Populiariausi 7 x 9 m namų projektai su mansarda

Tarp daugybės privačių kaimo namų variantų dažniausiai galite rasti pastatų su mansarda. Viena iš pagrindinių tokio populiarumo priežasčių – gyvenamojo ploto padidinimas minimaliomis sąnaudomis.

Ypatumai

Statant palėpę reikia atsiminti, kad jos svoris turėtų būti kuo mažesnis. Dažniausiai šią patalpą patariama padaryti tvirtą, be pertvarų. Jei pertvaros yra būtinos jūsų idėjoms įgyvendinti, geriausia jas daryti iš gipso kartono - ši medžiaga yra pakankamai tvirta, tačiau labai lengva. Taip pat būtina atsižvelgti į stogo, baldų ir vidaus apdailos svorį. Šis svoris gali turėti įtakos sienų ir pamatų vientisumui.

Naujose patalpose reikės atlikti hidroizoliaciją. Kitas svarbus momentas – langai, juos sunku montuoti, tačiau galutinis rezultatas bus tiesiog nuostabus.

Namai su mansarda turi keletą objektyvių pranašumų:

 • Sutaupyti pinigų statybinėms medžiagoms.
 • Taupomas laikas statybos ir montavimo darbams.
 • Gerai apgalvota erdvė palėpėje gali beveik dvigubai padidinti namo plotą.
 • Paprastumas vykdant komunikacijas naujoje gyvenamojoje dalyje – užtenka jas ištempti iš pirmo aukšto.
 • Sumažinti šilumos nuostoliai per stogą.
 • Jei darbai atliekami teisingai, nuomininkų iškeldinti nereikia – jie gali saugiai toliau gyventi pirmame aukšte.
 • Galimybė įrengti naują kambarį ne tik kaip gyvenamąjį, ten galite įrengti poilsio zoną, biliardo kambarį ar darbo zoną su dirbtuvėmis.
 • Galimybė realizuoti savo kūrybines idėjas šio kambario išdėstymo vizijoje. Neįprastos formos gali suteikti jums kūrybinių idėjų.

Tačiau tokie pastatai turi ir trūkumų:

 • Nesilaikant statybos technologijų, gali prasidėti netinkamas šilumos perdavimas visame name.
 • Netinkamai parinkus medžiagas, žiemą gali padidėti drėgmė ir užšalti.
 • Didelė stoglangių montavimo kaina dėl sudėtingų darbų.
 • Jei žiemą yra langai, dėl sniego gali sumažėti natūrali šviesa.

Projektai

Vienas iš populiariausių namo su mansarda projektų yra 7 x 9 metrų pastatas. Jei toks namas yra vieno aukšto, jį galima naudoti ir kaip vasarnamį, ir kaip būstą keliems žmonėms. Įdėjus papildomą gyvenamąjį plotą palėpėje, į visą pastatą galima žiūrėti kaip į didelį ir išbaigtą namą šeimai, kurioje gyvena daug žmonių.

Namui priklauso 7x9 kv. m su mansarda, bendras plotas gali siekti 100 kv. m. Šioje zonoje būtinai turi būti du ar trys miegamieji (priklausomai nuo žmonių skaičiaus), svetainė, virtuvė, vonios kambarys su tualetu ir prieškambaris.

Renkantis 7 x 9 m namo su mansarda išplanavimą, turite atsiminti:

 • Visus miegamuosius, taip pat ir vaikų kambarius, patartina išdėstyti viršuje – taip jūsų poilsis bus visavertis ir malonesnis.
 • Virtuvė, kaip ir holas, turi būti įrengta pirmame aukšte. Yra daugybė jų derinimo galimybių.
 • Vonios kambarys ir tualetas turi būti pirmame aukšte. Patogumui ar name, kuriame yra didelė šeima, antrame aukšte galite padaryti papildomą vonios kambarį.
 • Laiptai neturėtų pažeisti erdvės vientisumo nei pirmame, nei antrame aukšte. Jis turėtų būti organiškai integruotas į interjerą.
 • Lubų aukštis turi būti ne mažesnis kaip 240 cm.

Dažnai statant naują namą su mansarda, o ne palėpe, daug lengviau apgalvoti tokių elementų, kaip balkonas ar veranda, vietą. Jau apgyvendintame name bus sunku juos „baigti statyti“.Taip pat statybų metu namą galima derinti su garažu – tuomet gali padidėti kambario plotas antrame aukšte.

Gražūs pavyzdžiai

Yra daugybė namų nuolatiniam gyvenimui su mansarda. Tokios konstrukcijos gali būti statomos iš bet kokių medžiagų: plytų, blokelių, medienos.

Vienas iš paprasčiausių ir labiausiai paplitusių 7x9 namo su mansarda pavyzdžių parodytas diagramose. Pirmame aukšte yra virtuvė, svetainė, vonios kambarys, vonios kambarys ir koridorius. Kartu yra koridorius su laiptais, kurie veda į antrą aukštą. Tokiu kambarių išdėstymu antrame aukšte bus įrengti du miegamieji kambariai. Tai labai patogus variantas nedidelei šeimai – vienas miegamasis skirtas tėveliams, antras – kaip darželis.

Antroji populiari 7 x 9 m namo su mansarda versija yra pastatyta tik iš medžio. Yra lenkti laiptai į antrą aukštą. Pirmajame yra prieškambaris, vonios kambarys, virtuvė sujungta su holu, poilsio kambarys ir privatus biuras. Antrame aukšte yra trys miegamieji. Šis variantas puikiai tinka 4-5 asmenų šeimai.

Dėl sprendimo paprastumo ir mažo pačios konstrukcijos ploto šios parinktys yra populiariausios. Kadangi yra daug kambarių, kiekviename iš jų galite parodyti savo dizaino sprendimus dekoruodami interjerą.

Populiarėja namai 7 x 9 m. Mansarda iš esmės leidžia padidinti gyvenamojo ploto plotą, o jūs patys galite išdėstyti kambarius taip, kaip norite.

Daugiau informacijos rasite toliau.

be komentarų

Komentaras sėkmingai išsiųstas.

Virtuvė

Miegamasis

Baldai