Gražūs vieno aukšto namų su plokščiu stogu projektai

Gražūs vieno aukšto namų su plokščiu stogu projektai
 1. Ypatumai
 2. Medžiaga (redaguoti)
 3. Plokščias stogas
 4. Veislės
 5. Projektas
 6. Gražūs pavyzdžiai

Posovietinės erdvės gyventojai plokščią stogą tvirtai sieja su daugiaaukščiais tipiniais pastatais. Šiuolaikinė architektūrinė mintis nestovi vietoje, o dabar yra daugybė sprendimų privatiems namams ir kotedžams su plokščiu stogu, kurie atrodo ne mažiau įdomiai nei šlaitinės konstrukcijos.

Ypatumai

Vieno aukšto namas plokščiu stogu atrodo stilingai ir šiuolaikiškai. Iš esmės tokie dizainai stilizuojami ypatingu būdu, pasirenkant minimalizmo ar aukštųjų technologijų kryptis. Tradiciniai pastatų su tokiu stogu stiliai nepasiteisins, nes tokie stogai visai neseniai buvo tinkamai sumušti, todėl bet kuri iš klasikinių krypčių čia atrodys juokingai.

Ypač įdomu, kaip tiksliai bus naudojamas stogas: ar pagal paskirtį, ar kaip papildoma atvira terasa. Norint teisingai sudaryti projekto planą, šiuo klausimu būtina apsispręsti iš anksto.

Medžiaga (redaguoti)

1 aukštų kotedžų su plokščiu stogu statybai naudojamos įvairios medžiagos, tačiau reikia nepamiršti, kad ne visos jos tinka Rusijos klimatui. Žiemą daug sniego iškrenta beveik visoje Rusijos teritorijoje, o tai labai padidina plokščio stogo apkrovą. Todėl sienos negali būti pagamintos iš lengvų ir nepakankamai tvirtų medžiagų. Šiuo atžvilgiu populiarūs karkasiniai pastatai neveiks, tačiau yra dar vienas iš anksto pagamintas variantas.

Yra įvairių medžiagų grindims ir sienoms. Jei sienoms tinka beveik visi patvarūs tipai (monolitas, plyta, mediena), tai stogui teks atidžiau rinktis statybines žaliavas.

Gelžbetoninės plokštės

Tuščiavidurės arba plokščios gelžbetonio plokštės naudojamos šiuolaikinėje statyboje perdangos plokštėms. Jie pakankamai tvirti, kad išlaikytų plokščio stogo svorį.

Plokštės turi daug teigiamų savybių:

 • stiprumas;
 • ilgaamžiškumas;
 • geros garso ir šilumos izoliacijos savybės;
 • greitas montavimas;
 • atsparumas koroziniams reiškiniams.

Pagrindinis medžiagos trūkumas yra tas, kad ji gaminama tik standartiniais dydžiais, į tai reikia atsižvelgti net kuriant projektą. Gelžbetonio plokštės tinka grindims tik namuose, kuriuose yra sustiprinti pamatai.

Gofruotoji lenta

Grindims naudojama speciali gofruotoji lenta, vadinama nešikliu. Kaip ir ankstesnė versija, puikiai tinka montuoti kaip plokščią stogą. Guolių gofruotojo kartono plokštė yra labai populiari daugiausia dėl mažos kainos. Ši medžiaga kainuoja žymiai pigiau nei visos kitos. Tačiau žema kaina nesutrukdė įsitvirtinti kaip patvari ir universali medžiaga, puikiai atlaikanti dideles apkrovas, kurias patiria plokščias stogas.

Nešančioji gofruotoji lenta sveria daug mažiau nei gelžbetoninės plokštės, todėl ji optimaliai tinka kurti plokščius stogus vidutinėje klimato zonoje, kai žiemą iškrenta mažai kritulių.

Monolitinis betonas

Ši medžiaga retai naudojama grindims dėl montavimo sudėtingumo. Čia pirmiausia reikia paruošti mišinį, po kurio galite pilti.Tai gali padaryti tik tikri savo srities profesionalai. Tačiau reikia pažymėti, kad monolitinis betonas kaip plokščias stogas yra puikiai išnaudojamas, tačiau tik su sąlyga, kad buvo visiškai laikomasi gamybos ir montavimo technologijos.

Šiuolaikinius vieno aukšto namus plokščiu stogu nėra įprasta statyti iš tradicinių medžiagų. Tam geriausiai tinka modernūs dizainai, kurie gali atlaikyti tiek atšiaurią žiemos, tiek vasaros karštį. Tuo pačiu metu su jais lengva dirbti, o pati statyba neužima daug laiko.

