Vieno aukšto namų su erkeriu projektai ir išplanavimas

Turinys
 1. Privalumai ir trūkumai
 2. Erkerių tipai
 3. Projektai
 4. Dizaino elementai
 5. Gražūs pavyzdžiai

Architektūra yra žmogaus veiklos sritis, kuri nuolat vystosi ir tobulėja. Taigi per pastaruosius kelerius metus ypač išpopuliarėjo toks architektūrinis elementas kaip erkeris. Šiandien mūsų straipsnyje mes išsamiai kalbėsime apie tai, kas tai yra, kokie privalumai ir trūkumai būdingi erkeriui ir kokie yra architektūrinių elementų tipai.

Privalumai ir trūkumai

Paprastai tariant, erkeris yra išsikišusi bet kokių konstrukcijų dalis. Senovėje ji atliko apsauginį vaidmenį, padėdama apsiginti nuo įvairių išpuolių iš išorės. Šiandien architektūrinis erkeris yra gyvenamųjų patalpų sienos išsikišimas. Jis atlieka dekoratyvinį ir funkcinį vaidmenį.

Dažniausiai erkeris dedamas priekinėje pastato pusėje. Jis gali būti suprojektuotas kaip balkonas, kaip lodžija arba kaip įėjimas (priklausomai nuo to, kiek pastate yra aukštų). Paprastai architektai šį elementą kuria siekdami suteikti pastatui unikalumo ir tapatumo. Be to, jis tinkamas konstrukcijose iš medžio, plytų, betoninių blokelių ir kitų statybinių medžiagų. Erkerių gylis gali būti įvairus.

Prieš statant vieno aukšto namą su erkeriu, svarbu susipažinti su šio architektūrinio elemento privalumais ir trūkumais. Tik tokiu atveju galite priimti subalansuotą ir objektyviausią sprendimą.

Pliusai apima:

 • erkeris žymiai padidina namo apšvietimo lygį (visų pirma, taip yra dėl to, kad langai dažniausiai įmontuojami į erkerį);
 • toks architektūrinis elementas padidina pastato plotą;
 • erkeris yra ne tik funkcionalus, bet ir dekoratyvinis elementas, galintis gražiai papuošti jūsų namus, suteikti jiems originalumo ir pan.

Tuo pačiu metu tarp minusų paprastai išskiriami:

 • įrenginys pareikalaus didelių finansinių investicijų (tai yra dėl to, kad šiam elementui keliami didesni reikalavimai dėl saugos, izoliacijos proceso ir pan.);
 • montavimo proceso sudėtingumas ir trukmė (darbams reikalinga aukšta tiek architekto, tiek statybininkų kvalifikacija);
 • visapusiškos priežiūros poreikis (pavyzdžiui, iškyla sunkumų plaunant langus) ir kt.

Taigi, erkeris yra neįprastas architektūrinis elementas, kuris atrodo gana įspūdingai, tačiau tuo pačiu reikalaujantis papildomų pastangų (tiek statybos, tiek priežiūros metu).

Erkerių tipai

Šiandien yra keletas erkerių tipų. Tarp pagrindinių yra:

 • daugiakampis (pavyzdžiui, šešiakampio formos);
 • trapecijos formos (šis tipas laikomas vienu iš labiausiai paplitusių);
 • stačiakampiai ir kvadratiniai (jie laikomi paprasčiausiais ir santykinai pigiausiais);
 • Venecijos (turi apvalių arba pusapvalių formų).

Taigi, priklausomai nuo namo savininko skonio pageidavimų, taip pat nuo pastato ypatybių, galite pasirinkti vieną iš daugelio tipų.

Projektai

Statydami vieno aukšto namą (kaimišką ar gyvenamąjį) architektai gali naudoti ir tipinius projektus, ir vadovautis individualiais užsakovo pageidavimais. Taigi, galima statyti konstrukciją su dviem erkeriais ir garažu, 1 aukšto namą su terasa arba mansarda, mūrinį ar medinį erkerį ir kt. Visi šie klausimai išsprendžiami planuojant namą 1 aukšte. Šiandien mūsų straipsnyje apžvelgsime keletą namų projektų.

Projektas Nr.1

Apsvarstykite mūrinio namo, kurio bendras plotas yra 165 m2, statybos planą. Pastato pagrindas (ir atitinkamai stogas) yra kvadratinis. Toks architektūrinis elementas kaip erkeris suardo esamą simetriją, jo matmenys yra 14x15 m.

Tai yra svetainės dalis.

Projektas Nr.2

Šio namo statybinė medžiaga yra mediena (tai kelis kartus sutaupo statybos kaštus). Be to, bendras pastato plotas yra 65 m2. Kaip ir ankstesniu atveju, erkeris papildo svetainę, žymiai padidindamas jo dydį. Namas turi tik 1 įėjimą.

Projektas Nr.3

  Šis pastatas buvo pastatytas atsižvelgiant ir laikantis dabartinio ir šiandien populiaraus skandinaviško stiliaus reikalavimų. Yra 2 erkeriai, kurie yra abiejose pastato pusėse, jie sudaro simetriją. Tarp jų yra priekinės durys.

  Statydami savo vieno aukšto namą su erkeriu, galite remtis vienu iš aukščiau paminėtų projektų arba galite spręsti klausimą individualiai ir sutelkti dėmesį tik į savo asmeninius poreikius ir pageidavimus.

