Namų su mansarda iki 100 m2 projektai

Turinys
 1. Ypatumai
 2. Medžiaga (redaguoti)
 3. Projektai
 4. Gražūs pavyzdžiai

Daugelis žmonių stato palėpes kaimo namuose. Tokie kambariai puikiai tinka beveik bet kuriame namuose, padidindami jo naudingą plotą. Šiandien yra daugybė palėpės patalpų išdėstymo projektavimo projektų. Šis straipsnis jums pasakys, kaip galite įrengti privatų namą su mansarda iki 100 m2.

Ypatumai

Šiuo metu populiariausi yra vieno aukšto namai iš plytų ar medienos. Paprastai tokie pastatai yra mažo dydžio (iki 100 kv. M.). Todėl specialistai dažnai siūlo tokių pastatų savininkams statyti palėpes, didinančias gyvenamąjį plotą.

Visų pirma, įrengiant palėpės zoną, svarbu atkreipti dėmesį į atšilimo procesą, nes tokias patalpas labiau nei kitus veikia išorinė aplinka.

Vienas geriausių stogo šiltinimo variantų yra stiklo vata.

Ši medžiaga turi keletą svarbių teigiamų savybių:

 • žema kaina;
 • ekologiškumas;
 • didelis atsparumas degimui;
 • gebėjimas išlaikyti šilumą.

Tačiau stiklo vata taip pat turi tam tikrų trūkumų:

 • stiklo pluošto fragmentų buvimas;
 • naudojimo sunkumai (dirbant su izoliacija);
 • būtinybė įrengti galingą vėdinimo sistemą.

Kita medžiaga, tinkama palėpės izoliacijai, yra mineralinė vata. Daugelio profesionalių statybininkų nuomone, tai vienas geriausių variantų. Šio tipo gaminiai susideda iš masyvių dalių, presuotų iš pluoštų.

Mineralinė vata turi daug privalumų:

 • lengvumas;
 • montavimo paprastumas;
 • puiki garso izoliacija;
 • saugumas;
 • ilgaamžiškumas;
 • atsparumas vandeniui;
 • atsparumas ugniai.

Į neigiamus aspektus statybininkai apima:

 • kai kurių kenksmingų dervų garų išsiskyrimas;
 • teigiamų savybių praradimas po stipraus drėkinimo;
 • dažnas dulkių išsiskyrimas.

Ypatingo dėmesio nusipelno namų su mansarda pamatai. Tik sukūrę kokybišką pagrindą galite padaryti savo namus saugų ir patikimą.

Šiandien ekspertai gali pasiūlyti keletą tokių bazių įrengimo variantų:

 • krūva;
 • juosta;
 • plytelėmis;
 • koloninis.

Krūva

Dažniausiai šis tipas naudojamas privačių namų, esančių ant per minkšto dirvožemio arba stačių šlaitų, statybai. Šio tipo pamatus vaizduoja dideli poliai. Jie įleidžiami į žemę vertikalioje padėtyje. Panašios konstrukcijos gaminamos iš asbesto, gelžbetonio ar medžio.

Juosta

Daugelio statybininkų nuomone, būtent tokio tipo pamatai yra tinkamiausias variantas namams su mansarda. Dažnai tokio tipo pamatai naudojami ir daugiaaukštėms konstrukcijoms, nes juostinė konstrukcija gali atlaikyti gana dideles apkrovas. Toks pagrindas – masyvi gelžbetoninė juosta, įkomponuota į žemę.

Išklotos plytelėmis

Šio tipo pamatai yra vienas brangiausių. Tuo pačiu metu dauguma ekspertų užtikrintai tvirtina, kad tokio pamato kokybė visiškai pateisina didelę piniginę vertę. Šis tipas gali pasigirti ypatingu stiprumu ir kietumu. Tai kelių didelių gelžbetoninių plokščių superpozicija.

Stulpelis

Svarbu atsižvelgti į tai, kad tokio tipo pamatai tinka tik mažiems, lengviems pastatams. Štai kodėl kolonų pagrindas retai naudojamas privatiems namams su mansarda. Šio tipo medinės konstrukcijos yra ant mažų betoninių arba gelžbetoninių stulpų.

Medžiaga (redaguoti)

Šiandien statybų rinkoje pateikiama daugybė įvairių medžiagų, tinkančių privačių namų su mansarda kūrimui.

