Originalūs medinio namo interjero dizaino variantai

Originalūs medinio namo interjero dizaino variantai
 1. Ypatumai
 2. Ko tau reikia?
 3. Kas yra nepriimtina?
 4. Medžiaga (redaguoti)
 5. Dizainas
 6. Baldai ir santechnika
 7. Stilius
 8. patarimai ir triukai
 9. Gražūs pavyzdžiai interjere

Mediniai pastatai visada buvo siejami su kažkuo originaliu ir iš pradžių rusišku. Tai padarė tam tikrą įspūdį viso būsto vidaus apdailai ir dizainui. Tačiau kiekvienas turi skirtingą temperamentą. Tai atsispindi kiekviename medinės konstrukcijos elemente, nesvarbu, ar tai būtų vasarnamio, kaimo namo ar privataus kotedžo interjeras.

Ypatumai

Bet kuriai medžio masyvo konstrukcijai reikia kruopščiai pasirinkti medžiagas. Jei situacija su plyta yra paprastesnė, reikia atsižvelgti į daugybę veiksnių. Pavyzdžiui, dėl medžiagos ekologiškumo ji yra paklausa. Tačiau būtent ji yra priežastis, dėl kurios reikia papildomo gydymo, įskaitant antiseptinį impregnavimą. Medis susitraukia, patraukia graužikų ir skruzdėlių dėmesį, o tai gali sutrikdyti jo vientisumą.

Tokia konstrukcija mažiau apkrauna pamatą. Dėl šios priežasties galima antro ir trečio aukštų statyba. Viršutinė erdvė gali būti naudojama kaip mansarda. Tai leis racionaliai įrengti vidinę zoną, atlaisvins vietos apačioje, kai to nepakanka. Dėl mažo medienos svorio grindims naudojamos medžiagos turi būti lengvos.

Tai neapima pagrindų klojimo per visą sienų perimetrą su masyviomis plokštėmis. Medžiagos parenkamos taip, kad nesudarytų papildomos apkrovos vežėjams. Klaida vidaus apdailai naudoti tik medienos žaliavas.

Viena iš masyvo ypatybių yra tekstūros išraiškingumo praradimas, kai kambario viduje gausu tos pačios medžiagos.

Jei medienos daug, namas atrodys kaip medinė dėžė su pertvaromis arba pusgaminė ir negyvenama pirtis. Kiekvienam aukštui svarbu pasirinkti tinkamą apdailos medžiagą. Galima sukurti bet kokią atmosferą, tačiau ji turi būti harmoninga ir estetiška. Galite apsvarstyti medžiagos pasirinkimą statybos etape.

Bet kokia medinio namo apdaila (vidaus ir išorės) atliekama konstrukcijai susitraukus. Paprastai tai gali užtrukti iki 5 metų. Jei statybos metu buvo naudojama klijuota laminuota mediena, teks palaukti mažiausiai metus. Jei apkala bus atlikta anksčiau, ji deformuosis. Tapetai gali plyšti, jei namas veda. Skilinės tinkas, nukris plytelės, išsikreips kitos dangos.

Medinio namo vidaus apdaila turėtų atitikti bendrą stilistikos sampratą. Jie pasirenka tą pačią dizaino kryptį, kad išlaikytų tą pačią atmosferą visuose kambariuose. Vientisumą galima išlaikyti naudojant susijusią sienų, lubų ir grindų apdailos spalvų paletę. Kai kuriose vietose būtina sušvelninti sunkų efektą, kurį sukuria grindų medžio apdaila.

Ko tau reikia?

Paprastai apdailos darbai atliekami atlikus ryšių ir laidų sistemas. Apdailinant svarbus preliminarus grindų paruošimas. Pirmaisiais metais po statybos būtina pasiekti jungčių sandarumą. Reikia pasirūpinti hidroizoliacijos klojimu.

Sandarinimas atliekamas tarp rąstų džiutu, pakulomis arba samanomis.

