Namas su terasa: gražūs statybos variantai

Turinys
 1. Ypatumai
 2. Projektai
 3. Medžiaga (redaguoti)
 4. Stilius ir dizainas
 5. Patarimas
 6. Gražūs pavyzdžiai

Namų su terasomis projektai tampa vis populiaresni, nes šiandien vasarnamis nustojo būti vieta, kur buvo gyvybiškai svarbu auginti javus. Šiuolaikinė vasarnamis yra poilsio vieta nuo miesto šurmulio, draugiškų kompanijų susitikimų ir šeimos susibūrimų vieta, o terasų įvairovė kuo puikiausiai dera į šią naują koncepciją.

Prieš pradėdami pasirinkti tinkamą projektą, nuspręskite, kokio namo priestato jums reikia. Pagal SNiP 2.08.01. -89 terasa – tai atviras arba dengtas, aptvertas arba neaptvertas namo priestatas poilsio zonos pavidalu. Aikštelė gali būti tiesiai ant žemės arba ant atramų. Bet įstiklintas nešildomas kambarys (įmontuotas arba pritvirtintas) laikomas veranda. Venkite painiavos terminijoje kurdami ir renkantis medžiagas, nes taip išvengsite komplikacijų ir painiavos būsimame darbe.

  Ypatumai

  Prie užmiesčio namo pritvirtinta arba originaliai su ja suprojektuota terasa populiarėja tarp žmonių, norinčių savaitgalį leisti nuosavame name už miesto. Terasa – unikali erdvė, leidžianti joje leisti laiką ne tik šiltuoju metų laiku, nes šiandien ant jų dedami specialūs šildymo prietaisai ir statomos net tikros krosnys bei židiniai.

  Dizaineriai mano, kad namas su terasa yra puikus sprendimas, leidžiantis padidinti bendrą namo erdvę ir net kukliam kaimo namui suteikti ypatingo žavesio bei komforto. Dažniausiai terasa dedama po stogu, tačiau yra variantų be stogo, kurį sudaro tik grindys ir medžio ar akmens tvora.

  Terasa gali turėti skirtingą plotą ir turėti vieną ar kelias bendras sienas su namu. Jie gaminami iš skirtingų medžiagų, derinant medieną ir metalą, metalą ir plastiką. Labai stilingai atrodo įmontuojamos terasos mediniuose namuose. Nepaisant to, kad ši erdvė bus atvira sniegui ir lietui, medinės ir medinės dalys ilgą laiką išlaikys savo įspūdingą išvaizdą, nes yra impregnuotos specialiomis priemonėmis.

  Jei nerimaujate dėl oro sąlygų įtakos jūsų terasai, ekspertai rekomenduoja pasilikti prie plytų varianto. Svarbiausia yra atidžiai apsvarstyti priestato pamatą, nes jis turi būti toks pat gylis ir plotis, kaip ir pamatas po visu namu. Tik taip galėsite išvengti iškraipymų, gedimų ir įtrūkimų ateityje. Jei statant namą buvo naudota tos pačios spalvos plyta, tai naujam priestatui geriausia naudoti tą patį. Bet jei jūsų namas yra medinis, tada skirtingų spalvų plytos, pavyzdžiui, smėlio ir rudos spalvos, padės padaryti terasą originalią.

  Namas su terasa turi tam tikrus kriterijus, kurių laikantis jūsų namai bus gražūs ir jaukūs:

  • terasa geriausiai atrodo iš fasado ar namo galo;
  • turi būti tiesioginis išėjimas iš namo į terasą, net jei ji bus naudojama tik poilsiui;
  • optimalus terasos plotis – 2,5 metro;
  • terasos apdailos stilius būtinai turi atitikti viso namo stilių;
  • jei terasa turi savo stogą, tai jos stogas turi atitikti viso namo stogo architektūrinį stilių ir pageidautina, kad būtų pagamintas iš panašių medžiagų.

  Projektai

  Jokia statyba neįmanoma be projekto.Projekte atsižvelgiama į būsimo namo savininko pageidavimus, finansines galimybes, pastato geografiją ir vietą, reljefo ir grunto ypatumus.

  Šiandien būsimi savininkai vis dažniau renkasi namų projektus su terasa, mansarda, balkonu ir garažu.

