Karkasinių namų projektavimo subtilybės

Turinys
 1. Ypatumai
 2. Gražūs pavyzdžiai
 3. Patarimas

Šiuo metu yra daug kompiuterinių programų, skirtų karkasinių namų savarankiškam projektavimui. Yra projektavimo biurai ir projektavimo specialistai, kurie Jūsų pageidavimu parengs visą karkasinės konstrukcijos projektinę dokumentaciją. Tačiau bet kuriuo atveju, prieš pradedant projektavimo procesą, reikia atsakyti į daugybę klausimų apie būsimą būstą. Nuo to priklauso jūsų patogumas ir artimųjų, kurie gyvens jame ilgus metus, komfortas.

Ypatumai

Visą projektavimo procesą galima suskirstyti į tris etapus: parengiamieji darbai (techninių specifikacijų parengimas), pats projektavimo procesas ir projekto tvirtinimas. Išsamiai apsvarstykime kiekvieną etapą ir supraskime kiekvieno iš jų ypatybes.

Išankstinio projektavimo darbai (įgaliojimai)

Pirmiausia turite pradėti rinkti bendrą informaciją ir išsiaiškinti būsimo karkasinio namo projekto detales.

Su visais būsimais namo nuomininkais būtina susitarti dėl būsimos struktūros reikalavimų ir pageidavimų (aukštų skaičius, kambarių skaičius ir paskirtis, kambarių vieta, erdvės padalijimas į zonas, langų skaičius, balkono, terasos, verandos ir kt.) pastatas vertinamas pagal nuolatinių gyventojų skaičių - 30 kvadratinių metrų vienam asmeniui + 20 kvadratinių metrų komunalinėms patalpoms (koridoriai, holai, laiptai) + vonios kambarys 5-10 kvadratinių metrų + katilinė (dujų paslaugų užsakymu) 5 -6 kvadratiniai metrai.

Aplankykite žemės sklypą, kuriame bus statinys. Ištirkite jo topografiją ir studijuokite geologiją. Būtina išsiaiškinti, ar aplinkui yra rezervuarų, daubų, miškų. Pasidomėkite, kur praeina pagrindinės komunikacijos (dujos, vanduo, elektra), ar yra privažiavimo keliai, kokios jie kokybės. Pažiūrėkite, kur ir kaip aplink yra pastatai. Jei sklypai dar ne visi užstatyti, pasiteiraukite kaimynų, kokius namus ketina statyti, kokia bus jų vieta. Visa tai leis teisingai suplanuoti komunikacijų tiekimą į būsimą namą, patogiau sutvarkyti langus ir duris, privažiavimus.

Projektuojant karkasinį namą svarbu atsižvelgti į tai, kur bus nukreipti įvairių patalpų langai. Pavyzdžiui, miegamojo langus geriau nukreipti į rytus, nes saulėlydžio metu saulė netrukdys užmigti.

Norėdami išvengti baudų ir būsimos konstrukcijos griovimo už pažeidimus, turite susipažinti su taisyklių rinkiniu, kurie reglamentuoja pastatymui keliamus reikalavimus (atstumas tarp tvoros ir pastato, atstumas tarp gretimų pastatų ir kt.). Atsižvelgiant į būsimo pastato naudojimo sezoniškumą, turite nuspręsti, koks jis bus: vasaros rezidencijai ar ištisus metus. Tai svarbu skaičiuojant paties namo apšiltinimo, šildymo projektavimo darbus. Jei jis bus dviejų ar daugiau aukštų, gali būti, kad šildymas bus reikalingas tik pirmam aukštui, o antrasis bus naudojamas tik šiltuoju metų laiku.

Vieno aukšto, bet didelio ploto namo statyba kainuos apie 25% brangiau nei dviejų vienodo ploto aukštų, nes vieno aukšto namui reikalingas didesnis rūsio ir stogo plotas, o ilgis taip pat padaugėja ryšių.

Būtina nedelsiant nuspręsti, ar prie pastato bus veranda, ar terasa, nustatyti pamatų tipą ir ar bus rūsys. Statant namą su rūsiu reikia atlikti papildomus aikštelės tyrimus dėl požeminio vandens sukibimo.Pernelyg arti jų tinkama gali visiškai atmesti galimybę statyti namą su rūsiu. Ir be rūsio galite pastatyti pastatą naudodami polinius sraigtinius pamatus, o tai kai kuriais atvejais sumažins statybos išlaidas. Rūsio įrangos sąnaudos sudaro apie 30% viso pastato statybos kainos.

Nuspręskite, iš kokios medžiagos turi būti namo karkasas: medžio, metalo, gelžbetonio ir kt. Šiandien rinkoje yra daugybė medinių karkasinių namų statybos variantų, tačiau kai kuriuose regionuose tai gana brangu, todėl labiau apsimoka statyti namus, pavyzdžiui, iš putplasčio blokelių.