  Dizaino elementai

  Jei nuspręsite statyti namą su erkeriu, tuomet turite pasirūpinti ne tik tuo, kaip šis elementas atrodys iš išorės, bet ir kaip papuošite erkerį iš vidaus. Šioje situacijoje pirmiausia turite sutelkti dėmesį į savo asmenines nuostatas. Tuo pačiu metu galioja universalios taisyklės. Taigi, be abejo, erkeris turi būti dekoruotas šviesiomis spalvomis. Be to, langams puošti nereikėtų naudoti vadinamųjų užtemdančių užuolaidų. Ekspertai taip pat nerekomenduoja naudoti daug baldų, kai išdėstote erkerį.

  Apsvarstykite erkerio dizaino ypatybes, priklausomai nuo to, kurioje patalpoje yra šis architektūrinis elementas.

  Svetainė

     Jei namuose yra erkeris, dažniausiai jis tampa svetainės dalimi. Šis architektūrinis elementas puikiai dera prie šalies dizaino. Tuo pačiu metu erkerio viduje labai dažnai įrengiamas elektrinis židinys. Dizaineriai rekomenduoja erkerio dekoravimui naudoti natūralias medžiagas (pavyzdžiui, medieną ar marmurą). Gėlės taps gražia puošmena.

     Neįprastas architektūrinis elementas gali būti puikus papildymas tiek pačiai virtuvei, tiek valgomojo zonai. Tuo pačiu metu nepamirškite, kad jis turėtų būti kuo lengvesnis. Taigi, gana dažnai erkeryje statomas valgomasis stalas, prie kurio kelis kartus per dieną susirinksite su visa šeima. Be to, į erkerį galima įdėti virtuvės darbinius paviršius (pavyzdžiui, kriauklę).

     Dėl to galėsite mėgautis nuostabiu vaizdu tuo pat metu, kai atliekate namų ruošos darbus.

     Miegamieji

     Jei architektūrinė atbraila yra miegamajame, tada ją galima atskirti (pavyzdžiui, naudojant gipso kartono konstrukcijas ar įprastas užuolaidas). Tokioje vietoje galite pastatyti tualetinį staliuką ar drabužių spinta. Tokiu būdu galite sukurti atskirą tam skirtą erdvę savo kambaryje. Be to, gana dažnai erkeris paverčiamas skaitymo vieta.

     Vaikiškas

     Dekoruojant erkerį vaikų kambaryje, būtina atsižvelgti į vaiko amžių. Taigi, zona gali būti puikus žaidimų ar darbo mini kambarys. Be to, čia galima surengti sporto kampelį. Vienaip ar kitaip, bet be jokios abejonės, reikia pasitarti su vaiku, kad jis liktų patenkintas galutiniu variantu.

     Taigi, Erkeris yra puikus bet kurio jūsų namų kambario architektūrinis priedas. Tai leidžia jums įdėti daugiau baldų arba zonuoti tam tikrą kambarį. Tačiau nepamirškite ypatingo dėmesio skirti erkerio interjero dizainui.

     Gražūs pavyzdžiai

     Apsvarstykite keletą gražių vieno aukšto namų su erkeriu pavyzdžių.

     Šviesi svetainė

     Kiekviena šeimininkė svajoja apie erdvią ir šviesią svetainę, kurioje tilptų daug žmonių. Panašų rezultatą galima pasiekti su erkeriu. Kaip matai, šiame interjere naudojami tik šviesūs ir natūralūs atspalviai, kurie taip pat vizualiai padidina erdvę.

     Stilinga virtuvė

     Stilinga ir moderni virtuvė su erkeriu yra tikra bet kurio namo puošmena. Optimalus sprendimas yra pastatyti valgomojo stalą į erkerį. Tokiu atveju zonavimui galite naudoti kilimą.

     Jaukus darželis

     Erkeris darželyje gali būti įrengtas su jaukia ir minkšta sofa, kuri taip pat tarnauja kaip saugykla. Šiuo atveju ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas spalvų schemai, nes ji turėtų būti kuo šviesesnė ir atitikti bendrą kambario nuotaiką.

     Šviesus minimalistinis namas

     Šis namas suprojektuotas minimalistiniu stiliumi ir nudažytas neutralia balta spalva. Be to, jis turi aukštą ir patikimą pagrindą. Reikėtų nepamiršti, kad prižiūrint tokį namą iš išorės lydės daug sunkumų.

     Mūrinis ūkio namas

     Baltas erkeris gražiai puošia mūrinį namą tamsiais atspalviais. Tuo pačiu metu toks architektūrinis elementas suteikia konstrukcijai jaukumo. Tačiau atminkite, kad nereikėtų tekstilės apdailos „perkrauti“ tamsiomis užuolaidomis.

     Priešingu atveju visas efektas taps niekais.

     Taigi, Statydami savo vieno aukšto namą su erkeriu, galite sutelkti dėmesį į aukščiau aprašytus pavyzdžius. Tačiau tuo pat metu atminkite, kad kiekvienas pastatas yra unikalus ir nepakartojamas. Be to, atminkite, kad turėtumėte sutelkti dėmesį į savo asmeninius ir namų ūkio poreikius.

     Projektą ir vieno aukšto namo su erkeriu išdėstymo apžvalgą žiūrėkite kitame vaizdo įraše.

     be komentarų

     Komentaras sėkmingai išsiųstas.

     Virtuvė

     Miegamasis

     Baldai