Putplasčio namo su mansarda projektai: erdvės planavimo subtilybės

Turinys
 1. Ypatumai
 2. Projektas
 3. Išorės apdaila
 4. Interjeras
 5. patarimai ir triukai
 6. Gražūs pavyzdžiai

Daugelis žmonių svajoja apie nuosavą namą, savo vaizduotėje įsivaizduodami nedidelį šeimos lizdą. Erdvi virtuvė, šviesi svetainė, garbingas darbo kambarys, praktiškos dirbtuvės, šviesus žaidimų kambarys, jaukūs miegamieji – ir namas, apie kurį svajojate, surinktas į tvirtą pastatą iš putplasčio blokelių. Ši medžiaga išsiskiria teigiama kaina ir praktinėmis savybėmis, todėl leidžia nebrangiai pastatyti erdvų šiltą namą su mansarda.

Ypatumai

Tarp priemiesčių pastatų vis dažniau galima pamatyti putplasčio blokų namus su mansarda. Augantį tokio tipo namų populiarumą paaiškinti nesunku. Statybai naudojama medžiaga pasižymi puikiomis savybėmis, o palėpėje galima išskirti papildomų kvadratinių metrų aktyviam gyvenamajam naudojimui. Didžiulė standartinių projektų įvairovė leidžia pasirinkti patogiausio būsto variantą, o jei tokio varianto vis dar nerandate, visada galite pateikti individualų užsakymą projekto dokumentacijai ir statybai parengti.

Statybinė medžiaga pagaminta iš korinio putplasčio betono.

Tiesą sakant, blokai susideda iš cemento, vandens, smėlio ir putojančios medžiagos, dėl kurios susidaro labai uždara porėta struktūra. Kaip matote iš kompozicijos, čia nėra nieko, kas galėtų išskirti toksiškus dūmus.

Dėl porėtos struktūros, taip pat įspūdingų pastato elementų matmenų (su minimaliomis siūlėmis) namuose iš putplasčio blokelių palaikomas patogiausias mikroklimatas. Žiemą – nešalta, vasarą – vėsu! Tokio tipo pastatams nereikia ypatingų investicijų į sienų šilumos izoliaciją.

Savo eksploatavimo metu putplasčio blokų namai yra labai nepretenzingi. Jie nebijo puvimo ir gaisrų, nes yra atsparūs tokiam neigiamam poveikiui. Paprastą neapsakomą pilką pastatą iš putplasčio blokelių visada galima užmaskuoti apdailos – dažymo ar dekoratyvinėmis apdailos medžiagomis, kad būtų išspręstas ir estetinis klausimas.

Namų su mansarda išdėstymas reiškia papildomos palėpės erdvės naudojimą - svarbiausia, kad viršutinio gyvenamojo aukšto grindys būtų patikimos ir patvarios. Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas stogo karkasui, jo šiluminei ir hidroizoliacijai. Gerai pagamintas stogas tarnaus ne vieną dešimtmetį, o blogas surinks daug pinigų savo defektams pašalinti.

Mansarda – tai antresolė, palėpė tinkama gyventi.

Sprendimą įrengti palėpę dažnai lemia tai, kad nėra galimybės padaryti papildomų grindų, o erdvė gyvenimui tiesiog būtina. Viršutiniai kambariai yra labai specifiniai, su nuožulniomis sienomis. Kai kuriems žmonėms, ypač vaikams, tokios sienos daro psichologiškai slegiantį įspūdį. Apribotos erdvės problemą iš dalies galima išspręsti įrengus papildomus specialius langus. Jie nėra pigūs, bet atsiperka po jų įrengimo atsiveriančiu žvaigždžių panoraminiu vaizdu.

Projektas

Tipiški putplasčio blokelių mansardinių namų projektai dažniausiai būna šių dydžių: 6x6, 8x8, 8x10, 10x10 metrų. Yra ir kitų variantų – 7 x 8, 6 x 10, 9 x 12 metrų ir kt. Iš putų betono pagaminto namo formos yra ir kvadratinių, ir stačiakampių. Kitos formos, kaip taisyklė, reiškia individualų projektą su nestandartiniu išdėstymu.

Nedidelio vasarnamio statybai logiška naudoti 6x6 projektą, o dideliam šeimos namui optimalūs namų variantai yra 10x10 metrų, tačiau apskritai „vidutinei“ visuomenės ląstelei užteks 8x8 metrų. Kiekvieno projekto „įdaras“ yra vieta ir kambarių skaičius, nes būtent išplanavimas vaidina lemiamą vaidmenį renkantis projektą.

Mažų 6 x 6 metrų namų projektuose, kaip taisyklė, yra toks patalpų komplektas: pirmame aukšte - virtuvė su sujungta svetaine (pastaroji gali būti atskirta, bet tada kambariai bus maži), gal ir prieangis bei katilinė; antrame (mansardiniame) aukšte yra miegamieji kambariai (vienas, du arba trys; kuo daugiau kambarių, tuo mažesnis jų plotas).

