Art Deco namai

Turinys
 1. Dizaino elementai
 2. Apdailos medžiagos ir spalvos
 3. Baldai ir dekoras
 4. Projektų pavyzdžiai

Art deco dizaino kryptis atsirado Prancūzijoje praėjusio amžiaus 2 dešimtmetyje. praėjusį šimtmetį ir greitai išpopuliarėjo toli už šalies ribų. Šiam stiliui būdingas spalvų ir faktūrų turtingumas, netikėtos geometrinės formos ir turtinga ornamentika. Art Deco spalvingumas derinamas su technikos pažanga, visi dizaino sprendimai išsiskiria dideliu imlumu visoms interjero naujovėms.

Dizaino elementai

Pirmą kartą apie madingą Art Deco kryptį jie pradėjo kalbėti praėjusio amžiaus pradžioje Prancūzijoje, o jau 20-30-aisiais. ji greitai susilaukė gerbėjų armijos. Jo pavadinimas iš prancūzų kalbos išverstas kaip „dekoratyvinis menas“. Tai labai išraiškingas ir grakštus stilius, kurio dėka gyvenamasis interjeras atrodo prabangiai, rafinuotai ir turtingai. Būtent tokia atmosfera buvo tokia reikalinga žmonėms XX amžiaus trečiojo dešimtmečio pabaigoje, kai žmonės buvo pavargę nuo skurdo ir kitų Didžiosios depresijos pasekmių.

Ši stilistinė kryptis harmoningai sujungia lakonišką primityvumą ir pretenzingą prabangą, chromuotą metalą ir medieną, funkcionalizmą ir lengvabūdiškus džiazo motyvus. Standartinis šio stiliaus pavyzdys buvo 5 žvaigždučių viešbučių, garbingų restoranų ir kai kurių kitų madingų to laikotarpio vietų interjero dizainas. Tačiau šis stilius toli gražu nebuvo prieinamas visiems, tik turtingi žmonės galėjo jį pritaikyti praktiškai, o paprastiems amerikiečiams su savo mažais butais šis dizainas nebuvo prieinamas. Art Deco yra atpažįstamas dėl šių savybių:

 • lakoniška geometrija;
 • asimetrija, laužytos ir zigzago linijos;
 • brangių apdailos medžiagų naudojimas;
 • puikūs dekoratyvinių elementų pompastika;
 • metalo ir veidrodžių gausa;
 • dramblio kaulo, stiklo mozaikos, įvairiaspalvių vitražų, brangių krištolo, tauriųjų medžių ir prabangių stalo reikmenų naudojimas;
 • laukinių gyvūnų odų buvimas viduje: antilopė, tigras ar lokys;
 • egzotiškos kaukės, būgnai ir figūrėlės;
 • daug blizgesio ant paviršių.

Apdailos medžiagos ir spalvos

Tokiam prašmatniam interjerui reikalinga tinkama namo paviršiaus apdaila. Grindų dangai dažniausiai naudojamas parketas iš vertingos medienos. Apdaila juodai baltomis plytelėmis arba natūraliu akmeniu tapo plačiai paplitusi. Šiuolaikiniuose interjeruose leidžiama naudoti biudžetines parketlenčių imitacijas iš linoleumo ar laminato.

Prieš šimtą metų lubos buvo tinkuotos baltai ir dekoruotos gipso lipdiniais. Šiais laikais „Art Deco“ pirmenybę teikia daugiapakopėms konstrukcijoms iš PVC arba gipso kartono, o tinkas formuojamas iš putų polistirolo arba poliuretano medžiagų. Leidžiama montuoti įtempiamas lubas – tokiu atveju jos turi būti nudažytos nuotraukų spausdinimu.

Yra daug įdomių sienų dekoravimo variantų, dažniausiai tai yra dekoratyvinis tinkas arba draperija su šilko tapetais. Pastaruoju atveju naudojama medžiaga su atspaudais Azijos hieroglifų, afrikietiškų ornamentų tema, paplito geometrinis atspaudas. Kai kuriuose interjeruose paviršiai dekoruoti dekoratyvinėmis medžio plokštėmis. Jie turėtų būti vienspalviai, dažyti diskretiškais atspalviais.

Art Deco interjero langai yra dideli ir suteikia daug šviesos, idealiai tinka mediniams rėmams. Langų angos puoštos beveik nesvariu permatomu tiuliu, o naktį uždaromos tankiomis sunkiomis draperijomis.

Baldai ir dekoras

Kalbant apie baldus, pagrindinis Art Deco principas yra maksimalus griežtumas visame kame. Vietoj lygių linijų – aštrūs, o vietoj įprastų senais laikais gėlių ornamentai – geometriniai ir abstraktūs raštai. Joks interjero dizainas neapsieina be tokių formų kaip kvadratas, kubas, apskritimas ir rutulys. Neatsitiktinai baldai dažnai atkartoja šių formų kontūrus. Baldų fasadai apdailinti juodu laku su perlamutru, leidžiama naudoti paauksuotą arba chromuotą metalą, dramblio kaulą ir natūralią odą.

Dekore tikrai yra etninių motyvų. Plačiai paplito raižyti karstai, kiniškos pertvaros, rytietiški rankų darbo kilimai, afrikietiškos figūrėlės, būgnai, kaukės, taip pat laukinių gyvūnų odos. Stiliaus formavime atsispindėjo praėjusio amžiaus pradžios archeologiniai atradimai. Taip interjero dizaine atsirado Senovės Egipto, Romos, Babilono, Asirijos meno elementai, o actekų ir inkų ornamentai toli gražu nėra neįprasti.

Projektų pavyzdžiai

Tiesą sakant, art deco stiliaus gyvenamojo pastato interjeras sujungia išorinę pompastiką, senovės civilizacijų tradicijas su technologinės pažangos pasiekimais. Prabanga slypi ne tik naudojant įvairias apdailos medžiagas, bet ir vizualiai patvirtinant turtingumą, kuris pasireiškia sodriais ir gyvybingais dekoratyviniais elementais.

be komentarų

Komentaras sėkmingai išsiųstas.

Virtuvė

Miegamasis

Baldai