Vieno aukšto namas su mansarda: modernaus išplanavimo pavyzdžiai

Turinys
 1. Savybės ir privalumai
 2. Kaip įveikti aikštę?
 3. Įdomūs dizaino sprendimai
 4. Medžiagų pasirinkimas
 5. Įspūdingi įkvėpimo pavyzdžiai

Prancūzų architektas François Mansart, gyvenęs XVII amžiuje, atkreipė dėmesį į savo užmiesčio palėpę ir nusprendė išnaudoti papildomą erdvę. Pirmieji skaičiavimai ir vėlesnės statybos davė gerą rezultatą, ir nuo to laiko palėpė kiekvienoje šalyje buvo naudojama dideliais kiekiais gyvenamajai erdvei išplėsti. Ši erdvė leidžia sutaupyti medžiagų ir laiko, kai statoma beveik visa gyvenamoji erdvė.

Čia galite įrengti miegamuosius, vaikų darželį, vietą biurui, svečių kambarį.

Savybės ir privalumai

Privatus vieno aukšto namas su mansarda – tai ypatingas sprendimas planuojant ir projektuojant, taip pat kuriant unikalų įvaizdį.

Sprendimas statyti vėliau suteikia naudos medžiagų sąnaudų požiūriu:

 • gyvenamasis plotas didėja;
 • nereikia naujų kapitalinių sienų;
 • papildomas lygis leidžia atsirasti naujoms vieno aukšto namo funkcijoms;
 • sumažėja gyvenamųjų patalpų šilumos nuostoliai per stogą;
 • atsiranda naujų galimybių papuošti namą originaliu stiliumi, kuris skiriasi nuo pagrindinių patalpų dizaino.

  Taip pat yra tam tikrų komplikacijų. Ant šlaitinio stogo įrengti stoglangiai yra gana brangūs, o mėgėjiškas stogo ir grindų sijų kampo skaičiavimas gali iškreipti palėpės stilių, padidinti sniego ir vėjo apkrovas. Tokius langus sunku nuvalyti ir nuo sniego, ir nuo vėjo nešamų šiukšlių. Izoliuotame palėpės stoge turi būti garų barjeras, nes priešingu atveju izoliacinė medžiaga sušlaps daugiasluoksniame stogo pyrage ir gresia priešlaikinis gegnių sunaikinimas nuo grybelio ir pelėsio.

  Kaip įveikti aikštę?

  Pirmo aukšto išplanavimas dažniausiai yra standartinis, nors gali skirtis ir įvairove, tačiau svarstysime ir pačios palėpės išplanavimus. Planai skirtingi, variacijų atsiranda nuo patalpų paskirties ir dydžio. Namo stogas dvišlaitis. Pirmame aukšte yra vienas didelis kambarys, visa erdvė virš jo apibrėžia pačią palėpę.

  Tai lengvas nebrangus sprendimas, kai langai praleidžia pakankamai dienos šviesos, o stoge nereikia lango. Laiptai yra už namo ribų, tai žymiai sutaupo vietos. Ši parinktis yra patogi projektuojant namą, kuriame nėra garažo.

  Mes apsvarstysime patalpų išdėstymo schemas 10 x 8, 8 x 9, 7 x 9, 10 x 12 m plotams.