Populiariausi yra:

 • medinė sija;
 • SIP plokštės;
 • putplasčio blokai;
 • dujų silikatiniai blokai;
 • plyta.

Medinės sijos

Šiuo metu šios medžiagos gamyboje naudojamos modernios technologijos, kurių pagalba medienai suteikiamos papildomos svarbios savybės (aukšta šilumos izoliacija, atsparumas drėgmei).

Dažniausiai tokiam pagrindui naudojami spygliuočiai. Dažnai gaminant produktą, kuris išsiskiria aukšta kokybe ir puikia išvaizda, naudojamos Kanados medienos veislės. Dalys tvirtinamos prie karkasinių konstrukcijų.

SIP plokštės

Ši medžiaga gaunama sujungus dvi OSB plokštes. Daugelis dizainerių atkreipia dėmesį į nuostabią šio dizaino išvaizdą. Taip pat verta paminėti, kad tokie pagrindai leis jums sukurti savo namo ir palėpės išplanavimą taip, kaip norite. Tokio tipo plokštes lengva montuoti, jas galite montuoti patys.

Putplasčio blokeliai

Daugelis statybininkų mano, kad tokio tipo medžiaga yra tinkamiausia privatiems namams su mansarda. Putplasčio blokelių dalys yra ekologiškos ir nebrangios. Reikėtų pažymėti, kad tokio tipo gaminiai turi gerą stiprumą ir kietumą, o tinkamai sumontavus toks pagrindas parodys ir estetines savybes.

Dujų silikatiniai blokeliai

Ši medžiaga yra gana patvari ir patikima, todėl dažnai naudojama namų tobulinimui. Statybos metu dujų silikatiniai blokeliai sukraunami vienas ant kito tam tikra tvarka. Tačiau tuo pačiu metu dizaineriai dažnai pataria išorinį konstrukcijos apdailą atlikti naudojant kitas dangas, nes akytojo betono išvaizda nesiskiria.

Plyta

Šis pagrindas yra labiausiai paplitęs tarp vartotojų. Šiandien statybinių medžiagų rinkoje galite rasti daugybę plytų gaminių. Kiekvienas iš jų skirsis ne tik spalva, bet ir struktūra. Taip pat verta paminėti, kad ši medžiaga teisėtai gali būti vadinama viena iš patvariausių.

Projektai

Iki šiol dizaineriai sukūrė daugybę projektų namams su mansarda. Ekspertai mano, kad net ir turėdamas nedidelį 100 kvadratų plotą kiekvienas gali papuošti savo namus gražiai ir originaliai.

Taip pat statybininkams dažnai patariama prie namų sutvarkymo pridėti nedideles terasas, kurios suteikia sklypei „žavės“ ir vizualiai išplečia teritoriją.

Dažnai tokių pastatų projektuose galima pamatyti atskirą spalvinį akcentą pastato viršuje. Daugelis savininkų palėpės zoną pabrėžia šviesesniu ar tamsesniu atspalviu, palyginti su pagrindine spalva. Palėpės kambarys taip pat gali būti dekoruotas dekoratyviniu akmeniu. Reikėtų prisiminti, kad negalite perkrauti zonos projektavimo būdais, kitaip dizainas pasirodys neskoningas.

Dažnai kaimo namų su mansarda projektuose taip pat galite rasti didelius panoraminius langus. Jie gali vizualiai išplėsti erdvę ir suteikti kambariui įdomią išvaizdą. Panaši technika gali papuošti ir pastato vidaus apdailą.

Gražūs pavyzdžiai

Jūsų sklype įspūdingai atrodys mūrinis namas su tamsiu stogu (rudas, tamsiai pilkas). Šiuo atveju palėpės langus ir balkoną geriausia padaryti baltos spalvos. Laiptelius galima apdailinti dekoratyviniu akmeniu.

Puikiai atrodys ir šviesiai pilkos arba smėlio spalvos namas. Tuo pačiu metu labiau apsimoka stogą ir langus padaryti tamsesnius (oranžinius, rudus).Pastato pagrindas gali būti kitokios spalvos arba dekoruotas dekoratyviniais elementais.

Apie tai, koks gali būti namų projektas, žiūrėkite kitame vaizdo įraše.

be komentarų

Komentaras sėkmingai išsiųstas.

Virtuvė

Miegamasis

Baldai