Namų su veranda projektų parinktys

Turinys
  1. Tikslas ir nauda
  2. Skirtumai nuo terasos
  3. Projektai
  4. Medžiaga (redaguoti)
  5. Dizaino parinktys
  6. Gražūs pavyzdžiai

Namas su veranda yra puikus pasirinkimas tiek laikinai vasarnamiui, tiek kaimo namui, kuriame žmonės gyvena nuolat. Veranda leidžia žymiai išplėsti egzistavimui naudojamą erdvę. Tačiau norint jame jaustis patogiai, būtina viską sutvarkyti taip, kaip pataria profesionalai.

Tikslas ir nauda

Stilingas ir modernus namas su veranda tinka tiek didelėms šeimoms, tiek žmonėms, kurie tiesiog mėgsta gyventi patogiai. Iš uždaros verandos galima padaryti beveik viską, net šiltnamį, net valgomąjį. Viskas priklauso nuo šeimos poreikių ir norų.

Labai patogu, kad verandą prie namo galima pritvirtinti net praėjus keleriems metams po pagrindinio pastato pastatymo., tai yra, visada yra galimybė praplėsti gyvenamąją erdvę. Tiesa, specialistai vis tiek pataria visus darbus atlikti iš karto, kad vėliau nesusidurtumėte su papildomų patalpų pratęsimu.

Maloniai džiugina ir tai, kad pati konstrukcija gana paprasta, tad verandą galima pasistatyti net savo rankomis. Kai kuriais atvejais net izoliacija nereikalinga. Tai labai naudinga tiek statybos etape, tiek vėlesniame gyvenime.

Labai dažnai tokius kambarius papildo didžiuliai stiklo paketai. Pagrindinis šio stilistinio sprendimo privalumas yra tas, kad iš šio kambario atsiveria vaizdas į gamtą. Tai leidžia atsipalaiduoti ir mėgautis savo priemiesčio grožiu neišeinant iš šilto kambario.

Skirtumai nuo terasos

Šiais laikais daugelis painioja terasas su verandomis. Tačiau reikia suprasti, kad tai labai skirtingi dalykai. Veranda yra teritorija, kuri ribojasi su namu. Paprastai tai yra pilnavertis įstiklintas kambarys. Kai kuriais atvejais jis yra įmontuotas į kambarį, o ne tik pritvirtintas prie jo. Paprastai klasikinė veranda turi duris ir visą stogą. Dažnai ten vedamos komunikacijos, kurių terasoje praktiškai nėra. Verandos yra šildomos ir, žinoma, papildomos lempomis.

Terasa vadinama atvira zona, kurios nepapildo nei langai, nei durys. Labai dažnai jis yra ant pamatų. Jis gali būti monolitinis arba pakeltas ant stiprių polių. Vietoj stogo terasos plotas dažnai uždengiamas lengvu stogeliu ar net tentu. Tai pelninga ir praktiška. Terasa be langų, taip pat ir sienų. Jį papildo tik stilingos plokštės apačioje.

Projektai

Namo su veranda projektavimas yra labai svarbi užduotis, į kurią reikia žiūrėti su didžiausia atsakomybe.

Dokumentacijos ruošimas

Visų pirma, dar prieš pradedant pagrindinį darbą, reikia pasirūpinti visos reikalingos dokumentacijos paruošimu. Tai turi būti daroma nepriklausomai nuo to, ar statybomis užsiima samdyti specialistai, ar patys namo savininkai.

Prieš kreipdamiesi į specialias institucijas, turite parengti projekto brėžinius. Ten reikia nurodyti, ar planuojamos komunikacijos. Po to galite susisiekti su administracija. Tai daroma tam, kad statyba būtų visiškai legali.

Beje, kai statyba jau baigta, reikia dar kartą kreiptis į valstybines institucijas.Tai būtina norint užregistruoti visus namo išvaizdos pokyčius. Visiškai nesvarbu, ar ši erdvė naudojama nuolatiniam ar laikinam gyvenimui. Faktas yra tas, kad be reikalingų dokumentų statybos bus laikomos neteisėta savavališka statyba, o tai savo ruožtu reiškia, kad bandant oficialiai parduoti, perleisti ar iškeisti namą, kils problemų.

