Vasaros virtuvės dizaino ypatybės

Turinys
 1. Ypatumai
 2. Konstrukcijų tipai
 3. Projektas
 4. Dizaino elementai
 5. Vasaros virtuvė: kuri yra geresnė?
 6. Medžiaga (redaguoti)
 7. Dizainas
 8. Gražūs interjero pavyzdžiai

Vasaros virtuvės išdėstymas privačiame name ar šalyje daugiausia lemia jos funkcionalumą. Svarbu, kad erdvė būtų estetiška. Tinkamai įrengtas kambarys tampa mėgstama vieta visiems namų ūkio nariams ir svečiams. Apsvarstykite vasaros virtuvės dizaino ypatybes, atsižvelgdami į konstrukcijos tipą ir skirtingus projektų aspektus.

Ypatumai

Vasaros virtuvė yra ne kas kita, kaip maisto ruošimo ir valgymo kambarys. Tai suteikia nemažą dalį jaukumo vasarnamio namams, ypač jei jis atlieka valgomojo terasos, pavėsinės draugiškiems ar šeimos susibūrimams, maloniems triukšmingiems vakarėliams funkciją, tampa patiekalų ruošimo vieta ant atviros ugnies.

Išskirtinis tokio pastato bruožas yra tai, kad jo projektavimo nediktuoja nustatytos normos. Šiuo atveju svarbu jūsų pačių idėja apie vasaros pastato erdvės dizainą ir naudingų funkcijų rinkinį.

Kad erdvė būtų patogi ir funkcionali, jai iš pradžių parenkamas dizaino projektas. Pastato forma gali būti skirtinga. Dažnai jis yra stačiakampis, nors ne mažiau įdomūs yra šešiakampio ir aštuonkampio formos sprendimai, taip pat veislės su asimetrija, kuri gali būti dėl skirtingų stogo šlaitų. Kartais konstrukcija išvis atrodo kaip stogas, besiremiantis ant keturių stulpų.

Tačiau kad ir koks būtų pastatas, jame visada yra dvi funkcinės sritys: maisto gaminimas ir valgymas.

Konstrukcijų tipai

Visi esami vasaros pastatų tipai skirstomi į dvi kategorijas: atvirus ir uždarus. Uždarosios veislės labiau primena įprastą namą, tačiau dažniausiai jos neturi izoliacijos.

Neabejotini tokių pastatų pranašumai yra šie:

 • apsauga nuo blogo oro (lietaus, vėjo, karščio);
 • apsauga nuo vabzdžių (ypač vakare).

Atviro tipo konstrukcijos išsiskiria tuo, kad nėra sienų, nors kai kuriose vasaros pastato versijose gali būti vienas ar du aukštai, taip pat pertvara arba įprasta tekstilinė širma. Tokie pastatai atrodo originaliai, suteikia didesnę vienybę su gamta, tačiau šis komfortas aktualus tik esant geram orui.

Dėl praktinių sumetimų tokių galimybių dažnai atsisakoma: Rusijos platumų sąlygomis karštis, lietus ir kruša dažnai pateikia nemalonių staigmenų namų gyventojams ir pačiam pastatui. Tokią konstrukciją remontuoti reikės greičiau, net jei ji pagaminta iš patvarių medžiagų.

Jei manoma, kad maisto ruošimui sienos nereikalingos, tuomet vėsiu, vėjuotu oru sėdėti prie stalo nebus patogu. Atviro tipo konstrukcijai reikės mažiau statybinių medžiagų, o kepimui galite naudoti nešiojamą grilį. Pastato variantas gali būti laikinas arba stacionarus. Tačiau visi šiame pastate esantys namų apyvokos daiktai (įskaitant indus ir maistą) bus pasiekiami augintiniams ir vabzdžiams. Ne visiems tai patinka.

Kalbant apie uždaro tipo vasaros virtuves, jos yra patogesnės, nes yra apsaugotos nuo naminių gyvūnėlių, nors viryklės ar šašlykinės karštis sukurs tam tikrą diskomfortą virėjui. Tokio pastato statybai reikės daugiau medžiagų, tuo tarpu jis bus statomas kruopščiau (teks užtaisyti plyšius, uždengti išorines aukštas).Iš išorės tai atrodys lengviau nei atvira konstrukcija, tačiau jei be uždaros erdvės virtuvėje yra atvira pavėsinė ar terasa, ši konstrukcija bus ypatinga.

Projektas

  Vasaros virtuvės projektavimas leidžia apskaičiuoti daugybę kriterijų. Svarbus pagrįstas požiūris į vietą svetainėje ir statybinių medžiagų pasirinkimą.

  Vieta, kurioje planuojama statyti pastatą, turi atitikti tam tikrus reikalavimus.

