl to sutaupę gali prireikti brangaus remonto.

   Todėl visų pirma reikia domėtis medžiagos kokybe, ar ji turi atitikties GOST sertifikatus, taip pat kokius dokumentus turi kūrėjas.

   Žiūrėkite vieną iš vieno aukšto namo su mansarda iš akytojo betono projektų kitame vaizdo įraše.

   be komentarų

   Komentaras sėkmingai išsiųstas.

   Virtuvė

   Miegamasis

   Baldai