Skalbykla namuose: išplanavimas ir dizainas

Turinys
 1. Kas turėtų būti įtraukta į kambarį?
 2. Kur pradėti?
 3. Jei namuose nėra pakankamai vietos
 4. Išdėstymas
 5. Dizainas

Kiekviena šeimininkė stengiasi kuo efektyviau išnaudoti erdvę. Šiuolaikiniame gyvenimo ritme ne visi gali naudotis viešųjų skalbyklų paslaugomis. Todėl daugelis moterų savo bute ar privačiame name įrengia „švaros kampą“.

Kas turėtų būti įtraukta į kambarį?

Dauguma į šį klausimą atsakys taip pat – čia reikalinga skalbimo mašina. Bet be to, jums gali prireikti ir džiovinimo mašinos (arba džiovyklės). Tara, skalbinių krepšeliai, buitinė chemija taip pat yra neatsiejama skalbinių dalis. Ten taip pat galima lyginti daiktus. To nereikia daryti su profesionaliu vertikaliu garintuvu, tiks ir įprastas modelis. Tačiau šiuo atveju jums reikės ir lyginimo lentos.

Skalbiniams laikyti skirtos lentynos padės sutaupyti vietos spintoje. Nepamirškite apie kriauklę. Tai taip pat esminis tokio kambario atributas.

Kur pradėti?

Pasirinkti vietą skalbyklai dažnai yra sunkiau nei įrengti skalbyklą. Gyvendami savo namuose daugelis sutvarko skalbinius rūsyje ar katilinėje. Jei pastate yra daug vietos, geriausias pasirinkimas bus atskiras kambarys. Pirmenybė teikiama kvadratiniams kambariams. Jie yra funkcionalesni. Įdėdami viską, ko reikia tokioje patalpoje, galite sutaupyti maksimaliai laisvos vietos.

Vieno aukšto namuose be rūsio ir palėpės, taip pat vieno kambario butuose kiekvienas centimetras svarbus. Kartu šeimininkai nori, kad skalbykla būtų prieinama, tačiau veikiančios technikos garsas netrukdytų kasdieniam gyvenimui.

Tokiais atvejais populiariausios yra šios įrangos išdėstymo vietos:

 • vonia;
 • vonia;
 • virtuvė.

Jei namuose nėra pakankamai vietos

Gana lengva įrengti skalbyklą griežtai apibrėžtoje vietoje. Tokios zonos dydis gali būti nuo 2 kv. m iki 6 kv. m Net mini skalbykla gali būti aprūpinta maksimaliu funkcionalumu.

Du kvadratiniai metrai puikiai tinka skalbimo mašinai, džiovyklei ir skalbinių krepšeliui.

1 variantas

Abi mašinos yra 5 cm atstumu viena nuo kitos su skalbinių krepšeliu virš arba šone. Atstumas būtinas, kad dėl prietaisų veikimo atsiradusios vibracijos nesutrumpėtų jų tarnavimo laikas. Įrengtą zoną nuo pašalinių akių galima „paslėpti“ durų ir baldų lentomis. Jis netgi gali būti sukurtas prieškambaryje, uždarant jį skyriaus durelėmis ar akordeonu.

2 variantas

Automobilius galima statyti vieną ant kito. Norint įgyvendinti tokį projektą, jums reikės baldų lentų dėžutės. Taip pat reikės laikiklių, kurie neleidžia jiems vibruoti ir nukristi eksploatacijos metu. Šią mini skalbyklą taip pat galima papuošti durelėmis. Skalbinių krepšelius galima padėti lentynų šonuose.

Vonioje, prausykloje ar virtuvėje esantys skalbimo prietaisai dažniausiai yra paslėpti po stalviršiais. Dažnai jie yra paslėpti už durų, kad kambarys atrodytų estetiškesnis.

Išdėstymas

Renkantis vietą skalbyklai verta pagalvoti apie įrangos skaičių ir dydį. Taip pat svarbu atlikti parengiamąją veiklą.

Grindų danga turi būti lygi ir, pageidautina, neslidi. Priešingu atveju, eksploatacijos metu vibruojanti įranga gali neigiamai paveikti jos kokybę. Grindų medžiaga turi būti parinkta atspari drėgmei, šiurkštaus paviršiaus. Tai gali būti:

 • keramikinė plytelė;
 • keraminis granitas;
 • linoleumas.