  Paprasčiausia terasa – stačiakampė medinė paklota po stogu, greta namo. Paprastas dizainas ir specialios apdailos nebuvimas netrukdys gražiam vaizdui į terasą, nes vasarą ji bus papuošta gėlių kompozicijomis, vijokliniais augalais ir patogiais baldais. Išėjimas į tokią terasą dažniausiai derinamas su išėjimu iš namo.

  Kartais terasa yra L formos ir gali užimti gana didelį plotą., esantis aplink abiejų jūsų namų pusių perimetrą. Šis sprendimas yra pagrįstas, jei norite matyti gražų vaizdą priešais save, tačiau jis yra tik vienoje jūsų namo pusėje. Prapjauti antrąjį įėjimą į vasarnamį nėra pats racionaliausias sprendimas, tačiau pratęsti verandą į tą pusę, kur bus malonu leisti laiką ir mėgautis gamta, visai įmanoma. Jei namo plotas yra pakankamai didelis (daugiau nei 100 kv.m.), tuomet gali tekti išeiti į terasą iš skirtingų namo kambarių. Tokiu atveju L formos terasa sutaupys laiko, jei, pavyzdžiui, į ją reikės ką nors iš virtuvės išnešti.

  Mažam privačiam vieno aukšto namui geriausiai tiks terasa, suprojektuota kaip pagrindinio pastato „tęsinys“, tai yra „įstatoma“. Jis gali būti ne tik po tuo pačiu stogu kaip ir namas, bet ir pastatytas iš tų pačių medžiagų kaip ir pats namas. Tokia „gudrybė“ suteiks mažam pastatui įspūdingesnę išvaizdą, o tokią terasą reikėtų projektuoti dar prieš statant namą, darant prielaidą, kad yra bendri pamatai. Toks projektas dažnai leidžia pastatyti vasaros virtuvę po terasos stogu.

  Dviejų aukštų namų su terasomis projektai yra labai įvairūs. Dažniausiai kotedžo savininkai stengiasi užtikrinti, kad prijungtos patalpos derėtų su bendra namo išvaizda, ir naudoja medžiagas, panašias į tas, iš kurių pagamintas pats namas. Tai visai nebūtina – yra daug pavyzdžių, kai akmenimis apdailintos terasos puikiai derėjo su mūriniais namais, o stiklo pluoštas puikiai papildė medinę konstrukciją.

  Dviejų aukštų kotedžas dažnai apima gyvenamųjų patalpų derinimą su garažu., kuris yra rūsyje. Tokiu atveju geriausia terasą statyti virš žemiau esančio garažo, o išėjimas į jį bus antrame aukšte. Garažo stogas yra plokščias, o erdvei ergonomišką pavers papildomi išoriniai laiptai (iš gatvės) į terasą. Jei terasa virš garažo prasideda ne po stogu, tuomet renkantis tokį projektą reikėtų suprasti, kad prastas oras ir sniegingos žiemos gali padaryti nepataisomą žalą poilsio erdvei.

  Taip pat nemažai projektų su stogu virš garažo esančios terasos.

  Dažnas nedidelio sodo namelio variantas – namas su mansarda ir ne didesne nei 36 kvadratinių metrų terasa. Iš tiesų, ši parinktis yra gana tinkama tiems savininkams, kurie už palyginti mažą kainą nori gauti visus tradicinius patogumus poilsiui lauke iš kaimo namo. Dažniausiai tiek mansarda, tiek terasa patenka į panašų projektą po tuo pačiu stogu, o tai palengvina tiek projektavimą, tiek tolesnę viso pastato priežiūrą.

  Pastaraisiais metais atsirado daugybė mažų kaimo kotedžų su šlaitiniu stogu projektų variantų.asocijuojasi su „anglišku“ stiliumi. Tiesą sakant, toks stogas nėra šiuolaikinis išradimas ir neturi nieko bendra su Britanija. Praėjusio amžiaus pradžioje ir viduryje namų su keturšlaičiu stogu buvo galima rasti tarp turtingų žmonių centrinėje Rusijoje ir visur Sibire.Tai buvo viena pagrindinių stogo dangų rūšių, tik išplitus sodininkystės kooperatyvams vietą užleido dvišlaičiai.

