Namas su garažu: gražus ir funkcionalus dizainas

Namas su garažu: gražus ir funkcionalus dizainas
 1. Privalumai ir trūkumai
 2. Dizainas
 3. Medžiagų įvairovė
 4. Gražūs įkvėpimo pavyzdžiai

Gyvenant kaimo name reikalingas garažas vienam ar keliems automobiliams. Garažas gali būti pastatytas kaip savarankiškas pastatas arba galite padaryti jį namo dalimi. Pasirinkimas „du viename“ dažnai yra pageidaujamas dėl savo praktiškumo. Yra daug būdų, kaip derinti namą žmonėms ir automobilį. Jei pageidaujate, galite rasti sprendimą, visiškai atitinkantį tiek planavimo, projektavimo, tiek medžiagos, iš kurios statoma konstrukcija, poreikius.

Privalumai ir trūkumai

Privatus namas su garažu po vienu stogu turi keletą privalumų:

 • Be nereikalingų materialinių investicijų garažas gali būti apšiltintas prijungus jį prie paties namo šildymo sistemos.
 • Taip pat į garažą galite nuvesti vandentiekį ir kanalizaciją, todėl ši patalpa bus dar patogesnė.
 • Šildoma automobilio laikymo vieta taip pat gali būti suteikta dirbtuvės ar sporto salės funkcijomis, čia patalpinti pirtį ar tiesiog dalį ploto skirti inventoriui laikyti. Čia taip pat patogu pasidaryti rūsį daržovėms ir raugintam agurkui.
 • Namo gyventojai bet kuriuo patogiu metu gali patekti į garažą taip pat lengvai, kaip į bet kurį namo kambarį. Sezonas ir oras už lango šiuo atveju neturės jokio vaidmens.
 • Kitas privalumas yra laisvo žemės sklypo ploto taupymas. Tai ypač svarbu, kai dėvimas minimalus, bet norisi kuo daugiau erdvės želdynams savo nuosavybėje.
 • Statybinių ir apdailos medžiagų taupymas. Kadangi garažas ir namas turi bendrą stogą, pamatus ir vieną iš sienų, statybos kainuos pigiau ir reikalingi darbai bus atlikti greičiau.
 • Turto sauga garaže. Pavogti automobilį iš tokios saugyklos ir išnešti vertingų daiktų beveik neįmanoma, nes vagystės metu kilusį triukšmą iškart išgirs namo gyventojai, skirtingai nei situacija, kai garažas yra atskirai.

Namas su garažu turi trūkumų:

 • galimas techninio triukšmo ir kvapų prasiskverbimas į gyvenamąją pastato dalį;
 • siena tarp namo ir garažo neturi lango.

Nors viso to negalima pavadinti neįveikiamomis problemomis. Yra galimybių kompensuoti tokius nepatogumus. Norėdami sumažinti „garažo gyvenimo“ įtaką namo gyvenimui, galite įrengti patikimas duris tarp gyvenamųjų ir techninių zonų ar net padaryti vestibiulį. Pats garažas geriau išdėstytas šiaurinėje pastato pusėje, o tai kartu su tuščia gretima siena netgi sumažins energijos sąnaudas.

Garažas kartu su namu gali būti pritvirtintas įvairiais būdais:

 • Namo rūsyje. Ši parinktis yra gera, jei gyvenamasis namas yra sklype su nuolydžiu. Bet jei įėjimas į požeminį garažą susijęs su stačiu nusileidimu, juo naudotis nepatogu. Reikia turėti omenyje, kad tokios techninės patalpos statyba bus ypač brangi. Jo įrenginys reikalauja rimtų kasimo darbų. Be to, tokią galimybę galima pasirinkti tik esant tam tikram požeminio vandens lygiui.
 • Antžeminėje dalyje, po gyvenamosiomis patalpomis. Taigi galite sutaupyti vietos mažame žemės sklype, tačiau namas tampa aukštesnis ir visas jo gyventojų gyvenimas praeina daugiausia palėpės aukšte. Pirmame aukšte, kaip taisyklė, yra virtuvė su valgomuoju ir svetaine, taip pat vonios kambarys.Esant tokiai namo konfigūracijai, svarbu gerai sutvarkyti vėdinimo sistemą, kad anglies monoksidas iš veikiančios mašinos nepatektų į gyvenamąsias patalpas.
 • Virš žemės garažas pritvirtintas prie šono. Šis variantas patogus tuo, kad šią techninę patalpą galima įrengti šalia namo jau eksploatuojant būstą, o ne statyti kartu su pagrindiniu pastatu, kaip pirmaisiais dviem atvejais.
 • Garažas sujungtas su namu stogeliu arba galerija. Tokį objektą, tiesą sakant, galima pavadinti atskirai stovinčiu pastatu. Tačiau dėl vieno namo stogo žmonėms ir automobiliams jis suvokiamas kaip vienas. Tokiu atveju bus sunkiau pašildyti garažą, tačiau prie jo taip pat galite privažiuoti be problemų bet kokiu oru ir bet kuriuo metų laiku. Tokia konfigūracija, skirta sujungti namą ir techninį pastatą, pašalina automobilio triukšmo ir kvapo problemas.

Projektuodami turite atsižvelgti į garažo dydį. Jo plotas yra labai svarbus priemiesčio gyvenimo sąlygomis. Netgi mažiausia ir paprasčiausia turėtų leisti prižiūrėti automobilį. Būtina, kad kiekvienoje automobilio pusėje liktų bent septyniasdešimt centimetrų laisvos vietos. Tai leis ramiai judėti darbo procese.

Pats automobilis turėtų įvažiuoti ir išvažiuoti iš savo „namų“ be jokių problemų. Reikalingas įvažiavimo plotis yra ne mažesnis kaip 2,5 metro, o aukštis ne mažesnis kaip 2 metrai.

Dažnai reikia, kad garažas būtų tikrai didelis, skirtas bent 2 automobiliams. Jei pats žemės sklypas labai mažas, teks tenkintis įmontuota, siauros formos technine patalpa, kurioje automobiliai stovės kaip vagonai geležinkelyje.

Tai nepatogu, nes kiekvieną kartą, norint išvaryti tolimą automobilį iš garažo, teks iš po stogo išvažiuoti ant antrojo, kuris užrakina praėjimą. Arba reikia suprojektuoti garažą taip, kad iš jo būtų išėjimas iš dviejų pusių, nors mažame plote tai nebus lengva.

Rimta problema derinant garažą su namu yra stogo įtaisas. Dažnai namų savininkai pasirenka dvišlaičio stogo variantą. Toks įrenginys kainuos mažiausiai, o techniniu požiūriu – lengviausiai įgyvendinamas. Nors virš namo galima suprojektuoti šlaitinį stogą, o virš garažo – visiškai plokščią. Dėl to namo siluetas atgyja. Tiesiog reikia rimtai atkreipti dėmesį į drenažo įrenginį. Lengviausias būdas gauti namą su reikalingu garažu – kreiptis į profesionalus. Jis parengs kompetentingą projektą, atsižvelgdamas į visus užsakovo pageidavimus ir privalomus techninius niuansus, susijusius su statyba.

Architektas pateiks pastato planą ir brėžinius, kurių pagrindu bus galima teisingai atlikti pamatus, visas aukštas, stogą, taip pat inžinerines komunikacijas.

Galite remtis tipiniu projektu, kurį reikės tik susieti su teritorija, arba galite užsisakyti individualų. Antrasis variantas bus daug brangesnis, tačiau gausite tikrai praktišką ir unikalų architektūrinį objektą.

Remdamiesi paruoštais projektais, galite kurti savo ir savarankiškai, tačiau net ir šiuo atveju teisingiau būtų pasikonsultuoti su profesionalu.