  • Jis turėtų būti šalia pagrindinių patalpų (privataus namo, vasarnamio), kad nebūtų sunku atsinešti indus ar maistą.
  • Būsimos vietos vieta turėtų turėti patogius privažiavimus, jokių kliūčių susisiekimui tarp namo ir vasarnamio.
  • Svarbus vasaros virtuvės vietos artumas prie komunikacijų (vanduo, elektra ir kanalizacija).

  Nustačius vietą, atliekami pastato ploto matavimai. Šiame etape nustatomas patogumo laipsnis: parenkama valgomojo zona, vieta viryklei ar šašlykinei, suolai ir kėdės. Siekiant didesnio aiškumo, atliekamas schematinis brėžinys arba schematinis brėžinys ranka. Šiuo atveju piešinyje pavaizduoti visi baldai.

  Būsimos virtuvės forma priklauso nuo šeimininkės patogumo ruošiant maistą ir patogios buities vietos valgio metu. Tuo pačiu metu turėtų būti vietos judėjimo laisvei.

  Dizaino elementai

   Pagrindinis būtinų virtuvės dizaino detalių sąrašas apima:

   • kepti;
   • kepsninė;
   • indaplovė;
   • virimo stalas;
   • Pietų stalas;
   • kėdės;
   • indų lentynos arba stalčiai;
   • spinta indams.

   Be to, jei erdvė leidžia, į dizainą galima įtraukti pagalbinius elementus. Tai yra kompaktiška sofa, televizorius, supama kėdė, malkos.

   Vasaros virtuvė: kuri yra geresnė?

   Jei anksčiau vienas pastatas buvo laikomas idealia konstrukcija, šiandien pagrindinis dėmesys skiriamas pritvirtintoms modulinėms konstrukcijoms. Toks priestatas pašalins nereikalingą triukšmą ir bendravimą, o grindys namuose bus mažiau nešvarios.

   Tuo pačiu metu šiandien vieniša vasaros virtuvė neatrodo harmoninga privataus ar kaimo namo sudedamoji dalis. Puiku, jei priestatas yra greta vienos iš sienų pagrindinio namo.

   Šiandien yra daugybė tokio susitarimo variantų. Įėjimas gali būti iš pagrindinių arba šoninių durų. Projekte reikia atsižvelgti į langų vietą: negalite virtuvės tvirtinti iš sienos pusės su langais, pagrindinis būstas taps tamsus ir drėgnas. Geriau statyti konstrukciją, prijungiant ją prie tuščios sienos su šoniniu išėjimu.

   Svarbus niuansas – rūsio sutvarkymas. Tai ne visada įmanoma, nes šalia pagrindinio būsto esanti duobė gali nuversti pamatą, o tai savo ruožtu sukels konstrukcijos nusėdimą. Todėl geriau atsisakyti tokio elemento.

   Tarp atviros zonos ir verandos verta pasirinkti antrą dizainą. Pirmasis apima aikštelės betonavimą, atraminių stulpų įrengimą, stogo dengimą, krosnis, kepsninę, maisto ruošimo ir plovimo zonos organizavimą. Antrasis yra patogesnis ir turi daugiau pertvarų. Priklausomai nuo pastato tipo, jis gali turėti pertvaras iki sienų aukščio vidurio.

   Kombinuotos vasaros virtuvės šiandien yra madingos. Jie atstovauja uždaros zonos ir atviros zonos derinį. Persirengimo namelis gali būti greta terasos, krosnelė su kepsnine ir šašlykinė gali būti po baldakimu. Siekiant didesnio patogumo, juose yra stumdomos langinės arba įstiklinti rėmai, kuriuos, jei reikia, galima išstumti, pavyzdžiui, stumdomas duris.

   Komunalinį bloką nuo atmosferos poveikio stengiamasi apsaugoti sienomis, antraip jame bus laikomi produktai gali sudrėkti.

   Jei svarstome variantus su skirtingais stogais, verta apsvarstyti: pastatai su stoginiu stogu nėra tokie patogūs kaip konstrukcijos su dviem šlaitais.Net jei sutaupysite vietos ir pastatysite atskirą krosnelę kieme, nuolydis riboja sienų aukštį ir sumažina patalpos dydį.

   Jei pagrindinis kambarys yra dviejų aukštų, vasaros priestatas su virykle ir valgomojo zona gali būti įrengtas žemiau, jungiantis prie pagrindinio kambario per laiptus. Šiandien galite pasiimti paruoštą projektą su vasaros virtuve ir namu, sujungtu siena arba laiptais primenančiu perėjimu.

   Medžiaga (redaguoti)

   Statybų rinka siūlo platų medžiagų asortimentą vasaros virtuvės statybai ir apdailai. Jie tinka bendriesiems statybos ir apdailos darbams. Projekte numatytos įvairios žaliavos, kurios priklauso nuo pagrindinio būsto (vasarnamio) stiliaus.