Kopėčios, kad neužimtų ir taip mažos erdvės, gali būti atliekamos.

Namuose, kurių plotas didesnis nei 50 kvadratų, kambarių skaičius didėja, ypač jei projektas apima rūsio aukštą. Tada visi „biuro“ kambariai, tokie kaip katilinė ir vonios kambarys, perkeliami žemyn, taip atlaisvinant vietos gyvenamosioms patalpoms: pirmame aukšte virtuvei, svetainei, biurui arba miegamajam, o antrame – keli kambariai.

Tipiški projektai 8 x 8, rečiau 7x8, 8x9, 9x9 metrai laikomi geriausiais variantais 3-4 asmenų šeimai. Taigi, pavyzdžiui, name nuo 8 iki 8 pirmame aukšte ta pati virtuvė ir svetainė (pilnavertė, atskirta viena nuo kitos), biuras arba miegamasis, prieškambaris, taip pat erdvi holas su persirengimo kambarys gali būti įrengtas. Palėpėje galima įrengti papildomą vonios kambarį ir du ar tris kambarius. Tokio tipo namų plotas gali būti apie 120 kv. m.

Didelių namų projektai atrodo didžiuliai tik popieriuje, o baigti pastatai atrodo labai kompaktiški. 100 kvadratų pirmame aukšte, be virtuvės su svetaine, gali būti pilnas vonios kambarys ir tualetas, taip pat papildoma patalpa. Viršutiniai laiptai veda į kelis miegamuosius, kuriuose taip pat yra pilnai įrengti vonios kambariai.

Taip pat yra tipiškų namų projektų, kurie reiškia, kad yra įmontuotas garažas ar vonia.

Jų matmenys gali būti skirtingi, pavyzdžiui, 5,6x9,4, 6x8, 7x9, 8x10 metrų. Nepaisant to, kad šios patalpos yra negyvenamosios, jos yra labai funkcionalios ir praktiškos. Palėpės dėka atsiranda papildomi skaitikliai, tad „paslėptą“ šių patalpų erdvę pilnai atsiperka viršutiniai aukštai.

Išorės apdaila

Projektuojant tipinius palėpinius namus, išorės apdaila dažniausiai jau įtraukiama į „iki rakto“ statybos paslaugų paketą. Tačiau dažnai tai apima tik dažymą ar tinkavimą. Šis apdailos variantas turi teisę egzistuoti, ypač jei namas yra kaimo namas, tačiau vis daugiau pastatų susiduria su įvairiomis medžiagomis.

Tokio tipo namai atrodo daug naudingiau nei tik nudažyti., be to, dauguma pastatų Rusijoje yra atšiaurių klimato sąlygų zonose, todėl išorinė apdaila ne tik estetiškai papuoš namą, bet ir apsaugos nuo perteklinio kondensato, drėgmės, temperatūros pokyčių.

Jei neplanuojate toliau plėsti erdvės, statydami papildomus ūkinius pastatus, pavyzdžiui, verandą ar vonią, Galite suteikti galutinę išvaizdą namams iš putplasčio blokelių naudodami:

 • ventiliuojamų fasadų sistemos (iš dailylentės, plytų, blokinio namo, gofruoto kartono, porceliano keramikos);

 • apdailos akmuo, dekoratyvinės plytos, plytelės;

 • putplastis arba polistirenas 150 mm storio, iš viršaus padengtas tinku;

 • gipso;

 • tapyba;

 • taip pat kombinuota apdaila, pavyzdžiui, pagrindinė sritis bus tinkuota, o apačia – akmeniu.

Interjeras

Šiuolaikinis patalpų dizainas gali būti atliekamas laikantis griežtų kanoninių stiliaus rėmų arba gali žaisti kontrastingai, pažeidžiant visas įmanomas taisykles. Putplasčio blokelių palėpės namai – ypatingas atvejis, nes jie turi savo specifiką, į kurią tiesiog reikia atsižvelgti.

 • Pirmas yra pačių namų tipo... Labai retai galima pamatyti mansardinį namą mieste – nebent priemiestyje. Tokie namai priklauso pastatams, kurie priartina žmogų prie gamtos, todėl baigtuose interjeruose čia vis dažniau galima pamatyti tokius stilius kaip kaimiškas, kaimiškas, Provansas, eklektika, nameliai. Interjero aplinka visa savo išvaizda pabrėžia: tai ne miestas, o ramus, ramus kampelis ramioje kaimo vietovėje.
 • Antra, tai yra viršutinio aukšto dizaino ypatybės... Pagrindinis klausimas yra susijęs su dienos šviesos prasiskverbimu – jei jos nepakanka, nuožulnios sienos kartu su nepakankamu apšvietimu sukurs kažkokios tamsios spintos, o ne jaukaus kampelio pojūtį. Jei dienos apšvietimo problema sėkmingai išspręsta dėl specialių garbanotų langų, logiška pagalvoti apie šio dizaino elemento įrėminimą.

