Kaimo karkasinių namų projektavimo proceso ypatybės

Kaimo karkasinių namų projektavimo proceso ypatybės
 1. Privalumai ir trūkumai
 2. Pamatų įrengimas
 3. Rėmo montavimas
 4. Stogas
 5. Lubų savybės
 6. Sienų konstrukcijos
 7. Pastatų izoliacija
 8. Projektai

Vieno aukšto karkasinis namas yra puikus sprendimas tiems, kurie mėgsta atsipalaiduoti už miesto patogiomis sąlygomis. Kiekvienas gali savo rankomis ir nebrangiai susitvarkyti šiltus ir gražius namus.

Privalumai ir trūkumai

Skeleto rėmas yra labai populiarus visose pasaulio vietose.

Jis turi daugybę privalumų.

 • Ekologinė sauga – statyboms naudojamos tik kokybiškos medžiagos, kurios kruopščiai patikrinamos ir išbandomos, o tik po to patenka į prekybą.
 • Prieinamos išlaidos - medžiagos, skirtos namų statybai naudojant karkasinę technologiją, yra pigesnės nei plytos ir blokeliai. Tačiau verta atkreipti dėmesį ir į išlaidų taupymą šildant pastatą.
 • Greitas ir paprastas montavimas – net vienas žmogus gali pasistatyti namą savo jėgomis be profesionalų ir specialios technikos pagalbos. Statybininkai teigia, kad karkasinius namus lengviau statyti tik surenkant namus iš konstruktoriaus. Jei bus visos medžiagos, pastatas gali būti pastatytas per šešis mėnesius.
 • Puiki šilumos izoliacija – namai ilgai išlaiko šilumą patalpoje ir neįsileidžia šalčio. Energijos taupymas tiesiogiai priklauso nuo tinkamo vėdinimo, namo šiltinimo ir apdailos.
 • Bio- ir atsparumas ugniai – mediena kruopščiai padengta specialiomis priemonėmis, kurios padaro medžiagą atsparią parazitams, vabzdžiams ir ugniai.
 • Patvarumas – karkasiniai namai gali tarnauti daugiau nei 50 metų.
 • Graži išvaizda - tokie dizainai puikiai atrodo svetainėje ir net po kelerių metų išlaiko savo estetiką.

Be privalumų, pastatai, pastatyti naudojant karkaso technologiją, turi ir keletą pagrindinių trūkumų.

 • Jei mediena nėra apdorojama specialia priemone, medžiagos gaisro pavojus iš karto padidėja. Todėl, pirkdami medieną, turite atidžiai stebėti visus jos džiovinimo ir apdorojimo etapus.
 • Palyginti su mūriniais ir blokiniais namais, karkasiniai namai nėra tokie tvirti. Bet jei laikysitės visų statybos taisyklių ir žingsnis po žingsnio instrukcijas, galite nesijaudinti, kad uraganas sunaikins namą.
 • Statant didelį dėmesį reikia skirti vėdinimo sistemai, nes mediena, impregnuota įvairiomis medžiagomis, gerai nepraleidžia oro. Nepamirškite apie papildomos triukšmo izoliacijos įrengimą, tai padidins komforto lygį kambaryje.

Pamatų įrengimas

Tarp trijų pamatų tipų - koloninių, juostinių, polių grotelių - būtina išskirti optimalų. Pasirinkimas priklauso nuo grunto savybių, pastato aukštų skaičiaus, klimato ir finansinių galimybių. Biudžeto variantas yra polinis pamatas. Koloniniai pamatai užtikrina konstrukcijos ilgaamžiškumą – tokiu pagrindu namas gali stovėti daugiau nei 100 metų.

Stulpeliai gali būti iš:

 • plytos;
 • paruošti betoniniai blokai;
 • asbestcemenčio vamzdžiai.

Asbestcemenčio vamzdžiai gali atlikti klojinių vaidmenį, kuris vėliau pilamas betonine atrama. Vamzdžių įterpimo gylis priklauso nuo dirvožemio savybių.

Rėmo montavimas

Papildomam pastato stabilumui užtikrinti, ant esamo pamato įrengiamas apatinis sluoksnis ir apatinė juostos karūnėlė. Tik po to galite pradėti montuoti patį rėmą, kuris gali būti metalinis arba medinis.Specialistai rekomenduoja naudoti tuščiavidures sijas – tokiu atveju pamato apkrova gerokai sumažėja ir sutaupoma pinigų. Vertikalios konstrukcijos sijos montuojamos namo kampuose, kambariuose, durų ir langų angose ​​ne didesniu kaip 2-3 metrų atstumu. Skersinių sijų ir strypų montavimas yra privalomas. Jei namas bus dviejų aukštų, karkasas turi būti papildomai sutvirtintas toje vietoje, kur bus laiptai. Langų angos taip pat tvirtinamos skersinėmis sijomis.

Stogas

Stogo karkasas turi būti pagamintas iš lengvų medžiagų, nes per masyvus pamatams bus didelė apkrova, o tai neigiamai paveiks namo stabilumą ir ilgaamžiškumą. Namo, skirto vasarnamiui, stogas gali būti šlaitinis ir dvišlaitis. Antrasis tipas yra tinkamas, kai palėpės erdvė bus naudojama kaip gyvenamoji erdvė. Šis sprendimas yra ekonomiškesnis nei antro aukšto statyba. Atsižvelgiant į tai, ar palėpė bus gyvenamoji, nustatomas stogo kraigo sijos aukštis. Optimalus aukštis yra iki 2,5 metro.

