Dviejų aukštų namų su erkeriu savybės ir išdėstymas

Turinys
 1. Privalumai ir trūkumai
 2. Peržiūrėjo
 3. Projektai
 4. Dizainas
 5. Gražūs pavyzdžiai

Namo statyba – reikšmingas įvykis, nes pastatas statomas ne vienerius metus, jame gali gyventi ne viena karta. Tai reiškia, kad reikia apgalvoti kiekvieną smulkmeną, jau nekalbant apie svarbiausius statybos etapus. Originalių sprendimų ir įdomaus dizaino mėgėjams bus naudinga atsižvelgti į dviejų aukštų namų su erkeriu ypatybes ir planus.

Privalumai ir trūkumai

Tačiau prieš svarstant teigiamus ir neigiamus šio architektūrinio sprendimo aspektus, verta žinoti, ką reiškia žodis „erkeris“. Ši konstrukcija yra iškyša ant sienos, atitinkamai patalpa viduje įgauna papildomos erdvės, pastato išorėje – papildoma dekoratyvinė detalė. Tokių namų projektai ir statyba, žinoma, yra sunkesnė, tačiau toks namas iš išorės atrodo labai gražiai, o viduje yra daugiau projektavimo galimybių. Erkeriai gali būti diferencijuojami pagal šiuos kriterijus:

 • forma;
 • aukštų skaičius;
 • vieta.

Namas gali turėti ne vieną erkerį, o du ar tris ar net daugiau, viskas priklauso nuo projekto ir funkcijų, kurias šis elementas atliks.

Tokių dizainų pranašumai yra šie:

 • šviesos kambaryje tampa daug daugiau;
 • atsiranda papildomos vietos;
 • panoraminiai langai tampa interjero puošmena ir leidžia grožėtis aplinkiniais kraštovaizdžiais;
 • tampa įmanoma sukurti tam tikrą erdvę kambaryje;
 • leidžia tokiu išdėstymu pagerinti vėdinimo lygį;
 • struktūra gražiai atrodo iš išorės.

Kalbant apie minusus, jų taip pat yra, tačiau jų yra labai mažai. Visų pirma, pagrindinis klausimas čia yra apie priemones, nes tokio namo statyba kainuos daugiau nei įprastai. Be to, reikia atidžiai atlikti skaičiavimus, juos taip pat yra šiek tiek sunkiau atlikti nei statant stačiakampį namą.

Kitas momentas – esant dideliems panoraminiams langams į patalpą pateks daugiau šalto oro, vadinasi, reikia gerai apgalvoti patalpos izoliaciją.

Peržiūrėjo

Nepriklausomai nuo to, kokio tipo erkeris pasirinktas įgyvendinti projekte ir kokią konstrukciją atstovauja namas (ar tai būtų medinis, ar mūrinis), ši išsikišusi dalis turėtų būti gerai sutvirtinta. Dažniau jis montuojamas ant gelžbetonio plokštės. Bet kokiu atveju, jei nėra tinkamų žinių apie tokių pastatų statybą, geriau naudotis specialisto paslaugomis arba bent jau pasikonsultuoti su juo, nes kiekvienas individualus projektas gali turėti savų niuansų, į kuriuos reikia atsižvelgti. .

Pažvelkime atidžiau, kokių tipų erkeriai egzistuoja.

Stačiakampis

Tai stačiakampė konstrukcija, suteikianti pastatui daugiau griežtumo. Šioje versijoje langai gali būti išdėstyti per visą perimetrą arba tik priekyje.... Tai daroma savininko nuožiūra, o tai pageidautina: taupyti medžiagas, išlaikyti šilumą arba padaryti kambarį šviesesnį.

Apvalus

Tokie variantai suteikia namams glotnumo ir elegancijos. Skaičiavimai bus sunkesni nei naudojant tą patį stačiakampį dizainą. Ši parinktis veikiau reiškia panoraminius langus, ji atrodys ypač įspūdingai. Tačiau yra ir kitų variantų – su skirtingos konfigūracijos langais. Viskas priklauso nuo projekto sudėtingumo ir jo įgyvendinimo galimybės. Prie apvalaus erkerio galima pridėti bokštų, kolonų ir kt.

Pusapvalis

Nedaug skiriasi nuo ankstesnio varianto, išskyrus tai, kad jis nebus taip aiškiai išsikišęs iš sienos, bet suteiks pastatui sklandesnių linijų. Taip pat galite kurti naudodami panoraminius langus arba ilgas siauras suapvalintas formas.

Daugialypis

Ir ši galimybė gali vykti kaip pastato apdaila. Tik reikia kažkaip pabūti ir sugalvoti, kaip šis variantas atrodys ne tik išorėje, bet ir viduje, kokia ten zona bus. Ir čia įdomūs langai taps akcentu. Dažniausiai erkeriai kuriami būtent tam, kad patalpoje būtų erdvė ir šviesa.

Projektai

Dviejų aukštų namas su erkeriu reikalauja kruopštaus paruošimo. Viskas turi būti apskaičiuota ir patikrinta. Reikalingas aiškus planas, kuriame bus paskaičiuotas visų panaudotų medžiagų kiekis, ypač jei fasadai projektuojami naudojant kokius nors specialius elementus, apgalvotas išplanavimas (iki stiliaus ir dizaino). Pavyzdžiui, tai gali būti pusantro aukšto kotedžas su mansarda arba dviejų aukštų namas su garažu ir balkonu. Namas su terasa pirmame aukšte taip pat yra geras ir funkcionalus pasirinkimas. Erkerių konstrukcijos gali būti bet kuriame projekte, jų gali būti 2 arba 3.