Dizainas

Gyvenamojo pastato suvokimas labai priklauso nuo to, kaip garažas ir namas yra sujungti po vienu stogu. Statybos metu galima gauti ne tik būstą su pritaisytu garažu, bet ir garažą, kuris turi „priestatą“ gyvenimui. Vien tik įspūdingų matmenų garažo vartai atkreipia nemažą dalį dėmesio suvokiant visą konstrukciją kaip visumą. Projektuojant kartais svarbu įsitikinti, kad jų dydis vizualiai neužgožtų viso kito.

Jei kalbėtume apie kaimo namą su pirtimi, kuri kartais eksploatuojama tik vasarą, savininkams gali nerūpėti, kad gyvenamoji dalis taps reikšmingos ekonominės svarbos pastato „atsvaru“. Nors šiuo atveju yra vertų kompozicinių sprendimų. Jei kalbame apie garbingą priemiesčio būstą, architektūriniai ir dizaino komponentai išryškėja.

Skoningai ir įgūdžiai žvelgdami į klausimą, galite pastatyti pastatą su dideliu garažu dviem automobiliams ir mansarda arba gyvenamąjį antrą aukštą. Dėl gražaus stogo silueto ir orios sienų apdailos, konstrukcija bus suvokiama harmoningai. Tokiu atveju garažas neatrodys kaip kažkas sunkaus. Tokia konstrukcija gerai atrodys siauroje vietoje. Kad užtektų vietos gyvenamosioms patalpoms įrengti, reikia „užaugti“.

Įrengę antžeminį garažą galite gauti namą su terasa arba su priestatu virš jos esantį garažą. Tai taps gera poilsio vieta, dirbtuvėmis ar biuru – viskas priklauso nuo gyventojų poreikių. Vaizdingai atrodys namas su erkeriu ir nedidele garažo dalimi, pritvirtinta prie šono.

Garažas name su rūsio grindimis neblaško dėmesio, todėl galite sutelkti dėmesį į bendrą pastato dizainą. Kartu savininkai turi pastatą ne tik su garažu, bet ir su rūsiu, kuris gali būti aprūpintas papildomomis ūkinėmis funkcijomis.

Modernus kaimo namas puikiai dera su garažu, baseinu ir pirtimi vienu metu.

Įgyvendinant architektūrinę koncepciją, nepageidautina garažą paryškinti ypatinga spalva. Jis turėtų atitikti bendrą stilių ir būti pagamintas iš tų pačių statybinių medžiagų kaip ir pagrindinis pastatas.

Medžiagų įvairovė

Nuo statybinių medžiagų pasirinkimo priklausys ne tik kaina, bet ir namo su garažu išvaizda bei funkcinės savybės.

Vienas iš labiausiai prieinamų variantų yra statyti medinį namą. iš profiliuotos medienos arba suapvalinti rąstai. Tokiuose namuose gyventi patogu, jie gerai kvėpuoja. Būdami juose galite būti ramūs dėl aplinkos saugumo. Dėl specialaus medžiagos apdorojimo mūsų laikais sėkmingai išsprendžiamos irimo bei priešgaisrinės saugos problemos.

Savo paslaugas medinių namų statybai siūlo daugelis įmonių, kurios taip pat turi savo statybinių medžiagų bei konstrukcinių elementų būsimiems namams gamybą. Galite pasirinkti projektą iš daugybės standartinių arba užsisakyti specialų.

Medis leidžia statyti pastatus keliuose aukštuose. Kreipdamiesi į patikimą įmonę, galite gauti namą, pagamintą pagal užsakovo pageidavimus ir norminių dokumentų reikalavimus. Būsimos konstrukcijos elementai bus paruošti gamykloje, o gaminant surinkimo komplektą bus pagamintas juostinis arba plokštės pamatai. Pats rąstinio namo surinkimas užima nedaug laiko.

Galite pasirinkti ir technologija karkasinis namas, kuris nuo seno naudojamas Skandinavijos šalyse ir Amerikoje. Tai taip pat palyginti nebrangus statybos variantas. Tokios konstrukcijos pagrindas, kuris yra lengvas, gali būti lengvas, todėl finansiniu požiūriu nėra ypač brangus.

