6 x 8 m dydžio namo su mansarda išplanavimas: naudingai įveikiame kiekvieną metrą

Turinys
  1. Kambario ypatybės
  2. Privalumai ir trūkumai
  3. Medžiagų pasirinkimas statybai
  4. Kokia tai galėtų būti aplinka?
  5. Gražūs įkvėpimo pavyzdžiai

Pastaruoju metu daugelis miestiečių planuoja pirkti namą ar statytis vasarnamį už miesto ribų. Juk tai grynas oras, ir bendravimas su gamta, ir šviežios, ekologiškos savo rankomis užaugintos daržovės ir vaisiai. Todėl nusipirkę nedidelį sklypą turite jį naudoti racionaliai. Pavyzdžiui, pastatyti nedidelį namą, kurio matmenys yra 6 x 8 metrai, su gražia mansarda.

Kambario ypatybės

Tokio namo išplanavimas užtruks šiek tiek laiko ir pradžiugins šeimininkus, kurie savo rankomis kuria šeimos lizdelį. 6 x 8 namą lengva pastatyti nedideliame sklype.

Jis yra kompaktiškas, neužima daug vietos, tačiau tuo pačiu gali sutalpinti viską, ko reikia patogiam bet kurios šeimos gyvenimui.

Pagal dydį tokį namą galima palyginti su nedideliu miesto butu. Viduje puikiai tiks ir gyvenamosios patalpos, kurias galima įrengti palėpėje, ir ūkinės patalpos, esančios rūsyje. Išoriškai mažas, sutilps viskas, kad kiekvienas šeimos narys būtų patenkintas.

Privalumai ir trūkumai

Planuojant namą su mansarda, būtina atsižvelgti į visus konstrukcijos privalumus ir trūkumus. Tai padės aiškiau apibrėžti kiekvieno kambario funkcionalumą ir paskirtį.

Tokio namo statyba turi daugiau privalumų nei trūkumų. Pirma, 6 x 8 namas užima nedidelį plotą, kurį padidina palėpės aukštas. Mokant nekilnojamojo turto mokestį, bus atsižvelgiama tik į vieną aukštą: mansarda yra įprasta palėpė ir ji nelaikoma gyvenamąja patalpa. Antra, dėl mažo dydžio toks pastatas leidžia sutaupyti klojant pamatus ir statant sienas, o šiuolaikinių medžiagų naudojimas leidžia per trumpiausią laiką pastatyti namą su mansarda.

Kad ir kaip norėtųsi pasistatyti tobulą namą, jis vis tiek turės trūkumų. Pastatas su mansarda nėra šios taisyklės išimtis. Planuojant statyti tokį namą, būtina atsižvelgti į palėpės grindų sienų ir lubų nuolydį. Perkant baldus, reikia įsigyti žemų modelių, kurie atitiks kambario dydį. Tokiuose namuose šilumos perdavimo lygis yra per aukštas, todėl reikia palėpės patalpos šilumos izoliacijos ir šildymo sistemos įrengimo.

Medžiagų pasirinkimas statybai

Statybinių medžiagų asortimentas labai platus. Sienoms tai plytos, putplasčio blokeliai, karkasinės plokštės. Grindys – medinės sijos. Kiekvienas iš jų turi savo privalumų ir trūkumų, kuriuos turėtumėte žinoti prieš priimdami galutinį sprendimą dėl pasirinkimo.

Plyta

Statybų rinkoje pasirodė ilgą laiką ir savo kokybe nenusileidžia kitoms medžiagoms. Jis pakankamai patvarus, nebijo blogų oro sąlygų, ugnies, turi gerą garso izoliaciją. Be to, apdailos plyta gražiai atrodo svetainės interjere.

Putplasčio blokeliai

Tokia medžiaga kaip putplasčio blokai yra praktiškesnė ir pigesnė nei plyta. Su juo labai greitai auga sienos. Namas iš putplasčio blokelių turi aukštą šilumos izoliaciją, o tai svarbu.

Tokios sienos niekada nesupelija.

Rėmas

Sienų montavimas iš karkasinių plokščių pritraukė daug gerbėjų. Medžiagų populiarumą lemia tai, kad jų surinkimas trunka nedaug laiko. Gamyklos gamina jau paruoštas detales, kurių pagalba pagal projektuotojo principą namas pastatomas per savaitę.Karkasinės sienos turės gerą šilumos izoliaciją. Namo apdailai tinka bet kokios medžiagos.

