Mūrinių namų su mansarda projektai

Namas su mansarda yra įprasta nuosavybės rūšis žemės sklypuose. Palėpės aukštą pastatyti lengviau ir pigiau nei įprastai. Papildomas pliusas yra tai, kad mansarda leidžia eksperimentuoti su skirtingais interjero dizainais.

Ypatumai

Namų su mansarda ypatumai yra tai, kad viena iš gyvenamųjų patalpų yra įrengta po stogu palėpėje. Kad būtų patogiau, stogas gaminamas lūžusios arba nuožulnios formos. Dizainas daro prielaidą, kad viršus yra plokščias, o apačia yra stačia. Dėl šių savybių šilumos nuostoliai žymiai sumažėja. Be to, dėmesį patraukia gražus stogas. Mansarda taupo erdvę ir leidžia įgyvendinti drąsias dizaino idėjas.

Tiesą sakant, mansarda automatiškai virsta pagrindine namo architektūrine zona. Dažniausiai šiame aukšte įrengiami miegamieji, vaikų kambariai ar sporto kambariai. Langai vaidina svarbų vaidmenį organizuojant šį kambarį. Mūriniams pastatams dažnai pasirenkami plastikiniai gaminiai, nes jie yra ekonomiškesni. Jei yra finansų, leidžiama naudoti ir medines konstrukcijas. Jie taip pat turi nemažai privalumų. Kitas langų variantas palėpėje – prancūziškos berėmės konstrukcijos, užtikrinančios maksimalų šviesos srautą ir gražų vaizdą.

Jei pasirinksite pasirinkimus su visa atsakomybe, mūrinis namas su mansarda taps ne tik jūsų nuosavybe, bet ir tikra kaimo puošmena. Prieš rinkdamiesi ir kurdami struktūrą nuo nulio, atidžiai įvertinkite savo svetainės galimybes. Nustačius grunto parametrus, imkitės tinkamo projekto paieškos. Yra daug mansardos konstrukcijų išdėstymo variantų. Ypatingą dėmesį atkreipkite į palėpės mūrinius pastatus.

Plytų konstrukcijos yra optimalios dėl savo puikių savybių. Plyta turi tvirtą reputaciją tarp kitų statybinių medžiagų. Svarbus modernaus pastato bruožas yra mansardinio lifto įrengimas projektavimo etape. Kitas svarbus momentas, į kurį reikėtų atsižvelgti statybų metu – stogo apdailos ir apšiltinimo darbai kartu su kitų patalpų remontu. Vidaus darbo galimybes riboja tik finansai.

Apibendrintos mūrinių pastatų savybės yra šios:

 • didžiausias stiprumas ir patikimumas;
 • įvairių dydžių ir spalvų;
 • universalumas ir gebėjimas derinti;
 • gera apsauga nuo išorinio triukšmo;
 • optimalus, patogus ir jaukus mikroklimatas viduje.

Statybinės medžiagos

Prieš pasirenkant medžiagą statybai, turėtumėte nurodyti būsimos konstrukcijos funkcionalumą.

Yra keletas variantų:

 • Užmiesčio pastatas vasaros poilsiui. Jam neapsimoka statyti kapitalinių struktūrų. Užtenka tam tikro skaičiaus miegamųjų, pavėsinės ir erdvios svetainės.
 • Užmiesčio namas poilsiui ištisus metus. Šiuo atveju tinka kapitaliniai mūrinių mansardos namų projektai. Tokiu atveju užtenka pasirūpinti grindų ir fasado šiltinimu.
 • Namas nuolatiniam gyvenimui. Tam reikia kruopštaus izoliacijos ir visų komunikacijų. Pravers rūsys ir garažas.

Mūrinių namų su mansarda projektai yra labai populiarūs, nes originali statybinės medžiagos išvaizda išlieka daugelį metų. Tačiau, kad tai būtų tiesa, svarbu, kad mūrijimas būtų atliktas teisingai.

Rudų plytų pranašumai prieš medines konstrukcijas yra šios medžiagos savybės:

 • atsparumas blogam orui;
 • higroskopiškumas;
 • atlaiko daugybę užšalimo, atšildymo ciklų;
 • nedegumas;
 • sukuria garso izoliacijos efektą.