Namo statybai taip pat galite rinktis tradicines plytas bei įvairius blokelius, pagamintus naudojant skirtingas technologijas.

Plytų namas tradiciškai yra prestižo ir garbingumo rodiklis, nes statant tokią konstrukciją reikia daug rankų darbo. Yra daug tipiškų mūrinių kotedžų projektų. Būsimo savininko pageidavimu statybos dokumentaciją atlieka architektai.

Tuo pačiu metu, pavyzdžiui, vieno aukšto ir dviejų aukštų namai, iš putplasčio blokelių, demonstruoja geriausias savo savybes, pradedant nuo aukštų energijos vartojimo efektyvumo rodiklių.Neatsitiktinai ši medžiaga plačiai naudojama Rusijoje, ypač šiaurinėje šalies dalyje. Jis yra patvarus ir lengvas, o tai sumažina pamato apkrovą. Namo statybos išlaidos nėra didelės.

Taip pat statomi gyvenamieji pastatai iš SIP plokščių... SIP yra konstrukcinė izoliacinė plokštė, naudojama kuriant karkasines konstrukcijas. Viduje yra izoliacija, o išorėje - orientuota drožlių plokštė (OSB) arba fanera.

Iš tokios medžiagos pagaminti namai išsiskiria seisminiu atsparumu, turi gerus energijos taupymo ir triukšmo izoliacijos rodiklius. Dėl to, kad medžiaga gausiai impregnuota antipirenu, ji klasifikuojama kaip atspari ugniai. Tokie namai išsiskiria ilgaamžiškumu, lengvai ir greitai pastatomi.

Nors reikia pripažinti, kad tikrai ne kiekvienas SIP plokščių gamintojas rinkai tiekia tikrai kokybiškas medžiagas, tad šiuo klausimu reikia būti atsargiems.

Gražūs įkvėpimo pavyzdžiai

Norėdami rasti būtent savo idealaus namo su garažu variantą, pirmiausia galite pasisemti įkvėpimo iš dizainerių siūlomų idėjų.

 • Jei subalansuosite gyvenamąją namo dalį ir garažą, galite gauti puikų architektūrinį ir dizaino sprendimą. Namas nepamestas garažo fone, o įėjimas į techninę patalpą didelis, o tai svarbu buities reikalams.
 • Namas, sujungtas su garažu galerija, leidžia protingai išnaudoti turimą žemės sklypo plotą ir puikiai jį įrengti.
 • Jei namas erdvus, garažas nedominuos jo fone ir netaps trukdžiu kasdieniam gyvenimui. Tarpinės patalpos tarp gyvenamosios dalies ir garažo įrenginys išsprendžia nemalonių kvapų ir mašinų triukšmo prasiskverbimo į patalpas problemą, o pačiame vestibiulyje galima įrengti patogią sandėliavimo patalpą.
 • Jei pageidaujate, sklype galite pasistatyti namą, prie kurio iš abiejų pusių pritvirtinti garažai. Vienas – dviem automobiliams, antras – vienam. Visa struktūra turi P raidės formą.
 • Derindami namą ir garažą U formos, galite gauti gana kompaktišką konstrukciją su tiesioginiu išėjimu į kiemo galą. Kartu prieš patį namą atsiranda jaukus gamtos kampelis ir patogus tiesioginis įėjimas į garažą.
 • Namas svetainėje gali būti padarytas gana glaustai. Penalo pavidalu pastatytas gyvenamasis namas su garažu neatitrauks dėmesio nuo natūralaus teritorijos kraštovaizdžio.
 • Originalus garažo vartų dizainas ir dekoratyviniai elementai visame pastate vizualiai palengvina tai iš techninės patalpos pusės. Dėl to pastatas kaip visuma atsikrato nereikalingo vizualinio šiurkštumo, kuris dažnai atsiranda, kai gyvenamoji ir komunalinė dalis yra sujungta po vienu stogu.

Toliau – namo su garažu projekto vaizdo peržiūra.

be komentarų

Komentaras sėkmingai išsiųstas.

Virtuvė

Miegamasis

Baldai