  Šiandien namus su šlaitiniais stogais dažnai papildo stilingos, jaukios terasos.

  Prie pirties ar pirties pritvirtinta terasa – puiki galimybė atsipalaiduoti ar atsigerti arbatos po atpalaiduojančių procedūrų. Jums bus labai malonu pailsėti gryname ore nuo garinės kaitros ar tiesiog pasėdėti vakare prie arbatos puodelio. Net jei tokia aikštelė nėra šalia namo, ji vis tiek bus ne tik funkcionali, bet ir atliks estetinę funkciją – įprastai neapsakomą pirties pastatą pavers tikra priemiesčio puošmena.

  Statant namą ant šlaito atsiveria puikios galimybės įrengti terasą. Paprastai jis dedamas ant specialių lentynų, taip pakeliant grindų dangą iki namo nulinės žymos. Ši platforma iškils ant stulpų virš sodo, iš kurio atsiveria nuostabus vaizdas ir džiugins galimybe akimirksniu pamatyti aplinkinį kraštovaizdį. Erdvė po paaukštinta terasa gali būti skirta sodo įrankiams laikyti, o kad neatrodytų apleistas, patartina perimetrą apsodinti vijokliniais augalais arba tiesiog aptraukti apatinę terasos dalį tinkamomis medžiagomis.

  Didelio ir gražaus namo idėjas puikiai dera kaimo namų su terasa ir balkonu projektai. Antras aukštas su vaizdu į gražų balkoną yra beveik kiekvieno kaimo namo savininko svajonė. Žinoma, tokie namai nėra pigūs, tačiau yra galimybė pasirinkti ekonomišką variantą – karkasinį namą. Balkonas tokiuose projektuose dažniausiai yra tiesiai virš terasos, praplečiant erdvines namo ribas. Statant namą ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas tam, kad veranda ir terasa būtų patikimai apsaugotos nuo stovinčio vandens, taip pat kokybiškų medžiagų pasirinkimas hidroizoliacijai. Atminkite, kad tirpalas ir lietaus vanduo turi nutekėti į kanalizaciją.

  Jei esate laimingas didelės šeimos savininkas, tuomet jums labiausiai tiks didelis namas su terasa. Namo, kurio plotas didesnis nei 150 kv., projekto sukūrimas. m geriau patikėti profesionalams, o detalūs kiekvieno aukšto planai leis iš anksto apgalvoti patalpų vietą ir didelių patalpų erdvės zonavimą. Taigi, virtuvę galima derinti su valgomuoju arba svetaine, o prieškambario erdvę – su jaukia poilsio zona ir židiniu. Antrame tokio namo aukšte dažniausiai yra du ar trys miegamieji kambariai. Puiku, jei iš antro aukšto yra išėjimas į terasą ar balkoną.

  Galite pasirinkti visiškai paruoštą projektą, kuris jums tinka. Baigto projekto kaina labai svyruoja (nuo 3 iki 20 tūkst. rublių) ir priklauso nuo visų pateiktų planų parengtumo ir kokybės.

  Kartais papildomo kambario išplėtimas tiesiai į namą yra neįmanomas., bet jūs vis tiek norite turėti gražią poilsio vietą svetainėje. Šiuo atveju terasa yra laisvai stovinti konstrukcija su pamatu (pagrindu), atraminiais ramsčiais ir polikarbonato arba medžiaginiu stogu. Tokia terasa puikiai atrodo pavėsingoje sodo vietoje ar ant tvenkinio kranto.

  Medžiaga (redaguoti)

  Terasos išorė turi derėti prie viso namo architektūrinio stiliaus.

  Taip pat būtina atminti, kad bet kokios statybos, keičiančios namo išplanavimą, turi būti derinamos su atitinkamomis institucijomis. Tačiau patvirtinimo reikės tik tuo atveju, jei jūsų naujas pastatas bus pastatytas ant pamatų. Jeigu nėra pagrindo, tai ir susitarimo nereikia.

  Jūsų terasa gali būti pastatyta iš pačių įvairiausių medžiagų – medžio, plytų, akytojo betono blokelių ar putplasčio blokelių – pasirinkimas priklauso nuo jūsų poreikių ir biudžeto.