Prieš dekoruojant sienas, lubas ir grindis, reikia pasirūpinti būsto apšiltinimu. Taip sumažinsite šilumos nuostolius, kurie ypač bus pastebimi šaltuoju metų laiku. Svarbu naudoti ugniai atsparias ir aplinkai nekenksmingas medžiagas. Uždaryti jie neleis plisti atvirai liepsnai. Jei kompozicijoje nėra kenksmingų komponentų, apdailos metu toksinai neišsiskiria.

Jei apdaila numato rėmo sistemą, reikia naudoti lengvas medžiagas.

Dėl jų galite išlyginti grindų aukštį, paslėpti elektros ir vandens tiekimą viduje. Jie taip pat leis jums kloti izoliaciją. Tik baigus langų ir durų angas, verta pradėti vidaus apdailą.

Kadangi mediena gali palaikyti degimą, šviesos šaltiniai parenkami saugiai. Svarbu pasirinkti tinkamą apdailos medžiagą, kad ji neištirptų nuo lempų šildymo ir kito apšvietimo. Luboms ir sienoms jie bando įsigyti variantų su minimaliu tarpu tarp rėmo sistemos ir apgaubiančių lubų. Taip sutaupysite vertingų naudingo ploto centimetrų.

Viduje būtina:

 • teisingai suplanuokite kiekvieną erdvės kampą;
 • pasirinkti skirtingą apdailą, atsižvelgiant į norimą stilių;
 • paruošti kiekvieną pagrindą apdailai;
 • zonuoti kiekvieno kambario erdvę į atskiras funkcines zonas;
 • dekoruojant naudoti kontrasto techniką;
 • pasirinkti norimą fono spalvą;
 • įnešti į interjerą šviesių dėmių;
 • pasirinkti apdailą, suderinamą su bet kokio tipo apšvietimu;
 • pasirinkti skirtingų tekstūrų dangas;
 • naudoti patvarias medžiagas;
 • pasirinkite lengvai prižiūrimą apdailą.

  Būtina apgalvoti vėdinimo sistemą, kitaip vidaus apdailai naudojamos medžiagos subyrės dvigubai greičiau. Tuo pačiu metu ant jų paviršiaus gali susidaryti kondensatas ar net pelėsis.

  Kas yra nepriimtina?

  Yra keletas klaidų, kurios vizualiai pablogina interjero išvaizdą:

  • neleidžiama atlikti sienų, grindų ir lubų apdailos tuo pačiu tonu;
  • neatkartokite išorės dizaino pasirinkdami identišką apdailos medžiagą;
  • neracionalu palikti didelį plotą po laiptais, kai trūksta filmuotos medžiagos;
  • nepageidautina grindų dangai naudoti neslidžias medžiagas;
  • neįmanoma įrengti drėgnų vonios kambario vietų pakabinamomis lempomis;
  • nepriimtina naudoti nuodingas žaliavas, kurias kaitinant į orą išsiskirs formaldehido garai.

  Medžiaga (redaguoti)

  Medžiagos medinio namo vidaus apdailai yra įvairios. Šiandien apdailos žaliavų rinka pirkėjo dėmesiui siūlo daugybę galimybių. Iš plataus dangų asortimento yra keletas, kurios yra paklausiausios tarp dizainerių ir paprastų pirkėjų.

  Mediena

  Tokių žaliavų pasirinkimas turi būti kruopštus. Ne kiekviena medžio masyvo rūšis tinka apdailai. Jis gali tapti lubų puošmena tik nuodugniai pasirinkęs. Pavyzdžiui, tai geriausia ir natūraliausia medžiaga palėpės lubų sijoms. Tokie elementai šiandien yra interjero dizaino akcentas. Su jų pagalba galite sukurti unikalų dizainą.

  Tinkamas naudojimas yra dekoratyvinės lubų plytelės arba kasetės, skirtos paryškinti lubų plotą.

