Šiuolaikinių namų ir kotedžų projektai

Turinys
 1. Ypatumai
 2. Naudotos medžiagos
 3. Projektų apžvalga
 4. Vidaus ir išorės dizainas
 5. Paruošti pavyzdžiai

Šiuolaikiniame pasaulyje įvairių kompiuterinių programų pagalba tikrai galima sukurti idealų ir unikalų projektą savo namams. Žmogus tikrai gali pasistatyti svajonių namą, būtų noro!

Ypatumai

Šiandien modernių namų ir kotedžų projektai atgaivina pačias neįprastiausias ir drąsiausias maketų ir fasadų idėjas.

Pirmiausia turite nuspręsti, kokio stiliaus norite pamatyti savo svajonių namus.

 • Minimalizmas - pasižymi atmetimu visko, kas nereikalinga interjere, išorės apdailoje, fasade. Laikydamiesi šio stiliaus, jie naudoja paprasčiausias formas, šviesias spalvas ir nesudėtingą dekorą. Šį stilių atgaivins metalas, mediena, stiklas, taip pat betonas. Minimalizmo pliusai – didelė erdvė ir šviesos gausa. Minimalizmo stiliaus kotedžų projektai padeda sutaupyti statyboms ir vidaus apdailai.
 • Aukštosios technologijos - skirtingai nei minimalizmas, dekore naudojami grubūs ir tamsūs atspalviai, dažnai pastebimi brutalumo natos. Šiame stiliuje dominuoja praktiškumas.
 • Sintezija - derina kelis stilius vienu metu. Naudodami šį dekorą galite lengvai derinti minimalizmą ir gotiką, klasiką ir pilį, palėpę ir aukštąsias technologijas.

Šiuolaikinio namo projekto kūrimo procesas apima kelis etapus:

 1. architektūrinis - nustatomi būsimos konstrukcijos matmenys, fasadų išvaizda;
 2. konstruktyvus - fiksuota pamatų, langų, laiptų, durų, grindų padėtis;
 3. inžinerija - nubraižyta būsimų komunikacijų, rozečių, čiaupų vietos schema;
 4. dizaino projektas - vystoma namo vidaus apdaila, nurodant medžiagas;
 5. sąmata - fiksuojamos kiekviename statybos etape reikalingos medžiagų sąnaudos.

Naudotos medžiagos

  Medžiagos namo statybai pasirinkimas yra gana įvairus. Teikiant pirmenybę bet kuriai medžiagai, būtina tinkamai ištirti kiekvieną iš jų.

  Kaimo namai iš plytų yra ekologiški, atsparūs šalčiui ir ugniai.

  Plyta turi ilgą tarnavimo laiką, turi didelį stiprumą ir gerą garso izoliaciją.

  Šiandien populiarūs ir namai iš baro. Tai yra pagrindiniai šios medžiagos privalumai.

  • Statyba iš baro yra kelis kartus pigesnė, palyginti su kitomis medžiagomis. Jei planuojate ekonominės klasės namą, tada mediena bus idealus pasirinkimas.
  • Labai draugiškas aplinkai, neišskiria kenksmingų medžiagų. Puikus pasirinkimas alergiškiems žmonėms.
  • Puikus deguonies pralaidumas.
  • Pastačius namą galima iš karto įsikelti. Vidaus apdaila iš medienos puikiai tiks interjere.
  • Ilgai besitęsiantis.

   Kaimo namai ir kotedžai iš natūralaus medžio atrodo puikiai. Daugelis žmonių savo namuose nori matyti vienybę su gamta. Natūrali mediena yra ideali. Rąstiniai namai yra draugiški aplinkai, puikiai atrodo, yra patvarūs ir gerai išlaiko šilumą.

   Projektų apžvalga

   Šiandien kataloguose gausu įvairių gatavų kaimo namų ir prabangių kotedžų. Nesunku rasti projektą kiekvienam skoniui: kotedžą su panoraminiais langais, atviromis verandomis, teminiais priestatais ir net baseinu.

   Planuodamas kaimo namo statybą žmogus siekia šių tikslų:

   • vienatvė, noras pabūti vienam su gamta;
   • galimybė pasisemti jėgų gryname ore, atsipūsti nuo triukšmingo miesto;
   • tikimybė pagerinti sveikatą, gerinti svetainę.

   Dažniausiai gretimos terasos yra kaimo namų poilsio zona.Tai ir atviros, ir uždaros erdvės, kuriose galite lengvai susėsti su draugais prie šašlykinės, išeiti į pensiją su puodeliu arbatos ir įdomios knygos, sportuoti ar užsiimti joga.

   Pirmenybė teikiama kotedžams su įstiklinta terasa, todėl ją galima naudoti tiek vasarą, tiek žiemą.

   Šiuolaikiniame pasaulyje automobilis jau seniai yra neatsiejama kiekvienos šeimos dalis. Todėl garažai statomi ir privačiuose sklypuose.

   Garažas gali būti statomas kaip laisvai stovintis pastatas arba, atvirkščiai, sujungtas su namu, padarant jį neatskiriama dalimi.