   Mediena yra viena paklausiausių medžiagų vasaros pastatams. Medinės virtuvės yra populiariausios kaimo konstrukcijos. Dažniausiai jų statybai perkama mediena, naudojant ją stelažams, karkasams. Mediena pripažinta geriausiu sprendimu uždaro tipo karkasinėms virtuvėms. Su juo lengva dirbti, tokia medžiaga leidžia pasidaryti lengvo tipo pamatą.

   Tačiau mediena turės būti periodiškai lakuojama, kad išlaikytų gerą išvaizdą. Be uždarų konstrukcijų, atviro tipo pastatams grindys statomos iš medžio.

   Be medienos, statybai naudojamas putplasčio blokas arba plyta. Dekoratyvinė plyta tinka sienų apdailai, stelažų dekoravimui, erdvę šalia jų puošiant vijokliniais augalais.

   Kalimas taip pat naudojamas projektuojant vasaros virtuves. Kaltiniai dekorai yra brangūs, bet taip pat atrodo gražiai.

   Jei projekte numatyti langai, statant uždaro tipo vasaros virtuvę naudojamas sustiprintas stiklas. Jis dažnai naudojamas panoraminių langų stiklinimui mūriniuose pastatuose. Šis sprendimas leidžia sumažinti šilumos nuostolius nemažinant apšvietimo intensyvumo patalpoje.

   Įstiklinta ir apšiltinta vasaros virtuvė šildoma gali būti naudojama ištisus metus. Apdailai galite naudoti OSB plokštes, pamušalą.

   Pamatams dažniausiai naudojamas natūralus arba dirbtinis akmuo. Krosnys mūriamos iš plytų, kartais apkalimui naudojamas akmuo. Tie, kurie stengiasi viską daryti pagal sąžinę, stogui skiria didelį dėmesį: vienu atveju jam pasirenkamas metalas, kitais – metalas. Tuo pačiu metu, siekiant didesnio komforto, stogas iš apačios yra aptrauktas medžiu, nepamirštant izoliacijos.

   Tačiau iš metalo pagamintas baldakimas perduos lietaus lašų garsą, kuris laikui bėgant ims erzinti kiekvieną namų ūkį. Todėl vietoj šios medžiagos labiau patartina naudoti skalūną arba bitumines plyteles, onduliną.

   Vasaros virtuvės grindų medžiagai keliami daug reikalavimų. Jis turi būti patvarus, patikimas, galintis atlaikyti dideles apkrovas ir būti atsparus trinčiai. Šiuo atveju medienos ir linoleumo naudojimas yra netinkamas. Geriausias variantas būtų gatvės plytelės. Norint išvengti slydimo, būtina įsigyti reljefinio, neslystančio poveikio ir matinės paviršiaus tekstūros štampus.

   Šia medžiaga išklojus atviras virtuves jas galima skalauti žarna: ši apdaila nebijo vandens. Dažnai grindinio plokštės naudojamos atviriems pastatams.

   Dizainas

   Vasaros virtuvės interjero apdaila skiriasi. Jei leidžia biudžetas, jie stengiasi jį išdėstyti tokiu pat stilistiniu dizainu kaip ir namo dizainas. Bet net jei priestatą riboja filmuota medžiaga, jame turėtų būti vieta persirengimo namui ir valgomajam. Jei vietos daug, leidžia lėšos, didesniam komfortui uždaro tipo priestatas apšiltinamas ir dekoruojamas židiniu. Jei pageidaujama, toks daiktas gali turėti išskirtinai dekoratyvinę apkrovą arba šildyti kambarį, sukurdamas palankią atmosferą.

   Valgomojo zona neturėtų būti per siaura. Mažiausias plotis turi būti apie 3 m, o ilgis – didesnis.Patartina įsigyti tokius baldus, kad prireikus būtų galima juos perkelti.

   Tačiau jei stalas yra dizaino idėjos dalis ir yra pagamintas iš dirbtiniu akmeniu išklotos stulpo formos, turėtumėte pabandyti pasirinkti lengvai prižiūrimą apdailos medžiagą.

   Baldai parenkami remiantis praktiniais sumetimais. Čia netinka balti tonai ir pretenzingi sofos bei fotelių elementai. Paprastai jie stengiasi užpildyti erdvę daiktais, kuriuos lengva valyti ir kurie išsiskiria konstrukcijų patikimumu. Baldai su aštriais kraštais neįtraukiami.

   Gerai, kai visos aranžuotės detalės priklauso vienai stiliaus koncepcijai, pabrėžiant dabartinį originalumą.

   Apsvarstykite keletą idėjų, kaip papuošti vasaros virtuvę.