SIP arba sumuštinių plokštės

Kiekvienos save gerbiančios statybų agentūros kataloge yra standartiniai vieno aukšto namų su plokščiu stogu projektai iš SIP plokščių. Atkreipkite dėmesį, kad kotedžus geriausia užsisakyti iš šios medžiagos. Statyboje reikia laikytis specialios technologijos, todėl pradedančiajam gali būti sunku dirbti su daugiasluoksnėmis plokštėmis.

Kalbant apie skydinių namų privalumus, galima pastebėti žemą jų šilumos laidumą ir aukštas triukšmo izoliacijos charakteristikas. Statyba kainuoja daug pigiau nei plyta. Tuo pačiu metu svarbų vaidmenį atlieka ir šlaitinio stogo atmetimas.

Plokščias stogas

Visi esame įpratę plokščius stogus matyti tik sovietinės statybos daugiaaukščiuose namuose. Tarp daugelio yra nuomonė, kad tokie stogai yra nuobodūs, o tikrame name turėtų būti tik šlaitinis stogas. Atsižvelgiant į naujausius architektūros pokyčius, šį įsitikinimą galima ginčytis, ypač prisiminus daugybę tokių stogų privalumų.

Neįmanoma nedaryti išlygos, kad vieno aukšto namai su plokščiu stogu gali būti stilizuoti tik modernia kryptimi. Pats plokščias stogas atrodo futuristiškai, todėl reikia išnaudoti šią laisvą erdvę.

Privalumai

Tarp plokščių stogų privalumų yra daug savybių.

 • Montavimo paprastumas. Plokščio stogo konstrukcijas galima užbaigti per rekordiškai trumpą laiką.
 • Patikimumas. Jei tinkamai sutvarkysite stogą, jis gali išlaikyti didelį svorį. Be to, tokiu atveju suremontuoti tokią konstrukciją yra daug lengviau nei taisyti gegnių sistemą.
 • Puiki šilumos izoliacija. Nepriklausomai nuo to, kokio tipo plokščio stogo konstrukcija buvo pasirinkta, ji puikiai išlaikys šilumą namo viduje.
 • Pigumas. Lyginant su šlaitinėmis, plokščios konstrukcijos yra daug pigesnės tiek medžiagų, tiek laiko atžvilgiu.
 • Lengvai montuojama įranga. Antenas, kondicionierius, įvairias serviso komunikacijas lėktuve pastatyti kur kas lengviau nei ant šlaito.
 • Įdomus vaizdas. Jei pats namas dekoruotas „minimalizmo“ stiliumi, tai lakoniškas stogas be šlaito puikiai papildys bendrą vaizdą.
 • Papildoma sritis. Jei pageidaujama, stogas gali būti sustiprintas ir naudojamas žaidimų aikštelės, sodo ar poilsio zonos erdvei organizuoti. Kai kurie čia net įrengia baseiną.

trūkumai

Trūkumų nėra tiek daug, bet jie vis tiek yra.

 • Kad ir koks būtų stogas, visada yra tikimybė, kad jis nutekės. Plokščios konstrukcijos atveju rizika išauga daug kartų, nes jai tenka didelės apkrovos dėl to, kad sniegas nesiriečia.
 • Jei dangą planuojate naudoti savo poreikiams žiemą, sniegą ir ledą teks valyti rankiniu būdu.
 • Plokščiojo pavyzdžio stogo montavimas turi būti atliekamas visiškai laikantis technologijos, priešingu atveju kyla pavojus, kad jis nesandarys arba neatlaikys apkrovų ir subyrės.

Veislės

Nešlaitiniai stogai skirstomi pagal kelis kriterijus, įskaitant naudojimo būdą ir medžiagų klojimo tipą. Paprastai kiekvienos savybės pavadinimas kalba pats už save.

Naudojimo būdu

Stogai eksploatuojami ir neeksploatuojami.

Eksploatuojami stogai yra tokie, kurie naudojami ne tik kaip stogai, bet ir kaip papildoma erdvė laisvalaikiui.Čia naudojamos sustiprintos sistemos, leidžiančios ne tik ant stogo pastatyti sunkią techniką, bet net surengti čia „žaliąjį kampelį“, sodinant veją, gėles ir net medžius. Tokio tipo konstrukcijos įrengimas kainuoja gana daug, tuo tarpu projekte svarbu iš anksto numatyti, kokią svorio apkrovą patirs stogas.

Nenaudojami stogai yra daug pigesni dėl to, kad jų nereikia papildomai armuoti ir įrengti hidroizoliaciją. Vienintelis dalykas, į kurį reikia atkreipti dėmesį, yra sniego apkrovos, su kuriomis stogas bus veikiamas žiemą.

