Suomijos stilius kuriant namo interjerą ir eksterjerą

Turinys
  1. Specifiniai bruožai
  2. Kaip užsiregistruoti?
  3. Gražūs pavyzdžiai

Suomija turi savo statybos tradicijas, čia žmonės su gamta elgiasi pagarbiai ir rūpestingai, o jų namai visada dera prie kraštovaizdžio. Gyvenamieji objektai negali būti vadinami paprastais, atviros terasos suteikia pastatams spalvos ir apimties. Vidaus apdaila nesiskiria daugybe aksesuarų, nėra krūvos namų apyvokos daiktų.

Jaukumą tokiuose namuose sukuria medžio apmušalai, švelnios ir blankios spalvos, tekstilė.

Specifiniai bruožai

Suomijos stiliaus pastatai turi savo individualias savybes. Namo pagrinde klojamas stulpinis pamatas – kai stulpai yra panardinami į žemę iki tam tikro gylio ir sujungiami tarpikliu. Toks pamatas reikalingas reljefui išlyginti, nes statybos dažnai atliekamos tose vietose, kur smarkiai nukrenta žemės lygis.

Suomijoje gausu natūralaus akmens telkinių – smiltainio, steatito, skalūno. Su jo pagalba sustiprinamas dirvožemis ir pagrindas.

Modernaus suomiško stiliaus namo ar buto apdailoje visada yra akmuo ir medis. Fasado apdailai, vidaus apdailai, sodo apdailai - šios medžiagos yra visur. Sklypas prie namo būtinai papuoštas akmenimis riedulių ar riedulių pavidalu. Iš pradžių gali atrodyti, kad ši gamta taip chaotiškai viską papuošė, tačiau iš tikrųjų projektą kūrė architektai ir dizaineriai.

Lauko židinys – dar vienas išskirtinis stiliaus bruožas. Lauko židinys dažniausiai įrengiamas prie pagrindinio įėjimo. Aplink arba šalia židinio yra terasa.

Kaip užsiregistruoti?

Įrengiant suomiško stiliaus kaimo namą svarbiausia, kad visi aksesuarai būtų harmoningai derinami vienas su kitu. Nors visuotinai priimta, kad interjero dekoravimui naudojami rankų darbo daiktai, galite sėkmingai pasiimti šiuolaikinius buities daiktus, sukurtus naudojant naujausias technologijas.

Krosnelė arba židinys yra pagrindinis taškas, nuo kurio prasideda namo remontas ir apdaila. Suomijos gyventojai mėgsta klasikinius židinius, tačiau vis tiek jiems labiau patinka senoviniai židiniai, kurie ras savo vietą ir virtuvėje, ir biure. Tokiose krosnyse šeimininkės kartais net kepa duoną.

Jau pats pavadinimas „suomiškas namas“ sufleruoja, kad kambaryje turėtų būti daug erdvės ir šviesos. Šviesios spalvos mediena, daug kaltinių šviestuvų ir veidrodžių, dekoruotų sidabru - čia reikia stebėti matmenis, kad dizainas išliktų išskirtinis. Baldai taip pat šviesių spalvų, o knygų ir daiktų spintelės medinės, masyvios.

Išorė

Medinė namo apdaila iš išorės leidžia daug sutaupyti, o dėl karkasinės technologijos statybos pastatas kyla kuo greičiau.

Konstrukcijos daugiausia kuriamos iš medienos. Profiliuotos klijuotos medžiagos charakteristikos tinka naudoti ištisus metus, mediena neskilinės ir nesideformuos.

Tradicinis suomiško stiliaus namas turi vieną gyvenamąjį aukštą ir dvišlaitį stogą. Vartotojui pageidaujant, dizaineriai ir architektai suprojektuoja papildomą antrą aukštą, terasą, pirtį ar pirtį.

Gana dažnai suomišką stilių pradėjo lydėti panoraminiai langai. Toks įstiklinimas leidžia maksimaliai šviesai prasiskverbti į namus. Išorėje langų apdaila beveik visada būna su skydeliais.