Prieš klojant grindis verta išlyginti paviršių, apšiltinti ir pašildyti grindis. Taip pat, norint sumažinti vibraciją ir išvengti slydimo, verta įsigyti antivibracines trinkeles.

Greta esanti sienų apdaila taip pat turėtų būti pagaminta iš drėgmei atsparių medžiagų, kurias galima derinti tarpusavyje. Tinka šiems tikslams:

 • gipso;
 • dažai;
 • drėgmei atsparūs tapetai;
 • įvairių dydžių ir tipų keraminės plytelės.

Prieš dažant, klijuojant plyteles ar tapetuojant sienas reikia išlyginti.

Luboms naudokite tapetus, dekoratyvinį tinką, drėgmei atsparų kartoną arba PVC įtempiamas lubas. Pastaroji gali tapti ne tik puikia vandenį atstumiančia danga, bet ir tikra kambario puošmena, nes atspalvių ir tekstūrų rinkoje – didžiulis pasirinkimas.

Drenažo ir vandens tiekimo sistema kiekvienam įrenginiui turi būti individuali. Verta paminėti, kad nepriklausomai nuo to, ar vanduo tiekiamas iš vandentiekio, šulinio ar šulinio, prie įėjimo į patalpą verta papildomai įrengti siurbimo ir filtravimo įrangą. Tai būtina, kad skalbiniai tinkamai veiktų. Po to atliekami laidai. Vandens tiekimui ir išleidimui naudojami plastikiniai vamzdžiai, kurių skersmuo yra atitinkamai 5-6 ir 10-15 cm.

Taip pat reikalinga ventiliacija. Tai padeda išvengti nemalonaus kvapo patalpoje.

Taip pat svarbu apgalvoti šildymo sistemą. Įranga neturėtų būti šalia šilumos šaltinio, tačiau patalpoje turi būti palaikoma pastovi temperatūra, kuri būtina tinkamam prietaisų veikimui.

Šildymo sistema gali būti skirtinga:

 • centrinis šildymas;
 • šildymas konvektoriais;
 • šiltos grindys.

Pasirinkus paskutinį variantą, verta apsispręsti, kur bus įrenginiai, ir nutolti nuo šios vietos 10 cm. Nerekomenduojama įrengti šiltų grindų tam skirtoje vietoje. Taip pat ant jo paviršiaus nepatartina statyti vamzdžių vandens nutekėjimui.

Jei kambarys bus naudojamas kaip džiovykla, tada ant grindų paviršiaus turėtų būti pagamintos slyvos. Jie padės išvengti nemalonaus nusistovėjusio vandens kvapo ir grindų dangos sunaikinimo.

Elektros instaliacija ir apšvietimas turi būti atliekami pagal jau parengtą planą. Patartina jį pastatyti po sienų danga su gera izoliacija. Yra specialūs jungikliai, rozetės ir gaubtai, kurie neleidžia drėgmei patekti į vidų.

Dizainas

Skalbimo patalpos plotas gali skirtis. Tai gali būti nedidelė skalbykla, esanti virtuvėje (vonios kambarys, tualetas, koridorius ar kambarys) arba viso dydžio skalbykla su visais patogumais, užimanti visą kambarį.

Bet kokiu atveju verta pagalvoti apie šios zonos dekoratyvinį dizainą, nes tai ne tik ūkinis objektas, bet ir būsto dalis.

Galite sukurti savo originalų dizainą arba harmoningai priderinti šią zoną į bendrą namų interjerą.

Tinkamiausi stiliai:

 • minimalizmas;
 • retro;
 • kaimiškas stilius;
 • modernus.

     Grožis slypi detalėse. Plastikinius krepšelius galite pakeisti pinti krepšeliais, įsigyti tokio paties stiliaus konteinerius buitinės chemijos laikymui. Jei patalpa yra rūsyje, saulės šviesos trūkumą gali kompensuoti šiltomis spalvomis nudažyti spintelių paviršiai. Tereikia parodyti šiek tiek fantazijos, ir jūs galite sukurti jaukų ir unikalų kambario dizainą, kuriame bus malonu būti.

     Kitas vaizdo įrašas pasakoja apie skalbimo organizavimą namuose.

     be komentarų

     Komentaras sėkmingai išsiųstas.

     Virtuvė

     Miegamasis

     Baldai