Vieno aukšto namų statybos iš baro brėžiniai ir schemos

Turinys
 1. Ypatumai
 2. Projektai
 3. Statyba
 4. patarimai ir triukai
 5. Gražūs variantai

Kad ir koks paprastas atrodytų tas ar kitas namo statybos variantas, yra daug galimų problemų ir tiesiog į subtilybes, į kurias būtina atsižvelgti. Vieno aukšto pastatų statyboje yra nemažai ypatumų. Naudojant juostą, pridedama dar viena specifika, kurios negalima ignoruoti.

Ypatumai

Vieno aukšto namai iš baro turi vieną nepaprastai svarbią savybę - jie pagaminti iš griežtai fiksuoto ilgio elementų, kurių iš esmės negalima keisti savavališkai. Tik racionali pjovimo schema ir kruopštus požiūris į dalių išdėstymą leidžia šiek tiek pataisyti situaciją. Svarbu atsižvelgti į tai, kad iš standartinio ilgio iš lentpjūvės atvežtos medienos reikės atimti dar dalį, kuri išleidžiama pjovimui.

Jei viena iš sienų yra mažesnė, likusią medieną reikia panaudoti kitų plokštumų statybai, kad būtų išvengta nereikalingų išlaidų. Todėl įprastas požiūris, pagal kurį bendras ploto padidėjimas leidžia lengviau išdėstyti visus reikalingus objektus, čia nepasiteisina.

Mediniai pastatai iš baro, jei jų bendra teritorija pernelyg padidinta, pradeda panašėti į bičių avilį. Perkant labai ilgą strypą, vis tiek reikia jį supjaustyti ir atsargiai dirbti su likučiais. Racionalus lubose naudojamų sijų ilgis svyruoja nuo 450 iki 550 cm Tikslus skaičius priklauso nuo įdėklo gylio ir naudojamos medžiagos. Dėl to iki darbų pradžios tenka parengti detalią schemą, kad po to nepasikeistų nė menkiausia jos dalis.

Jie pradeda darbą formuodami namo mastelio modelį, neatsižvelgdami į medžiagos sunaudojimą įpjovai. Taigi daug lengviau pasirinkti kompetentingą maketą, rūšiuojant įvairius variantus.

Vėliau modelis perkeliamas ant popieriaus, o piešinys jau turėtų būti nudažytas:

 • bendras sienelės storis;
 • pagamintas apsiuvas;
 • planuojamos medžiagos likučiai;
 • bendras skaičiavimas;
 • miško žaliavos suvartojimas.

  Pertvarų reakcija į drėgmės pokyčius ir oro šildymą turi būti sinchronizuota su likusia pastato dalimi. Optimaliai šį reikalavimą atitinka medinė sija, kurios storis ne mažesnis kaip 5 cm. Kad durų blokų montavimas vyktų teisingai, pertvarų storis turi būti ne mažesnis kaip 10 cm. Į šią vertę neįeina apdailos sluoksnis.

  Kaip visada, langai orientuoti į šviesiausią pusę (beveik visada į rytus arba pietus).

  Būtina atsižvelgti į esamų ir būsimų pastatų vietą, net laikinai ar sezoniškai naudojamas. Sudarant statybos schemą reikia palikti rezervinę erdvę sodo takų formavimui. Paprastai namų ir gretimų pastatų fasadai dedami į tą pačią liniją, išimtys yra itin retos. Reikėtų pasirūpinti visų statomų pastatų dydžių proporcingumu. Tik išsiaiškinus visus šiuos punktus, prasminga nustatyti atskirų patalpų paskirtį.

  Projektai

  Mediniai mediniai namai dabar yra daug populiaresni nei klasikiniai gaminiai rąstinių namelių pavidalu. Netgi kokybės faktorius ir šiluma nėra prastesni, jei šiuolaikinės technologijos naudojamos teisingai. Ir vis dėlto didelis dėmesys turėtų būti skiriamas tinkamos medžiagos pasirinkimui. Daugeliu atvejų nuolatiniam gyvenimui skirtas gyvenamasis namas yra pastatytas iš spygliuočių medienos.

  Daugumoje projektų naudojama pušis, kuri yra pranašesnė už:

  • eglė - pagal vizualinį grožį;
  • eglė - pagal stiprumą;
  • maumedis - kad būtų lengviau apdoroti ir apkrauti pamatą;
  • kedras iš Sibiro - už bendrą medienos kainą.