  Plastmasinis

   Ši medžiaga yra lengvesnė. Jis naudojamas visur dėl tekstūrų įvairovės ir galimybės imituoti bet kokią natūralią medžiagą. Jis naudojamas kaip vidaus apdaila luboms ir sienoms. Tai sienų ir lubų lentjuostės, lubų plytelės ir sienų plokštės. Dažytos medį primenančios lentjuostės padaro interjerą minkštesnį. Mūrinės plokštės leidžia zonuoti erdvę.

   Tekstūra gali būti matinė, blizgi, reljefinė, lygi. Plastikas gali imituoti medieną, akmenį, kamštį, marmurą, akmenukus, plytas.

   Gipso kartonas

   Tokia medžiaga yra apvalkalas su gipso šerdimi, iš abiejų pusių supakuotas į statybinę plokštę.Jis turi savo gradaciją ir skirtingus tikslus. Tai atspindi storis ir lankstumas.

   Jis naudojamas nišoms, arkoms, pertvaroms, sienų ir lubų apdailai įrengti. Kiekvienam aukštui naudokite savo tipo gipso kartoną. Geriausias interjero apdailos variantas yra pakabinamų arba įtempiamų lubų sukūrimas. Gipskartonį galima dažyti, klijuoti tapetais, padengti tinku, papildyti polivinilchlorido plėvele.

   Įtempiamas audinys

   Šiai kategorijai priskiriamos skirtingo pločio PVC plėvelių formos medžiagos. Tai matinės ir blizgios, taip pat satininės lubų zonos dangos, kurios, patalpą sušildžius šilumos pistoletu, klijuojamos prie lubų arba tvirtinamos prie karkaso. Plėvelė yra lengva, atspari deformacijai ir stabili spalvų sodrumas. Gali sulaikyti vandenį, jei nutekėtų iš viršutinio aukšto. Apdailos medžiagos trūkumas yra nestabilumas pradūrimams.

   Dėl šiuolaikinių technologijų tokia medžiaga gali būti naudojama nuotraukų spausdinimui, papuošiant kambario interjerą neįprastu raštu.

   Laminatas

   Laminato naudojimas privataus namo vidaus apdailai dažniausiai yra dalinis. Medžiaga yra lengva, palyginti su keraminėmis plytelėmis. Juo apklijuotos sienos ir grindys. Tai geras būdas išdėstyti virtuvės prijuostę, išryškinant akcento zoną svetainėje, miegamajame. Tačiau jei namas yra tokioje vietoje, kurioje yra daug drėgmės ir nuolat susidaro kondensatas, ilgainiui galinė pusė išsisluoksniuos.

   Linoleumas

   Ši gatavų grindų medžiaga turi savo klasifikaciją. Jam būdingas lengvas montavimas ir klijų tvirtinimo poreikio nebuvimas esant nedideliam konkrečių patalpų plotui. Jam reikia iš anksto išlyginti pagrindą ir pakloti pogrindį. Tekstūra gali priminti parketą, lentą, laminatą. Putplasčio pagrindas suteiks grindims šilumos.

   Gipsas

   Ši medžiaga tinka daliniam vidaus apdailai. Taip yra dėl to, kad namas gali vesti. Tačiau, jei leidžia regiono klimatas ir vieta, tokia medžiaga papuoš sienas ir pertvaras. Tai gali būti dalinis akcentas bareljefo arba tinko pavidalu. Kitais atvejais galima atlikti Venecijos, Versalio tinką, faktūrą po akmeniu ar žievės vabalu. Pastarasis variantas puikiai imituoja vabalų paaštrintą masyvą. Ši tekstūra atrodo stilingai, šiandien ji yra paklausa interjero dekoravimui.

   Tapetai

   Tapetų medžiaga pagal išleidimo formą skirstoma į 2 tipus: ruloną ir dengimą. Pirmoje eilutėje yra skirtingo storio, sudėties ir tekstūros dangos. Su jų pagalba galite pridėti originalų fono dizainą prie interjero. Šiandien didžiausias dėmesys skiriamas kontrasto priėmimui, todėl dažnai perkami kompanioniniai tapetai, norint išryškinti būtinas funkcines zonas (virtuvė, miegamasis, poilsis, erkeris).