Vaikščioti tokiais stogais dažniausiai nerekomenduojama, todėl reikia viską paskaičiuoti taip, kad stogas atlaikytų sniego sluoksnį, periodiškai jo nevalydamas.

Pagal krovimo medžiagų tipą

Skiriami klasikiniai, inversiniai ir kvėpuojantys stogai.

Klasikiniai tipai dažniausiai naudojami projektuojant neeksploatuojamus stogus. Taip yra dėl to, kad jie turi mažesnį atsparumo apkrovoms koeficientą. Drėgmė arba mechaninis įtempis gali pakenkti šiems stogams.

Sluoksnių išdėstymas atrodo taip (iš viršaus į apačią):

 • viršutinio paviršiaus medžiaga (hidroizoliacija);
 • suvirinama dugno medžiaga (hidroizoliacija);
 • lygintuvas (jei yra);
 • izoliacija;
 • garų barjero sluoksnis;
 • sutampa.

Taigi neapsaugotas hidroizoliacinis sluoksnis greitai genda.

Apverstas stogas atrodo visiškai priešingai, ką galima suprasti iš pavadinimo:

 • balastas (žvyras, skalda ar kita sunki medžiaga);
 • garų barjeras;
 • hidrofobinė izoliacija;
 • hidroizoliacija;
 • apsauginis substratas (gruntas);
 • sutampa.

Šie plokštieji stogai turi ilgą tarnavimo laiką ir idealiai tinka naudojamiems stogams.

Breathers gali būti tiek klasikinio, tiek inversinio dizaino. Juose yra įrengti aeratoriai arba deflektoriai, užtikrinantys papildomą vėdinimą, nes tarp plokščio stogo ir namo nėra tarpo, kaip yra šlaitiniuose stoguose. Tai veda prie nepakankamo oro mainų, todėl vėdinimo sistemos organizavimas yra toks svarbus.

Projektas

Rengiant vieno aukšto namą su plokščiu stogu, labai svarbu atkreipti dėmesį į stogo tipą. Čia stogas yra svarbiausias komponentas. Rusijos firmos tokiu dizainu užsiėmė ne taip seniai, todėl kreipkitės tik į patikimas agentūras.

Tai vienas iš retų atvejų, kai projektą turėtų atlikti tik profesionalai. Jūs, savo ruožtu, galite tik savarankiškai parengti kambarių išdėstymą, taip pat tiksliai nurodyti, kaip planuojate eksploatuoti stogą ir ar apskritai planuojate. Tai lems, koks bus pamatas, iš kurio bus daromos laikančiosios sienos.

Gražūs pavyzdžiai

Gražių vieno aukšto namų pavyzdžiai, realizuoti pagal profesionaliai suprojektuotus projektus, pateikti nuotraukų galerijoje.

 • Plokščias stogas ne visada tinkamas naudoti. Kartais jis naudojamas tik kaip bendros dizaino koncepcijos dalis. Atkreipkite dėmesį į būdingą visų plokščių stogų savybę: jie visi turi parapetus.
 • Modernaus stiliaus vieno aukšto namas puikiai dera prie minimalistinio supančio kraštovaizdžio. Nepaisant to, kad daugelis tokius namus laiko „dėžutėmis“, negalima paneigti, kad jie atrodo įdomiai ir originaliai.
 • Ant vieno aukšto plokščio stogo namo stogo galima pastatyti beveik viską. Išardydami vejos pievą, šeimininkai namą pavertė supančio kraštovaizdžio dalimi, kartu pabrėždami ekologišką stilių.
 • Įdomus vieno aukšto namo su garažu projektas patiks kelių automobilių savininkui. Kai iškyla poreikis juos pastatyti, garažas yra tai, ko jums reikia. Priestato statybai skirtą plotą galima kompensuoti surengus stogo terasą.
 • Pigiausi iš visų vieno aukšto plokščių stogų namai atrodo tikrai nuobodžiai, tačiau verta prisiminti apie jų kainą, kuri kompensuoja neišraiškingą išvaizdą. Paprastai tokio namo kaina yra 3-4 kartus mažesnė nei mažo kotedžo su šlaitine sistema. Norint sutaupyti daugiau, ant stogo galima pastatyti saulės baterijas.
 • Medinių plytų namas atrodo šiuolaikiškai ir kartu tradicinis, šiek tiek kaimiško stiliaus. Tai buvo pasiekta naudojant tamsesnes stogo apdailos medžiagas nei visam namui. Dėl plokščio stogo namas atrodo erdvesnis nei naudojant šlaitinę konstrukciją.

Šiame vaizdo įraše daugiausia dėmesio skirsime vieno aukšto namo plokščio stogo statybai.

be komentarų

Komentaras sėkmingai išsiųstas.

Virtuvė

Miegamasis

Baldai