  Jei jūsų namas yra medinis, tada priestatas turėtų būti pastatytas iš medžio. Mediena yra aplinkai nekenksminga ir graži medžiaga. Karštu oru medinėje terasoje bus vėsu, o šaltais vakarais – šilta ir jauku.Pastaraisiais metais išpopuliarėjo laminuotos medienos terasos, kurios atrodo solidžiai ir gražiai. Tokia terasa papuoš bet kokį medinį namą, ne tik rąstinį. Norint, kad medinė terasa jums tarnautų ilgus metus, svarbu nepamiršti apie profilaktinį medienos apdorojimą specialiomis priemonėmis, apsaugančiomis natūralią statybinę medžiagą nuo drėgmės ir pelėsio.

  Patikima medžiaga atviros erdvės statybai yra plyta ir akmuo. Taigi, grindys gali būti klojamos natūraliu arba dirbtiniu akmeniu, tokiu atveju lietus ir sniegas nebus baisūs jūsų naujam pastatui. Tokių grindų privalumas bus tai, kad jis tuo pačiu bus ir pastato pagrindas. Mūrinės ar akmeninės aikštelės tvora gali būti medinė, tokios galimybės dažnai naudojamos karkasinių namų projektuose ir atrodo labai harmoningai.

  Terasa su stikliniu stogu atrodo moderniai, tačiau toks variantas labiau tinka šešėlinei pusei. Be to, geriausia priestato forma su stikliniu stogu yra ne stačiakampis, o „erkeris“, dėl kurio pastato stogas yra ne horizontalus, o nuožulnus.

  Stilius ir dizainas

  Terasos stilius gali būti labai įvairus, svarbiausia, kad jis derėtų su bendru viso namo stiliumi. Svarbų vaidmenį atlieka ir aplinkinis kraštovaizdis, pavyzdžiui, medinis namas tarp pušų ant ežero kranto efektyviai papildys skandinaviško stiliaus poilsio zoną. Tačiau Provanso stiliaus pastatas puikiai atrodys žaliame sode tarp rožių krūmų ir vaismedžių.

  Pakalbėkime šiek tiek plačiau apie interjero detales, kurios leidžia atpažinti jūsų namų stilių.

  • skandinaviško stiliaus. Suomijos kotedžų paprastumas ir lakoniškas dizainas populiarus toli už Suomijos sienų. Skandinaviško stiliaus terasa dažniausiai yra medinė, grindys dažomos šviesiai pilkos, šviesiai rudos arba paliekamos nedažytos. Stilius yra eklektiškas ir leidžia sumaišyti baldus iš močiutės spintos su šiuolaikiškais daiktais, pavyzdžiui, stiklinį stalviršį nesunkiai galima uždėti ant gretimame miško kilusio snapelio, o briedžio ragai puikiai atstos tradicinę pakabą. Visus šiuos skirtingus objektus vienija viena spalvų schema ir žmogaus ir gamtos harmonijos idėjos bendrumas. Baltos ir rudos spalvos derinys pripildo bet kurį kambarį šviesos, o natūralūs elementai daro interjerą jaukų.
  • Alpių namelio stilius mūsų šalyje retai sutinkamas, nors vertas daug dėmesio. Jis idealiai tinka kaimo namams ir šiandien sulaukia vis daugiau gerbėjų. Nepakeičiama bet kurio namelio dalis yra erdvi terasa. Terasoje stovi grubūs mediniai baldai su nerūpestingai išmėtytais kilimėliais ir gyvūnų odomis (kailis gali būti ir dirbtinis). Dekoruojant interjerą tiks viskas, kas gali priminti apie medžioklę ar tolimas keliones. Kalnų augalai, pasodinti mediniuose kubiluose, taps tikra namelio puošmena.
  • Puikiai tinka papuošti atvirą poilsio vietą Prancūzų kaimo stilius – Provansas... Vintažiniai baldai, rotango foteliai ir kėdės (dirbtinės yra daug pigesnės ir nebijo drėgmės), gausybė šviesių spalvų, balti vazonai su mielomis gėlėmis, gėlių raštai ant tekstilės – visa tai asocijuojasi su ramiomis išmatuotomis atostogomis pietuose. Prancūzija.
  • Dėl modernaus stiliaus Užmiesčio namams būdingos erdvios neįprasto išplanavimo terasos – kelių lygių, pusapvalės, su svetaine ar prieškambariu derinamos dideliais panoraminiais langais. Šiuolaikinių terasų apdailai plačiai naudojamas natūralus akmuo ir keraminės plytelės. Terasoje būtinai išdėliokite įvairių augalų, bet ne per daug – jie neturi užstoti vaizdų iš terasos.
  • Namas su terasa turi ypatingo žavesio art nouveau Tai įspūdingas modernaus minimalizmo ir ryškių dizaino idėjų derinys.Beje, pavadinimas „modernus“ naudojamas tik Rusijoje, todėl, jei norite daugiau sužinoti apie šį stilių, vadovaukitės tokiais pavadinimais kaip „tiffany“, „liberty“, „art nouveau“. Statybininkai ir dizaineriai šiandien ir toliau aptarinėja pagrindines šios krypties ypatybes.