   Dėmesio verti skysti tapetai. Ši medžiaga yra paruošto mišinio ir miltelių pavidalo, kuriuos reikia praskiesti vandeniu. Ši apdaila atrodo brangi, sukuria neįprastą efektą, tačiau tinka tik sausose patalpose.

   Keramika

   Apdailos plytelės yra tradicinės medžiagos. Tačiau dėl mažo masyvo svorio jį reikia naudoti dozuojant. Tai gali būti virtuvės apdaila, vonios kambario skydų apdaila arba dušo kabinos apdaila. Kartais sienas puošia mozaikos. Ši medžiaga ant tinklelio pritraukia veisles, kurioms nereikia koreguoti tarpų. Medžiaga yra lengva, leidžia paįvairinti vonios kambario interjerą. Be glotnios tekstūros, jis gali turėti reljefą, šiurkštumą ir trimatį efektą.

   Dėl laiptų

   Dažnai mediniame name įrengiami laiptai. Jai naudojamas medis, metalas, armuotas stiklas, rečiau akmuo ir plytelės, taip pat plastikas. Mediena padeda išlaikyti tapatybę, tokie balustrai atrodo masyviai. Kalimas iš metalo suteikia laiptų apdailai lengvumo, suteikia originalumo, padeda užtikrinti saugumą. Žingsnių uždėjimas raštuotomis plytelėmis leidžia nurodyti priklausymą tam tikrai dizaino idėjai.

   Krosnelei ar židiniui

   Židinio zonos apdailoje naudojamos įvairios medžiagos. Tai leidžia paįvairinti dizainą, atsižvelgiant į pasirinktą stilių. Klinkeris su skirtingo storio štampu bus gera medžiaga. Modulinėmis plytelėmis galite uždengti židinio atbrailą ar podiumą.

   Įdomūs yra lengvi variantai su akmens tekstūra. Imitacinė plyta yra lengvesnė, nesukuria kolosalios apkrovos pamatui. Medžiaga išsiskiria tikroviškais atspalviais, kurie įneša į interjerą norimos nuotaikos.

   Dizainas

   Medinio namo iš suapvalintų sijų ar rąstų (nužievuotų arba apvalaus skerspjūvio) vidaus apdailos dizaino sprendimai yra įvairūs. Sienoms šiandien reikalingas zonavimo sprendimas. Tuo pačiu galima iš dalies išsaugoti medžio struktūrines savybes. Jis gali būti tonuotas atsižvelgiant į bendrą pasirinkto stiliaus koncepciją. Manoma, kad tai suteikia kambariui ypatingo charakterio. Įgauna kaimišką natą, techniką, primenančią namą kaime.

   Alyvos apdaila padės apsaugoti ir išsaugoti medienos tekstūrą.

   Apdaila blokiniu namu yra sudėtinga gudrybė. Tai dailylentės dizainas, skirtas sienų apdailai namo viduje. Įdomus sprendimas – nudažyti sienų ar lubų lentas. Išryškinus sijas kita spalva, galima atriboti lubų erdvę, pabrėžti jos išskirtinumą. Tai leidžia jums padaryti medžio apdailos tekstūrą išraiškingą.

   Madinga sienų dangų faktūra – seno rąsto imitacija. Šis efektas yra populiarus senoviniuose dizainuose. Tačiau norint, kad dizainas atrodytų stilingas, vieną iš sienų geriau papuošti kita medžiaga (pavyzdžiui, padarykite ją plytų mūro pavidalu, naudodami plytelių ar dailylentės imitaciją). Dizaino parinktys yra skirtingos. Lakonišką lubų dizainą galite pabrėžti neįprastų formų lempomis.

   Viena apdaila turėtų sušvelninti kitą. Tas pats pasakytina apie priedus. Pavyzdžiui, sienos neturėtų būti perkrautos piešinių gausa. Geriau, jei ant jų bus paveikslėlis ar mažas skydelis. Tuo pačiu metu dėmesys skiriamas neįprastai dangų tekstūrai. Jei yra nišų, jas galite akcentuoti įmontuotu apšvietimu.