  Projektavimas prasideda arba nuo bendro brėžinio, arba nuo pavyzdinės jums patinkančios parinkties nuotraukos. (šiuo atveju galima įvesti paaiškinimus). Namo, tiek vasarnamio, tiek miesto ar esančio kotedžų kaime, eskizas turėtų būti kuo detalesnis, tai supaprastins projektuotojų, o vėliau ir statybininkų darbą. Dideliame pastate (10 x 10 arba 9 x 12) galima iš karto įrengti du miegamuosius, papildomą sandėliuką ir padalinti sanitarinį mazgą nesuspaudžiant jo dalių. Reikėtų atkreipti dėmesį į katilinės ir namų skalbyklos vietą; šiuolaikinių atsakingų žmonių namuose beveik visada yra numatyta aikštelė sporto salei.

  Netgi namuose, kurių matmenys yra 6 x 4, galite pasirinkti tinkamą kampą, jei labai skrupulingai žiūrite į erdvės organizavimą arba numatote palėpės formavimą. Kad jūsų darbas būtų lengvesnis, pasirinkus patalpų vietą ir funkcionalumą, reikia nubrėžti koridorius, kurie leistų kiekvienam padaryti savo gyvenimą patogesnį. Atskiros brėžinių dalys sujungiamos ir taip gaunama preliminari schema. Jei reikiama filmuota medžiaga pasirodo per didelė ir netelpa į mažą 6 x 4 namą, reikėtų aktyviai išnaudoti antrojo arba rūsio aukšto erdvę.

  Mažo dydžio konstrukcijose dažniausiai formuojami sraigtiniai laiptai.

  Klasikiniame 1 aukšto name galima įrengti nešildomą palėpę. Vasarnamiui, naudojamam tik sezoniškai, ši galimybė yra gana ekonomiškai pagrįsta. Brėžiniuose kiekvienas aukštas įrašomas atskirai, tai yra, kartu su bendruoju planu turėtų būti ir grindų brėžinys.

  Jei kūrėjas nepateikia tokių dokumentų, tai yra rimta priežastis bent atidžiau patikrinti savo darbą. 10 x 10 rąstinio namo veranda gali dengti vieną ar kelis fasadus. Atsižvelgiant į Rusijos klimato ypatumus, sprendimai su dideliais panoraminiais langais per visą perimetrą ne visada yra priimtini.

   Atviroje terasoje naudojami dekoravimo turėklai, kurių aukštis svyruoja nuo 100 iki 150 cm virš grindų. Arba galima naudoti panašų strypo pakilimą, iš kurio atsargiai nupjaunamas piešinys. Atviri priestatai 7 x 8 name gali turėti įstiklinimą, tai padeda apsaugoti patalpą nuo kritulių. Stogo tipas parenkamas individualiai, atsižvelgiant į teritorijos ypatybes ir dizaino niuansus. Daugeliu atvejų dvišlaitis stogas įrengiamas virš 9 x 9 ir 10 x 10 m konstrukcijų.

   Privalumas akivaizdus: montavimas atliekamas be specializuotų įrankių, o medžiaga yra gana pigi ir patikima ilgą laiką. Šlaitinis stogas naudojamas palyginti retai, nes jo įranga yra sudėtinga ir brangi, kartais prireikia specialistų įsitraukimo. Tačiau, kalbant apie patikimumą ir stabilumą po įdiegimo, tokia schema neturi lygių analogų. Be to, jis laikomas patraukliausiu pagal „išvaizdą“ ir puikiai atlaiko net stiprų vėjo gūsį.

   Rąstiniai namai su garažu planuojami taip, kad įmontuota arba pritvirtinta automobilių stovėjimo aikštelė apsaugotų šalčiausią namo vietą iš išorės.

   Svarbu: stogo konstrukcijos turi būti lengvos, nes sienų laikomoji galia yra gana silpna. Per didelė apkrova beveik neišvengiamai sukelia tiek sijų, tiek gegnių deformaciją. Būtinai atliekamas galimų konstrukcijos perkrovų skaičiavimas. Gegnių sistema surenkama iš anksto paruoštų griovelių ir iškyšų dėka. Toliau montuojami viršutinės eilės šoniniai strypai, kurių ryšuliui naudojamas strypas, kurio sekcija yra 15 x 10 cm.

   Statyba

   Pastatyti vieno aukšto namą iš baro savo rankomis gana lengva.Dauguma specialistų siūlo šiam tikslui naudoti 150 x 150 mm siją, tačiau jei siekiama sutaupyti ir atsisakyti samdyti darbuotojus, vieną kraštą galima sumažinti iki 100 mm. Renkantis tinkamą rąstinio namo pagrindą, turėtumėte vadovautis specializuotos literatūros instrukcijomis. Tačiau tai nereiškia, kad galite ignoruoti informaciją, gautą iš kaimynų ir ankstesnių svetainės savininkų. Jei svirdulio rizika nedidelė, o vanduo guli giliai po mediniu namu, name galima pastatyti net lengvas atramas.