Nuspręskite dėl rėmo tipo – jis bus normalus arba dvigubas tūrinis. Tai priklauso nuo statybos regiono, vidutinės žiemos temperatūros ir nuo to, ar namas skirtas nuolatiniam gyvenimui, ar sezoniniam naudojimui. Pabaigoje turite pasirinkti, kaip atrodys jūsų būsimi namai.

Visi šie punktai yra labai svarbūs kokybiškam pastato projektui. Aiškūs ir apgalvoti sprendimai padės sutaupyti laiko ir pinigų. Dėl statybos namas pasirodys šiltas, patogus ir patvarus.

Dizainas

Kaip jau minėta, namų projektavimui yra daug kompiuterinių programų, pavyzdžiui, Google SketchUp, SweetHome. Tačiau šį procesą taip pat galima atlikti ant įprasto mokyklos lapo dėžutėje arba milimetrinio popieriaus lape, naudojant pieštuką ir liniuotę 1:1000 masteliu, ty 1 mm plane atitinka 1 m sklype / žemėje. . Kiekvienas būsimo namo aukštas (rūsys, pirmas aukštas ir kt.) atliekamas ant atskiro popieriaus lapo.

Projekto kūrimo etapai.

 1. Nubrėžiame sklypo ribas. Pagal mastelį į planą įtraukiame visus sklypo objektus, kurie liks po pastato statybos dėl negalėjimo ar nenoro perduoti (medžiai, šuliniai, ūkiniai pastatai ir kt.). Vietą nustatome pagal pagrindinius taškus, privažiavimo prie būsimo pastato vietą.
 2. Nubrėžiame namo kontūrus. Būtina prisiminti apie galiojančius teisinius dokumentus, miestų planavimo normas SNiP statant būstą.
 3. Jei būsimoje konstrukcijoje namo kontūro viduje yra rūsys, braižome rūsių, vėdinimo langų, durų, laiptų vietos eskizą. Specialistai rekomenduoja projektuoti du išėjimus iš rūsio: vieną į gatvę, kitą į pirmą namo aukštą. Tai taip pat yra saugos reikalavimas.
 4. Mes pereiname prie pirmojo aukšto projekto. Eskizo viduje įrengiame kambarį, vonią, santechniką, virtuvę ir kitas pagalbines patalpas. Jeigu planuojama antro aukšto statyba, eskizu būtina nubraižyti laiptinės angą. Vonios kambarys ir virtuvė geriausiai išdėstyti vienas šalia kito, kad būtų lengviau bendrauti.
 5. Nubraižome durų angas su privalomu nurodymu, kur durys atsidarys (patalpos viduje ar lauke).
 6. Sutvarkome langų angas, nurodant išmatavimus, atsižvelgdami į patalpų apšvietimo pageidavimus.

Patartina vengti praėjimo kambarių, nes tai sumažina komfortą. Taip pat nereikėtų pamiršti, kad į jau pastatytą namą teks įsinešti baldus. Siauri, vingiuoti koridoriai ar statūs laiptai gali apsunkinti šį procesą. Panašiai braižome visų būsimo namo aukštų planus. Vonios kambarius ir santechnikos mazgus racionaliau išdėstyti vienas po kito, kad būtų išvengta nereikalingų išlaidų komunikacijoms plėtoti, taip pat problemų eksploatuojant ir remontuojant jau baigtame name.

  Projektuojant palėpę ir stogą pagrindinis principas – paprastumas. Įvairūs stogai, sulaužyti gyvenant baigtame pastate, sukels daug problemų (sniego sulaikymas ir dėl to stogo nesandarumas ir pan.). Paprastas stogas, o ne egzotiški vingiai – tai patikimumo, ramybės ir komforto garantija Jums ir Jūsų šeimai.

  Projektuojant būsimą būstą reikia atsiminti, kad visos techninės patalpos turėtų būti statomos šiaurinėje pastato pusėje. Tai žymiai sutaupys patalpų šildymą.Taip pat rekomenduojama vieną pastato sieną palikti visiškai be langų arba pastatyti siaurus langus natūraliam aukštus jungiančių laiptų apšvietimui – tai leis reguliuoti šilumos mainus patalpose. Dažnai rekomenduojama tai daryti regionuose, kuriuose žiemą pučia stiprus vėjas arba statant namą atvirose vietose (stepėse, laukuose ir kt.).

  pareiškimas

  Su visais nuomininkais suderinus namo projektą, būtina jį parodyti specialistams. Pats pastatas gali būti projektuojamas atsižvelgiant į estetinį suvokimą ir komfortą, tačiau planuoti ir tinkamai susisiekti gali tik kvalifikuotas specialistas.

  Yra projektų norminiai dokumentai, kuriuose yra visi reikalavimai, keliami komunikacijų tiesimui gyvenamuosiuose pastatuose. Vandens tiekimo, dujų tiekimo, vėdinimo, elektros tiekimo ir kanalizacijos sistemų tiekimo ir išdėstymo schemos taip pat turi būti įtrauktos į projekto dokumentaciją.

  Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas ventiliacijos klausimui. Prastai suprojektuota ventiliacija temperatūros kritimo laikotarpiais sukelia pelėsių ir miltligės atsiradimą, o tai neigiamai veikia namuose gyvenančių žmonių sveikatą.

  Suderinę projektą su specialistu, užsitikrinsite patogią viešnagę jau pastatytame name. O svarbiausia, registruojant statinį kadastro kameroje, būtina pateikti dokumentų paketą, kuriame yra ir namo projektas. Jei projektinė dokumentacija neatitiks norminių dokumentų, namą įregistruoti bus itin sunku, gali tekti net pertvarkyti ar keisti komunikacijų vietą, o tai sukels nereikalingų problemų ir papildomų išlaidų.

  Mediniai mini „karkasai“ su pirtimi ar garažu gali būti pagaminti įvairių dydžių:

  • 6x8 m;
  • 5x8 m;
  • 7x7 m;
  • 5x7 m;
  • 6x7 m;
  • 9x9 m;
  • 3x6 m;
  • 4x6 m;
  • 7x9 m;
  • 8x10 m;
  • 5x6 m;
  • 3 x 9 m ir kt.

  Gražūs pavyzdžiai

  Jaukus dviejų aukštų namas su nedidele veranda tinka trijų asmenų šeimai. Projekte yra trys miegamieji kambariai, du vonios kambariai su santechnika. Pirmame aukšte nėra pertvarų tarp svetainės ir virtuvės zonų, todėl erdvė tampa platesnė ir erdvesnė.

  Erdvus namas tinkamas 2-3 asmenų šeimai. Patraukli namo išvaizda nenuvilia kambarių išdėstymu.

  Neįprastai gražus namas. Iš fasado atrodo, kad jų yra trys, bet tai vienas erdvus namas po dvišlaičiu stogu.

  Pusapvalė įstiklinta veranda ir didelės pirmojo aukšto langų angos – šio namo akcentas.

  Patarimas

  Nepriklausomai nuo to, ar patys projektuosite būsimą namą, ar kreipsitės į specialistus, turite ištirti visus galimus gatavos konstrukcijos trūkumus ir projektavimo klaidas. Tai gana sunkus procesas, reikalaujantis laiko surinkti informaciją, išnagrinėti visas galimybes ir susitarti dėl pasirinkto varianto su artimaisiais.

  Pasirinkite paruoštą namo projektą, kuris jums atrodo labiausiai panašus į jūsų idėjas apie būsimą namą ir kuris jau yra pastatytas. Gerai, jei šis namas jau metus eksploatuojamas ir jame nuolat gyvena žmonės.

  Paprašykite namo savininko pakalbėti apie gyvenimo jame privalumus ir trūkumus. Ar jį tenkina langų ir durų skaičius, ar patogi laiptinė, ar patogu gyventi tokiame išplanavime ir ką teko perdaryti pirmaisiais gyvenimo metais, ir su kokiais apsiskaičiavimais teko susitaikyti. Atsakydami į šiuos klausimus jūsų darbas bus lengvesnis.

  Neskubėkite kurti projekto ir jį kurti patys. Pirmiausia išnagrinėkite statybvietę skirtingais sezonais. Pažiūrėkite, kiek laiko užtrunka, kol vanduo nuteka nutirpus sniegui ir po stipraus lietaus.

   Jei yra galimybė apžiūrėti šį namą, būtinai ja pasinaudokite. Išstudijuokite, kaip išdėstyti baldai, ar patogu judėti viduje, ar tokiame name būsite erdvu, ar pakanka lubų aukščio, ar patogūs laiptai. Dažnai atsitinka taip, kad patogių namų idėja popieriuje visiškai nesutampa su gyvenimo idėjomis.

   Šiuolaikinės statybos technologijos leidžia statyti pastatus ištisus metus. Nereikėtų skubėti ir, parengę projektą, nedelsdami pereikite prie statybos. Gali būti, kad jums trūksta svarbaus dalyko, kurio ateityje negalėsite pakeisti be radikalaus įsikišimo. Juk namas statomas tikintis, kad jame gyvens bent 30 metų, o labai svarbu, kad būtų patogu ir patikima.

   Jei vis dėlto nuspręsite karkasinio namo projektavimą patikėti specialistams, pagal jūsų brėžinį rinkitės jį statysią įmonę. Taip sutaupysite pinigų, nes sudarant statybos sutartį projekto kaina išskaičiuojama iš namo statybos išlaidų. Taip pat visuose projektavimo etapuose žinosite įmonės statybos darbų kainą ir procese galėsite koreguoti projektą, atsižvelgdami į savo finansines galimybes.

   Daugiau apie karkasinių namų projektus sužinosite kitame vaizdo įraše.

   be komentarų

   Komentaras sėkmingai išsiųstas.

   Virtuvė

   Miegamasis

   Baldai