Sijos

Kita aplinkai nekenksminga medžiaga yra medinės sijos. Jis labai paklausus statant namus nuo 6 iki 8. Tokiam namui nereikia papildomų šildymo medžiagų. Puikiai atrodo bet kur. Jo statyba užtruks šiek tiek laiko, maždaug nuo dviejų iki trijų savaičių.

Kokia tai galėtų būti aplinka?

Nusprendę statytis vieno aukšto namą su mansarda galite ne tik sutaupyti, bet ir sukurti grožį bei jaukumą. Toks namas negali būti vadinamas dideliu, tačiau jame gali tilpti visavertė šeima. Kad visiems būtų patogu, būtina sudaryti planą, atsižvelgiant į biudžetą ir savininko reikalavimus.

Jei namas yra vieno aukšto, o šeimą sudaro trys žmonės, tada palėpėje galima įrengti miegamąją vietą. Pirmame aukšte reikėtų įrengti virtuvę, per kurią pateksite į vonios kambarį, antrą miegamąjį ir svetainę, kurioje dėl daugybės langų bus daug šviesos.

Kitas variantas – su terasa, į kurią išeinant jaučiama vienybė su gamta. Įėjus į tokį namą iškart atsiduri mažame prieškambaryje, kur galima pasistatyti dviejų durų spintą viršutiniams drabužiams ir nedidelę spintelę batams. Toliau yra didelis ir labai šviesus kambarys, kuriame galite pastatyti sofą ir nedidelį staliuką. Tiesiai už jo yra virtuvė, sujungta su valgomuoju ir kambario viduryje yra didelis stalas, tada vonios kambarys. Miegamieji gali būti išdėstyti prieškambario dešinėje. O viršuje – svečių kambarys svečiams draugams.

Šeimai su vaikais geriausiai tiks 6 x 8 sodo namelis su mansarda. Pirmame aukšte galite pastatyti miegamąjį tėvams. O palėpėje - vaikams, kur jie gali ne tik miegoti, bet ir žaisti, niekam netrukdydami.

Apačioje, šalia miegamojo, rekomenduojama įrengti svetainę ir virtuvę su valgomuoju, kur prie didelio stalo susiburs visa šeima. Norėdami išplėsti erdvę, galite padaryti verandą.

Jei jis uždarytas, verta iš jo padaryti svetainę, o vietoj to įrengti papildomą miegamąjį.

Jei mansarda yra visavertis antrasis aukštas, tada pirmame galite įrengti svetainę, vonios kambarį ir virtuvę, o viršuje yra du ar trys miegamieji. Vienas didelis skirtas tėvams, o du mažesni – vaikams.

Gražūs įkvėpimo pavyzdžiai

Šiandien 6 x 8 namas su mansarda yra vienas populiariausių tarp gyventojų. Galų gale, jei teisingai sutvarkysite visas zonas, galite gauti savo svajonių namus. Štai keletas gražių pavyzdžių.

Pirmasis variantas yra šviesios spalvos konstrukcija su tamsiomis medinėmis sijomis. Namas su mansarda puikiai tinka svetainės kraštovaizdžio dizainui. Šiame name galėtų gyventi šeima su vaikais. Erdvi terasa priešais įėjimą į namą leis vaikams žaisti joje bet kuriuo metų laiku.

Pirmas aukštas ir mansarda yra to paties stiliaus. Visas namas pastatytas Art Nouveau stiliumi – baltos sienos organiškai derinamos su tamsia apdaila. Namo vidurys apdailintas rudomis natūralų medieną imituojančiomis plokštėmis. Prie palėpės pritvirtintas mažas baltas balkonas. Čia galite gerti arbatą ir grožėtis apylinkėmis.

Antrasis pavyzdys pateiktas šviesesnėmis spalvomis. Gražios kolonos palaiko didelį balkoną, pagamintą iš tos pačios medžiagos. Stogas šlaitesnis. Todėl palėpėje gali būti įrengtas tik vienas kambarys, pavyzdžiui, svečių kambarys. Visas sklypas išklotas grindinio trinkelėmis. Ant jo yra parkavimo vieta.

Apibendrinant galima teigti, kad gerai suplanavę 6x8 m namą su mansarda, galite gauti visiškai ergonomišką erdvę, o patalpą padaryti šiltą ir jaukią.

Daugiau informacijos rasite toliau.

be komentarų

Komentaras sėkmingai išsiųstas.

Virtuvė

Miegamasis

Baldai