Lentos ant šlaito įrengiamos 0,5 – 1 metro atstumu. Konstrukcijai sustiprinti montuojami papildomi skersiniai. Tik užbaigus stogo dengimo procesą galima pradėti vidaus ir išorės dengimą. Jei palėpėje planuojama gyvenamoji erdvė, rekomenduojama papildomai apšiltinti stogo nuolydį ir grindis-lubas. Išorinei dangai galite rinktis bet kokią medžiagą: ir metalines plyteles, ir geležies ir šiferio lakštus.

Lubų savybės

Sumontavę rėmą, tęskite vidaus apkalą, taip pat sienų ir lubų montavimą. Jei namas yra dviejų aukštų, lubų sijoms parenkama tvirta didelio skerspjūvio medžiaga ir papildomai apšiltinama perdanga-luba. Gipso plokštės dažnai naudojamos lubų apdailai, kuri yra lengva ir pigi.

Jei planuojate statyti vieno aukšto namą, tada luboms jums reikės:

 • briaunotos lentos, pavyzdžiui, pamušalas arba medžiaga su grioveliais, kurių storis apie 25 mm, o lentas geriausia rinktis iš spygliuočių medienos;
 • drėgmei atsparios ir šilumą izoliuojančios medžiagos;
 • putplastis įvairių elementų montavimui;
 • izoliacija;
 • medžio drožlių plokštės, medžio drožlių plokštės arba gipso kartono lakštai;
 • kitos reikalingos statybinės medžiagos ir įrankiai.

Montuodami lubas patalpose, kuriose yra daug drėgmės, naudokite drėgmei atsparią gipso plokštę. Jei konstrukcija yra dviejų aukštų, lentos storis turi būti ne mažesnis kaip 30 mm.

Sienų konstrukcijos

Paprastai sienos yra pagamintos iš medžio drožlių plokščių, medienos plaušų plokščių, gipso kartono arba fiksuotų skersinių sijų ar lentų, kurios yra apšiltintos ir paruoštos apdailai. Šiuolaikinė rinka siūlo jau paruoštas sienų plokštes, kuriose yra išankstinė izoliacinė medžiaga, taip pat apdailos detalės, angos langams ir durims. Tokio sienų bloko kaina yra žymiai didesnė, tačiau jie nusipelno tik teigiamų atsiliepimų, o taip pat pagreitina statybos procesą. Tačiau tokius blokus sunku sumontuoti savarankiškai, nes jie sveria daug.

Pastatų izoliacija

Izoliacijos įrengimas reikalingas beveik visuose statybos etapuose, išskyrus pirmąjį – pamatų išdėstymą.

Patyrę specialistai rekomenduoja kaip izoliaciją naudoti šias medžiagas:

 • putų polistirenas - skiriasi prieinama kaina, tačiau ši medžiaga nėra ekologiška ir pavojinga ugniai;
 • mineralinė arba akmens vata rulonais ar sluoksniais – labai populiari, nes pasižymi geromis savybėmis;
 • ekovata impregnuota nuo graužikų ir degumo – technologiškesnė, bet brangesnė už kitas medžiagas.

Net jei naudojate brangiausias ir kokybiškiausias šiltinimo medžiagas, nepamirškite apie drėgmę ir garus izoliuojančias medžiagas, kurios sulaiko šilumą patalpoje ir prailgina namo tarnavimo laiką.

Projektai

Didelis įvairių projektų pasirinkimas leidžia kiekvienam išsirinkti geriausią.Reikalingi namų dydžiai yra 6x6, 6x8 m, tačiau yra ir mažesnių konstrukcijų - 4x4, 3x4 m. Dažnai vasaros rezidencijai pasirenkamas tipinis projektas - nedidelis namas su dviem kambariais ir nedidele terasa. Be standartinių projektų yra ir individualių. Jie užsakomi iš specialios įmonės arba galite juos nupiešti patys. Mažam plotui rinkitės kompaktišką pastatą. Namuose, kuriuose žiemą niekas negyvens, katilo ar krosnies montuoti visai nebūtina. Bet vis tiek reikia pasirūpinti šilumos izoliacija, ji apsaugos namus nuo užšalimo žiemą.

Projekto pasirinkimas priklauso ne tik nuo savininkų pageidavimų, bet ir nuo svetainės ypatybių. Galite rinktis pailgą arba U formos namą. Jei turite automobilį, nepamirškite sklype palikti vietos garažui ar stoginei automobiliui. Dažnai savininkai nori sodo sklype įrengti pirtį. Jis gali būti pastatytas savarankiškai, naudojant rėmo technologiją, arba galite užsisakyti „iki rakto“ konstrukciją. Jei turite visus reikiamus įrankius, taip pat turite paruoštą projektą ir turite bent minimalų supratimą apie rėmo technologiją, galite lengvai susidoroti su kaimo namo statyba savarankiškai.

Kokias grubias klaidas daro meistrai statydami karkasinį namą, žiūrėkite vaizdo įraše.

be komentarų

Komentaras sėkmingai išsiųstas.

Virtuvė

Miegamasis

Baldai