   Betono maišymas rankomis užima per daug laiko, daug praktiškiau naudoti nebrangias betono maišykles. Jų pirkimas po kurio laiko pasiteisins pakartotinai. Pilant įžemintą juostos dalį, reikia naudoti padidinto tankio tirpalą ir sumontuoti armavimo rėmą. Medienos vainikai, taupant pinigus, surišami mediniais kaiščiais, už juos netgi galite paimti lentų atraižas, likusias nuo ankstesnės konstrukcijos (bet galbūt ir nuo patvaresnio medžio). Visi vainikėlių tarpai užpildyti specialia izoliacija.

   Čia teks rinktis arba brangesnius ir praktiškesnius sprendimus (gatavus ritinėlius), arba pinigus taupančias ir daug darbo reikalaujančias sfagnines samanas. Norėdami suformuoti staktas, reikia tik plokščių strypų, geriausia be vieno mazgo. Atlikdami šį darbą turėtumėte sutelkti dėmesį į paprasčiausią technologiją, nes ne kiekvienas medžio apdirbimo profesionalas gali susidoroti su visaverčiu receptu. Kad medienos apdirbimas būtų lengvesnis, būtinai naudojamas darbastalis.

   Pradinis vainikas daromas „pusėje medžio“, darbui reikia naudoti diskinius pjūklus. Jei gylio nepakanka, naudojami metaliniai pjūklai. Palikti tarpus tarp elementų yra gana protinga, jie leis jums organizuoti oro srautus. Pastačius juos tam tikrame aukštyje virš žemės, padidėja vėdinimo efektyvumas. Pamušalai dedami todėl, kad supuvus lentoms pakeisti bus lengviau nei apatinius ratlankius.

   patarimai ir triukai

   Nepriklausomai nuo pasirinktos medienos rūšies, verta naudoti tik kuo mažiau drėgną medžiagą. Klijuota mediena yra daug pelningesnė ir praktiškesnė nei neparuoštas variantas. Kas labai gerai, iš jo ne tik lengviau statyti, bet ir krituliai neįtraukiami. Kai jie paima įprastą neparuoštą medieną, durų ir langų rėmuose yra specialūs grioveliai, kurie suteikia vienodą trauką.

   Užsisakant komercines statybos ir projektavimo paslaugas, reikėtų maksimaliai atkreipti dėmesį į parengtą dokumentaciją.

   Gražūs variantai

   Rąstinio namo stilius nebūtinai turi atitikti namelio dvasią. Štai vienas geras šviesos projektas. Smėlio spalvos sienos palankiai įvertino rafinuotą raudoną stogo dangą. Veranda ir koridorius už jos padalija būstą į dvi maždaug lygias dalis. Viena jų skirta būstui, kita – techninėms reikmėms, kurios matosi bent iš langų dydžio.

   Šioje nuotraukoje parodyta konstrukcija, kurios spalva yra artimesnė jos dalims. Įnoringas šviesiai pilkas stogas dera prie fasado, kurį puošia grakštūs individualūs elementai. Stogo reidas virš išorinio namo kontūro leidžia sukurti ekspromtu terasą. Veranda nėra aukšta, o sienų spalva buvo sąmoningai padaryta diskretiška. Čia požiūris šiek tiek skiriasi: vietoj sudėtingo fasado elementų susipynimo buvo naudojamas kryžminis atraminis elementas.

   Ramią baltą pagrindinio konstrukcijos korpuso medieną papildo vizualiai grakštūs turėklai išilgai laikinos terasos kraštų. Giliai mėlyna stogo medžiaga ant dviejų šlaitų yra pagrindinis šio sprendimo spalvinis akcentas. O štai sienos ir stogas pagaminti tos pačios spalvos. Kita vertus, fasadas, nors ir vėl uždengtas po į priekį pastumta stogo konstrukcija, elegantiškesnis. Net lietvamzdis patraukia dėmesį; tamsūs langų rėmai vizualiai dera su dar tamsesne cokolio apdaila, abiejų verandų laiptelių spalva vienoda.

   Norėdami sužinoti, kaip pastatyti namą iš baro, žiūrėkite kitą vaizdo įrašą.

   be komentarų

   Komentaras sėkmingai išsiųstas.

   Virtuvė

   Miegamasis

   Baldai