Į ką reikia atsižvelgti kuriant

Planuodami namą su veranda, pirmiausia turite atsižvelgti į tai, kaip pastatas bus išdėstytas kieme. Geriausias variantas yra pastatyti namą su veranda, kad pro langus atsiverstų nuostabus kraštovaizdis. Tai gali būti veja, šešėlinis sodas arba sodo figūrėlėmis papuoštas kiemas. Prie virtuvės, koridoriaus, miegamojo ar net garažo, priklausomai nuo šeimininko pageidavimų, galite pritvirtinti verandą. Jūs netgi galite pastatyti jį kaimiškame penkių sienų name.

Kitas svarbus dalykas – naudojimo ypatumai. Vasarnamiuose verandos, kaip taisyklė, nėra papildomai apšiltintos, nes šaltuoju metų laiku ši patalpa nenaudojama. Įprastame gyvenamajame name su didele veranda gyventojai praleidžia daug daugiau laiko, todėl, atvirkščiai, rekomenduojama jį apšiltinti.

Norėdami tai padaryti, turite ne tik atlikti reikiamas komunikacijas, bet ir apšiltinti sienas, lubas ir duris. Taip pat paprastus langus galima pakeisti dvigubais stiklais. Paskutinis žingsnis yra šildytuvų montavimas, jei reikia. Jei imsitės visų šių priemonių, kambarys nebus šaltas net šaltą žiemą.

Kaip išnaudoti erdvę

Yra daug galimybių išplėsti paprastų vieno aukšto namų erdvę. Dažniausiai pagrindą papildo mansarda, terasa ar veranda. Veranda tarp visų siūlomų variantų yra gera, nes ją lengva statyti ir galima naudoti žiemą. Tai daug pelningiau nei dviejų aukštų namas.

Erdvė labai dažnai naudojama kaip vieta poilsiui. Pailsėti artimųjų ar draugų kompanijoje pakanka 6:9 kambarių. Šioje erdvėje galite pastatyti kelis fotelius, jaukią sofą su kavos staliuku ar gražų gultą. Labai svarbų vaidmenį atlieka apdaila ir dekoratyvinės detalės, kurios padaro kambarį patogesnį.

Taip pat verandą galite naudoti kaip valgomojo ar net vasaros virtuvės pakaitalą. Antrasis variantas aktualus tiems, kurie namuose negyvena nuolat, o karts nuo karto naudojasi. Valgomasis patogiai įrengtas šalia virtuvės. Jei jie yra po vienu stogu ir yra sujungti durimis ar paprasta arka, verandoje bus patogu ir tiesiog papietauti šeimos kompanijoje, ir surengti pilnavertes vaišes draugams ir artimiesiems.

Jei namuose yra pakankamai kambarių, tada 6x6 metrų ploto veranda gali būti naudojama kaip kūrybinė erdvė. Viskas priklauso nuo to, kokių pomėgių turi namo gyventojai. Pavyzdžiui, medinėmis dailylentėmis išklotoje patalpoje galite įrengti studiją menininkui. Kitas populiarus variantas – veranda su tikru žiemos sodu. Ši idėja patiks tiems, kurie mėgsta sodininkystę ir nori turėti po ranka šviežių, akį džiuginančių daržovių ir gėlių ne tik šiltuoju metų laiku, bet ir esant dideliam šalčiui. Žavingai atrodo net namas su veranda, išklota gėlių vazonais, ką jau kalbėti apie visavertį sodą jūsų namuose.

Kai kuriais atvejais klasikiniai arba penkių sienų kambariai gali būti naudojami tiesiog daiktams laikyti. Su tokiu bendru dėmesiu dirbti daug lengviau – tereikia skirti vietos stelažams, lentynoms ar spintelėms. 6 x 8 verandoje visa tai nesunkiai telpa. Šio tipo veranda gali būti šalia garažo, virtuvės ar svetainės – viskas priklauso nuo to, kieno daiktai ten daugiausia bus laikomi.

Galiausiai galime atkreipti dėmesį į tai, kad gerai izoliuota veranda gali būti naudojama kaip svečių miegamasis.Toks planas patiks tiems, kurie dažnai priima svečius ir negali visų sutvarkyti pagrindiniuose mažo namo kambariuose.

Galite pasirinkti bet kurį iš siūlomų projektų, įrengdami naują kambarį savo nuožiūra.

