Privataus namo projektas: kaip padaryti ir kur užsisakyti?

Turinys
  1. Kaip tinkamai pasiruošti projekto užsakymui
  2. Paruošti projektai internete
  3. Svajonių namas iš projektavimo organizacijos
  4. Projekto pirkimas iš kūrėjų įmonės

Namo projektas yra savotiškas planas. Viena vertus, tai labai palengvina rangovų darbą, kita vertus, suteikia labai aiškų vaizdą apie būsimą namą, įskaitant struktūrą, našumą ir išvaizdą. Namo statybą be projekto galima palyginti su siuvimu be rašto. Visiško neapibrėžtumo sąlygomis sunku numatyti rezultatą. Kaip užsisakyti projektą ir nesuklysti su rezultatu? Pažvelkime į tris pagrindinius būdus.

Kaip tinkamai pasiruošti projekto užsakymui

Daugelis žmonių mano, kad projektas yra pirmasis žingsnis įgyvendinant savo namų idėją. Tačiau iš tikrųjų pirmas dalykas, kurį reikia padaryti, yra nuspręsti dėl sklypo pirkimo, o tada pasirinkti jame statybvietę. Taigi būsimo namo vietą galite planuoti orientuodamiesi į pagrindinius taškus, o tai savo ruožtu labai padės pasirinkti tinkamą pamatų konstrukciją ir stogo hidroizoliaciją. Pavyzdžiui, pietiniuose regionuose atviroje saulėje rekomenduojama rinktis šviesios spalvos hidroizoliaciją, kad stogas karštomis dienomis neperkaistų. Apsisprendus dėl vietos, bus naudinga išstudijuoti architektūros stilius, pasirinkti jums įdomiausius variantus, siekiant toliau susisiekti su architektu.

Svarbu: verta pereiti prie savo namo projektavimo tik tuo atveju, jei turite informacijos apie vietą, kurioje jis bus pastatytas. Paprasčiau tariant, nustačius būsimo namo vietą, formuojami pageidavimai architektūrai, atliekami grunto geologiniai tyrimai.

Kitas žingsnis - geologinius tyrimus. Jie bus reikalingi norint apskaičiuoti būtinus pamato rodiklius, nes jie suteikia idėją apie pastato zonoje esančius dirvožemius, jų laikomąją galią ir požeminio vandens lygį. Svarbus ir svetainės kraštovaizdis. Pavyzdžiui, vieno iš energetiškai efektyviausių pamatų – izoliuotos švediškos plokštės – aukščio skirtumas visoje pastato vietoje neturi viršyti 50 cm. Esant didesnėms vertėms, reikės atlikti papildomus žemės darbus, kad būtų išlygintas.

Namo projektas – tai ne tik architektūrinis planas, kuriame aprašomas fasado dizainas, stogo forma, stiklinimas ir vidaus išplanavimas. Projektinėje dokumentacijoje pateikiama informacija apie visus techninius sprendimus, mazgus ir kitus svarbius niuansus, į kuriuos būtina atsižvelgti pačioje projekto kūrimo pradžioje, kad namas tarnautų ilgai ir nesukeltų erzinančių problemų atliekant remontą ilgą laiką. - terminuota operacija. Kaip sukurti tokį projektą ir kur rasti paruoštų variantų? Pakalbėkime apie tai toliau.

Paruošti projektai internete

Vienas iš labiausiai prieinamų būdų pasirinkti būsimą būstą yra internetinė tipinių projektų duomenų bazė. Paprastai jie siūlo įvairius variantus kiekvienam skoniui ir piniginei. Kitas šio metodo privalumas yra galimybė iš karto suprasti galutinę kainą. Tai labai patogu, ypač esant griežtai ribotam biudžetui, nes tai leidžia sutelkti dėmesį į individualius poreikius.