  • Namo matmenys 10 x 8 m. Naudingas palėpės plotas gali būti skaičiuojamas keliems kambariams (miegamasis 11,86 kv.m, du miegamieji 12,86 kv.m, vonios kambarys 3,4 kv.m, holas 4,43 kv.m). Mūsų atveju laiptai į antrą aukštą yra viduje tiesiai iš salės. Jei nuspręsite, kad reikia sutvarkyti vonios kambarį, turite pasirūpinti apsauga nuo drenažo vandens. Palėpės galuose esantys paprastos formos langai suteiks daug natūralios šviesos.
  • Kompaktiškas išplanavimas vieno aukšto namui 8 x 9 m su mansarda. Šis namas vieno aukšto su mansarda ir pastato išmatavimai 8,15x9,25m.Pastatas ant juostinių pamatų (pagrindo), išorė apdailinta dailylentėmis. Karkasinės sienos (išorės ir vidaus) apšiltintos mineraline vata. Žemiau esančios grindys yra ant medinių sijų. Perdangos tarp grindų yra medinės.
  • Labai dažnas projektas su gyvenamojo namo antstatu 8,80 x 6,80 m. Pagrindui po visu namu naudojama gelžbetonio plokštė. Sienos šilumos blokeliai. 1 aukšto perdanga - surenkamos gelžbetonio plokštės. Perdanga tarp grindų – medinės sijos. Stogas gali būti metalinis.
  • Namas 1 aukšte su gyvenamuoju antstatu, projektas 10 x 12 m, realūs išmatavimai 11,58 x 9,58 m. Iš išorės namas apdailintas tinku. Pagrindas standartinis – polių grotelės. Visos sienos mūrytos iš akytojo betono blokelių. Apatinio aukšto grindys yra ant monolitinės plokštės. Perdanga tarp grindų – medinės sijos. Stogas dvišlaitis. Langai plastikiniai. Laiptai mediniai.

  Įdomūs dizaino sprendimai

  Yra realizuotas „veidrodinis“ namo projektas su gyvenamuoju antstatu ir garažu. Toks originalaus dizaino namas statomas šalia anksčiau pastatyto pastato. Pasirodo pakartojimas su veidrodiniu išdėstymu. Ypatingumo konstrukcijai suteikia garažą ir terasą dengiantis stogas. Stogo atrama susideda iš medinių statramsčių. Visi išoriniai elementai pagaminti iš medžio.

  Pirmame aukšte yra erdvi svetainė, virtuvė ir vonios kambarys. Namas turi rūsį. Viršutiniame antstate yra miegamieji ir vonios kambarys. Siekiant sumažinti vidinę erdvę, sujungimas su garažu atliekamas per sulankstomas kopėčias. Jei išvesite kanalizacijos ir vandens vamzdžius, komfortas tik padidės. Prie miegamųjų galima pastatyti vonią. Kvadratinis namas yra patogus interjero planavimui.

  Apatiniame aukšte yra svetainė, virtuvė, vaikų darželis. O gyvenamajame antstate yra miegamieji suaugusiems ir paaugliams, biuras ar kitos patalpos. Natūrali šviesa iš stoglangių. Jei langams padarysite vertikalią konstrukciją, galite gauti „gegutę“, kuri suteiks pastatui grožio.

  Patarimas: atvira arba uždara veranda pakeis bendrą kvadratinio namo vaizdą.

  Veranda yra ne tik prie lauko durų, bet ir bet kurioje kitoje vietoje su vaizdu į sklypą, sodą, gamtą, Alpių kalnelį. Na, o jei priešais yra fontanas su naktiniu apšvietimu, gausite puikią platformą poilsiui.

  Medžiagų pasirinkimas

  Namą iš medžio renkasi žmonės, kuriems artima natūrali aplinka. Mediena kaip natūrali ekologiška medžiaga yra palankesnė atsipalaidavimui, giliam poilsiui. Jis palaiko jaukią atmosferą namuose, nepaisant sezoninės aplinkos.

  Akmens namai turi savų privalumų:

  • mažos išlaidos išlaikyti pastato charakteristikas;
  • šilumos nuostoliai yra minimalūs;
  • gali aptarnauti žmones be laiko apribojimų.

  Naudojant akmenį ir medieną, galima atlikti mišrų projektą. Jis sujungia akmens stiprumą ir medžio šilumą. Paprastai pirmasis aukštas yra mūrinis, o antrasis – medinis.

  Medinio namo savikaina sumažėja įrengus lengvesnį pagrindą. Medienos tekstūra yra graži pati savaime, todėl interjero dizaino išlaidas galima sumažinti iki minimumo.