Medžiaga (redaguoti)

Verandos statyba nėra labai sudėtinga užduotis, be to, šiam papildomam kambariui pastatyti gali būti naudojamos įvairios medžiagos, kurios taip pat palengvina darbą.

Plyta

Tradicinis variantas yra mūrinis namas, kurį papildo veranda iš tos pačios medžiagos. Toks pastatas asocijuojasi su kažkuo patikimu ir patvariu, o tai nenuostabu, nes medžiaga tikrai atspari oro sąlygų įtakai ir negailestingam laikui.

Statant mūrinę verandą, būtina paruošti kokybišką pamatą. Ji turėtų būti lygiai tokia pati kaip ir po visu namu, kad neatrodytų, jog veranda nuslūgo. Šis požiūris taip pat apsaugos naują kambarį nuo įtrūkimų ir didelių sienų gedimų.

Daugelis žmonių nemėgsta tokių medžiagų kaip plytos paprasčiausiai todėl, kad ši parinktis atrodo išgalvota ir nuobodi. Tačiau galite eksperimentuoti su erdvės išvaizda. Norėdami tai padaryti, galite, pavyzdžiui, pasirinkti ne standartinę raudoną plytą, o šviesią arba spalvotą. Taip pat spalvotomis plytomis dažnai dekoruojamos langų ir durų angos ar kampai. Atrodo įdomiai ir stilingai.

Mūrinės verandos atveju dažniausiai ją papildo klasikinis stogas, apdailintas tokiomis medžiagomis kaip gipso kartonas arba dailylentės.

Akmuo

Antrasis variantas yra veranda iš natūralaus akmens. Konstrukcija labai tvirta ir patvari. Vienintelis jo trūkumas yra didelė kaina. Tačiau galite sutaupyti pinigų padarydami atvirą verandą arba papildydami jos pagrindą langais beveik per visą sieną. Gražiai atrodo ir akmeninių sienų derinys su prabangiais vitražais ar metaliniais strypais dekoruotais langais. Šis papildymas patiks tiek klasikos mėgėjams, tiek besirenkantiems minimalizmą ir modernumą.

Plastmasinis

Mažiau akivaizdus variantas yra plastikinė veranda. Juo aptrauktos sienos atrodo stebėtinai elegantiškos ir gražios. Pačios sienos yra pastatytos iš paprastų plytų, kurios yra patikima atrama. Stiklinimui naudojami profiliai taip pat tvirtinami prie pagrindo. Toks medžiagų rinkinys šiek tiek sutaupo, nes plastikas yra pigesnis nei tos pačios akmens ar medžio plokštės.

Mediena

Rečiau verandoms kurti naudojama natūrali mediena. Karkasiniai namai iš rąstų ar apvalių sijų atrodo jaukiai ir kaip namuose. Jie yra nekenksmingi aplinkai, todėl juose galite saugiai įrengti ir poilsio vietą, ir vasaros virtuvę. Vieno aukšto namas iš natūralaus medžio yra brangesnis nei pastatas su tokiu balkonu, bet tuo pačiu džiugina savo kokybe ir sveikatos sauga.

Dizaino parinktys

Prie namo esančios verandos gali būti įvairių formų. Tai patogu ir praktiška, nes galite rasti būtent tokį variantą, kuris atitinka dydį ir neužima papildomos vietos svetainėje. Tačiau galite atkreipti dėmesį į originalesnius dizainus, pavyzdžiui, asimetrinius arba tuos, kurie eina aplink verandą aplink visą kambario perimetrą.

Taip pat visi tokio tipo pastatai skirstomi į uždarus ir atvirus. Uždarus pastatus patogu naudoti geram poilsiui bet kuriuo metų laiku. Toks kambarys, kaip jau minėta, gali būti naudojamas įvairiai. Visiškai įmanoma padalyti vieną kambarį net į kelias funkcines zonas.

Du įprasti variantai yra veranda, skirta poilsiui ir kūrybai, ir kambarys, naudojamas kaip vasaros virtuvė kartu su valgomuoju.