Interjeras

Mediena turi savo įdomią struktūrą, tai šilta ir jauki medžiaga. Jei norite dar labiau sušvelninti šią apdailą, galite naudoti matinius dažus.

Suomiško stiliaus butas ar namas viduje visada beveik tuščias – daug smulkių detalių ir baldų nepriimtina. Iš kartos į kartą perduodami rankų darbo daiktai padeda teisingai papuošti kambario erdvę. Įvairios figūrėlės iš porceliano ar molio, austos servetėlės ​​ar kilimėliai – kiekvienas toks daiktas turi savo istoriją.

Tradicinės spalvos yra mėlyna, balta, žalia ir pilka. Dažniausiai jie naudojami fonui, ant kurio vėliau bus suformuotos likusios idėjos. Ryškios ir patrauklios spalvos nenaudojamos.

Šiuolaikinio suomiško stiliaus interjere dažnai galima pastebėti įvairių prieštaravimų. - pavyzdžiui, paprasta senovinė sofa priešais didžiulį kino teatrą. Arba elektra varomas židinys, o šalia – malkų krūva apdailai.

Bet kokia laisva erdvė turėtų būti naudojama racionaliai, o ne užpildyta visokiais baldais. Pavyzdžiui, praktiška kampinė spintelė puikiai dera į kambario kampą.

Vaikų kambarys taip pat gali būti dekoruotas suomišku stiliumi. Čia dizainas nereiškia aiškaus zonavimo, ypač jei kambaryje gyvens du vaikai. Pertvarų montuoti nereikia, sprendimas bus suskirstyti į zonas pagal spalvą – sienos, grindys, įvairūs kilimėliai. Jei plotas nėra labai didelis, verta atidžiau pažvelgti į kompaktiškus baldus. Darželis su dviaukšte lova, viena spinta dviems, nedidelis staliukas su kėdėmis paliks vaikams pakankamai vietos žaisti.

Suomiškos pirtys nusipelno ypatingo dėmesio – jos populiarios visame pasaulyje. Pagrindinis jų skirtumas nuo paprastų vonių ir saunų yra oras. Čia sausa ir gali pasiekti 120–130 °C temperatūrą. Vantos praktiškai nenaudojamos, retais atvejais gali būti iš beržo ar kadagio. Pirtis statinės pavidalu tapo neįprasta ir paklausi, ši konstrukcija labai greitai įšyla.

Suomijoje pirtis yra nepakeičiama kultūros dalis, todėl ją galima įrengti ne tik privačiuose namuose, bet ir butuose. Jei suomių šeimoje svečias kviečiamas pasikaitinti pirtyje, tai pagarbos ir visiško pasitikėjimo ženklas.

Gražūs pavyzdžiai

Apsvarstykite keletą neįprastų patalpų dizaino variantų.

  • Gana patogus virtuvės dizaino variantas, kurį įvertins bet kuri šeima. Prie tokio stalo norėsis praleisti visą gyvenimą.
  • Iš pirmo žvilgsnio suomiško stiliaus miegamieji yra gana monotoniški, nestokojantys ryškių detalių. Tačiau nepaisant to, kambarys pasirodo labai šviesus ir tvarkingas.
  • Vaikų kambarys gali būti dekoruotas panašiomis spalvomis, tačiau pridėkite ryškių kėdžių ar kilimėlio, kad vaikams būtų patogiau. Bet net ir be to bet kuris vaikas įvertins šį stilių.
  • Vonios kambarys įspūdingas. Daugumoje rusiškų namų sienos išklijuotos plytelėmis, bet čia tik mediena.
  • Taip pat svarbus gražus išorės dizainas. Paprastai suomiško stiliaus namai atrodo taip.

Kaip atrodo suomiškas 196 m2 karkasinis namas, žiūrėkite kitame vaizdo įraše.

be komentarų

Komentaras sėkmingai išsiųstas.

Virtuvė

Miegamasis

Baldai