Svarbiausia viską gerai apgalvoti, kad visi elementai harmoningai atrodytų bendroje kompozicijoje. Tačiau geriau apsvarstyti paruoštus projektus, kad suprastumėte, kas yra pavojuje.

 • Šiame įgyvendinimo variante brėžinyje matome du erkerius, vienas iš jų yra virtuvėje-valgomajame, kitas - svetainėje. Abiem atvejais tai yra geras pasirinkimas. Dideli langai vizualiai padidina kambarį dar labiau. Valgomajame valgomojo zona labai gerai išsidėsčiusi erkeryje, o svetainėje galima bet ką pasidėti ir pasidaryti jaukią poilsio zoną. Kitu atveju namo išplanavimas apgalvotas, atskirame sparne yra garažas su katiline, yra vietos erdviam holui, biurui, vonios kambariui ir erdviai terasai. Antrame tokio namo aukšte gali būti miegamieji ir balkonas.
 • Šiuo atveju yra vienas erkeris, jis yra valgomajame. Apskritai namo išplanavime taip pat yra visos reikalingos patalpos: erdvi svetainė, prikabintas garažas. Antrame tokio namo aukšte taip pat bus miegamieji ir papildoma vonia bei vonia.

Dizainas

Su dizaineriu dažniausiai kalbama apie namo išorę. Gali būti sunku pačiam priimti sprendimą. Namų išorės dizainą dažniausiai galima apibūdinti kaip modernų. Dažniausiai tai tvirti, gražūs pastatai, neperkrauti detalėmis, naudojant šiuolaikines medžiagas. Galite rasti Art Nouveau arba fachverkinio stiliaus namų. Pirmuoju atveju tai aiškios geometrinės formos, šviesūs atspalviai, grakštūs laiptai, balkonai ir terasos. Antrajame variante namas apkaltas sijomis, kurios sukuria karkaso pojūtį. Taip galite gražiai papuošti namą, naudodami skirtingą sijų išdėstymą: horizontaliai, vertikaliai, įstrižai.

Stogai tokiuose namuose dažniausiai būna aukšti, o tai įdomiai atrodo iš išorės ir padeda įdomiai įveikti erdvę patalpos viduje. Erkerio stogas gali būti prijungtas prie bendro viso namo stogo ploto arba gali veikti kaip atskira konstrukcija.

Kalbant apie erkerio interjero dizainą, jis turi atitikti bendrą kambario stilių, o pasirinkti ir įgyvendinti gali absoliučiai kiekvienas, svarbiausia pasirinkti tinkamas medžiagas ir interjero elementus. Gerai atrodys:

 • palėpė;
 • minimalizmas;
 • Provansas;
 • skurdus prašmatnus;
 • modernus;
 • skandinavų;
 • Rytų.

Dažniausiai erkeriuose yra valgomasis arba svetainė. Tačiau gali būti labai originalių sprendimų. Pavyzdžiui, tokioje vietoje galite įrengti prašmatnų vonios kambarį arba šviesią sporto salę namų darbams atlikti. Paprastai tokioje erdvėje yra gražūs dideli langai - tai yra erkerio akcentas. Jei, pavyzdžiui, pasirinkta palėpė, o už lango gražūs peizažai, geriau apsieiti be užuolaidų.Su sąlyga, kad tai minimalizmas, prireikus langus galima dekoruoti originaliomis žaliuzėmis. Rytietiško stiliaus pirmenybę galite teikti prašmatnioms sunkioms užuolaidoms, kurios, jei pageidaujama, tvirtinamos dekoratyviniais elementais ir įleidžia šviesą į kambarį. Pasirinkus skandinavišką stilių, tiks lengvi krentantys audiniai, kurie neuždengs lango, o pabrėš jo grožį.

Geriau neperkrauti erdvės baldais, kad ir koks stilius būtų pasirinktas. Tai gali būti, pavyzdžiui, sofa ar stalas su kėdėmis, foteliais ir kavos staliukas, gyvi augalai.

Gražūs pavyzdžiai

Keli įdomūs pavyzdžiai parodys, kaip skirtingai galite suprojektuoti erkerį, ir paskatins jus ieškoti originalių sprendimų.

 • Lango formą atitinkanti žema sofa, papildyta pagalvėmis, yra gera vieta atsipalaiduoti. Čia galėsite pabūti vieni su mintimis, grožėtis peizažu arba paskaityti mėgstamą knygą, pabendrauti su draugu ar išgerti puodelį arbatos šaltą vakarą, įsisupę į antklodę.
 • Darniai atrodo valgomojo zona, kurioje viskas apgalvota ir skoningai dekoruota. Stilingos užuolaidos papildo didelių langų grožį, originalios lubos su lempomis iškart patraukia dėmesį.
 • Puikus kraštovaizdis už lango pats savaime yra puikus vaizdas. Tokių langų nereikia uždengti užuolaidomis. Čia tereikia jaukių minkštų fotelių ir nedidelio staliuko.
 • Sniego baltumo atspalviai padaro erdvę šviesią ir erdvią. Šviesios užuolaidos, baldai ir lubos atsveria rudas grindis. Puikus kraštovaizdis už lango yra labai naudingas priedas.
 • Ant langų labai gražiai atrodo šviesios baltos oro užuolaidos. Rudos grindys ir užuolaidų kaspinai puikiai dera. Ši vieta gali likti tuščia. Tačiau čia vienodai gerai atrodys ir poilsiui skirta sofa, ir valgomojo zona. Be to, kraštovaizdis už lango to pašalina.

Dviejų aukštų namo su garažu ir dideliu erkeriu projektą žiūrėkite kitame vaizdo įraše.

be komentarų

Komentaras sėkmingai išsiųstas.

Virtuvė

Miegamasis

Baldai