   • Atvira erdvė su virimo zona ir hozbolku, esančiu toje pačioje plokštumoje, yra praktiškas sprendimas. Sijos ir lentų lubos sukuria ypatingą nuotaiką ir nacionalinį skonį.
   • Stilingas priestato sprendimas su dviem tuščiomis sienomis: vienoje yra kepimo zona, kuri yra atskirta nuo valgomojo erdvės orkaite ir gartraukiu. Linijinis baldų dalių išdėstymas taupo erdvę judėjimui.
   • Atvira vasaros virtuvė su dvišlaičiu stogu, įrengta ant keturių stulpų. Šiame dizaine yra maisto ruošimo zona kartu su baro skaitikliu, valgomojo zona ir židinys.
   • Vienas iš patogių kompaktiškų variantų su sijiniu stogu. Mūrinės sienos, panašus stalas, kuris yra maisto gaminimo zonos dalis, sudaro harmoningą ansamblį, derinamą su namų apyvokos metalo medžiaga ir aukštomis medinėmis kėdėmis.
   • Dalis virtuvės uždaroje verandoje gali būti paversta jaukia svetaine. Langai gretimose pusėse pripildo erdvę šviesos, o baldai ir užuolaidos sukuria jaukią atmosferą.

   Rengiant vasaros virtuvę svarbu atsižvelgti į: jis turėtų būti pagamintas tuo pačiu stiliumi ne tik su namo vidaus apdaila. Svarbu idilė su namo fasadu ir kraštovaizdžiu. Tai sukurs tvarkingumo jausmą.

   Tuo pačiu metu visai nebūtina, kad pastato dizainas ir architektūra sutaptų viena spalva. Svarbu, kad atskiri elementai sutaptų.

   Žinoma, stilius vaidina svarbų vaidmenį. Pavyzdžiui, palėpės kryptis demonstruojant plytų akcentus ir pramoninių objektų imitaciją čia sunkiai palaikoma, tačiau visai įmanoma pasirinkti Provanso ir kaimiško stiliaus elementus.

   Jei pagrindinio būsto apdailoje yra koks nors vienai iš šių krypčių būdingas elementas, dviejų pastatų vienybė bus darnesnė.

   Gražūs interjero pavyzdžiai

    Panagrinėkime keletą vasaros virtuvių interjero pavyzdžių: tai leis įvertinti jo dizainą, suprasti kokie interjero kompozicijų prioritetai šiandien yra dėmesio centre.

    • Pinti plastiko naudojimo rotangui pavyzdys. Šis valgomasis puikiai atrodo kombinuotoje virtuvėje.
    • Įdomiai atrodo medžio masyvo virtuvė su židinio krosnele ir kieta krosnele. Lentų grindys suteikia jai ypatingą skonį. Persirengimo nameliui panaudoti lakoniški baldai, valgomojo stalas medinis.
    • Atvirų namų priestatas su tekstilinėmis užuolaidomis ir mobiliais baldais. Erdvei būdingas aiškus kiekvienos funkcinės srities organizavimas. Valgomasis yra prie sienos su dviem mažais langais.
    • Puikus kampelis vasaros virtuvei. Be maisto ruošimo zonos, čia bus kėdės ir valgomojo stalas. Paskirta vieta malkoms ir maistui laikyti.
    • Uždaros erdvės dizaino pavyzdys. Maisto gaminimo zona suprojektuota tokiu pat stiliumi, yra patogus stalas, orkaitė ir medienos rąstas. Langų buvimas įneša į kambarį šviesos.
    • Uždaros erdvės su židiniu ir televizoriumi pavyzdys. Erdvi vasaros virtuvė pagaminta natūralių spalvų atspalviais, be valgomojo ir maisto gaminimo zonos išsiskiria jaukia svečių erdve.
    • Vienas iš prašmatnių būdų dekoruoti vasaros virtuvę su kombinuota virimo ir valgomojo zona. U formos stalas leidžia už jo sutalpinti daug svečių ar didelę šeimą.
    • Stiklinių durų naudojimas leis užpildyti kambarį šviesa, kampe galima pastatyti kompaktišką virimo zoną, šalia pastatyti apvalų staliuką dviem asmenims.

    Priimant bet kokį dizaino sprendimą svarbu tinkamai naudoti apšvietimą. Tai ypač pasakytina apie uždaro tipo parinktis patalpose, kuriose trūksta šviesos. Šiuo atveju prasmingas atskiras kiekvienos funkcinės zonos apšvietimas: tai suteiks kambariui nepastebimą organizavimą.

    Renkantis verta teikti pirmenybę LED lempoms. Atviro tipo pastatams apšviesti geriau rinktis drėgmei atsparius modelius.

    Norėdami sužinoti, kaip papuošti vasaros virtuvę, žiūrėkite kitą vaizdo įrašą.

    be komentarų

    Komentaras sėkmingai išsiųstas.

    Virtuvė

    Miegamasis

    Baldai