  Nepaisant to, yra viena svarbi detalė – Art Nouveau stilius siekia išsaugoti maksimaliai laisvą erdvę, maksimalią šviesą. Medžio masyvo dangos, natūralūs ramūs tonai, grakščios formos, panoraminiai langai ir durys puikiai dera prie šio stiliaus. Langai, durys ir net baldai dažnai puošiami vitražo intarpais ar kaltiniais elementais.

  Patarimas

  Norėdami kompetentingai statyti terasą, pasinaudokite profesionalų patarimais:

  • svarbi bet kokių atvirų grindų detalė yra neslidus paviršius, tam terasos grindys daromos 2 procentų nuolydžiu, tai yra, kiekvienam ilgio metrui nuolydis bus 2 cm;
  • jei poilsio zonos paviršius yra tiesiai ant žemės, tvoros įrengti nereikia;
  • optimalus tvoros aukštis yra apie metrą ar šiek tiek daugiau;
  • stogo nuolydis labai priklauso nuo stogo dangos medžiagos savybių;
  • prailginimo plotis turi būti toks, kad ant jo būtų galima pastatyti patogų stalą ir kėdes;
  • jei norite, kad priestatas ir namas turėtų bendrą stogą, į tai reikia atsižvelgti prieš statant namą, pirminiame projekte;
  • jei mėgstate netaisyklingas formas, tuomet priestato grindims paruošti geriau naudoti „trinkelių klojimas ant žemės“ techniką;
  • įmontuotame kambaryje visada bus šilčiau nei „pritvirtintame“;
  • jei iš pradžių pratęsimas nebuvo numatytas projekte, tada prasminga apsvarstyti jo "kampinio" arba "apvalaus" išdėstymo variantą - tai leis bet kuriuo paros metu rasti vietą šešėlyje;
  • terasa yra pereinamoji zona tarp namo ir sodo, todėl reikia stengtis jos neapkrauti nereikalingais baldais ar sodo įrankiais.

  Gražūs pavyzdžiai

  Įvairiausius namų su terasomis variantus galite peržiūrėti nuotraukų galerijoje:

  • tvarkingas ir ekonomiškas variantas nedidelei mūrinei poilsio zonai su polikarbonato stogu. Čia bus malonu leisti laiką ir saulėtą dieną, ir ramų vakarą;
  • gebenėmis dengta terasa, apdailinta dirbtiniu akmeniu ir keraminėmis plytelėmis, atrodo labai reprezentatyviai. Dirbtinio rotango baldai – tikra interjero puošmena, be to, nebijo temperatūros pokyčių ir drėgmės;
  • moderni terasa – visavertė poilsio vieta didelei kompanijai. Kad visi patogumai būtų po ranka, šalia yra vasaros virtuvė ir židinys;
  • Net jei namas yra nelygioje vietovėje, tai nėra priežastis atsisakyti statyti gražią terasą. Be to, nuo jo atsivers gražus vaizdas į sodą ar mišką;
  • gražus chalet stiliaus interjeras kelia mintis apie ramų ir saikingą poilsį, o ne perkrautas interjero detalėmis, priešingai, kiekviena detalė apgalvota ir ne vietoje.

  Kitame vaizdo įraše rasite keletą patarimų, kaip pasistatyti terasą namuose.

  be komentarų

  Komentaras sėkmingai išsiųstas.

  Virtuvė

  Miegamasis

  Baldai