   Vonios kambariui geriau naudoti natūralios spalvų paletės atspalvių naudojimo idėjas. Madingi smėlio, alyvuogių, balinti koralų tonai, derinami su balta. Balta yra populiari, atskiesta šviesiai pilka, taip pat dramblio kaulo spalva. Dizaino idėjos yra skirtingos. Tačiau negalite visko aplink užpildyti viena tekstūra ir spalva.

   Baldai ir santechnika

   Baldai šiandien yra ypač svarbūs. Tai bet kurio privataus namo kambario interjero akcentas. Būtent šie interjero sutvarkymo elementai rodo norimą stilių ir sufleruoja apie būsto šeimininkų gerovę. Pirmenybė teikiama funkcionalumui. Bet kuris elementas kiekvieno kambario interjero kompozicijoje rąstiniame name turėtų būti kuo naudingesnis.

   Tai išreiškiama transformacijos sistemų buvimu, kompaktiškumu. Gamintojai pateikia skirtingus modelius, atsižvelgdami į patalpų dizaino ypatybes. Pavyzdžiui, erkerių atbrailoms galite užsisakyti specialias sofas, kurios gali kuo tvirčiau užimti apvalią sieną.

   Jei vietos nedaug, joje galima montuoti kompaktiškus modelius, paliekant erdvės judėjimo laisvei.

   Naktiniai staleliai buvo sukurti miegamiesiems ir svetainėms. Jie išsiskiria geru funkcionalumu esant minimaliam dydžiui. Netgi vonios kambariui galite rinktis gaminius atsižvelgdami į išplanavimo ypatumus. Parduodamos kampinės ir tiesios vonios, variantai vienam, dviem naudotojams, įvairių formų dubenėlių sėdimieji gaminiai. Supaprastinta forma leidžia saugiai eksploatuoti patalpas.

   Privatiems namams iš medžio pagamintos kriauklės parenkamos lengvos. Akmens stalviršiai čia nepageidautini: jie sukurs didelę apkrovą pamatui. Tualetai gali būti su mikroliftu arba šildomi. Rėmo montavimas prisidės prie tvirtinimo gaminių patikimumo. Metalinis šildomas rankšluosčių laikiklis bus naudingas pirkinys. Jis šiek tiek sveria, bet įneša į kambarį organizuotumo.

   Stilius

   Interjero apdailos stilius priklauso nuo namo savininkų temperamento. Jei tai kelių žmonių šeima, jie stengiasi pasirinkti visiems tinkantį variantą. Priešingu atveju būti namuose gali būti nepatogu. Projektas gali reprezentuoti vieną iš dizaino šakų, nesvarbu, ar tai būtų moderni, klasikinė, vintažinė, etninė ar kūrybinė interjero kryptis.

   Jei norite, interjerą galite paversti kaip medžioklės nameliu. Kažkas teikia pirmenybę Provanso stiliui, kuris trokšta šviesių tonų ir dažytos medienos tekstūros. Toks sprendimas suteikia lengvumo, malonus, Prancūzijos užnugaryje stilius suteikia vintažinio dvelksmo. Kitiems patinka boho stilius su margumo siekimu. Šiuo atveju sienų ir lubų foninė apdaila dažniausiai sušvelnina dizainui būdingą ryškių dėmių ir tekstilės gausą.

   Rūmų iškilmingumo elementai būdingi klasikiniam kaimo kotedžo sprendimui. Namas išlaikomas to paties stiliaus, kad būtų išlaikyta norima atmosfera. Lubų apdailoje jie gali naudoti gipso lipdinių imitaciją, lipdinius, sienas puošia paveikslai ar plokštės. Grindų apdailai jie pasirenka parketą arba padengia brangiais kilimais.

   Kilimai naudojami laiptams, balustrus puošiant rutuliniais šviestuvais.

   Skirtingiems kambariams

   Kiekvieno kambario dizainas turi savo ypatybes.