  Dar pigiau monolitinį namą statyti specialiuose klojiniuose. Tokios statybos laikas trumpas, jai nereikia sunkių pamatų, medžiagos sienoms nebrangios, bet gero šilumos laidumo.

  Namas iš akytojo betono yra atsparus šalčiui, geras garų laidumas, jame galima gyventi daug metų. Medžiagos kaina nedidelė, tačiau įrengimas brangus. Tam reikia paruošti ir pastatyti sudėtingus pamatus, o darbus geriausia atlikti šiltuoju metų laiku.

  Mūrinį namą reikia šildyti, nuolat jame gyventi, todėl toks variantas netinka laikinai apsistoti. Mūrinio namo išvaizda, tinkamai pasirinkus, visada atrodo tinkama ir estetiška. Be to, tokie pastatai išsiskiria ilgaamžiškumu ir tvirtumu. Tai geriausias pasirinkimas priemiesčio pastatui nuolatiniam gyvenimui.

  Sienos iš putplasčio blokelių – originalus sprendimas.

  Remiantis kai kuriomis nuomonėmis, putplasčio blokų namų pranašumai yra daug daugiau nei trūkumai:

  • Blokai nesunkūs, svoris - iki 25 kg. Konstrukcija yra gana paprasta, ir jums nereikia daryti galingo ir brangaus pamato.
  • Įdiegimas paprastas. Jis gali būti pagamintas be aukštos kvalifikacijos darbuotojų.
  • Ekologiškumas. Aplinkai nekenksmingų priemaišų kiekis sumažinamas iki minimumo.
  • Medžiaga turi gerą šilumos izoliaciją.

  Iš trūkumų galima išskirti keletą niuansų, kurių yra nedaug:

  • Išvaizda nelabai patraukli, tačiau apdailinant galima pasiekti gerų rezultatų.
  • Blokai yra trapūs, kartais pažeidžiami transportuojant. Jie netoleruoja susitraukimo laikotarpio namuose. Yra galimybė įtrūkti, tam gali turėti įtakos produkcijos kokybė. Galima gabenti specialiai paruoštuose konteineriuose ir sunkvežimiuose, tuomet ženkliai sumažės netinkamų naudoti putplasčio blokelių procentas.

  Apie medinius namus

  Mediena yra palyginti nebrangi, tik reikia rasti tinkamą medienos rūšį, iš kurios bus statomas namas. Šimtmečių patirtis siūlo pirmenybę teikti spygliuočiams – pušims, maumedžiui, eglei.

  Būtent pušis ir eglė dažniausiai naudojamos kokybiškų medinių namų statyboje.

  Maumedžio statybinė medžiaga laikoma patvaria, nepraranda savo unikalių savybių ir net kiekvienais metais jos tvirtumas tik didėja. Iš jo buvo statomi laivai, kurie, nuolat veikiami drėgmės, tarnavo dešimtmečius. Paslaptis slypi cheminėje šios brangios medienos sudėtyje. Dervos guma ne tik išlaiko konstrukcijų tvirtumą, bet ir vizualiai nesikeičia daugelį metų. O sausas maumedis išsilaiko iki kelių šimtų metų.

  Pagrindiniai šių pastatų privalumai:

  • priimtina kaina daugeliui projektų;
  • didelis medžiagos ekologiškumas;
  • mažas šilumos laidumas, nežymūs šilumos nuostoliai: šildomas namas ilgai išlieka šiltas viduje;
  • mažesnis svoris, palyginti su kitais;
  • gebėjimas kvėpuoti oru: kvėpavimas yra būtinas namams, o medinis namas suteikia tam natūralią medžiagų struktūrą.

  Šių namų apdaila dažnai atliekama plytomis: pavyzdžiui, sukuriamas vienodo tono paviršius arba daromas raštas iš skirtingų spalvų plytų. Plytų danga apsaugo ir stiprina konstrukciją, padidina garso izoliaciją ir sumažina šilumos nuostolius.