   Žinoma, jei aikštelėje yra didelis plotas, joje galite lengvai paskirti vietą garažui. Tačiau vis dažniau kaimo namuose naudojamas įmontuotas garažas.

   Neabejotini kotedžo su garažu pranašumai yra keli veiksniai.

   • Greitas privažiavimas prie automobilio. Šis punktas ypač svarbus, kai lauke lietingas oras – lyjant, pučiant pūgai ir žvarbiam vėjui šeimininkui nereikia bėgti į atskirą pastatą.
   • Prie namo esantis garažas išsaugo žemės erdvę.
   • Prikabintas garažas yra daug šiltesnis nei atskiras pastatas. Šią savybę žmogus įvertins remontuodamas automobilį rudens ar žiemos orais.
   • Įmontuotas garažas taupo pinigus. Atskiras garažas taip pat yra atskiras biudžetas.

   Namo stogas yra svarbi jo dalis, nes apsaugo ir uždaro būstą. Laikydamiesi modernaus dizaino, daugelis nori turėti kotedžą su plokščiu stogu. Tačiau reikia atsižvelgti į keletą veiksnių.

   1. Klimatas. Jei žmogus gyvena lietingame ir šaltame klimate, tuomet patartina pirmenybę teikti plokščiam stogui su nuolydžiu. Priešingu atveju vanduo negalės nutekėti, o tai gali sukelti blogų pasekmių.
   2. Augmenija. Jei aplink namą bus daug medžių, tuomet geriau rinktis stogą su nuolydžiu.

   Nameliai plokščiu stogu atitinka šiuolaikinės architektūros standartus. Konservatyvūs, tiesiomis ir paprastomis linijomis, jie skamba daugeliui.

   Geriausias pasirinkimas mėgstantiems daug šviesos namuose yra kotedžas su erkeriais. Tokiuose namuose paprastai naudojami dideli arba panoraminiai langai. Taip pat leidžiama derinti šių dviejų tipų langus. Turėdami tokį pastatą, galite pamiršti niūrius ir tamsius kambarius.

   Būsimo kotedžo plotas yra ypač svarbus. Čia, žinoma, verta atsižvelgti į name gyvenančių žmonių skaičių ir statyboms skirto sklypo plotą. Jei biudžetas neleidžia statyti dvarų, tai visiškai įmanoma patogiai ilsėtis mažuose namuose iki 60 kv. m Specialiuose biuruose jie gali lengvai sukurti projektą mažame plote, kuriame būtų įrengtos gyvenamosios ir negyvenamosios patalpos.

   Namai, kurių plotas iki 150 kv. m puikiai tinka mažoms šeimoms nuo 3 iki 5 asmenų.

   Kai yra pažangios galimybės, tuomet sklypuose galima įgyvendinti 300 kv.m ploto kotedžų statybos planą. m, ir 500 kv. m, ir net 1000 kv. m.

   Vienos istorijos

   Vieno aukšto namai yra gana populiarūs šiuolaikiniame pasaulyje. Toks pastatas leis miestiečiui būti arčiau žemės, gamtos, taip pat turės atskirą išėjimą į sodą ar terasą.

   Vieno aukšto kotedžai turi nemažai privalumų, iš kurių galima rinktis.

   1. Kaina. Jei žmogus turi ribotą biudžetą, vieno aukšto pastatas yra idealus. Tai daug pigiau – tiek pasirinkus jau paruoštą projektą, tiek pasistačius patiems.
   2. Laiptų trūkumas. Didelis pliusas kalbant apie namų saugumą. Ypač kai name gyvena maži vaikai ir pagyvenę žmonės.

   Šiais laikais populiaru naudoti panoraminius langus mažuose vieno aukšto pastatuose. Dėl panoraminio įstiklinimo erdvė plečiasi, namas prisipildo šviesos. Be to, bet kuriuo metų laiku galite grožėtis gamta dieną ir naktį.

   Dviejų aukštų

   Dviejų aukštų namo statybai reikia kruopštesnio pasiruošimo. Iš pradžių reikia susipažinti su dirvožemio savybėmis. Be to, svarbu tiksliausiai apskaičiuoti būsimos struktūros masę.Visa tai būtina, kad ateityje dirvožemis nenuslūgtų nuo pastato svorio.

   Du namo aukštai leidžia pelningiausiai įgyvendinti išplanavimą. Pirmame aukšte galite įrengti vadinamąją buitinę zoną ir svečių zoną - tai virtuvė, katilinė, sandėliukas, svetainė. O antrasis aukštas išliks visiškai asmenine savininkų erdve: miegamasis, biuras, biblioteka ir daug daugiau. Vonios kambariai gali būti išdėstyti kiekviename aukšte.

   Jeigu namelyje planuojama gyventi daug žmonių ar kelios šeimos, tai 2 aukštai bus kaip tik. Kiekviena šeima gali būti apgyvendinta savo aukšte.

   Vidaus ir išorės dizainas

   Išsprendę visus praktinius namo statybos klausimus, tada jie susiduria su vadinamomis kūrybinėmis problemomis, tokiomis kaip išplanavimas, patalpų interjeras, išorės apdaila. Čia reikia įsiklausyti į save: jums reikia modernaus dizaino arba, skubiau, dvasinio komponento.