Didelių ir aukštų objektų, ypač spintelių, išdėstymas palei sienas gali būti problemiškas, nes nuožulnios sienos tokios galimybės nesuteikia.

Tačiau išeitis visada yra, o jei sandėliavimo vietos tiesiog būtina, į pagalbą gali ateiti moduliniai arba įmontuojami individualių dydžių baldai pagal užsakymą, atviros lentynos ir lentynos, ant kurių gali būti krepšeliai ir ryškios dėžės.

Nusprendus naudoti spinteles kaip pertvaras tarp kambarių, sumažės grindų įtempimas. Dėl techninių savybių palėpės perdangose ​​nerekomenduojama statyti sunkių ir storų sienų – tik gipso kartono pertvaras ar panašias lengvas konstrukcijas.

Mansardiniuose namuose dažnai galima išvysti lengvą, erdvų, romantišką ir šviesų interjerą. Sienų apdailoje matosi natūralios medžiagos (mediena, akmuo), ant lovų, sofų, fotelių daug tekstilės, tuo tarpu langai ja nepuošiami. Konstrukciniai elementai (medinės sijos) gali būti ne uždari, o tarnauti kaip dekoratyvinė apdaila, kuri, be to, padalija patalpą į zonas.

patarimai ir triukai

Sprendimas iš palėpės įrengti visavertę gyvenamąją erdvę leidžia rasti atsakymus į daugelį klausimų, tačiau tam reikia ir kruopštesnio visų komponentų pasirinkimo. Pirmenybė turėtų būti teikiama lengvoms medžiagoms ir baldams, kurie toliau neprovokuoja plyšių atsiradimo sienose ir pamatuose.

Pastato plotas, tiksliau, kambarių skaičius jame yra labai svarbus klausimas, kuris sprendžiamas projekto atrankos ar rengimo etape.

Paprastai kambarių yra lygiai tiek, kiek yra šeimos narių.

Laiptai taps nepakeičiamu elementu namuose. Jei name nėra tiek daug aikščių, jį galima išnešti į gatvę, bet kai plotas leidžia jį įrengti name, tuomet reikia pagal galimybes pagalvoti apie jo vietą – nereikėtų. paslėpti erdvę. Taip pat racionalu kopėčias naudoti kaip papildomą daiktadėžę – po jomis gana kompaktiškai telpa daugybė įvairių spintelių ir ištraukiamų sistemų.

Jei namo projekte numatytas rūsys, tai ten gali būti visos techninės patalpos, nesvarbu, ar tai būtų vonios kambarys, ar katilinė. Tai atlaisvins vietos gyvenamuosiuose aukštuose.

Jei statoma konstrukcija turi didelį plotą (daugiau nei 100 kvadratų), planuojant namą būtina atsižvelgti į santechnikos mazgų buvimą palėpės aukšte.

Ankštuose namuose garso izoliacija yra svarbi - jos buvimas tiesiog būtinas norint organizuoti visų šeimos narių ramybę.

Šildymo sistema yra labai svarbi namuose, kuriuose yra nuolatinė gyvenamoji vieta., todėl labai pageidautina, kad būtų katilinė (dažniausiai šalia virtuvės).

Labai svarbus dizaino taškas yra ta palėpės grindų dalis, kurios aukštis yra didžiausias. Jos aukštis turėtų būti bent pusė kambario ilgio, kitaip ankštos spintos jausmo išvengti nepavyks.

Langai į mansardinį aukštą yra brangus, bet labai pagrįstas pirkinys.Jų kainą lėmė specialus tvirtinimo mechanizmas, tačiau tokius langus montuoti būtina, nes papildoma dienos šviesa niekada nebūna nereikalinga.

Gražūs pavyzdžiai

Tikrų palėpės namų nuotraukos, pagamintos pagal standartinius projektus, skiriasi įvairiais stiliais ir neturi tam tikro potraukio. Dizaineriai tokius namus labai mėgsta dėl sudėtingų formų stogų ir iš viršaus žvelgiančių langų. Norintys išreikšti save per savo namus visada gali pasinaudoti individualaus užsakymo paslauga, kuri įkūnys sudėtingą pastato architektūrą.

Daugiau apie namo statybą iš putplasčio blokelių, taip pat jo pranašumus ir trūkumus sužinosite šiame vaizdo įraše.

be komentarų

Komentaras sėkmingai išsiųstas.

Virtuvė

Miegamasis

Baldai