  Klijuota laminuota mediena: gražu, bet brangu. Medžiaga yra labai gera, tačiau jos kaina ne visada patraukli. O tai, kad pastatas iš baro nesusitraukia ir jam nereikia apdailos, vis tiek neleis sutaupyti.

  Apvalūs rąstai: namas pagal rusų tradicijas. Būsto statyba iš šios medžiagos beveik nereikalauja rankų darbo. Namas sumontuotas kaip konstruktorius. Rąstas baigtos formos, visi technologiniai pjūviai ir kanalai jau paruošti gamykloje. Dalys pagamintos beveik be tarpų. Sienų apdaila dažniausiai neatliekama.

  Tokia paruošta medžiaga turi savo privalumų:

  • sumažinti išlaidas daugelyje statybos etapų ir sutrumpinti pastato dalių surinkimo laiką;
  • šiltas dizainas;
  • padidintas visų siūlių tankis, kurį užtikrina technologinis būsimo namo detalių paruošimas;
  • tokių namų išvaizda išsiskiria estetika ir patrauklumu.

  Įspūdingi įkvėpimo pavyzdžiai

  Dešimtys privačių namų projektų sukuria unikalią planuotojų, dizainerių, statybininkų kūrybos kolekciją. Gražūs namai su gyvenamąja mansarda, rūsiu, nepaprastai harmoningais fasadais ne tik patogūs gyventi gamtos apsuptyje, bet ir parodo aukštą kaimo kotedžų bei nebrangių namų kūrėjų ir savininkų meninį skonį.

  Norint sukurti šalies ir kaimo architektūros šedevrus, nebūtina investuoti didžiulių lėšų. Pasitelkę vaizduotę ir kūrybiškumą galite pastatyti nedidelį namą su erkeriu, kuris savo tobulumu džiugins architektūros žinovus. Toks namas parodytas nuotraukoje.

  Šis namas nėra itin pretenzingas, visos detalės atrodo natūraliai ir patikimai, proporcijos tobulos, visa apdaila vietoje. Nedidelis erkeris suteikia kambariui daug papildomos šviesos, o fasado išorės dizainas, apdailintas dailylentėmis, harmoningai įsilieja į vietinį sklypo kraštovaizdį.

  Žinoma, investavus dideles finansines investicijas, galima sukurti ir įgyvendinti elegantiškesnius ir grandiozesnius projektus, namus su mansarda, erkeriu, balkonu, veranda ir garažu, sukuriančius daug patogumų kaimo sodybos gyventojai ir svečiai.

  Mūriniai kotedžai išsiskiria stilių įvairove, architektūriniais bruožais, tradicinių ir naujų medžiagų naudojimu. Iš esmės šie namai reikalauja didelių investicijų. Tai menininkų, dizainerių, architektų, dizainerių, statybininkų kūrinys ant meno slenksčio. Tokie pastatai kuriami šimtmečius.

  Romaninis stilius yra artimesnis temai „mano namai yra mano pilis“. Sunkios ir ramios konstrukcijos. Arkos, akmeninė langų, durų, frontonų apdaila.

  Gotikos stilius – bokšteliai, skliautai, siauri langai, šiek tiek niūrūs, kupini romantizmo.

  Barokas – tai prabangi, sudėtinga kompozicija su kolonomis, vingiais, perėjimais. Vaizdas pompastiškas, kartais gausus, didingas, bet visada patrauklus.

  Griežtas angliškas namas, aukštųjų technologijų, modernus, klasikinis ir, žinoma, lengvas ir elegantiškas Provanso stiliaus kotedžas. Pasirinkimas didžiulis – nuo ​​kuklaus vieno aukšto namo su mansarda iki didelio ir įspūdingo rūmų tipo kotedžo. Pasirinkote – ir pradėkite statyti, ir jums padės visas būrys aukšto lygio specialistų.

  Koks gali būti vieno aukšto namo su mansarda projektas, žiūrėkite kitame vaizdo įraše.

  be komentarų

  Komentaras sėkmingai išsiųstas.

  Virtuvė

  Miegamasis

  Baldai