   Prieškambaris yra pirmasis kambarys, kurį mato svečiai ir šeimos nariai. Žinoma, didesnį įspūdį svečiams paliks interjeras ir apstatymas. Tačiau namų ūkiai daugiausia domisi šio kambario funkcionalumu ir erdvumu.

   Šiandien galite pasirinkti bet kokį stilių, kuris „žais“ prieškambaryje, o sandėliavimo vietas paverskite paslėptomis nuo smalsių akių.

   Virtuvė yra pagrindinė šeimos židinio šeimininkės patalpa. Jis turėtų būti ne tik gražus, bet ir praktiškas. Tokios medžiagos kaip molis, akmuo, keramika, mediena atrodys pelningiausiai užmiesčio namelyje. Jie puikiai tinka virtuvės vidaus apdailai – medžiagos yra atsparios vandeniui, nebijo aukštos temperatūros ir ilgai tarnaus šeimininkams.

   Svetainėje laukiami draugai, taip pat puikiai tinka ramiems šeimos susibūrimams. Drąsūs, energingi interjerai čia atrodys geriau. Taip pat galite aktyviai naudoti minkštus baldus: sofas, pufus, fotelius, pagalves. Kaip visa tai organiškai sutvarkyti, galima pamatyti nuotraukose.

   Miegamasis pirmiausia skirtas geram savininkų poilsiui. Tai, galima sakyti, privatumo kambarys, intymi kotedžo zona. Ryškių spalvų miegamajame geriau atsisakyti, pirmenybę teikiant šviesioms spalvoms. Pastaroji padės nusiraminti, apgaubs komfortu ir suteiks visišką atsipalaidavimą po sunkios dienos.

   Šiuolaikiniai dideli kotedžai leidžia įrengti atskirus vonios kambarius ir neriboti dydžio. Jei namas visiškai nuošalus, tuomet galima įrengti vonios kambarį su panoraminiais langais ir leisti sau mėgautis gamta besimaudantis burbulinėje vonioje.

   Namo vidaus apdaila – tai savininko charakterio atspindys ir komforto jam sukūrimas. Dizaine kažkas laikosi vieno stiliaus, o kažkas maišo kelis iš karto.

   Dekoruojant iš natūralių medžiagų, daugybė šviežių gėlių puikiai atspindės Provanso stilių namuose. Šiuo atveju baldai turėtų būti vintažiniai. Aktyviai naudojamos vazos, pinti krepšeliai, žvakidės ir kt.

   Mėgstantiems natūralumą ir artumą gamtai, visiškai medinis namas bus puikus pasirinkimas. Medinis interjeras harmoningai atrodo prie bet kokio stiliaus. Jei norite ryškumo, tada medį galima saugiai nudažyti bet kokia spalva.

   Pageidautina, kad namo fasadas būtų harmoningai derinamas su vidaus apdaila. Išorės apdaila bus svarstoma daugeliui, ne tik svečių ir draugų. Svarbu, kad fasadas būtų kuo funkcionalesnis, nes kotedžas apsaugo nuo vėjo, lietaus, sniego.

   Stichinės nelaimės neturėtų sugadinti gražių namų.

   Apdailai gali būti naudojamos šios medžiagos:

   • dailylentės;
   • akmuo;
   • apdailos plokštės;
   • plyta;
   • gipso.

     Paprastai kaimo namai yra aptverti aukštomis tvoromis. Šiuolaikiniame pasaulyje pastarųjų pasirinkimas taip pat yra įvairus. Galite naudoti raižytą medinę tvorą, metalinę ar geležinę tvorą, polikarbonatą, plastiką ir kitus variantus. Norint sukurti harmoniją su namų interjeru, tvorą galima nudažyti ryškiomis spalvomis arba pilkais tonais. Viskas priklauso nuo savininko fantazijos.

      Paruošti pavyzdžiai

      Žemiau pateikiamos gatavų kaimo namų ir kotedžų nuotraukos.

      • Puikus dviejų aukštų kotedžas su dideliais aukštųjų technologijų langais. Idealiai tinka didelei šeimai.
      • Prabangus dviejų aukštų mūrinis kotedžas su įmontuotu garažu. Tai drąsiai galima vadinti svajonių namais.
      • Mūrinis europietiško stiliaus kaimo namas.
      • Didelis kotedžas su moderniu fasadu.
      • Uždaros terasos interjeras privačiame name. Čia galėsite puikiai pailsėti, pasigrožėti gamta ar smagiai praleisti laiką su draugais.
      • Panoraminiai langai interjere suteikia nepamirštamų įspūdžių ir pripildo namams ypatingo žavesio.
      • Svetainė su židiniu suteiks ne tik šilumos, bet ir jaukumo ramiais vakarais.

      Modernaus namo su plokščiu stogu projektas ir dizainas kitame vaizdo įraše.

      be komentarų

      Komentaras sėkmingai išsiųstas.

      Virtuvė

      Miegamasis

      Baldai