Vasaros virtuvė

Puikus pasirinkimas vasaros rezidencijai yra namas su vasaros virtuve verandoje šalia įėjimo. Šiuo atveju neužtenka tik pastatyti kitą patalpą, ten reikia įdėti dujas, vandentiekį ir viską, ko reikia. Šis sprendimas yra labai geras, nes virtuvė yra tarsi atskirai nuo pagrindinių kambarių.Pasirodo, aromatai iš virtuvės neįsiskverbs į miegamuosius, svetaines ir kitas patalpas.

Poilsio vieta

Verandos įrengimas svečių erdvei yra tikrai universalus pasirinkimas, kuris tiks beveik kiekvienam. Todėl galite pasirinkti būtent jį, papildydami kambarį jaukiais daiktais ir sukurdami idealią atmosferą poilsiui.

Gražūs pavyzdžiai

Privatūs namai su gražiomis verandomis gali būti įrengti įvairiais būdais. Yra daug įdomių dizaino idėjų, kurios patiks tiek jaunai porai, tiek gausiai šeimai.

Šiuolaikinė veranda

Pirmasis variantas yra minimalistinė veranda. Jis sukurtas taip, kad jį būtų galima naudoti ir kaip valgomąjį, ir kaip poilsio vietą. Kambario pagrindas pagamintas šviesiomis spalvomis. Tai paprastų parketlenčių derinys su baltomis sienomis ir lubomis. Manoma, kad balta gali išplėsti erdvę. Šiame pavyzdyje galite įsitikinti, kad taip tikrai yra. Labai mažas priestatas atrodo jaukus ir pakankamai erdvus.

Jį papildo tų pačių spalvų baldai. Dizaineriai atrinko tik būtiniausius daiktus, todėl patalpoje tikrai nėra nieko perteklinio, o kiekvienas laisvas metras išnaudojamas protingai. Dekoratyvinių detalių labai mažai – tai žaluma ir švelnios šviesių spalvų pagalvės.

skandinaviško stiliaus

Antras pavyzdys – priemiesčio pastatas, primenantis klasikinį suomių namą. Veranda iš šono atrodo itin moderniai dėl didelių įstiklėtų langų, įrėmintų juodais rėmais. Verandoje yra daug vietos viskam, ko jums reikia. Dizaineriai nusprendė neapleisti tokio kambario privalumo kaip didžiuliai langai ir į jį įtaisė patogias kėdes, kuriose taip malonu sėdėti, grožėtis vaizdu į privatų kiemą.

Čia naudojamos spalvos pažįstamos skandinaviškam stiliui – juoda, balta ir pilka. Atrodo paprastai, bet kartu ir labai stilingai.

Šviesa

Kitas pavyzdys – jaukus erdvus šviesių spalvų kambarys. Atspalviai šilti, o dekoras prabangus. Kaip dekoracijos naudojami įrėminti paveikslai, originalūs šviestuvų gaubtai ir išskirtinis pakabinamas sietynas. Žinoma, čia taip pat yra baldų ir dekoratyvinių detalių. Tai plati sofa, patogūs stalai ir net drabužių spinta, kurioje galėsite susidėti viską, kas netelpa kitose patalpose.

Tiesą sakant, toks elegantiškai dekoruotas kambarys gali būti naudojamas kaip visavertė svetainės alternatyva, kurioje visai nebus gėda priimti svečių.

Jauki erdvė

Jei pasirinkimas su prabangia smėlio spalvos svetaine atrodo netinkamas paprastoms vasaros atostogoms šalyje, tuomet galite eiti kitu keliu. Norėdami sukurti jaukią atmosferą verandoje, turite užpildyti kambarį pintomis kėdėmis ir mediniais baldais. Medinių grindų, lubų ir sienų fone visa tai atrodo labai organiškai. Spalvos dažniausiai šiltos, su ramia nuotaika.

Be to, atmosferą „pagyvina“ visokios mielos smulkmenos - gėlės vazonuose, pakabinami krepšeliai, indai, gražūs medžiaginiai pelerinos ir pagalvės. Tokia veranda – ideali vieta šeimos atostogoms prie arbatos puodelio ir nuoširdiems pokalbiams. Ypač atsižvelgiant į tai, kad už lango yra gražus kraštovaizdis.

Veranda, priešingai nei terasa, yra universalus pratęsimo variantas, leidžiantis žymiai išplėsti laisvą erdvę.

Daugiau informacijos rasite toliau.

be komentarų

Komentaras sėkmingai išsiųstas.

Virtuvė

Miegamasis

Baldai