Kodėl ne visada tinka paruošti projektai, nes jų apstu internete? Viena vertus, jie padės susidaryti bendrą idėją, koks turi būti namas, nustatyti stilių ir dizaino sprendimus. Tačiau reikia suprasti, kad tipiniuose projektuose ne visada bus galima atsižvelgti į konkrečios vietos, regiono, klimato ar dirvožemio ypatybes.Tokiu atveju turėsite savarankiškai pasinerti į procesą, įvertinti dokumentaciją ir suprasti, kaip projektas atitinka konkrečias sąlygas.

Svajonių namas iš projektavimo organizacijos

Kreiptis dėl projekto į specializuotą organizaciją – vienas patikimiausių sprendimų statant namą. Tokiu atveju padidėja tikimybė, kad namas atsižvelgs į visus šeimininkų norus ir reikalavimus. Jis bus sukurtas atsižvelgiant į individualias konkrečios šeimos ypatybes. Vienintelis šios parinkties įspėjimas yra didelė kaina. Kyla rizika viršyti statybos biudžetą.

Projekto pirkimas iš kūrėjų įmonės

Svarbu, kad vykdymas statybos etape būtų rangovo kompetencija. Gerai, kai komanda ir dizaineriai dirba kartu. Dažniausiai didelės statybos įmonės turi paruoštų projektų bazę, tarp kurių galite pasirinkti tinkamą variantą. Paprastai juose pateikiami sprendimai, kuriais organizacija pasitiki. Tai reiškia, kad komanda gali garantuoti visų technologijų laikymąsi. Tačiau greičiausiai tipiškų idėjų pasirinkimas bus mažas.

Svarbu! Jei projektas buvo sukurtas nedalyvaujant rangovui, tikėtina, kad statybininkai tiesiog neturi įgūdžių dirbti su techninėje dokumentacijoje nurodytomis medžiagomis ar sprendimais.

Tokiu atveju gali kilti sunkumų juos įgyvendinant. Greičiausiai komanda pradės atkakliai siūlyti imtis pokyčių, kaip sakoma, „sau“. Ir šis papildomas laikas, galbūt išlaidos. Pakeitimai taip pat gali turėti įtakos konstrukcinių elementų kokybei apskritai. Kūrėjai gali pasiūlyti mažesnes kainas. Siekiant sumažinti išlaidas, projektas gali tiesiog atsisakyti svarbiausių elementų. Pavyzdžiui, nepaisykite pamatų ir rūsio šilumos izoliacijos, neatsižvelkite į apšiltintos aklinos zonos įrenginį, neįjunkite drenažo sistemos įrenginio.

Šios statybos metu sutaupytos lėšos pavirs eksploatacinėmis išlaidomis. Šiluma eis per šaltą pagrindą. Užšalimas ir šalčio kilimo jėgų poveikis turės neigiamą poveikį betono pagrindui. O tai jau gali lemti įtrūkimų atsiradimą aklinoje zonoje ir rūsyje bei prarasti laikomąją galią. Jei nėra kanalizacijos, fasadas bus pažeistas. Atstatyti pamatą, eksploatacijos metu apšiltinti XPS plokštėmis kainuos daug brangiau. Kur kas paprasčiau pasirūpinti šilumos izoliacija statybos proceso metu, pasidaryti apšiltintą akliną zoną su cokoliu ir mėgautis patogiu namų mikroklimatu.

Savo namų statyba yra sudėtingas inžinerinis procesas, kurį reikia rimtai apsvarstyti. Gerai žinoma patarlė „septynis kartus pamatuok, vieną kartą nukirpk“ geriausiai atspindi tikrai kompetentingą požiūrį į svajonės apie savo namus įgyvendinimą. Vadovaudamiesi šiomis paprastomis gairėmis galite labai supaprastinti darbą su projektu ir pasiekti tikrai kokybišką rezultatą.

be komentarų

Komentaras sėkmingai išsiųstas.

Virtuvė

Miegamasis

Baldai