Atsparumas gniuždymui koreliuoja su gaminio tipu: kietas, tuščiaviduris. Iš plytų leidžiama statyti įvairių geometrinių formų konstrukcijas. Pastato išorę galima keisti naudojant įvairiaspalves plytas. Pavyzdžiui, patogu derinti variacijas nuo geltonos iki raudonos. Mūrinis apkalas gali būti plytelių, porceliano keramikos, apdailos akmens, gipso ir kitų medžiagų.

Mūriniai namai yra ekologiškesni, nes statybinių medžiagų gamyboje nenaudojami jokie cheminiai komponentai. Aplinka nekenkia, kaip, pavyzdžiui, su medinėmis konstrukcijomis, kai kertant prekinę medieną sunaudojama mediena. Medžiagų derinio skirtumai gali priklausyti nuo konstrukcijos panaudojimo būdų: vasaros atostogoms, poilsiui ištisus metus ir nuolatiniam gyvenimui.

Svarstant mūrinius projektus su mansarda, būtina atsižvelgti į gyvenančių žmonių skaičių. Taip pat reikėtų atsižvelgti į svečių namų poreikį ir įmontuoto garažo svarbą. Gali būti, kad nereikės rūsio patalpos, taip pat daugybės pagalbinių patalpų. Pažvelkime atidžiau į kai kuriuos variantus.

Projektai

Projektavimo etape svarbu pasirinkti laiptų dizainą. Statybos ateityje turės didelės įtakos visam būsto įvaizdžiui.

Yra keletas tradicinių variantų, kaip rasti laiptelius kambaryje:

 • Vieta palei laikančiąją sieną. Tuo pačiu metu keli viršutiniai ir keli apatiniai laipsniai pasukami 90 laipsnių.
 • Suapvalintas vieno skrydžio keltuvo dizainas su įprastomis ir vingiuotomis pakopos, kad būtų patogiau.
 • Pakilimas zigzago laipteliais ties vidine siena. Šiam išradingam dizainui prireiks šiek tiek daugiau vietos.

Apibendrintos namo su mansarda projektavimo taisyklės rodo, kad stogo ir fasado sankirta turi būti bent pusantro metro nuo palėpės pagrindo. Be to, projektuojant reikia tiksliai apskaičiuoti palėpėje sumontuotų baldų matmenis.

Pavyzdžiui, apsvarstykite mūrinio palėpės kotedžo, kurio plotas 213 kv. m Pastato matmenys 13,50 * 15,50, pastato plotas 178 kv. Pirmame aukšte, kurio plotas 137 kv.m, gali būti prieškambaris - 3,19 m2, svetainė - 19,70 m2, kambariai - 20,21 ir 15,68 m2 ir du vonios kambariai - 9,11 ir 11,2 kv. m salė gali būti 24,89 ploto. o virtuvės plotas – 24,30 kv.m. Katilinės ir terasos plotai bus 3,48 ir 4,46 kv. m atitinkamai. Mansardiniame aukšte yra miegamasis 17, 89 m2, holas - 28,12 m2, drabužių spinta - 3, 26 ir vonios kambarys, kurio plotas 6,69 kv. m Projektas apima tokias svarbias savybes kaip juostiniai pamatai, mūrinės sienos ir gelžbetoninės perdangos. Projekto stogas dvišlaitis, dangos medžiaga - čerpės.

Jei jums nereikia didelio namo, apsvarstykite 10x12 palėpės mūrinio namo projektą. Apgyvendintos zonos: pirmas aukštas - 80 m2 ir mansarda - 75 m2. Projekto niuansai reiškia, kad pagal planą namas išlieka vieno aukšto. Konstrukcijos stogas dvišlaitis 45 laipsniai. Svarbus architektūrinis bruožas yra erkeris, suteikiantis laisvės planuoti vidų. Mansardinį aukštą iš išorės puošia balkonas „a la France“.