   • Svetainei tinka šviesūs interjero apdailos tonai. Svečių zoną galite paryškinti atskira lubų kompozicija ir atskiru apšvietimu.
   • Miegamajame laukiamas ramus diapazonas ir tekstūros lengvumas. Dangos tipai gali būti skirtingi. Tai tapetai, gipso kartono plokštės, tampri plėvelė luboms.
   • Antrojo aukšto ar palėpės apdailoje panaudotos lengvos medžiagos. Čia tinka gipso kartonas, gerai atrodo natūralus stogas arba lentos imitacija.
   • Plokštės kartu su plaunamais tapetais puikiai tinka virtuvei. Galite naudoti lentjuostes medžiagas, lubų plyteles. Įdomus sprendimas būtų maisto gaminimo ir valgomojo zonų paskirstymas.
   • Darželiui parenkamos šviesios plokštės. Dažnai jį puošia kratinio stiliaus tapetai. Sienos gali būti dekoruotos vinilo lipdukais ant tapetų ar plokščių.
   • Vonios kambariui geriausias sprendimas būtų naudoti plokštes arba dailylentes. Drėgnos vietos gali būti išklotos plytelėmis arba mozaika. Jei erdvė leidžia, į jį įdedami baldai. Jei nėra pakankamai vietos, jie įrengia nišas iš drėgmei atsparaus gipso kartono.

   patarimai ir triukai

   Iš esmės visi darbai gali būti atliekami rankomis, neįtraukiant išorės specialistų. Bet jūs turite laikytis apdailos darbų tvarkos. Vertikalių, pasvirusių ir horizontalių plokštumų apvalkalas turi savo ypatybes. Tačiau visur jis bus kokybiškas tik tinkamai iš anksto paruošus pamatą.

   Medinis dekoras yra tinkamas palėpės grindų apdailai. Apačioje tokia danga atrodys šiurkšti, palikdama tam tikrą įspaudą visoje atmosferoje. Tačiau jis turėtų būti dozuojamas ir viršuje. Pavyzdžiui, jei taip bus dekoruotos visos sienos, dekoruoti bus sunku. Žinoma, galite pasikliauti namelio stiliaus medžioklės namelio stiliumi. Tačiau ten, kur yra vaikų, toks sprendimas ne visada tinkamas.

   Svarbu įnešti lengvumo. Jei visi namų apyvokos daiktai atkartos medienos apdailą, įskaitant baldų masyvumą, apdailos šiurkštumą, interjeras bus sugadintas. Nesvarbu, koks stilius laikomas pagrindu. Namas turi būti jaukus, o dekoruotas grunge, palėpės, modernaus, neoklasikinio stiliaus.Galite statyti šviesius atspalvius fonui ir baldams. Paprastos interjero elementų formos sušvelnina suvokimą.

   Gražūs pavyzdžiai interjere

   Įvertinti stilingo medinio namo dizaino galimybes padės nuotraukų galerijų pavyzdžiai.

   • Laminato grindų naudojimas, medžio dažymas. Baldai ištempia interjerą, liustra daro lubas elegantišką.
   • Stilingas sprendimas palėpės erdvei. Tekstūrų derinimas, židinio zonos išryškinimas.
   • Ne mažiau sėkmingas būdas derinti tekstūras naudojant medienos medžiagą ir lentas. Tekstūrų maišymas atpalaiduoja nuobodulį atviro plano interjere.
   • Skandinaviško stiliaus palėpės atlikimo pavyzdys. Baltos spalvos naudojimas luboms vizualiai ištrina viršutinės plokštės ribas.
   • Įdomus sprendimas papuošti namų biblioteką. Skirtingų faktūrų medžiagų naudojimas luboms, sienoms ir grindims.
   • Neįprastas būdas padaryti duris arkos pavidalu. Stilingas ir sėkmingas sprendimas erdviam pastatui.

   Norėdami sužinoti, kaip tinkamai atlikti medinio namo vidaus apdailą, žiūrėkite kitą vaizdo įrašą.

   be komentarų

   Komentaras sėkmingai išsiųstas.

   Virtuvė

   Miegamasis

   Baldai