Mansardinio aukšto langai – įstiklintos durų konstrukcijos. Klinkerio plytelės atlieka fasado šilumos izoliaciją. Yra cokolinis aukštas, kuriame galima įrengti treniruoklių salę, dirbtuves ir kitus laisvalaikio organizavimo elementus. Pirmo aukšto plane yra prieškambaris 2,0, sandėliukas 19,7, virtuvė 8,6, valgomasis, veranda, svetainė - 42,5, vonios kambarys - 4,2 ir katilinė - 7,9 kv.m. Mansardiniame aukšte yra vonios kambarys 8,6 m2 ir keletas kambarių nuo 9 iki 15 kv. m.. Itin ekonomiškas projekto variantas reiškia, kad gyvenamasis plotas lygus 56 kv.m.

10*10 pastatas.Tokio namo pirmojo aukšto išplanavimas apima šias patalpas: kambarys - 10, svetainė - 15, valgomasis sujungtas su virtuve - 11, prieškambaris - 3,9, vonios kambarys - 3,3 ir persirengimo kambarys. - 2,6 kv.m. Mansardiniame aukšte yra miegamasis - 15, rūbinė - 4,3, svetainė - 5,0 ir dar vienas kambarys - 15,7 kvadratinių metrų.

Kaip matote, net ir ekonomiškiausia namo su mansarda versija numato pakankamą kambarių skaičių keturių ar penkių žmonių šeimai.

Be privalumų, plyta, kaip statybinė medžiaga, turi ir trūkumų:

 • Didelė mūrinių pastatų kaina. Išlaidos laikui bėgant atsiperka. Kadangi kitos statybinės medžiagos ilgą laiką taip pat nepasirodo kokybiškai.
 • Mūriniam namui reikia tvirto pagrindo. Šis veiksnys turi įtakos parengiamųjų darbų kainai. Mūrinių namų projektavimas yra brangesnis nei panašių medinių konstrukcijų.
 • Plytų savybės yra tokios, kad jos aktyviai sugeria drėgmę. Todėl mūriniame name svarbu visose patalpose palaikyti vienodą temperatūrą. Palėpėje esančiame mūriniame name tai galima padaryti, galbūt su centriniu šildymu.

Svarbus mūrinio palėpės namo dizaino taškas yra ypatingas dėmesys reljefui. Naudojamo pamato versija priklausys nuo aikštelės dirvožemio. Esant silpnam dirvožemiui ir per daug drėgmės, geriau rinktis polinį sraigtinį pamatų būdą. Kartais reljefo sąlygos neleidžia statyti dviejų aukštų statinio. Šioje versijoje vienintelė išeitis iš šios situacijos yra vieno aukšto namo su mansarda statyba.

Mūriniame mansardiniame name yra optimalios ir patogios gyvenimo sąlygos visiems šeimos nariams. Be to, palėpės versijoje lėšos žymiai sutaupomos antrojo aukšto statybai, palyginti su kapitaline dviejų aukštų struktūra.

Gražūs pavyzdžiai

Jei išsamiau apsvarstysime gražius pavyzdžius, patartina pradėti nuo mansardos grindų laiptų tyrimo.

 • Elegantiški laiptai, pastatyti palei laikančiąją sieną, su laiptelių pasukimu 90 laipsnių kampu.
 • Vieno skrydžio laiptų dizainą leidžiama suapvalinti. taip bus patogiau lipti ant grindų, o vietos užims labai mažai.
 • Įdomi laiptų versija su zigzago laipteliais.
 • Gražus, pakankamai erdvus kapitalinis kotedžas su pilnaverčiu balkonu.
 • Pastatas su originaliu stogu. Tai sulaužytas stogas. Dėl šio dizaino visa konstrukcija atrodo labai patraukli.
 • Nedidelis dvaras su terasa ir dviem prancūziškais balkonais. Patraukli projekto detalė – kompleksinės formos stogas, taip pat mansardos aukšto ir dalies pastato apdaila geltonomis plytomis. Stogas suteikia maksimalų mansardos aukšto funkcionalumą.

     Kaip matote, mūrinis mansardos namas yra daugialypė konstrukcija, kurią galima įgyvendinti pagal įvairias idėjas. Kiekvienas išsirinks projektą pagal savo skonį ir pagal savo finansines galimybes.

     Norėdami sužinoti apie mūrinių namų su mansarda projektų tipus, žiūrėkite šį vaizdo įrašą.

     be komentarų

     Komentaras sėkmingai išsiųstas.

     Virtuvė

     Miegamasis

     Baldai